dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 150 z 318
Pokaż wyniki od 2.981 do 3.000 z 6349

Temat: Uzysk z PV

  1. #2981

    Domyślnie

    Wydało się inne części kraju palą takie ilości węgla/papierosów/ nie wiem zioła że tworzą chmury i to jest powód mniejszych uzysków. Czort z tym czy to hałasujący wiatrakami fronius z lipną gwarancją czy chińczyk pierwszej wody jak mój GoodWe po 6 latach się zesrał i w 5 dni dostałem nowy z Kalisza bo serwis jest w PL. Ciekawe gdzie Fronek ma serwis pewnie w Austrii CO? A wcale bo nie bo w Gliwicach
    Bym miał Fronka to było by już po gwarancji, ale mój chińczyk wymienił mi stary inwerter na nówkę prosto z linii produkcyjnej nowszy o 6 lat Fronek na pewno też tak robi właśnie dlatego robi gwarancję 5 lat a później dają części a za serwis płacisz - tylko części kosztują grosze a robocizna... to już inna bajka
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 02-12-2020 o 20:30
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  2. #2982

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    I znów głupoty

    Ręce opadają ja nie mam CO (centralnego ogrzewania) w domu i nigdy nie miałem i mieć nie będę. W I kwartale br zanim zainstalowałem klimę faktycznie szło około 35 kwh/dobę na ogrzewanie. Dom pasywny nie wymaga ogrzewania dlatego jest pasywny. Owszem pozostało mi 331 kWh w I strefie do końca br, W listopadzie poszło na całkowicie 587 kwh z tego 200 na cele bytowe i cwu i to jest wartość bardzo stala w tych miesiącach , pozostaje więc 387 kwh na ogrzewanie czyli klima, podłogówka w łazience i 3 konwektory elektryczne 2x0,5kw i 1 x 1kw. W listopadzie I strefie zużyłem 149 kwh w II 391 i auto konsumpcja wyniosła 48kwh . Gdyby grudzień był zimniejszy od listopada to i tak mi wystarczy 331 kwh w I strefie a II dokupię bo nie jest droga. Ciekaw jestem tylko czy jeżeli produkcja była w okresie 1 lipiec 31 grudzien to resztka I strefy zistanie skasowana na pokrycie II czy będzie jako oszczędnosć no kolejne pół roku. Mam dość krótko te PV i o ile pamiętam to w zeszłym roku moim pierwszym okresem rozliczeniowym był 12 listopada do 31 grudnia 2019 roku i miałem dosłownie 1 kwh w II strefie załadowany do siecie i odliczono mi go w lipcowej fakturze za 2020. Ale to niedługo zobaczę.
    Nie chodzi o rodzaj ogrzewania --może być nawet ognisko na środku salonu. Chodzi o zapotrzebowanie budynku.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  3. #2983

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Czegoś nie rozumiem .
    331kwh wystarczy na drogą taryfę a takie miał chyba założenie.
    Np ja mam teraz 963kWh drogiego prądu na plusie
    a taiego 1150 na minusie . Nie uwzględnia to poboru i produkcji styczeń i luty. Spełnia to założenia niepłacenia za drogą taryfę. Jeśli zacznie się problem ze zmieszczeniem się w niepłaceniu za drogą taryfę to podłogówka lub CWU zostanie umieszczona w kagańcu taniej taryfy

    Druga sprawa 35kWh na dzień to dom pasywny? daje to średnią moc ok 1,5kW więc do pasywnego daleko a weź to jeszcze zCOPuj
    Za listopad średni pobór dobowy dwóch klim to 7,73 kWh a pobór średni Podłogówki COP1 6,05kWh.

    Wiec dlaczego miałoby prądu nie starczyć? Jeśli mój dom całkowity pobór drogiego prądu w listopadzie miał 302kWh a taniego 469kWh
    Zaden audytor nie COP-uje zapotrzebowania budynku. Zapotrzebowanie budynku to zapotrzebowanie a nie jakieś COP. Bo jeden grzeje PC,inny gazem kolejny czystym prądem gdzie Cop=1 a kolejny węglem peletem. Po za tym widzę że dla ciebie kW a kWh to to samo.? Przemyśl kW a kWh

    Przeczytaj to jeszcze raz co napisałeś-----------
    Druga sprawa 35kWh na dzień to dom pasywny? daje to średnią moc ok 1,5kW więc do pasywnego daleko a weź to jeszcze zCOPuj
    Za listopad średni pobór dobowy dwóch klim to 7,73 kWh a pobór średni Podłogówki COP1 6,05kWh.

    Wiec dlaczego miałoby prądu nie starczyć? Jeśli mój dom całkowity pobór drogiego prądu w listopadzie miał 302kWh a taniego 469kWh
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 03-12-2020 o 00:52
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #2984
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    a co nie gra z jednostkami ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #2985
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Nie chodzi o rodzaj ogrzewania --może być nawet ognisko na środku salonu. Chodzi o zapotrzebowanie budynku.
    Zgoda ale zapotrzebowanie nie jest stałe i zależy od co najmniej temperatury zewnętrznej , wiatr i duża wilgotność też nie pomagają utrzymać temperatury U mnie wyszło chyba 46 W/m2. szału nie ma ale bywa i gorzej pasywny dom to chyba około 18W/m2

  6. #2986

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Zgoda ale zapotrzebowanie nie jest stałe i zależy od co najmniej temperatury zewnętrznej , wiatr i duża wilgotność też nie pomagają utrzymać temperatury U mnie wyszło chyba 46 W/m2. szału nie ma ale bywa i gorzej pasywny dom to chyba około 18W/m2
    Zapotrzebowanie liczy się na rok. To tam są brane pod uwagę temp. A wiatr wiadomo zwiększa zapotrzebowanie i to dość sporo (-10*C) od temp. panującej na zewnątrz. Czyli przy 0*C i wietrze temp. odczuwalna to (-10*C)
    No widzisz i teraz się z tobą zgodzę (46W/m2) tak to jest prawidłowe na tamte lata jak i powierzchnię twojego domu. Przy 46Wm2 twoje zapotrzebowanie to 5,98kW/h przy (-20*C)
    Przy tym co podawałeś to jak pamiętam wychodziło mi 11W/m2 ( to był błąd) jak rownież błędem jest wpis w stopce .Masz wpisane zapotrzebowanie 2,4kW a powinno być 5.98kW
    Podsumowując --- Przy mrozach ta klima nie da rady braknie jej .Skoro jej moc to 2.9kW przy optymalnych warunkach to przy dużych mrozach jej moc spadnie a potrzeba jest ok.6kW. Tak jak teraz do 0*C jest OK . Choćby nawet miała moc 2.9kW przy (-15*C) to na takie mrozy potrzeba dwóch. 2.9kWx2
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 03-12-2020 o 00:47
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  7. #2987
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Zaden audytor nie COP-uje zapotrzebowania budynku. Zapotrzebowanie budynku to zapotrzebowanie a nie jakieś COP. Bo jeden grzeje PC,inny gazem kolejny czystym prądem gdzie Cop=1 a kolejny węglem peletem. Po za tym widzę że dla ciebie kW a kWh to to samo.? Przemyśl kW a kWh

    Przeczytaj to jeszcze raz co napisałeś-----------
    Druga sprawa 35kWh na dzień to dom pasywny? daje to średnią moc ok 1,5kW więc do pasywnego daleko a weź to jeszcze zCOPuj
    Za listopad średni pobór dobowy dwóch klim to 7,73 kWh a pobór średni Podłogówki COP1 6,05kWh.

    Wiec dlaczego miałoby prądu nie starczyć? Jeśli mój dom całkowity pobór drogiego prądu w listopadzie miał 302kWh a taniego 469kWh
    Jestem po dość paskudnym dniu 24h ujemne temperatury -1 do -3 brak zysków słonecznych PV zrobiło przez cały dzień 0,65kWh.
    Klima zżarła 17kWh COp przy tych temperaturach ok 2,5 czyli 43kWh plus 12kWh podłogówka COP1.
    Daje to 55kWh. 2,3 kW jeśli przełożyć to na 100m2 to daje ok 1,5kW. A ja w tym budynku ie widzę oznak pasywności.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #2988
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rigeza

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Uście Gorlickie
    Kod pocztowy
    38-315
    Posty
    33

    Domyślnie

    Czy warto z paneli zgarniać śnieg czy lepiej poczekać aż stopnieje? Mam instalację dopiero pierwszą zimę i odgarnąłem z grubsza śnieg, bo warstwa była około 15cm, Ale zastanawiam się czy warto tracić na to czas. Na pvmonitor widzę że w okolicy (promień odkoło 50km) nadal nikt jeszcze nie produkuje prądu, a u mnie wczoraj przed południem stajał ostatek. Niby od odgarnięcia nazbierało się prawie 30kW. Temperatury spadają wieczorami ponad -10, a w dzień rosną do około 3.
    8,16kWp + Huawei sun2000 8ktl. Kąt 30*, odchylenie od południa 20* na zachód. Instalacja na garażu.

  9. #2989

    Domyślnie

    Piękna pogoda panele przykryte w całości śniegiem produkcja stoi, ale za to córę można wziąć na sanki. Nie opłaca się włazić na dach w weekend ma być ponad 10*C więc stopi się wszystko.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #2990
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Zapotrzebowanie liczy się na rok. To tam są brane pod uwagę temp. A wiatr wiadomo zwiększa zapotrzebowanie i to dość sporo (-10*C) od temp. panującej na zewnątrz. Czyli przy 0*C i wietrze temp. odczuwalna to (-10*C)
    No widzisz i teraz się z tobą zgodzę (46W/m2) tak to jest prawidłowe na tamte lata jak i powierzchnię twojego domu. Przy 46Wm2 twoje zapotrzebowanie to 5,98kW/h przy (-20*C)
    Przy tym co podawałeś to jak pamiętam wychodziło mi 11W/m2 ( to był błąd) jak rownież błędem jest wpis w stopce .Masz wpisane zapotrzebowanie 2,4kW a powinno być 5.98kW
    Podsumowując --- Przy mrozach ta klima nie da rady braknie jej .Skoro jej moc to 2.9kW przy optymalnych warunkach to przy dużych mrozach jej moc spadnie a potrzeba jest ok.6kW. Tak jak teraz do 0*C jest OK . Choćby nawet miała moc 2.9kW przy (-15*C) to na takie mrozy potrzeba dwóch. 2.9kWx2
    Doświadczenie pokazuje co innego przeciwnego do twojego wpisu wierzę temperaturze w pokoju i rachunkom a nie twoim nieudolnym wywodom , zapotrzebowanie 2,4 kw jest przy średniej temp dobowej 1,5*C czyli podczas 90% sezonu grzewczego, co najmniej połowa sezonu ma temperaturę +5 st i moj klimatyzator spokojnie sobie radzi. Zapotrzebowanie 11w/m2 jest przy +5 tak wynika ze zużycia prądu

    Chwilowe zapotrzebowanie na ciepło o którym piszesz występuje raz na kilka lat przez paręnaście godzin aby dostosowywać do tego ogrzewanie w całym domu trzeba być bardzo naiwnym i niemyślącym. Jak potrzebuje skorzystać z tira raz w życiu to go wynajmuje nie kupuję przy czym ty się upierasz.
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 03-12-2020 o 13:22

  11. #2991
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Zaden PC,inny gazem kolejny czystym prądem gdzie Cop=1 a kolejny węglem peletem. Po za tym widzę że dla ciebie kW a kWh to to samo.? Przemyśl kW a kWh
    Gdzie jest błąd wg Ciebie?
    Zużycie energii podałem w kWh
    A średnie zapotrzebowanie na moc w kW
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #2992
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Gdzie jest błąd wg Ciebie?
    Zużycie energii podałem w kWh
    A średnie zapotrzebowanie na moc w kW
    Olej go to taka technika żebyś sam się tłumaczył że nie jesteś wielbłądem i sam ze sobą polemizował, dodaj go do olanych jak ja i po problemie. Cóż niektórzy mają takie luki w wykształceniu ogólnym że niestety uniemożliwia to dyskusję.

  13. #2993
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Jestem po dość paskudnym dniu 24h ujemne temperatury -1 do -3 brak zysków słonecznych PV zrobiło przez cały dzień 0,65kWh.
    Klima zżarła 17kWh COp przy tych temperaturach ok 2,5 czyli 43kWh plus 12kWh podłogówka COP1.
    Daje to 55kWh. 2,3 kW jeśli przełożyć to na 100m2 to daje ok 1,5kW. A ja w tym budynku ie widzę oznak pasywności.
    Fakt, grudzień i styczeń nie należą do najlepszych, ale to chyba jedyny okres, kiedy Twoja energia jest w 100 % Twoja - no... prawie w 100 %.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  14. #2994
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rigeza Zobacz post
    Czy warto z paneli zgarniać śnieg czy lepiej poczekać aż stopnieje? Mam instalację dopiero pierwszą zimę i odgarnąłem z grubsza śnieg, bo warstwa była około 15cm, Ale zastanawiam się czy warto tracić na to czas. Na pvmonitor widzę że w okolicy (promień odkoło 50km) nadal nikt jeszcze nie produkuje prądu, a u mnie wczoraj przed południem stajał ostatek. Niby od odgarnięcia nazbierało się prawie 30kW. Temperatury spadają wieczorami ponad -10, a w dzień rosną do około 3.
    Moje panele też zobaczyły pierwszy śnieg, ale bałem się wchodzić na dach więc spłukałem go wodą z węża. Chyba mi się opłaciło bo wczoraj i dzisiaj słoneczny dzień a u innych dalej zalega śnieg. Jak będzie więcej opadów pewnie mi się nie zechce. Pochylenie tylko 20 stopni więc sam się nie chce zsuwać.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  15. #2995

    Domyślnie

    W listopadzie moja instalacja wyprodukowała 32,94 kWh, z 4,96 kWp. Czyli mam 6,64 kWh/kWp, raczej słabo. Od początku roku instalacja wyprodukowała 4092 kWh, raczej jest znikoma szansa aby osiągnęła swoją zakładaną produkcję. Czy to jest normalne w tym roku, czy z instalacją jest coś nie tak. Pozdrawiam
    Dom z pracowni ARCHON "W tamaryszkach 4", 138 m2 powierzchni użytkowej. Ściany porotherm 25cm oraz 15 cm styropianu, garaż od wschodu i północy 25 cm. Ocieplenie, fundamenty - 10 cm, posadzka parter 13 cm, piętro 3 cm. Skosy wełna 30 cm, sufit 35 cm.
    Ogrzewanie, pompa ciepła Vaillant 5,8 kW gruntowa z wbudowanym zbiornikiem, po całości ogrzewanie podłogowe. SolarEdge o mocy 4,96 kW na dachu od strony południowej 16 paneli.

  16. #2996
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Fakt, grudzień i styczeń nie należą do najlepszych, ale to chyba jedyny okres, kiedy Twoja energia jest w 100 % Twoja - no... prawie w 100 %.
    No nie za bardzo listopad był marny około normy grudniowej a auto konsumpcja osiągnęła ok 50%. Jak pojawi się chwilę słonece to nie majak przejeść chyba że byłoby bilansowanie miedzy fazowe to można by jedną grzałka zjeść a tak dupa.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #2997
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOMIS Zobacz post
    W listopadzie moja instalacja wyprodukowała 32,94 kWh, z 4,96 kWp. Czyli mam 6,64 kWh/kWp, raczej słabo. Od początku roku instalacja wyprodukowała 4092 kWh, raczej jest znikoma szansa aby osiągnęła swoją zakładaną produkcję. Czy to jest normalne w tym roku, czy z instalacją jest coś nie tak. Pozdrawiam
    To chyba jakiś żart. 32.94kwh na cały miesiąc?
    PV 4,65kW (Fronius Symo 4.5-S, 15szt. Boviet BVM6610M-310 310W)

  18. #2998

    Domyślnie

    Niestety to nie jest żart. A teraz za trzy dni grudnia mam 113 Wh, szok.
    Dom z pracowni ARCHON "W tamaryszkach 4", 138 m2 powierzchni użytkowej. Ściany porotherm 25cm oraz 15 cm styropianu, garaż od wschodu i północy 25 cm. Ocieplenie, fundamenty - 10 cm, posadzka parter 13 cm, piętro 3 cm. Skosy wełna 30 cm, sufit 35 cm.
    Ogrzewanie, pompa ciepła Vaillant 5,8 kW gruntowa z wbudowanym zbiornikiem, po całości ogrzewanie podłogowe. SolarEdge o mocy 4,96 kW na dachu od strony południowej 16 paneli.

  19. #2999
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOMIS Zobacz post
    W listopadzie moja instalacja wyprodukowała 32,94 kWh, z 4,96 kWp. Czyli mam 6,64 kWh/kWp, raczej słabo. Od początku roku instalacja wyprodukowała 4092 kWh, raczej jest znikoma szansa aby osiągnęła swoją zakładaną produkcję. Czy to jest normalne w tym roku, czy z instalacją jest coś nie tak. Pozdrawiam
    mam podobnie , 66kwh z 3,92 ale było ciemno jak w dupie po śliwkach i mam płaską instalację jak cycek na mamografi ok 14 st kąt nachylenia

  20. #3000
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOMIS Zobacz post
    W listopadzie moja instalacja wyprodukowała 32,94 kWh, z 4,96 kWp. Czyli mam 6,64 kWh/kWp, raczej słabo. Od początku roku instalacja wyprodukowała 4092 kWh, raczej jest znikoma szansa aby osiągnęła swoją zakładaną produkcję. Czy to jest normalne w tym roku, czy z instalacją jest coś nie tak. Pozdrawiam
    No raczej jest coś nie tak, skoro to południowa wystawa.
    Moje 4,27kWp włąśnie wyprodukowało 4,3MWh, a połowa modułów patrzy na wschód, połowa na południe (ale te są zacieniane od miesiąca ).
    Albo masz permanentne zacienienie sporej części modułów, albo leżą na płask, albo ktoś coś spier.olił....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 150 z 318

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony