dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 653 z 757
Pokaż wyniki od 13.041 do 13.060 z 15137
  1. #13041
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbal Zobacz post
    ...nie ma co tego wątku rozwijać.
    Nie przekonałeś mnie do Twojego rozumienia kwestii gwarancji ale faktycznie - szkoda już to drążyć bo każdy i tak zostanie przy swoim zdaniu.

    Czy długa gwarancja na zbiorniki to chwyt? wątpię.. możesz nie pamiętać ale był na rynku czas, kiedy było sporo reklamacji na zbiorniki dwóch producentów, (jednego z nich już nie ma), które ciekły na gwintach lub pękały u dołu podstawy. Ja wybrałbym produkt, który ma taką dodatkową gwarancję, ale to wybór każdego z osobna. Zwróć też uwagę że jakoś inni producenci zbiorników nie prześcigają się w rozdawaniu tak długiej gwarancji, sam sobie odpowiedz dlaczego.
    Szczerze to nie przypominam sobie takiego wielkiego problemu z pękającymi zbiornikami... były cieknące gwinty (praktycznie w jednej partii zbiorników). Ale jeśli Ty miałeś taki przypadek to powiedz kiedy te zbiorniki pękały (czy po np. 8-9 latach użytkowania czy praktycznie od razu po uruchomieniu)? Bo pisząc o bezsensownej gwarancji na zbiornik chodziło mi o jej długość. Każdy zbiornik ma przynajmniej 2 lata gwarancji, a założę się, że praktycznie wszystkie wady takiego zbiornika wychodzą już na początku użytkowania, a nie po wielu latach.

  2. #13042
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Clack nie jest przyjazny użytkownikowi końcowemu a jakości jednej i drugiej jest według mnie taka sama ze wskazaniem na Logixa.
    Moim zdaniem jest odwrotnie. Clack z dobrym sterownikiem będzie Ci wprost mówił na ekranie co się dzieje z filtrem, a w Logixie informacje będą zakodowane w symbolach i numerach.
    Serwisowanie Clacka to prosta sprawa i głowica się przy tym nie uszkadza, a w Autotrolu masz śrubki wkręcane w plastik (co po kilku przeglądach może powodować nieszczelności).

  3. #13043
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał tragifarsa Zobacz post
    Jakie złoża w urządzeniach nultifunkcyjnych polecacie? Czy szukać także podłoża Levatit czy innych?
    Masz do wyboru 3 złoża: Ecomix, AquaMulti i Crystal Right.
    CR jest najdroższy i wymaga dłuższego płukania.
    Ecomix i Aquamulti są bardzo podobne.
    AquaMulti był robiony z żywic Lewatit i ja bym go polecał.

  4. #13044
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbal Zobacz post
    Z tego co mi wiadomo producent złoża Lewatit nie posiada w swojej ofercie złoża multifunkcyjnego.
    Tak samo jak producent żywic (czyli Dow a teraz DuPont) nie posiada w swojej ofercie Ecomixa - a podobno z tych żywic się go miesza

  5. #13045
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał tragifarsa Zobacz post
    Znalazłem coś takiego. Jedno na głowicy Cacksa drugie Logixa.
    Zanim złożysz zamówienie sprawdź też opinie o danym sprzedawcy...

  6. #13046
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał tragifarsa Zobacz post
    Mam jeszcze kilka pytań.

    1) Bo oprócz tych złóż wielofunkcyjnych znalazłem także odżelaziacz, zmiekczacz i odmanganiacz w jednym. Tak to się nazywa, czy to jest to samo co złoże wielofunkcyjne tylko pod inna nazwa?
    To samo.

    2)Czy jeżeli kupie jedno z powyższych złóż wielofunkcyjnych czy to z głowica Clack czy Logix to czy można tam ustawić stopień zmiękczenia wody? Czy działa to na zasadzie, ze zmiękcza ile da rade?
    Taki filtr działa "po kolei" najpierw idzie zmiękczanie, potem usuwanie żelaza, następnie manganu i na koniec ewentualnie amoniaku i organiki.
    Ustawienie twardości polega na dopuszczeniu wody surowej do filtrowanej, więc w tym układzie poza twardością przepuściłbyś też pozostałe związki.

    3)Czy warto przewymiarowac pojemność złoża? Wychodzę z założenia ze lepiej czasem dołożyć kilka stówek, bo na przestrzeni lat ten koszt jest znikomy a wygoda użytkowania jest lepsza. Dodatkowo, jeżeli mam zbiornik CWU na ok 210 litrow to warto przewymiarowac objętość do np 60 litrów czy te 48 wystarczy?
    Moim zdaniem nie warto przewymiarowywać. Jak filtr będzie odpowiednio dobrany to zwiększenie wielkości filtra nic nie zmieni w wygodzie użytkowania.

    4)Na co zwrócić uwagę przy filmach wstępnych? Jakie są dobre firmy i systemy? Czego unikać?
    Na wygodę wymiany wkładów i ich dostępność. Jak kupisz filtr np. Aquafiltra to wkłady do niego dostaniesz praktycznie wszędzie.

  7. #13047
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbal Zobacz post
    ... jeżeli na odżelaziacz i zmiękczacz to nie musisz stosować filtra wstępnego, odżelaziacz pełni jego funkcję.
    Filtr wstępny jest zalecany także przy odżelaziaczu - musi tylko być odpowiednio wydajny aby nie dławić przepływu w czasie płukania odżelaziacza. Jego zadaniem nie jest "oczyszczanie" wody tylko zabezpieczanie delikatniejszych części systemu (czyli np. głowicy sterującej czy inżektora) przed większymi cząstkami piasku czy rdzy z instalacji.

  8. #13048
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qbal

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Moim zdaniem jest odwrotnie. Clack z dobrym sterownikiem będzie Ci wprost mówił na ekranie co się dzieje z filtrem, a w Logixie informacje będą zakodowane w symbolach i numerach.
    Serwisowanie Clacka to prosta sprawa i głowica się przy tym nie uszkadza, a w Autotrolu masz śrubki wkręcane w plastik (co po kilku przeglądach może powodować nieszczelności).
    Te symbole w Logix do tej pory nawet średnio myślącemu nie sprawiały problemu więc raczej to żaden argument przemawiający za głowicą Clack.

    Nie wiem skąd bierzesz takie informacje, od ponad 20 lat mam doczynienia z głowicami Pentair i uwierz, nawet te z przed 20 lat do tej pory pracują serwisowane co rok, czym Clack na polskim rynku pochwalić się raczej nie może. Serwis zmiękczacza raczej rekomenduję przeprowadzać serwisantom z doświadczeniem a dla nich nie ma znaczenia czy są tam śrubki czy ich nie ma. Budowa głowicy Logix może jest bardziej skomplikowana niż Clack ale to dla użytkownika nie ma żadnego znaczenia.

  9. #13049
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qbal

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Masz do wyboru 3 złoża: Ecomix, AquaMulti i Crystal Right.
    CR jest najdroższy i wymaga dłuższego płukania.
    Ecomix i Aquamulti są bardzo podobne.
    AquaMulti był robiony z żywic Lewatit i ja bym go polecał.
    AquaMulti to sporo młodsza kopia Ecomix, w zasadzie podobnej jakości ale jednak kopia

  10. #13050
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qbal

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Filtr wstępny jest zalecany także przy odżelaziaczu - musi tylko być odpowiednio wydajny aby nie dławić przepływu w czasie płukania odżelaziacza. Jego zadaniem nie jest "oczyszczanie" wody tylko zabezpieczanie delikatniejszych części systemu (czyli np. głowicy sterującej czy inżektora) przed większymi cząstkami piasku czy rdzy z instalacji.
    To raczej zostawiłbym technologowi, który będzie miał pogląd na to jak wygląda wodą. Na wodę "lekką" spoko, może być jakiś sznurek do zbierania przed głowicą części stałych ale, w znacznej części instalacji z typowym odżelaziaczem zastosowanie jakiegokolwiek filtra wstępnego to błąd, który spowoduje albo spadek ciśnienia albo koszty związane z codzienną wymianą wkładów. Zawierzyłbym w doborze firmie, której zaufasz.

  11. #13051
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qbal

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie przekonałeś mnie do Twojego rozumienia kwestii gwarancji ale faktycznie - szkoda już to drążyć bo każdy i tak zostanie przy swoim zdaniu.


    Szczerze to nie przypominam sobie takiego wielkiego problemu z pękającymi zbiornikami... były cieknące gwinty (praktycznie w jednej partii zbiorników). Ale jeśli Ty miałeś taki przypadek to powiedz kiedy te zbiorniki pękały (czy po np. 8-9 latach użytkowania czy praktycznie od razu po uruchomieniu)? Bo pisząc o bezsensownej gwarancji na zbiornik chodziło mi o jej długość. Każdy zbiornik ma przynajmniej 2 lata gwarancji, a założę się, że praktycznie wszystkie wady takiego zbiornika wychodzą już na początku użytkowania, a nie po wielu latach.
    W kwestii gwarancji to nie moja rola kogokolwiek przekonywać. Niech każdy wybierze wg swojej wiary i nadziei lub rozsądku i logiki

    Nie wiem co masz na myśli pisząc "partia towaru", dzień, miesiąc, kwartał produkcji różnej wielkości butli? wiem że problem był przez jakiś czas i się ciągnął. Co do drugich to problem dotyczył nieistniejącej już firmy z Litwy, ich zbiorniki potrafiły pękać nawet po kilku latach użytkowania. Nie wszystkie jeszcze butle zna polski rynek

  12. #13052
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbal Zobacz post
    Te symbole w Logix do tej pory nawet średnio myślącemu nie sprawiały problemu więc raczej to żaden argument przemawiający za głowicą Clack.
    To jednak symbole i kody, a nie otwarty tekst. Jak masz z tym do czynienia na co dzień to nie stanowi to problemu, ale użytkownik zagląda do sterownika raz na jakiś czas i często nie musi pamiętać co dany kod oznacza... wtedy to co masz na ekranie ma znaczenie.

    Nie wiem skąd bierzesz takie informacje, od ponad 20 lat mam doczynienia z głowicami Pentair i uwierz, nawet te z przed 20 lat do tej pory pracują serwisowane co rok,
    Sprecyzuj co robisz w czasie takiego corocznego serwisu na 20-letniej głowicy?

    czym Clack na polskim rynku pochwalić się raczej nie może.
    Oczywiście, że może.

    Serwis zmiękczacza raczej rekomenduję przeprowadzać serwisantom z doświadczeniem a dla nich nie ma znaczenia czy są tam śrubki czy ich nie ma. Budowa głowicy Logix może jest bardziej skomplikowana niż Clack ale to dla użytkownika nie ma żadnego znaczenia.
    Myślę, że dla wielu użytkowników to ma znaczenie
    Brak metalowych części to też brak problemu korozji, a jednak zmiękczacze pracują z solanką, więc ma to wpływ na trwałość urządzenia.

  13. #13053
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbal Zobacz post
    AquaMulti to sporo młodsza kopia Ecomix, w zasadzie podobnej jakości ale jednak kopia
    Owszem, AquaMulti jest młodszy ale to nie do końca kopia. Raczej wersja ulepszona.
    Są różnice między tymi złożami. A sama jakość składników też ma znaczenie.

  14. #13054
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbal Zobacz post
    To raczej zostawiłbym technologowi...
    To napisz wyraźnie, że to zależy. A jak piszesz, że coś jest niepotrzebne to wprowadzasz w błąd.

  15. #13055
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbal Zobacz post
    Co do drugich to problem dotyczył nieistniejącej już firmy z Litwy, ich zbiorniki potrafiły pękać nawet po kilku latach użytkowania. Nie wszystkie jeszcze butle zna polski rynek
    Na pewno nie znamy jeszcze wszystkiego. Ale maksymalnie niska cena zmiękczacza nie bierze się znikąd. Ktoś postanowi sobie produkować zbiorniki, inny przyoszczędzi trochę i je kupi, a użytkownik będzie miał niespodzianki.
    Ja się takich wynalazków nie tykam

  16. #13056
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qbal

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Owszem, AquaMulti jest młodszy ale to nie do końca kopia. Raczej wersja ulepszona.
    Są różnice między tymi złożami. A sama jakość składników też ma znaczenie.
    Rozwiń, czym AquaMulti jest lepsze od Ecomix i czym je ulepszyli

  17. #13057
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qbal

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To jednak symbole i kody, a nie otwarty tekst. Jak masz z tym do czynienia na co dzień to nie stanowi to problemu, ale użytkownik zagląda do sterownika raz na jakiś czas i często nie musi pamiętać co dany kod oznacza... wtedy to co masz na ekranie ma znaczenie.


    Sprecyzuj co robisz w czasie takiego corocznego serwisu na 20-letniej głowicy?


    Oczywiście, że może.


    Myślę, że dla wielu użytkowników to ma znaczenie
    Brak metalowych części to też brak problemu korozji, a jednak zmiękczacze pracują z solanką, więc ma to wpływ na trwałość urządzenia.
    A. uwierz, dla myślących nie ma..
    B. nie napisałem że serwisuję tylko że takie urządzenia, które są serwisowane pracują od 20 lat do dzisiaj i to co piszesz nie ma żdnego znaczenia
    C. oczywiście że nie może, Pentair jest na polskim rynku przynajmniej 10 lat dłużej
    D. oczywiście nie ma znaczenia, czytaj pkt B
    Ostatnio edytowane przez Qbal ; 14-02-2021 o 18:22

  18. #13058
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qbal

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Na pewno nie znamy jeszcze wszystkiego. Ale maksymalnie niska cena zmiękczacza nie bierze się znikąd. Ktoś postanowi sobie produkować zbiorniki, inny przyoszczędzi trochę i je kupi, a użytkownik będzie miał niespodzianki.
    Ja się takich wynalazków nie tykam
    Większość zmiękczaczy składanych w kraju niestety jest na zbiornikach chińskich, także te z głowicą Clack
    Ostatnio edytowane przez Qbal ; 14-02-2021 o 18:21

  19. #13059
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DanielWr

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-023
    Dzielnica
    Krzyki
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ja akurat polecam głowicę Clack. Ale dobre są też Erie (tylko mają mnóstwo wersji i kwestia "stopnia zaawansowania" może być różna w każdym modelu), Autotrol, Fleck...

    Dzięki za odpowiedzi. Szukałem z głowica CLACK i złożem lewitit S. Poniżej te które mi odpowiadają

    1. https://bluewater24.pl/kompaktowy-zm...-s-p-1250.html 2690 lub 2790 25
    2. https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...ng-p-1114.html 2330
    3. https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...em-p-1369.html 2360

    Pytanie o głowice, tu są trzy różne, osobiście najbardziej mi odpowiada 1 ze względu na wygląd, ale czy warto to dopłacać do głowicy Pallas ? Ew czy jest coś na co powinienem zwrócić uwagę jako świeża ?

  20. #13060
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbal Zobacz post
    Rozwiń, czym AquaMulti jest lepsze od Ecomix i czym je ulepszyli
    A wiesz z czego się składają oba złoża? Porównywałeś pojemności jonowymienne poszczególnych składników? Więc te w AM są wyższe.
    Kolejna sprawa to podsypka - w Ecomixie masz (albo miałeś bo ostatnio już go nie widziałem w ogóle) żwir, a w AM jest zeolit, który ma też pojemność na amoniak (na co akurat nie ma nic w Ecomixie mimo, że deklarują jego usuwanie).
    Kationit w AM jest monosferykiem, a w Ecomixie jest standardowe uziarnienie.

    Wystarczy? Czy może teraz stwierdzisz, że i tak wiesz lepiej...

Strona 653 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony