dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    BTW, w naszym klimacie wełna nadaje się do ocieplenia ścian? Co jak taka wełna zamoknie, zawilgocieje? Hydrofobowość współcześnie produkowanej wełny tak trochę trzeba między bajki włożyć. Kurde, szacun za aż 35 cm na ścianie - szox .

  2. #22
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    BTW, w naszym klimacie wełna nadaje się do ocieplenia ścian? Co jak taka wełna zamoknie, zawilgocieje? Hydrofobowość współcześnie produkowanej wełny tak trochę trzeba między bajki włożyć. Kurde, szacun za aż 35 cm na ścianie - szox .
    Niezależnie od klimatu,wełna to zło.
    Ani grama wełny nie mam u siebie,czy to na ścianie czy to na stropie

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    BTW, w naszym klimacie wełna nadaje się do ocieplenia ścian? Co jak taka wełna zamoknie, zawilgocieje? Hydrofobowość współcześnie produkowanej wełny tak trochę trzeba między bajki włożyć. Kurde, szacun za aż 35 cm na ścianie - szox .
    Wilgoć z niej odparuje.

  4. #24

    Domyślnie

    Kiedy, latem? Mokra, zawilgocona wełna nie pełni żadnej termoizolacji, wręcz staje się nośnikiem chłodu. O ile dobrze kojarzę to sama z siebie wełna nie jest izolatorem, tylko uwięzione w niej powietrze jest izolatorem. Nie wiem..., dla mnie wełna na ścianie w Polsce to trochę zła decyzja - bardziej bym widział wełnę na ścianie w zachodnich państwach.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Jak w wysokich budynkach powyżej 25m może być tylko wełna to też źle? Co się tam dzieje wtedy niedobrego?
    Ostatnio edytowane przez marcin225 ; 31-01-2021 o 08:54

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Awinion Zobacz post
    Szkieletowka to idealny dom pod PC. Wystarczy ci pompa 5kW. Ja mam szkieletowke 176m² i grzeje pompą 7kW. Sąsiad ma szkieletowke dokładnie projekt Z375d ogrzewa też garaż i kotłownię pompa 5kW. Za styczeń mam zużycie 442kWh pompa pracuje 24h/d. Żadnych t-capow, to są pompy wysokotemperaturowe i będzie cię czekało grzanie w 2 taryfie.
    Było wielokrotnie że to co podaje Panasonic bardzo dalekie jest od rzeczywistości ...
    Zamontuj sobie prawdziwy podlicznik prądu to bedziesz miał prawdziwe realne zużycie a nie jakies bzdury ..

    Tak samo jak COP jakie podaje pompa.

    Już wielu się zdziwiło że po zamontowaniu podliczników ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony