dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 666 z 1022
Pokaż wyniki od 13.301 do 13.320 z 20440
  1. #13301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Jaki masz zład wodny?
    Obecnie 160L było 180L (+ - 10L ) ale raczej na + Mierzyłem przy starym CO lecz piec sprzedał się w locie i nie pamiętam jaki miał zład czy 50 czy 70L
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  2. #13302

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Obecnie 160L było 180L (+ - 10L ) ale raczej na +
    Czyli masz odpowiedni zład do mocy pompy,
    Ja sukcesywnie wymieniam grzejniki o większym zładzie i mocy,
    Aby unikać taktowania ;
    - pompa pracuje na wyższych temperaturach > 39 C - 41 C,
    - delta =10,
    - COP - wychodzi 3,3 za rok
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  3. #13303
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krychacz

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Mrzezino
    Kod pocztowy
    84-123
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    niestety nie podam jeszcze takich info, bo PC jest świeżutka, to 1szy sezon, zacząłem grzać we wrześniu 2020
    A możesz podać informacyjnie ile masz godzin pracy ?. Grzejesz 24h?.

  4. #13304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Czyli masz odpowiedni zład do mocy pompy,
    Ja sukcesywnie wymieniam grzejniki o większym zładzie i mocy,
    Aby unikać taktowania ;
    - pompa pracuje na wyższych temperaturach > 39 C - 41 C,
    - delta =10,
    - COP - wychodzi 3,3 za rok
    O COP rocznym ja dopiero w październiku mogę mówić . Za listopad i grudzień -odpowiednio 4,1 i 3,4 z podlicznika. Na delcie 10 jeszcze nie jechałem.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  5. #13305
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dzimberto

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    bielki
    Kod pocztowy
    87-875
    Posty
    177

    Domyślnie

    witam
    czy po założeniu dodatkowej płyty rozszeżeń do sterowania bufora wystarczy na powrocie ,na wyjściu z bufora do pompy zamontować ten czujnik paw-a2w-tsbu(czujnik bufora),czy muszą być termistory?
    jak dobrze myślę że ten czujnik ma te 6,5k Ohm skoro jest orginalny
    miałem lekki problem gdyż nie mógł się połączyć modem z internetu
    kombinowałem i nic nie pomagało
    co pomogło?
    wyłączyłem zasilanie pompy bezpiecznikami na 10 sek
    od razu pomogło,sam się połączył(mam po kablu do routera) w 10 sek
    pozdrawiam
    45 m2 podłogowki na dole plus 1 łazienka na gorze(kuchnia,przedpokój 2 lazienki), grzejniki aluminiowe fondital calidor b4 600 +2 drabinki
    Bez reku
    Dom:24 BK+15 cm grafit lambda 32
    fundamenty 10 cm parking lambda 36
    podłogi 10 cm na mijankę,2 warstwy
    okna vetrex alphaline 90+ 3 szyby ciepła ramka
    poddasze skosy 25 isover 0,38+podwieszany sufit 45cm(20+10+15)
    dachówka,pełne deskowanie
    Do 09.2020 ekogroszek
    fotowoltaika 9,91 kW plus PC Panasonic WH-MXC09H3E8 T-CAP MONOBLOK

  6. #13306
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Będą musiały być dwa czujniki / termostory . (Wszystkie czujniki temperatury płyt głównej są termistorami NTC 6,5k Ohm .)

    Jeden będzie w samym buforze ( w orginalnym chyba wtyka go się na samej górze bufora )
    Drugi musi być na wyjściu z bufora .... No i tu nie wiem do której rury to powinieneś przyczepić ( czy podłogówki czy grzejników) , bo Panasonic dla takich stanów przewidział dwie strefy . Wiec może jak masz osobne obiegówki , to trzeba dokupić trzy czujniki , i uruchomić dwie strefy ?

    Przy sterowaniu strefami zewnetrznymi termostatami zaworu mieszającego nie trzebaby dokładać ( ja w tej chwili tak mam ) , ale jesli chcesz sterowac temperaturą wody , to przynajmniej na podłogówlę trzeba by było założyć zawór mieszający sterowany z plyty dodatkowej przed objegówkę podłogówki.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  7. #13307
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dzimberto

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    bielki
    Kod pocztowy
    87-875
    Posty
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Będą musiały być dwa czujniki / termostory . (Wszystkie czujniki temperatury płyt głównej są termistorami NTC 6,5k Ohm .)

    Jeden będzie w samym buforze ( w orginalnym chyba wtyka go się na samej górze bufora )
    Drugi musi być na wyjściu z bufora .... No i tu nie wiem do której rury to powinieneś przyczepić ( czy podłogówki czy grzejników) , bo Panasonic dla takich stanów przewidział dwie strefy . Wiec może jak masz osobne obiegówki , to trzeba dokupić trzy czujniki , i uruchomić dwie strefy ?

    Przy sterowaniu strefami zewnetrznymi termostatami zaworu mieszającego nie trzebaby dokładać ( ja w tej chwili tak mam ) , ale jesli chcesz sterowac temperaturą wody , to przynajmniej na podłogówkę trzeba by było założyć zawór mieszający sterowany z plyty dodatkowej przed objegówkę podłogówki.
    nie chcę więcej kombinować,
    chciałbym by mi pompa grzała bufor i jak dogrzeje do zadanej to się wyłączyła a nie heblowała dalej
    dogrzeje wodę w układach podłoga i grzejniki i w buforze a po osiągnięciu temp wyłączyła się a nie chcę by chodziła w harmonogramie
    dokupię płytę i termistory a i tak nie będzie jakbym chciał to nie ma sensu pchać się w koszty
    45 m2 podłogowki na dole plus 1 łazienka na gorze(kuchnia,przedpokój 2 lazienki), grzejniki aluminiowe fondital calidor b4 600 +2 drabinki
    Bez reku
    Dom:24 BK+15 cm grafit lambda 32
    fundamenty 10 cm parking lambda 36
    podłogi 10 cm na mijankę,2 warstwy
    okna vetrex alphaline 90+ 3 szyby ciepła ramka
    poddasze skosy 25 isover 0,38+podwieszany sufit 45cm(20+10+15)
    dachówka,pełne deskowanie
    Do 09.2020 ekogroszek
    fotowoltaika 9,91 kW plus PC Panasonic WH-MXC09H3E8 T-CAP MONOBLOK

  8. #13308
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    To trzeba było myśleć o jakiejś pompie on/off , bo tutaj dochodzi jeszcze modulacja , i pompa dopiero się wyłącza jak zagrzeje , zejdzie z produkcją w dół , i jak ta produkcja i tak będzie za duża w stosunku do tego co ciągle z budynku ucieka , to się wyłączy.
    A pompa przy 0 stopni (zależy jeszcze jaka) ,ale można przyjąć ,że przynajmniej te 40% jest w stanie zejść.
    Być może u Ciebie pompa akurat produkuje na jakiejs okreslonej modulacji akurat tyle ciepła ,żeby zrównoważyć to co wychodzi z domu , przez co nigdy się sama nie wyłączy.
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 06-01-2021 o 19:23
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  9. #13309

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzimberto Zobacz post
    nie chcę więcej kombinować,
    chciałbym by mi pompa grzała bufor i jak dogrzeje do zadanej to się wyłączyła a nie heblowała dalej
    dogrzeje wodę w układach podłoga i grzejniki i w buforze a po osiągnięciu temp wyłączyła się a nie chcę by chodziła w harmonogramie
    dokupię płytę i termistory a i tak nie będzie jakbym chciał to nie ma sensu pchać się w koszty
    Nie czytalem dokladnie o co tam u Ciebie chodzi ale co do tego nagrzewania bufora to niemozesz se kupic jakiegos termostatu przylgowego czy to z kapilara czy cos takiego na ktorym ustawiasz temperature jaka chcesz w buforze taki ktory tylko otwiera i zamyka obieg i podlaczyc to do pompy jako termostat zewnetrzny wtedy wylacza wszystko i pompe i obiegówke
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  10. #13310

    Domyślnie

    Panowie, mam Tcap 9kw 1f u siebie z 2019 roku przy 200m2 podłogowego i zbiornik cwu Galmet 250-280l z dużą wężownicą pod pompę i zauważyłem pewien problem. Jak pompa grzeje CO i przełącza się na grzanie CWU bez przerw w pracy sprężarki, to po 5 min zaczyna falować obrotami. Standardowo wchodzi na 71Hz, potem zjeżdża na ok 50Hz, za minutę znów 71Hz, zrobi tak parę razy i następuje wyłączenie sprężarki. Za jakieś 2 min włącza się znów i wtedy sprężarka dojeżdża do 65Hz i tak pracuje już bez problemów ew. Czasem zwiększa do tych 69-71 Hz.

    Obstawilbym zabrudzoną wężownicę ew wymiennik ale to nie dzieje się zawsze, tylko sporadycznie, powiedzmy raz w tygodniu. Rok temu nie było tego problemu ale też nie grzalem cwu bezpośrednio po CO tylko od CWU zaczynał się harmonogram południowy ale wtedy nie wiedziałem, że przełączenie z co na cwu jest bez zatrzymywania sprężarki i uznałem że tak jest lepiej. Czy ktoś miał już taki problem? Nieraz produkcja ciepła przy grzaniu CWU jest naprawdę wysoka, po 14-16 kw i nie ma takiego problemu a nieraz jest. Ciężko coś wytypować.

    Druga sprawa, nie mam sprzęgła bo mam spory zlad wody w podłodze i strasznie mnie wnerwiay odszranianie tzw. awaryjne przy pomocy tylko sprężarki. Wchodzi ona wtedy na 85Hz, pobiera 4,4kw energii i trwa to ok 10-12 min. Chciałbym zawsze mieć normalne odszranianie przy pomocy wody z układu i 30Hz na sprężarce, ale dogrzanie do 27 stopni na powrocie zajmuje ok 3-4h a w tym czasie mam już ze 3-4 odszraniania samą sprężarką za sobą. Czy da się coś z tym zrobić poza montażem sprzęgła?

    Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.

  11. #13311
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Może układ CWU masz zapowietrzony ?
    Ew jak to zaobserwujesz ,to sprawdzaj od razu jakie masz temperatury zasilania i powrotu. Z jakiegoś powodu sprężarka musi się wyłączać.

    Co do Defrost Mode 2 , to ja np. oszukuję czujniki o 4 stopnie dokładając równolegle do nich rezystory. Opisywałem tu na forum jak to zrobiłem, Działa to u mnie już drugi sezon bez problemów. Inaczej zawsze bym miał Mode 2 ....
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  12. #13312
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dzimberto

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    bielki
    Kod pocztowy
    87-875
    Posty
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Nie czytalem dokladnie o co tam u Ciebie chodzi ale co do tego nagrzewania bufora to niemozesz se kupic jakiegos termostatu przylgowego czy to z kapilara czy cos takiego na ktorym ustawiasz temperature jaka chcesz w buforze taki ktory tylko otwiera i zamyka obieg i podlaczyc to do pompy jako termostat zewnetrzny wtedy wylacza wszystko i pompe i obiegówke
    mam 3 kapilary w buforze w którym mam te 3 czujniki temp
    tam można wrzucić ten termostat

    • Jeśli opcjonalna płyta sterująca jest podłączona, w systemie będą dostępne dodatkowe funkcje:
    Podłączenie zbiornika buforowego i sterowanie jego działaniem i temperaturą.
    Podłącz. zbiorn. bufor.
    Umożliwia podłączenie zbiornika buforowego do systemu; wybór opcji TAK pozwala również ustawić temperaturę T.• Aby włączyć tę funkcję, opcjonalna płyta sterująca musi być ustawiona na TAK
    W instrukcji jest coś takiego
    czyli można ustawić deltę dla bufora, czy jednak nie?
    45 m2 podłogowki na dole plus 1 łazienka na gorze(kuchnia,przedpokój 2 lazienki), grzejniki aluminiowe fondital calidor b4 600 +2 drabinki
    Bez reku
    Dom:24 BK+15 cm grafit lambda 32
    fundamenty 10 cm parking lambda 36
    podłogi 10 cm na mijankę,2 warstwy
    okna vetrex alphaline 90+ 3 szyby ciepła ramka
    poddasze skosy 25 isover 0,38+podwieszany sufit 45cm(20+10+15)
    dachówka,pełne deskowanie
    Do 09.2020 ekogroszek
    fotowoltaika 9,91 kW plus PC Panasonic WH-MXC09H3E8 T-CAP MONOBLOK

  13. #13313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shadow7 Zobacz post
    Panowie, mam Tcap 9kw 1f u siebie z 2019 roku przy 200m2 podłogowego i zbiornik cwu Galmet 250-280l z dużą wężownicą pod pompę i zauważyłem pewien problem. Jak pompa grzeje CO i przełącza się na grzanie CWU bez przerw w pracy sprężarki, to po 5 min zaczyna falować obrotami. Standardowo wchodzi na 71Hz, potem zjeżdża na ok 50Hz, za minutę znów 71Hz, zrobi tak parę razy i następuje wyłączenie sprężarki. Za jakieś 2 min włącza się znów i wtedy sprężarka dojeżdża do 65Hz i tak pracuje już bez problemów ew. Czasem zwiększa do tych 69-71 Hz.

    Obstawilbym zabrudzoną wężownicę ew wymiennik ale to nie dzieje się zawsze, tylko sporadycznie, powiedzmy raz w tygodniu. Rok temu nie było tego problemu ale też nie grzalem cwu bezpośrednio po CO tylko od CWU zaczynał się harmonogram południowy ale wtedy nie wiedziałem, że przełączenie z co na cwu jest bez zatrzymywania sprężarki i uznałem że tak jest lepiej. Czy ktoś miał już taki problem? Nieraz produkcja ciepła przy grzaniu CWU jest naprawdę wysoka, po 14-16 kw i nie ma takiego problemu a nieraz jest. Ciężko coś wytypować.

    Druga sprawa, nie mam sprzęgła bo mam spory zlad wody w podłodze i strasznie mnie wnerwiay odszranianie tzw. awaryjne przy pomocy tylko sprężarki. Wchodzi ona wtedy na 85Hz, pobiera 4,4kw energii i trwa to ok 10-12 min. Chciałbym zawsze mieć normalne odszranianie przy pomocy wody z układu i 30Hz na sprężarce, ale dogrzanie do 27 stopni na powrocie zajmuje ok 3-4h a w tym czasie mam już ze 3-4 odszraniania samą sprężarką za sobą. Czy da się coś z tym zrobić poza montażem sprzęgła?

    Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.
    Jak w specyfikacji albo powrót>od 27* albo mały buforek w szereg
    Usp. szereg nic nie da ----RÓWNOLEGLE 2 obiegi
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  14. #13314

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Może układ CWU masz zapowietrzony ?
    Ew jak to zaobserwujesz ,to sprawdzaj od razu jakie masz temperatury zasilania i powrotu. Z jakiegoś powodu sprężarka musi się wyłączać.

    Co do Defrost Mode 2 , to ja np. oszukuję czujniki o 4 stopnie dokładając równolegle do nich rezystory. Opisywałem tu na forum jak to zrobiłem, Działa to u mnie już drugi sezon bez problemów. Inaczej zawsze bym miał Mode 2 ....
    Wyłączenie sprężarki następuje w pierwszych 5-10 min grzania, więc temp niskie, obstawiam 30-40 na zasilaniu i jedzie na maxa prawie czyli 71Hz. Zapowietrzenie bym wykluczył bo nie słychać żadnego powietrza i mam odpowietrznik Afriso przy zbiorniku na zasilaniu, ale jeśli się mylę to nie wiem jak inaczej to sprawdzić jeśli nie na słuch czy działanie odpowietrznika. Robiłem też odpowietrzanie z menu instalatora ale nie wiem na ile jest skuteczne. Sprawdza się przy czyszczeniu filtra. Tak czy siak to się dzieje dosyć sporadycznie, raz w tygodniu a czasem rzadziej no ale nie wiem czemu.

    O nie wiedziałem że można zrobić taką modyfikację, ale to zmienia też odczyty temperatury dla pompy? Nie psuje to regulacji deltą? Nie ma negatywnego wpływu z racji niewystarczającej temperatury? Na której stronie to opisywales?

  15. #13315

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzimberto Zobacz post
    mam 3 kapilary w buforze w którym mam te 3 czujniki temp
    tam można wrzucić ten termostat

    • Jeśli opcjonalna płyta sterująca jest podłączona, w systemie będą dostępne dodatkowe funkcje:
    Podłączenie zbiornika buforowego i sterowanie jego działaniem i temperaturą.
    Podłącz. zbiorn. bufor.
    Umożliwia podłączenie zbiornika buforowego do systemu; wybór opcji TAK pozwala również ustawić temperaturę T.• Aby włączyć tę funkcję, opcjonalna płyta sterująca musi być ustawiona na TAK
    W instrukcji jest coś takiego
    czyli można ustawić deltę dla bufora, czy jednak nie?
    Z tego co zawsze widzialem w service manual to przy opcjonalnej plycie mozna ustawiac delte na buforze w zakresie od 0do 10st.
    Dla potwierdzenia musisz zobaczyc sobie w service manual od Twojego modelu ale na 99 jest tak samo
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  16. #13316

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Może układ CWU masz zapowietrzony ?
    Ew jak to zaobserwujesz ,to sprawdzaj od razu jakie masz temperatury zasilania i powrotu. Z jakiegoś powodu sprężarka musi się wyłączać.

    Co do Defrost Mode 2 , to ja np. oszukuję czujniki o 4 stopnie dokładając równolegle do nich rezystory. Opisywałem tu na forum jak to zrobiłem, Działa to u mnie już drugi sezon bez problemów. Inaczej zawsze bym miał Mode 2 ....
    Ten system jakiś inżynier obliczył i skoro stwierdził że poniżej 27*C nie może robić na wodzie to chyba coś w tym jest. No ale Polak zawsze mądrzejszy.
    Zaoszczędzi rocznie na defrostach 150zeta a za sprężarkę wyda 3k. Grunt że robi na wodzie.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 06-01-2021 o 21:20
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  17. #13317
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    A drugi inżynier stwierdził , że 400l wody w podłodze o temp 25 stopni ,przy takim przepływie jaki wymusza pompa podczas defrostu ( 53l/min) jest w stanie to bez problemu rozmrozić .
    Poza tym jest następne zabezpiczenie , jeśli temp. wody za wymiennikiem spadnie poniżej 23 stopni podczas tego defrostu , to się on zatrzyma i skończy na Defrost Mode 2.

    Poza tym tam gdzie to opisywałem ostrzegam o możliwych konsekwencjach , i odpowiedzialności.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  18. #13318

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    A drugi inżynier stwierdził , że 400l wody w podłodze o temp 25 stopni ,przy takim przepływie jaki wymusza pompa podczas defrostu ( 53l/min) jest w stanie to bez problemu rozmrozić .
    Poza tym jest następne zabezpiczenie , jeśli temp. wody za wymiennikiem spadnie poniżej 23 stopni podczas tego defrostu , to się on zatrzyma i skończy na Defrost Mode 2.

    Poza tym tam gdzie to opisywałem ostrzegam o możliwych konsekwencjach , i odpowiedzialności.
    Pamiętasz może na której stronie to opisywales lub kiedy to sobie sam znajdę?

  19. #13319
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  20. #13320

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    A drugi inżynier stwierdził , że 400l wody w podłodze o temp 25 stopni ,przy takim przepływie jaki wymusza pompa podczas defrostu ( 53l/min) jest w stanie to bez problemu rozmrozić .
    Poza tym jest następne zabezpiczenie , jeśli temp. wody za wymiennikiem spadnie poniżej 23 stopni podczas tego defrostu , to się on zatrzyma i skończy na Defrost Mode 2.

    Poza tym tam gdzie to opisywałem ostrzegam o możliwych konsekwencjach , i odpowiedzialności.
    Wymądrzać się nie zamierzam i ciągnąć temat kilka stron. Uważam inaczej . Każdy robi jak chce . Nie moje podwórko i nie moje zabawki.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Strona 666 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony