Cytat Napisał Chcę Zobacz post
Witam
Wiem, ze z tym Hue troszke naciągam. Ale ja właśnie mam istniejącą instalacje. A i tak pozwoliłem sobie na częściowe bruzdowanie i poprawki. Wyznawcy KNX powiedzą, ze to profanacja mixowanie różnych systemów. Inni powiedzą, że tylko przewodowe systemy, żadne bezprzewodowe. I ja się z tym zgadzam. Ale jest też klient pośredni. Który kombinuje, gdzie tu zaoszczędzić. Skoro Jung dał taką mozliwość implementacji bezprzewodowego Hue z KNX to znaczy, że cos w tym jest. Zatwierdzili to. Gdyby to nie miało racji bytu to by sie w to nie bawił. A skoro daje taka możliwość, to czemu z niej nie skorzystać. Jeśłi za 10 lat przestanie działać, to będę się martwił za 10 lat. Hue to dodatek, Główny system nerwowy i tak oparty na KNX.
Właśnie jedno mnie ,,wkurza,, w KNX. System jest nastawiony na kilenta, który ma kasę, i szyje system na miarę, od A do Z. od razu. A dlaczego nie może byc tak, że system jest udoskonalany z roku na rok, co roku dodawane są nowe aktory. Stac cie tego roku na światło i rolety to robisz to. Za dwa lata stacja pogodowa i Crestron..proszę bardzo.
Powiem tak, naprawdę zastanawiam się czy nie kupić dla siebie ETS 5 Lite na początek aby sprawdzic siebie czy cokolwiek dam radę zrobić. Bo wołanie instalatora przy każdym moim widzimisię w dodaniu nowego aktora to troszke kosztuje. Dziś dostałem wstępną wycenę, gdzie koszt programowania, testowania i uruchomienia całej instalacji (z 3 letnim okresem gwarancyjnym) to 25-30% wartości zainstalowanego sprzętu..auć. Uruchomienie to zaprogramowanie. a nie żadna fizyczna instalacja aktorów w rozdzielnicy. To jest wycenione osobno.
Rozumiem, ze ETS musi się zwrócić...Know how i doświadczenie kosztuje..

NIe poddaje się Pozdrawiam
KNX jest przystosowany do łączenia z innymi systemami. A właściwie nie sam KNX, tylko urządzenia pośrednie. Tylko chodzi o niezawodność. Też czymś innym jest zrobienie tego u siebie, a czym innym u klienta. Wolałbym nie jeździć za każdym razem, jak pojawi się aktualizacja, bo coś się "rozjechało". Osobiście uważam, że ile się da lepiej zrobić na KNX, a resztę w inny sposób. Jeżeli oświetlenie LED nie będzie najistotniejsze w domu, to oczywiście można integrować przez Hue. Jako głównie trochę bym się bał .

Programowanie instalacji kosztuje tak jak każda inna usługa przy budowie domu. Faktem jest, że integrator zwykle tylko siedzi przy komputerze, więc się nie męczy, ale czas, wiedza kosztuje. Do tego poziomu nam jeszcze trochę brakuje, na razie jest podejście "nie spocił się, więc nie pracował". Można oczywiście robić to samemu. Nie ma w tym nic złego, tylko trzeba mieć czas i wiedzę...