dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 697 z 1022
Pokaż wyniki od 13.921 do 13.940 z 20440
  1. #13921
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RadMac

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    125

    Domyślnie

    Czy jest cichy T-Cap generacji „J”?

  2. #13922
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    W ogóle nie ma T-CAPów generacji J ( czyli z gazem R32) , a co dopiero Super Quiet...
    Wynika to z objętości tego gazu , jak musiałby być w T-Capie ( dwa razy większy parownik). Są jakieś przepisy , że kotłownia musiała by mieć bardzo dużą powierzchnię , i po prostu taki "twór" by był niesprzedawalny ( tak ,żeby być w zgodzie z normami).
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  3. #13923
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Balbin

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Nowe Miasto Lubawskie
    Kod pocztowy
    13-300
    Posty
    39

    Domyślnie

    Jeszcze zastanawiam się nad logiką działania PC i funkcji biwalentnej.
    Skoro strzelec będzie wpięty w linie ogrzewania i korzystał z pompy obiegowej PC to powonieniem wybrać opcję bi walentną zaawansowaną jako CWU - NIE oraz Grzanie tak? pewnie w przypadku równoległego bez opcji wyboru zwarłby styk boiler contackt poniżej pewnej temp zewnętrznej i nie rozróżniałby pozycji zaworu dwu-drogowego. Dobrze myślę?
    Dom w Renkoldach 145 m2, PC Aquarea MDCwh-H3E5 9kW 1 faz. Podłoga 7 cm + 20 cm styr. biały, ściany gazobeton 24cm + Rockwool Frontrock 16cm, lekki strop - Rockwool Toprock Super 40cm, okna 3 szyby Adams, całość podłogówka, Reku: Systemair VTR300. PV - 6.1KWp.

  4. #13924
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Wydaje mi się ,że nie rozróżnia pracy CO/CWU , dlatego trzeba "strzelca" wpiąć przed zaworem trójdrożnym ,na wyjściu z pompy , tak ,żeb mógł dogrzewać i CO i CWU.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  5. #13925
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RadMac

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    W ogóle nie ma T-CAPów generacji J ( czyli z gazem R32) , a co dopiero Super Quiet...
    Wynika to z objętości tego gazu , jak musiałby być w T-Capie ( dwa razy większy parownik). Są jakieś przepisy , że kotłownia musiała by mieć bardzo dużą powierzchnię , i po prostu taki "twór" by był niesprzedawalny ( tak ,żeby być w zgodzie z normami).
    Chciałem się upewnić. Instalatora pytałem, mówił „tak oczywiście jest”. Chyba mnie nie zrozumiał o co pytałem.

  6. #13926
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Pytanie w kwestii harmonogramu tygodniowego pompy ciepła. Chce go ustawić bo, z moim obserwacji, pompa jest wyłączona ("czuwa") praktycznie od 9.00 do 17.00. Uruchamia jest właściwie pod wieczór i rano.
    Cuda Panie
    Dom i sama pompa naprowadza Cię na poprawna ścieżkę myślenia i działania czyli na grzanie taryfowe
    Jak wymusisz od niej i wrzucisz jeszcze do harmonogramu grzanie w okienku południowym czyli od 13-15 to masz szansę na zużycie energii w 100% w taniej taryfie, pod warunkiem, że masz G12W
    Wykasuj te start/stopy bo nie jest możliwe, żeby przez kilkanaście godzin pompa stała a później głupiała, no chyba, że masz ustawione jakąś dziwną KG.
    Wrzuc jej 32/35 i zapomnij o taktowaniu

    A co do harmonogramu, ja mam go ustawionego tak:
    13on-15off-c.o+cwu z priorytetem cwu
    22on-00off-cwu
    00on-6off-c.o+cwu z priorytetem cwu(czasami 2-6)
    KG +15-32, -15-35 lub 34.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 22-01-2021 o 13:04

  7. #13927
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Cuda Panie
    Dom i sama pompa naprowadza Cię na poprawna ścieżkę myślenia i działania czyli na grzanie taryfowe
    Jak wymusisz od niej i wrzucisz jeszcze do harmonogramu grzanie w okienku południowym czyli od 13-15 to masz szansę na zużycie energii w 100% w taniej taryfie, pod warunkiem, że masz G12W
    Wykasuj te start/stopy bo nie jest możliwe, żeby przez kilkanaście godzin pompa stała a później głupiała, no chyba, że masz ustawione jakąś dziwną KG.
    Wrzuc jej 32/35 i zapomnij o taktowaniu
    Artur nie ma co demonizować zużycia w II strefie bo ono nie jest wcale za darmo i nie tanio bynajmniej, warto mieć g12w bo przy słabych uzyskach lepiej dopłacić w II niż w I strefie i z tym się zgadzam ale najlepiej mieć PV i nie cudować z kagańcami.

  8. #13928
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Artur nie ma co demonizować zużycia w II strefie bo ono nie jest wcale za darmo i nie tanio bynajmniej, warto mieć g12w bo przy słabych uzyskach lepiej dopłacić w II niż w I strefie i z tym się zgadzam ale najlepiej mieć PV i nie cudować z kagańcami.
    Skoro sam dom i pompa tego oczekuję to czemu nie skorzystać ?
    G12W w każdym przypadku będzie tańszą opcją niż G11 i nie tylko ze względu na działanie ogrzewania ale i ze względu na zwykłe życie domowników,dzięki właśnie weekendom,gdzie wszyscy są w domu od rana do wieczora

  9. #13929
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Skoro sam dom i pompa tego oczekuję to czemu nie skorzystać ?
    G12W w każdym przypadku będzie tańszą opcją niż G11 i nie tylko ze względu na działanie ogrzewania ale i ze względu na zwykłe życie domowników,dzięki właśnie weekendom,gdzie wszyscy są w domu od rana do wieczora
    Nie o to chodzi, nawet jak wszystko działa bez kagańców i nawet jak masz małe PV jak ja to i tak z I strefę nic nie zapłacisz i niewiele za II wiec jakieś kagańce są bezcelowe.

  10. #13930
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nie o to chodzi, nawet jak wszystko działa bez kagańców i nawet jak masz małe PV jak ja to i tak z I strefę nic nie zapłacisz i niewiele za II wiec jakieś kagańce są bezcelowe.
    Małe PV też kosztuje
    A przy pompie uważam to za bezsensowną inwestycje
    No chyba, że ktoś kompie się w prądzie

  11. #13931
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Małe PV też kosztuje
    A przy pompie uważam to za bezsensowną inwestycje
    No chyba, że ktoś kompie się w prądzie
    U mnie wyszło 10200 i to się zwróci po 3 latach , tyle to warto

  12. #13932
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    U mnie wyszło 10200 i to się zwróci po 3 latach , tyle to warto
    Ty nie masz pompy ciepła
    Ja wydaje miesiecznie na prąd ok.200-250zl i nie widzę potrzeby dalszego "oszczędzania",nie mówiąc już o "zarabianiu" na prądzie
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 22-01-2021 o 13:33

  13. #13933
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Ty nie masz pompy ciepła
    Ja wydaje miesiecznie na prąd ok.200-250zl i nie widzę potrzeby dalszego "oszczędzania",nie mówiąc już o "zarabianiu" na prądzie
    posiadam powietrzna pompę ciepła i nie widzę powodu aby ogrzewać powietrze za pośrednictwem wody, wiek pary był świetny ale to przeszłość przynajmniej dla większości świata

  14. #13934
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    posiadam powietrzna pompę ciepła i nie widzę powodu aby ogrzewać powietrze za pośrednictwem wody, wiek pary był świetny ale to przeszłość przynajmniej dla większości świata
    W aucie też mam pompę ciepła

  15. #13935
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    W aucie też mam pompę ciepła
    ja też i do cwu i w lodówce i w suszarce do prania.

  16. #13936
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    misiek30

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    39

    Domyślnie

    Jednak PV do PC jest dobrym rozwiązaniem, większość roku nie płaci się nic z prąd, tylko w okresie zimowym. A czas zwrotu? a co za różnica, samochód który kupuje się do prywatnego użytku nie zwróci się nigdy i jeszcze się bierze na niego kredyt. Ja mam 20-to letni samochód ale PV+PC mam i jestem zadowolony.

  17. #13937
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiek30 Zobacz post
    Jednak PV do PC jest dobrym rozwiązaniem, większość roku nie płaci się nic z prąd, tylko w okresie zimowym. A czas zwrotu? a co za różnica, samochód który kupuje się do prywatnego użytku nie zwróci się nigdy i jeszcze się bierze na niego kredyt. Ja mam 20-to letni samochód ale PV+PC mam i jestem zadowolony.
    Co ty piszesz nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby brać kredyt na samochód , nigdy przenigdy po prostu trzeba kupić na jaki cię stać albo wcale

  18. #13938
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiek30 Zobacz post
    Jednak PV do PC jest dobrym rozwiązaniem, większość roku nie płaci się nic z prąd, tylko w okresie zimowym. A czas zwrotu? a co za różnica, samochód który kupuje się do prywatnego użytku nie zwróci się nigdy i jeszcze się bierze na niego kredyt. Ja mam 20-to letni samochód ale PV+PC mam i jestem zadowolony.
    Kto bogatemu zabroni
    Kiedyś widziałem cinquecento z instalacją gazową także jest ok

  19. #13939

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Ilość godzin pracy to jeśli dobrze pamiętam ok. 1200.
    Czyli, jeśli dobrze z samego rana kontaktuję , można pobawić się harmonogramem aby zmniejszyć taktowanie pompy? Tym bardziej, że będę mniej więcej wiedział jak ustawić pompę podczas później wiosny / lata / wczesnej jesieni gdy nie używa się już/jeszcze CO a pompa służy wyłączenie do grzania CWU.
    Sprawdź tak jak pisali poprzednicy, czy to rzeczywiście taktowanie. Jeśli nie, to ustawienia harmonogramu w sumie masz 2 opcje w zależności czy chcesz grzać w II taryfie bo masz taką uruchomioną u Twojego dystrybutora energii lub masz panele i korzystasz ze zgromadzonych kWh. Przy pracy na harmonogramie ja daje w podłogę 30-31 stopni jak jest temp. na zewnątrz poniżej 4 stopni.

    Jeśli II taryfa to sprawa prosta, bo dajesz pracę pompy głownie w nocy i np. 2-3h w okienku dziennym + robisz też wtedy CWU. W zależności od tego kiedy masz jaki komfort, dodajesz lub odejmujesz godziny w południe lub w nocy. Jak było chłodniej to pompa w nocy pracowała 6-8h a jak cieplej to czasem ustawiałem żeby się włączyła o 2:00 w nocy i pracowała do 6:00.

    Jeśli masz panele to najlepiej grzać w dzień czyli ustawić 2 bloki grzewcze. Jeden rano, powiedzmy 9:00-15:00 w tym też CWU, a drugi 21:00-1:00 to zależy czy lubisz mieć ciepło w nocy czy nie. Chodzi o to, żeby te 2 bloki grzewcze nie były od siebie jakoś bardzo oddalone, bo jak masz dużo podłogi to pompie dużo zajmie wyrównanie potem strat.

    Musisz sam spróbować, każdy dom się zachowa inaczej i potrzebuje innego czasu grzania na harmonogramie, żeby było ok.
    Dom wolnostojący na prowincji 200m2 ogrzewanie podłogowe, wylewka 6cm. Panasonic Tcap 9kw 1f + reku Zehnder comfoair q360. Uzdatnianie wody Cosmowater Home 22
    PV 8,9 kWp kierunek południowy zachód kąt 20 stopni, realna produkcja ok. 7,5MWh rocznie.

    12 870kWh = 46GJ całkowite roczne zapotrzebowanie energii na ogrzewanie (realnie wpakowałem ok 12k kWh by utrzymać 22-23 stopnie w domu)
    64kWh/m2
    https://cieplowlasciwie.pl/wynik/66p9
    Zużycie prądu na CO + CWU:
    3700 kWh/2020
    3600 kWh/2021

  20. #13940
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dzimberto

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    bielki
    Kod pocztowy
    87-875
    Posty
    177

    Domyślnie

    witam ponownie
    możecie coś podpowiedzieć mi
    od wczoraj jest w harmonogramie ale zauważyłem że pochodzi z 2,5-3 godz z 45 min godz przerwy i znów załącza sie
    chodzi na minimu19 hz ,przepływ 13,38l/min,pomimo bufora 200l
    krzywą mam 40/-15 i 30/15
    deltę miałem na 7 przy grzejnikach i 45 m2 podłogi
    wrzuciłem 8 potem 10 i widzę że nadal długo nie wytrzyma
    jest ciepło to fakt
    podpowiecie coś
    45 m2 podłogowki na dole plus 1 łazienka na gorze(kuchnia,przedpokój 2 lazienki), grzejniki aluminiowe fondital calidor b4 600 +2 drabinki
    Bez reku
    Dom:24 BK+15 cm grafit lambda 32
    fundamenty 10 cm parking lambda 36
    podłogi 10 cm na mijankę,2 warstwy
    okna vetrex alphaline 90+ 3 szyby ciepła ramka
    poddasze skosy 25 isover 0,38+podwieszany sufit 45cm(20+10+15)
    dachówka,pełne deskowanie
    Do 09.2020 ekogroszek
    fotowoltaika 9,91 kW plus PC Panasonic WH-MXC09H3E8 T-CAP MONOBLOK

Strona 697 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony