dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 340 z 369
Pokaż wyniki od 6.781 do 6.800 z 7363
  1. #6781

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Jest kolejny czyścioszek, który preferuje gaz a w kotłowni ma śmieciucha. Wystarczy się przejechać w nocy i popatrzeć jak kopcą starymi butami i ubraniami.
    ja nawet komina nie mam, a ojciec kopciucha zezłomował, kotłownię wyremontował i używa do przyjemniejszych rzeczy niż syfienie węglem. wyglądasz mi na handlarza kotłami. byli tu już tacy, ale się chyba przekwalifikowali.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  2. #6782
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.309

    Domyślnie

    wyglądasz mi na handlarza kotłami
    Ja w przeciwieństwie do ciebie handlarzu pompami ciepła lubię zapach i trzask palącego drewna. Tobie też z czasem znudzi się wychodzenie z pieskiem i zatęsknisz za prawdziwą kotłownią.

  3. #6783

    Domyślnie

    Ciekawe, czy Ci co biją w Internecie najwięcej piany o "kopciuchy" robią coś w realnym życiu, żeby sytuację poprawić ! Założę się, że nie bo stanąć oko w oko z sąsiadem i coś mu doradzić to brakuje odwagi. Taki mistrz yoda czy inny pajac...

  4. #6784
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    .

    Oooo taak/taak – teraz to żeś wyjechał jak na OPONIARZA przystało – na marginesie mieniącego się między innymi tym : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8021127 „ To też na tak i za tym jesteś przecież : „ w uzupełnieniu czego i dalej tu bełkotem swym przepełnionym sprzecznościami OPONIARZUJE przy niektórych udziale sobie – ale po kolei – może przy okazji tego choć jedną rzecz uda się na FM-ie wyjaśnić do końca.
    A znasz kogoś ? Podaj parę nicków....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #6785

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Ja w przeciwieństwie do ciebie handlarzu pompami ciepła lubię zapach i trzask palącego drewna. Tobie też z czasem znudzi się wychodzenie z pieskiem i zatęsknisz za prawdziwą kotłownią.
    widzę, że prawda boli . trochę żal ludzi, którzy nie wyobrażają sobie innych przyjemności w życiu niż kotłownia, ale to nie moja sprawa. najważniejsze żeby nie smrodzili, a do tego powoli zdążamy

  6. #6786
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    wyglądasz mi na handlarza kotłami. byli tu już tacy, ale się chyba przekwalifikowali.
    Dopiero zauważyłeś?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7997428

    Dokładnie prawda boli.
    Pamiętam kiła lat temu jaka był zadyma jak zakazywali górnych kopciuchów, też piały w niebo głosy , koniec końców górne kopiuchy zakazali i widać poprawę.
    To samo będzie z dolnymi kopciuchami.
    Teraz krzyczą , pieją a i tak ich w końcu zakażą.
    Taki jest postęp.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 23-02-2021 o 14:27

  7. #6787
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.309

    Domyślnie

    widzę, że prawda boli
    Chyba ciebie handlarzu tanich pomp ciepła. Ja niczym nie handluje tylko promuję czyste ekologiczne odnawialne źródło ciepła - DREWNO. A że mam chęci, czas i siłę to lubię obcować z przyrodą, czerpiąc z tego siłę i spokój.
    trochę żal ludzi, którzy nie wyobrażają sobie innych przyjemności w życiu niż kotłownia, ale to nie moja sprawa.
    Na pewno mam więcej przyjemności od ciebie.

    Dopiero zauważyłeś?
    Szykujesz na siebie bat za promowanie swojej firmy.

    najważniejsze żeby nie smrodzili, a do tego powoli zdążamy
    Zdążamy do samozagłady człowieku małej wiary. Trują cię codziennie a ty piszesz że wiesz gdzie zdążasz. Napisz lepiej kiedy jadłeś ostatnio obiad ugotowany w domu. Założę się że jesz na mieście jakiś syf a boisz się że umrzesz od dymu.

    PS.
    Dobra Panowie dosyć tej nagonki - idę na rąbanko i wam też to radzę.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 23-02-2021 o 14:32

  8. #6788
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Czyste ekologiczne drewno

    Szczególnie spalane w złomach kopciuchach 5 klasy dymiacych na całą okolicę i nie spełniających żadnych norm w warunkach domowych.

  9. #6789
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.309

    Domyślnie

    Czyste ekologiczne drewno
    Czy ci się podoba czy nie od 2021 roku w nowych domach:
    drewno i słońce zamiast węgla i gazu.

    PS.
    Szkoda tylko takiej nagonki i krótkowzroczności co do węgla skoro ponad 80% prądu w Polsce wytwarzane jest z węgla. Nawet jeśli masz fotowoltaikę na dachu, to w zimie dostarcza ona bardzo mało prądu (bo malutko jest słońca) zatem pompa ciepła ogrzewa dom głównie prądem sieciowym, mocno węglowym. Okazuje się że w takim układzie pompa ciepła zużywa podobną ilość węgla jak zwykły kocioł węglowy w piwnicy. Jedyna zaleta w tym że węgiel ten jest spalany przemysłowo a spaliny wydalane wysokim kominem z dala od domu. Choć w zestawieniu z domowym kotłem na węgiel, np. takim jak mój ta różnica w emisyjności nie jest wielka.

  10. #6790
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.533
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    ...
    PS.
    Szkoda tylko takiej nagonki i krótkowzroczności co do węgla skoro ponad 80% prądu w Polsce wytwarzane jest z węgla..
    Podaj zródło tej informacji, ja z kolei czytałem ze w ubiegłym roku w Polsce produkcja energii to 70% z wegla (głownie brunatnego) z tendencją malejacą.
    Niby tylko 10% róznicy ale wazna jest tendencja, a ona pokazuje spadek udziału wegla w tej produkcji.

  11. #6791

    Domyślnie

    Napiszę coś z własnego doświadczenia.
    Palić w kotle od góry, czyli dobrze, to sztuka.
    Przy węglu, to loteria.
    Co kopalnia, czy ściana, to miód, lub syf.
    Nawet przy najlepszej wiedzy.
    Podobnie ze śmierdzielami 5 klasy z podajnikiem.
    Na papierze super.

    Tak, bo przy ateście wyselekcjonowany węgiel czy pellet w zależności od kotła.
    W realu kiszka i zgnity kocioł po 3 latach np.

    Można sobie skombinować pc pw za cenę najtańszego śmierdziela 5 klasy z marketu, który spokojnie radzi sobie przy -20.
    Jeśli jednak ktoś lubi przepłacać 10x, to potem ma kryzys

    To nie do forumonowicza z tym nickiem. Zbieg okoliczności
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 23-02-2021 o 19:50
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  12. #6792

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Choć w zestawieniu z domowym kotłem na węgiel, np. takim jak mój ta różnica w emisyjności nie jest wielka.
    To ile w końcu ten Twój system kosztował? Z tego co piszesz wynika że masz za kopciuchem jeszcze instalacje odsiarczania, denox i jakieś odpylanie

  13. #6793

    Domyślnie Dezinformacja.

    Jeśli się mylę to mnie popraw.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7800563

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Wychodzi 62kg zrębki na dobę przy średniej dobowej -20,które u mnie nie było bo -20 to było tylko w nocy a w dzień -10 i to tylko przez kilka nocy. Dokładanie z grubszym drewnem co 2H.
    Nie bo najtańsza ogrzewanie to jest pompa ciepła.
    To po pierwsze a po drugie to czasy dziadów już mineły, teraz każdy chce bezobsługowe, przyjemne w obsłudze ogrzewanie a nie pier@#$%6 się z jakimiś złomami, kopciuchami dolnego spalania, które powinny zostać zakazane, co zresztą prędzej czy później nastąpi a ich udział w rynku będzie spadał, w sumie już spada.
    Wartość opałowa zrębek drzewnych wynosi ok. 13 MJ/kg (zależy od wilgotności), a dla porównania wartość opałowa węgla kamiennego wynosi od 17 do 30 MJ/kg (w zależności od zanieczyszczenia).

    Z tego co pokazywałeś zrembka u ciebie to raczej śmieci ( zrąbane patyki i gałęzie sosnowe z korą ) - do tego to drewno sosnowe - wilgotność tego trudno określić po tym kondensacie który pokazywałeś ale niech będzie 20% - tak mniej więcej niech ci będzie i przyjmuję, że twoje paliwo ma 13 MJ/kg – tj. 3,6 kW/h.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8026478 Podałeś, że 7,9kW – maksymalna potrzebna moc grzewcza w "najmroźniejszy" dzień zimy, tj. przy średniej dobowej -20°C.

    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...lenia-drewnem/ Sprawność – sprawność jaką tym możesz mieć – mpm-a na drewnie wyliczyłeś 60 % - to ty ze 30 % możesz mieć.

    Dla zrembki twojej :
    3,6 kW/h X 64 kg = 230,4 kW/h na dobę / 24 h = 9,6 kW na godzinę X 30 % = 2,88 kW na godzinę twój kocioł oddawanej do twojej instalacji grzewczej.

    Dla węgla 30 MJ/kg – 8,33 kW/h.
    8,33 kW/h X 64 kg = 533,12 kW/h na dobę /24 h = 22,21 kW/h X 30 % = 6,66 kW/h

    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment-524600 Komorę paleniskową bez szamotu w środku o wymiarach masz : 27 cm / 36 cm / 40 cm = 38880 cm3
    mpl - metr przestrzenny rozdrobnionego drewna (zrębki, pellety, trociny, wióry) luźno usypanych zajmujących objętość 1 m3
    1 mpl zrębków waży 250 – 300 kg

    Dalej policz se sam – no ile ci kg zrembko-drewna wchodzi na jeden załad.

  14. #6794
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Kaloryczność zrembki wziolem z internetu gdzie było 16mj/kg.
    A sprawności 50% bo tyle wisi na ciepło właściwe.

  15. #6795
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dymiarzom mówimy stanowcze NIE.
    Węgiel i drewno w domkach i niska emisja to zło.

    Natomiast węgiel spalany w ciepłowniach i elektrociepłownich to inna sprawa bo na to nie szybkiej alternatywy. Poza tym nie jest to tak szkodliwe jak niska emisja

  16. #6796

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Kaloryczność zrembki wziolem z internetu gdzie było 16mj/kg. A sprawności 50% bo tyle wisi na ciepło właściwe.
    OPONIARZU jeden, to se podstaw swoje wartości tu na stronie – niech wszyscy zobaczą co tobie wyjdzie w odniesieniu do tego co w ciepło właściwe ci wyskoczyło i koniecznie podaj : ile kg zrembko-drewna wchodzi ci na jeden załad do tego ulepa turbokopciucha twojego, bo to też policzyć można zgodnie z tym co dla ułatwienia ci podałem oraz podaj jaką ten twój ulep turbokopciuch ma powierzchnię wymiennika – porównamy z mpm-em : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7994512

  17. #6797
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Wolno spalać to spalajmy , zabronią to nie będziemy spalać , ja tam ręki nie przyłożę aby sam sobie czegoś zabraniać .

  18. #6798
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.309

    Domyślnie

    Dymiarzom mówimy stanowcze NIE.
    Węgiel i drewno w domkach i niska emisja to zło.
    Wystarczyło by kilka lekcji w TV jak poprawnie palić w piecu węglem, drewnem i byłoby po temacie. Ale gdzież tam przecież wtedy nikt nie zarobi.

  19. #6799
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    : ile kg zrembko-drewna wchodzi ci na jeden załad do tego ulepa turbokopciucha twojego, bo to też policzyć można zgodnie z tym co dla ułatwienia ci podałem oraz podaj jaką ten twój ulep turbokopciuch ma powierzchnię wymiennika – porównamy z mpm-em :
    Nwm ile wchodzi bo nie mierzyłem i nie ważyłem. mnie to nie obchodzi, wchodzi tyle ile się zmieści czyli mało bo komora zasypowa jest mikroskopijna 4 grube drewna i 2x 10 litrów wiadro zrębki , jak się dowiesz jaki jest producent tego złomu to będziesz wiedział jaką ma powierzchnię wymiany ciepła, ja nwm bo niby skąd, tabliczki ten cud techniki kotlarzy nie posiada

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Wystarczyło by kilka lekcji w TV jak poprawnie palić w piecu węglem, drewnem i byłoby po temacie..
    Po pierwsze, nic to nie da bo ludzie i tak będą kopcić bo im się nie chce, mają na to wywalone itp.. , po za tym w kopciuchach jak byś nie palił i tak się będzie kopcić.

    PS,
    Ktoś wie czy kopciucha muszę dostarczyć na złom w całości żeby mi dali papier czy mogę w kawałkach
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 24-02-2021 o 10:01

  20. #6800
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Wystarczyło by kilka lekcji w TV jak poprawnie palić w piecu węglem, drewnem i byłoby po temacie. Ale gdzież tam przecież wtedy nikt nie zarobi.
    Już widzę tabuny chętnych do nauki zawodu palacza i doglądania płomienia 5 razy dziennie. Ludzie chcą mieć czysto i bez obsługi, zresztą kwestia tego czystego górnego palenia jest dawno wyjaśniona.w idealnych warunkach to jest realne ale węgiel najczęściej jest kiepskiej jakości i nici z tej zabawy.

Strona 340 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony