dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 87 z 87
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Tak, tak, wiecie , wiecie.... podliczynik ma to do siebie że musisz go spisać i nanieśc na dane... i tak całkiem przypadkowo te dane bardzo często nie zgadzają się z rzeczywistością... zupełnie jak samochod w komisie w DE ma 400tys -kupuje go handlarz wyjeżdza z komisu i nagle ma 130tys przy takim sterowniku nic nie jesteś sam w stanie zmanipulowac.. samo liczy sie prąd (nocna ,dzienna) sprawdza temp na wej/wyjs temp w pomieszczeniu temp cwu...dane zczytujesz on line i masz w archiwum... ale własnie czy sprzedawcy tego chca?? przeciez takie cos pokaze WSZYSTKO a montowane w iluś tam pompach daje potencjalnemu kupcowi podgląd i dane do wyliczeń.
    Dwa miesiące 1115 KWh. tylko CO, tylko podłoga. Temp. na pompie-18,5, temp. w budynku 20`C. Dodam jeszcze że nie mam drzwi wewnętrznych. (oczywiście oszukuje).
    Ostatnio edytowane przez r.tyrman ; 18-11-2012 o 16:01

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Mam miec lepsze samopoczucie, ze sam siebie oszukalem. Myslisz, ze uzytkownicy PCI to "schizole"?

    Moze lepiej sprawdz czy tam w piecu Ci nie wygaslo, dosyp wegla, albo wyczysc sadze, bo takie pierdoly piszesz, ze az mi Cie szkoda.
    a to byś się zdziwił... robiliśmy ostatnio poprawki w instalacji, w trakcie okazało się, że podlicznik był podpięty tylko pod pc a trzy grzałki były pominięte... to jest ta uczciwość szeroko pojęta o której wspominałem wcześniej...

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimxxed Zobacz post
    a to byś się zdziwił... robiliśmy ostatnio poprawki w instalacji, w trakcie okazało się, że podlicznik był podpięty tylko pod pc a trzy grzałki były pominięte... to jest ta uczciwość szeroko pojęta o której wspominałem wcześniej...
    No ale to sam uzytkownik siebie oszukiwal, czy zostal oszukany przez instalatora?
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimxxed Zobacz post
    to jest ta uczciwość szeroko pojęta o której wspominałem wcześniej...
    Ja bym to nazwał papractwem tego który to montował.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    lepiej zamontować licznik tylko na agregat ,Bo czas pracy grzałek pompa i tak podaje
    Tu była reklama....

  6. #86

    Domyślnie

    Hej. Pomożecie mi? Bo nie chcę czegoś schrzanić.

    Mam w domu PC trójfazową, w skrzynce elektrycznej mam do niej podpięty podlicznik impulsowy ORNO. Oprócz tego nie mam żadnych innych podliczników. Dawno temu kupiłem sobie sprzęcik o TAKI w wersji 2.5. Chciałbym podłączyć pomiar pompy, bo to PPC i ona nie ma zliczania start-stopów, a już dawno przestałem przy niej wysiadywać. Ale taki sprzęcik by mi pomógł w lepszej konfiguracji domu.

    Czy zatem podpowie ktoś, który kabelek z czym podłączyć, aby to działało? Tak, nie jestem elektronikiem i elektrykiem, ale coś tam zakumam. NIby TU coś jest narysowane, ale narąbali tam podliczników i nie wiem w końcu co i jak...

    PS. Mam też instalację PV , jeśli to jest ważne, choć nie mam jej opomiarowanej w rozdzielni, tylko od razu przy inwerterze. Do rozdzielni wchodzą kable i od razu są podłączone do bezpiecznika głównego tak jak i te z licznika głównego, ale to chyba normalne
    Ostatnio edytowane przez Ifarrg ; 30-12-2020 o 12:18
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Lepiej idź w home assistant, licznik modnus i będziesz mógł robić cuda z tą pompą i jej opomiarowaniem.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony