dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 249 z 893
Pokaż wyniki od 4.961 do 4.980 z 17847
  1. #4961
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    A co do wiarygodności ekspertów........... Pan Simon pracował dla, a więc pobierał wynagrodzenie od kilku firm m.in. Pfizer i Bayer.

    Simon received consultancy from AbbVie, Gilead, Merck, Alfa-Wassermann, Novartis, Lilly, and Bayer and also acquired research funding from AbbVie, Allergan, Bayer, EISAI, Gilead, Intercept, and Pfizer.
    Również najlepszego w nowym roku. Przede wszystkim rozsądku dla wszystkich, szczególnie tych, których decyzje wpływają na nasze życie.
    Mnie to, o czym piszesz zupelnie nie dziwi, mój brat lekarz już dawno uświadomił mi że pewnien procent środowiska lekarskiego działa w interesie koncernów farmaceutycznych, a nie w interesie pacjentów.
    On jest w szoku, że taka choroba jak covid, której średnia wieku ofiar to ponad 75 lat (w przeciwieństwie do hiszpanki, która uderzyła w ludzi w wieku produkcyjnym) potrafiła sparaliżować cały świat. Wg niego to podejście do covida jest niegodne z logiką, dotychczasowym praktykami walki z chorobami zakaźnymi, interesem społecznym (choroba nie "produkuje" inwalidów, którzy są później obciążeniem dla społeczeństwa jak np. w przypadku polio; większość przechodzi ja bezobjawowo więc nie obciążają systemu opieki zdrowotnej), nie zaniża jakoś znacznie średniej wieku zgonów w Polsce w porównaniu do innych chorób.
    Świat oszalał jak mawia mój brat.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 23-12-2020 o 22:34

  2. #4962

  3. #4963
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Również najlepszego w nowym roku. Przede wszystkim rozsądku dla wszystkich, szczególnie tych, których decyzje wpływają na nasze życie.
    Mnie to, o czym piszesz zupelnie nie dziwi, mój brat lekarz już dawno uświadomił mi że pewnien procent środowiska lekarskiego działa w interesie koncernów farmaceutycznych, a nie w interesie pacjentów.
    On jest w szoku, że taka choroba jak covid, której średnia wieku ofiar to ponad 75 lat (w przeciwieństwie do hiszpanki, która uderzyła w ludzi w wieku produkcyjnym) potrafiła sparaliżować cały świat. Wg niego to podejście do covida jest niegodne z logiką, dotychczasowym praktykami walki z chorobami zakaźnymi, interesem społecznym (choroba nie "produkuje" inwalidów, którzy są później obciążeniem dla społeczeństwa jak np. w przypadku polio; większość przechodzi ja bezobjawowo więc nie obciążają systemu opieki zdrowotnej), nie zaniża jakoś znacznie średniej wieku zgonów w Polsce w porównaniu do innych chorób.
    Świat oszalał jak mawia mój brat.
    Współczuje brata i podejścia do żeycia.


    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Również najlepszego w nowym roku. Przede wszystkim rozsądku dla wszystkich, szczególnie tych, których decyzje wpływają na nasze życie.

    .
    Czyli wszystkich bo każdy jest potencjalnym zagrożeniem dla drugiego
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #4964
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.670
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    .
    On jest w szoku, że taka choroba jak covid, której średnia wieku ofiar to ponad 75 lat (w przeciwieństwie do hiszpanki, która uderzyła w ludzi w wieku produkcyjnym) potrafiła sparaliżować cały świat.
    "sparaliżować cały świat" ???
    Powiedz bratu, żeby sie modlił, aby nie dożył epidemii, która sparaliżuje cały świat - tak, że po wodę będzie chodził do rzeki, a po opał do lasu.
    Ludzie na narty nie mogą do Zakopca pojechać i już płacz, że świat został sparaliżowany.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #4965
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Zakopiec to tym przypadku mały problem, Gowin sypnie im kasą, zresztą brat był już na początku grudnia na nartach. Ale nie trywializuj - nie o narty tutaj chodzi. On po prostu chce leczyć swoich pacjentów i wkurza go, że rzeczywiście potrzebujący pomocy są jej pozbawieni. Na codzien widzie, jakie szkody wyrzadza walka z covid. W podobnym tonie wypowiadają się w mediach np. prof Kuna, czy Hazan. Popatrz też głębiej. On ma zajęcia ze studentami i jest przerażony jak ci przyszli lekarze wykształceni na teamsie będą leczyć ludzi. To nie on, tylko my powinniśmy się modlić, żeby w przyszłości nie trafić do takiego lekarza. O zastoju w diagnostyce onkologicznej, która za kilka lat zaskutkuje falą przedwczesnych zgonów ludzi w średnim wieku nikt nie mówi, a większość nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Pseduedukacja zdalna, wpływającą negatywnie na dzieci i młodzież, nie tylko w kwestii nabywania wiedzy, ale poprzez ograniczanie kontaktu z rówieśnikami, również odbije się nam, jako społeczeństwu czkawką za jakiś czas. Negatywne skutki obecnej sytuacji odczujemy boleśnie w przyszłości, bo to lekarstwo gorsze od choroby.

  6. #4966
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.670
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja trywializuję ?
    To on hiperbolizuje.

    Owszem, służba zdrowia (nasza) która od lat była w stanie przedzawałowym zaliczyła zgon.
    (aczkolwiek znam lekarzy POZ, którzy przyjmują w 80% pacjentów face to face , podobnie wielu specjalistów - inaczej pozostaliby bez wypłat))
    Ale nawet słaniająca sie służba zdrowia nie uzasadnia stwierdzenie, że koronawirus "sparaliżował cały świat"

    Mój syn oczywiście do szkoły nie chodzi, ale z koleżanką ("sympatią" ) sie spotyka, raz w tygodniu idzie do kolegi, lub któregoś z kolegów gości u nas.
    Na angielski tez chodzi normalnie, uczy się w grupce czterech rówieśników
    Nie przesadzaj więc z tym brakiem kontaktów...
    Co do edukacji - mój syn rozpoczął ją jako sześciolatek, nawet jak ten rok (częściowo) straci, to i tak będzie rok do przodu w stosunku do rówieśników, którym rodzice wystarali sie o zaświadczenia, że nie ich dzieci są w stanie rozpocząć obowiązku szkolnego.
    Prawda ?


    Poza tym - nawet na studiach brak zajęć praktycznych można nadrobić. Nie sądzisz chyba, że chirurg na zawsze pozostanie niedouczonym głąbem tylko dlatego, że jeden rok jego edukacji przypadł na czas pandemii ?
    Twój brat strasznie łatwo się przeraża, zaleć mu odrobinę dystansu...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #4967
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Nie jesteśmy lekarzami, żeby podważać jego obserwacje. Niektórzy lekarze idą dalej, prognozując obniżenie średniej wieku za kilka lat, jako konsekwencję lockdownu. Tak czy inaczej, wg sporej części środowiska lekarskiego sposób walki z covid jest zupełnie nieadekwatny do zagrożenia jakie dla społeczeństwa niesie ta choroba.

  8. #4968
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post

    Mój syn oczywiście do szkoły nie chodzi, ale z koleżanką ("sympatią" ) sie spotyka, raz w tygodniu idzie do kolegi, lub któregoś z kolegów gości u nas.
    Na angielski tez chodzi normalnie, uczy się w grupce czterech rówieśników

    ..
    Bardzo odpowiedzialnie .
    Dzisiaj wigilia biorą wniej udział tylko osoby akceptujące zasady całkowitej izolacji od innych przez 10 dni przed spotkaniem inie posiadające obiadów chorobowych.
    Osoby nie mogące lub niechcące spełnić warunków są wykluczeni w tym roku.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #4969
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.670
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    inie posiadające obiadów chorobowych.
    U nas też nie ma "obiadów chorobowych", tylko normalne dla zdrowych
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #4970
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.670
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Niektórzy lekarze idą dalej, prognozując obniżenie średniej wieku za kilka lat, jako konsekwencję lockdownu. Tak czy inaczej, wg sporej części środowiska lekarskiego sposób walki z covid jest zupełnie nieadekwatny do zagrożenia jakie dla społeczeństwa niesie ta choroba.

    A inna część siedzi pozamykana w przychodniach i jak ma spotkać się z pacjentem, to ubiera strój kosmonauty.
    Poza tym, jakoś sie ci lekarze pod koniec listopada masowo nie zgłaszali do pracy na oddziały stricte covidowe żeby mieć w opiece tych, którzy wymagali intubacji, natleniania, czy resuscytacji w momentach zapaści.
    Jasne, że lockdown będzie miał swoje efekty, ale ja cały czas odnoszę sie do słów, że koronawirus jakoby "sparaliżował świat"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #4971
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Piszesz z obiektu izolacyjnego.
    Czytasz to co cytujesz?
    Głupota i niewiedza jest większa niż bezmiar oceanów.

    Wiarygodność ekspertów...
    ojciec dyrektor - ekspert od kasy
    dziennikarz Witold Gadomski - ten z Gazety Wyborczej?

    TV Trwam jest jedynie niezależna?
    Co jak co ale Gadomski to jest dziennikarz z krwi i kości i ta reszta popaprańców czy to tvp czy tvn do pięt mu nie dorastają razem wzięci , on zadaje pytania ale też szuka odpowiedzi a ta cała banda lizusów co robi ?? dobrze byłoby abys czasem go posłuchał bo to tylko raz w tygodniu i chyba na tyle możesz się oderwać od oficjalnych klakierów co ? pzdr

  12. #4972

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Nic się nie bój.
    Pojawił się nowy szczep wirusa na którego szczepionka nie działa.
    Zaraz się pojawi test wykrywający ten nowy szczep wirusa i te numerki zaczną rosnąć.
    Kabaret kręci się w najlepsze - natomiast smutne niestety jest to, że pociąga to za sobą sporo ofiar w ludziach, którzy z koronka wirusem nie mali nic wspólnego, a mimo to wąchają kwiatki od spodu.

  13. #4973

    Domyślnie


    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  14. #4974
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Też mnie zaskoczyło wprowadzenie narodowej kwarantanny przy kilkunastu tysiącach zachorowań i 400-500 zgonach dziennie. Logiki w walce z covidem nie widzę, ani wśród medyków, ani rządzących.

  15. #4975

    Domyślnie


    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  16. #4976
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Też mnie zaskoczyło wprowadzenie narodowej kwarantanny przy kilkunastu tysiącach zachorowań i 400-500 zgonach dziennie. Logiki w walce z covidem nie widzę, ani wśród medyków, ani rządzących.
    Testują - jak bardzo da się Ciebie za ryj złapać.
    Jak na razie - bardzo się da...
    Szkoda.

    Adam M.

  17. #4977
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post

    Debile się nie testują żeby 80% zarobków czasem nie mieli . Wcale niema znacznie mniej przypaddków co po trupach widać.
    Ludzie łażą syfa roznoszą a do lekarza idą dopiero jak ich zegnie.

    I co ta kwarantanna zmienia? w moim życiu nic
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #4978
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Testują - jak bardzo da się Ciebie za ryj złapać.
    Jak na razie - bardzo się da...
    Szkoda.

    Adam M.
    A skąd wiesz, że nie byłem na proteście przedsiębiorców przeciwko lockdownowi? Sam ubolewam nad tym, że ludzie wolą zasiłek i siedzenie w domu zamiast normalnej pracy. Ale co ja w pojedynkę mogę zrobić, skoro większość z własnej woli pod byle pretekstem daje się zamykać w domu i jeszcze się z tego cieszy jak piszący wyżej kolega. Takie mamy społeczeństwo...

  19. #4979
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    A skąd wiesz, że nie byłem na proteście przedsiębiorców przeciwko lockdownowi? Sam ubolewam nad tym, że ludzie wolą zasiłek i siedzenie w domu zamiast normalnej pracy. Ale co ja w pojedynkę mogę zrobić, skoro większość z własnej woli pod byle pretekstem daje się zamykać w domu i jeszcze się z tego cieszy jak piszący wyżej kolega. Takie mamy społeczeństwo...
    Z pracą to jest tak że przeważnie nie warto dla kogoś pracować.
    Inne wyjścia założyć firmę i użerać sie z państwem i pebsem
    Narobić dziewięciorów kombinować socal
    Ostatnie wyjście moje starać się robić jak najmniej i mieć z tego jakieś dochody. Jednak poczęci jest to żniwo pracy sprzed lat. Szkoda przed 40 marnować życie na prace.

    Ale tu mowa co Covid i zamykaniu.

    Traktuje to jak największe zagrożenie w krótkiej perspektywie czasu. W długiej są dużo większe problemy ale...
    Nie będzie lepiej przez anty masezkowców, anty szczepionkowców. Kiedy dotrze do pały że to wasze postępowanie generuje problem. Dzisiaj na spacerze widziałem że mniej niż 30% ma maseczki. Będziemy pływać w tym szabie długo dzięki wam. Jest szansa szybkiego wyeliminowania problemu ale nie...
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #4980
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ostatnie wyjście moje starać się robić jak najmniej i mieć z tego jakieś dochody.
    Tak całe życie przewegetować za te jakieś dochody... dobrze że takich ludzi jest niewiele bo by nic nie było.

Strona 249 z 893

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony