Cytat Napisał Marcin Sołtys Zobacz post
Witam,
mam pytanie otóż przed sezonem letnim miałem remont domu. Chałupa została docieplona , zostały wyminienione okna i dach. Dekarz wraz z ekipą remontową zrobili mi też podłoże pod balkon , który zamierzam urządzić na wiosnę. Jednak na papie znajduje się zielony osad a w pomieszczeniu(łazienka) pod balkonem na suficie wybija grzyb. Dzwoniłem do tego majstra i powiedział mi że to wina różnica temperatur( teraz około 2 st. na zewnątrz ) i wystarczy styropian i siatka pod sufitem i będzie dobrze. Wspomnę jeszcze że wentylacja jest w łazience oraz ogrzewanie również. Proszę o podpowiedzi czy rzeczywiście ten dekarz ma rację ?? Z góry dziękuję za nie.
Wygląda, że płyta balkonu jest sporym mostkiem termicznym. Jak został ocieplony balkon? Powinien być z każdej strony.
I tak, to wina różnicy temp., ale ocieplenie od wewnątrz to półśrodek. Nie wystarczy przykleić styropianu, trzeba jeszcze wiedzieć dokładnie jak, gdzie i czym ocieplić. Termoizolacja od wewnątrz pomieszczenia to nie są proste sprawy, dlatego łatwiej i pewniej ocieplać od zewnątrz.