dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 638 z 652
Pokaż wyniki od 12.741 do 12.760 z 13036
  1. #12741
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    No i właśnie dlatego nie używam swojego kominka...
    I czego Ty jeszcze nie rozumiesz, zabieg jest świadomy. Nie lubisz ciepła i nie musisz podwójna szyba w moim wypadku załatwi sprawę ale ja lubię a Ty miałeś doswiadczenia albo i nie ze sp... mi kominkami.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  2. #12742

    Domyślnie

    Ależ ja wszystko doskonale rozumiem.
    Palenie w kominku albo podnosi masakrycznie temperaturę (w normalnym domu), albo jej nie podnosi (w domu wiadernym).
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  3. #12743

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dla mnie mnie 3-4 C to przegrzania, więc choć pomyślałeś, to ci nie wyszło.
    Znowu wróciłeś do jednowymiarowego myślenia o strefie komfortu cieplnego i uważasz, że Twoje twierdzenia oparte o Twoją osobistą mniemanologię są ponad badania naukowe.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    W poście, gdzie piszesz o 4C podkreślasz, że to ciepło z 4-5h palenia musi gdzieś pójść.
    A uważasz inaczej? To, że nie o pomyślałeś o akumulacji i ciepełko "nie ma gdzie iść", to Twój problem. Pewnie zrekompensowany przez marketingową świadomość, że masz nowoczesny dom.

    Ja mam "tradycyjny", za to np. korzystając z sauny w godzinę punktowo "pompuję" w dom ok. 10kWh energii i nie robi to na nim wrażenia. Sauna otwartą przestrzenią bezpośrednio sąsiaduje z sypialnią, w której w czasie tej godziny temperatura (powietrza) wzrasta o max. 1*C. Cud Panie, cud.
    Skocz sobie do wątku z saunami i tam zacznij tłumaczyć swoje rewelacje o przegrzaniu

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Teoretyczne obliczenia ile to można wpakować kWh, żeby podnieść temp o 1 C pozostają tylko teoretycznymi, póki nie uwzględnisz oporu przejmowania ciepłą, czasu jaki jest wymagany do jego przekazania.
    Każdy model na którym przeprowadzamy obliczenia ma swoje niedoskonałości. Gdybym uwzględnił propagację enegrii w murze, to i tak byś powiedział, że nie uwzględniłem zysków z promieniowania, czy konwekcji. Za to do Twoich wywodów ciężko się przyczepić, ponieważ opierają się one na "mniemaniu", że ktoś inny ma przegrzane, a jak tego nie czuje, to powinien zacząć

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie bez przyczyny uważa się, że w dobowym procesie akumulacji ciepła (od zysków słonecznych) bierze udział 10cm muru, więc posiadanie ściany 24cm niewiele daje.
    A rozpalenie w kominku i proces przejmowania ciepła z powietrza jest krótszy, niż doba.
    A możesz podać jakąś literaturę do tych rewelacji???, albo chociaż wytłumaczyć mechanizm tego procesu??? Tzw. powszechne prawdy mnie nie interesują

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Podłogówkę masz sterowaną elektrozaworami ?
    Nie, a jakie to ma znaczenie?

  4. #12744
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbig_wwl Zobacz post


    A możesz podać jakąś literaturę do tych rewelacji???, albo chociaż wytłumaczyć mechanizm tego procesu??? Tzw. powszechne prawdy mnie nie interesują
    Nawet na tym forum było tym pisane w 2003 roku.
    Znajdziesz sobie, czy podać linka ? Bo mam go na stacjonarnym kompie ?
    Dobra, znalazłem nowszy możesz zacząć czutać:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7131043
    Sam byłem zaskoczony, że w dobowym cyklu akumulacji i oddawania energii tak jest.
    A ru mamy wymianę o ponad połowę krótszą

    Ale dobra - wykorzystam Twoja inklinację do robienia odwiertów w ścianie. Następnym razem, zanim rozpalisz wywierć sobie otwór na 18cm i zmierz temperaturę sciany na tamtej głębokości.
    Później rozpal, poczekaj 4h , w tym czasie temperatura pomieszczenia wzrasta o 3-4C, powierzchni ściany o o 1C - a Ty wywierć sobie drugi otwór 18cm i znów zmierz panującą tam temperaturę. ? Zrób to samo 4h po paleniu, kiedy temp w pomieszczeniu wróci do normy. Zdziwiony?
    Jeden eksperyment mówi więcej niż 1000słów, więc może przestaniesz naiwnie liczyć 50ton do akumulacji mającej przejąć energię wypromieniowaną z kominka.
    Mając 18cm pełnego silikatu mam (dla krótkotrwałych, gwałtownych zmian temperatury ) akumulację taką samą (nawet większą), niż ściana 24cm drążonego silikatu.
    Sytuacja zmienia się jedna w trakcie długotrwałych letnich upałów.

    Natomiast nie mam żelbetowego stropu - i to jest moja jedyna różnica na na niekorzyść, ale w sumie - u mnie występuje przegrzanie o 3-4C , u Ciebie również, więc co ci ten strop daje ?


    A uważasz inaczej? To, że nie o pomyślałeś o akumulacji i ciepełko "nie ma gdzie iść", to Twój problem. Pewnie zrekompensowany przez marketingową świadomość, że masz nowoczesny dom.
    Ale jeszcze raz uświadamiam Tobie, żezarówno w moim, jak i w Twoim domu temperatura podczas palenia w kominku wzrasta o 3-4C, więc niby gdzie podziewa się ta akumulacja, skoro nie potrafi sobie poradzić z takim skokiem temperatury?

    Nie, a jakie to ma znaczenie?
    Troszkę w nawiązaniu do akumulacji i wykresów Königa. Bo kiedy palisz w kominku z płaszczem wodnym i jednocześnie ogrzewasz podłogę, to ona jest wyłączona z akumulacji ciepła wypromieniowanego, akumuluje ciepło oprzekazywaje przez płaszcz.
    Temperatura jej powierzchni wynosi jakieś 27C (może więcej, zależy od Tz) w związku mocno podnosi średnią temp przegród i lądujesz poza stratą określoną przez wykres jako komfortową.

    Ja mam znośnie warunki do palenia w kominku, jeśli na 24-36h wcześniej wyłączę kocioł gazowy. Wówczas temp w domu spadnie o 1-1.5C podłogi się wychodzą i wówczas wzrost temperatury o 3-4C nie jest tak dokuczliwy. Ale komu by się chciało tak kombinować...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 26-03-2021 o 15:00
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #12745

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nawet na tym forum było tym pisane w 2003 roku.
    Znajdziesz sobie, czy podać linka ? Bo mam go na stacjonarnym kompie ?
    bez pośpiechu, ale jednak poproszę, bo jakoś nadal nie widzę analogii z zyskami słonecznymi, kiedy to słońce jednak świeci od zewnątrz "normalnych" budynków

    Podejrzewam wręcz, że dyskusja była raczej o minimalnej grubości ściany, jaka zapewni "zablokowanie" słońca przed przedarciem się do wnętrza domu. Krótko - w dzień grzeje słońce i nagrzewa ścianę, "czoło" tego nagrzewania przesuwa się wgłąb ściany i dociera do tych Twoich 18cm, następnie dzień się kończy. Nocą warunki zewnętrzne ulegają odwróceniu i ściana wypromieniowuje zakumulowaną energię.

    Ale to akurat byłyby argumenty pro-kominkowe, więc poczekam na materiały od Ciebie


    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale dobra - wykorzystam Twoja inklinację do robienia odwiertów w ścianie. Następnym razem, zanim rozpalisz wywierć sobie otwór na 18cm i zmierz temperaturę sciany na tamtej głębokości.
    Później rozpal, poczekaj 4h , w tym czasie temperatura pomieszczenia wzrasta o 3-4C, powierzchni ściany o o 1C - a Ty wywierć sobie drugi otwór 18cm i znów zmierz panującą tam temperaturę. ? Zrób to samo 4h po paleniu, kiedy temp w pomieszczeniu wróci do normy. Zdziwiony?
    Jeden eksperyment mówi więcej niż 1000słów, więc może przestaniesz naiwnie liczyć 50ton do akumulacji mającej przejąć energię wypromieniowaną z kominka.
    Mając 18cm pełnego silikatu mam (dla krótkotrwałych, gwałtownych zmian temperatury ) akumulację taką samą (nawet większą), niż ściana 24cm drążonego silikatu.
    Myślę, że zrozumiałeś, po odpowiedzi powyżej, że eksperyment myślowy w tym przypadku jest zupełnie wystarczający. Twój byłby obciążony kardynalnym błędem nieuwzględnienia ucieczki energii przez przegrodę, którą jednak wcześniej łaskawie przemilczałeś zarzucając "teoretyczność" obliczeń, bo akurat wtedy działałby na niekorzyść Twojej argumentacji.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Sytuacja zmienia się jedna w trakcie długotrwałych letnich upałów.
    Ciśnie mi sę tylko jedno klasyczne: "O czym ja mam rozmawiać z człowiekiem, który nie rozróżnia wesołego letniego picia od jesiennego depresyjnego pijaństwa"

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Natomiast nie mam żelbetowego stropu - i to jest moja jedyna różnica na na niekorzyść, ale w sumie - u mnie występuje przegrzanie o 3-4C , u Ciebie również, więc co ci ten strop daje ?
    Nawet jeżeli jedyna, to jednak istotna - wróć i popatrz na optymalny rozkład temperatur w pionie.

    Dlatego w pełni rozumiem osoby, którym pijany projektant w kanadyjce umieścił przewymiarowany wkład kominkowy bez masywnej obudowy i polecił modne kiedyś DGP. Więcej błędów na raz trudno popełnić. Takich rozumiem - nie rozumieją mechanizmów, a tylko odczuwają mało przyjemne konsekwencje w postaci "masakrycznego upału"- mają prawo myśleć, że to kominek jest źródłem wszelkiego zła i po części mają rację - nie pali się w kominku, nie ma problemu.
    Ciebie jednak nie rozumiem, widać że generalnie mechanizmy znasz, tylko z niewiadomych powodów znalazłeś sobie wroga w postaci kominka i już zapomniałeś z czym walczysz.



    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale jeszcze raz uświadamiam Tobie, żezarówno w moim, jak i w Twoim domu temperatura podczas palenia w kominku wzrasta o 3-4C, więc niby gdzie podziewa się ta akumulacja, skoro nie potrafi sobie poradzić z takim skokiem temperatury?
    Chyba po części sam sobie odpowiadasz na to pytanie:

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja mam znośnie warunki do palenia w kominku, jeśli na 24-36h wcześniej wyłączę kocioł gazowy. Wówczas temp w domu spadnie o 1-1.5C podłogi się wychodzą i wówczas wzrost temperatury o 3-4C nie jest tak dokuczliwy. Ale komu by się chciało tak kombinować...
    Drugi powód to prawdopodobnie brak kumulacji wokół samego kominka i mała emisja przez szybę nic tu nie pomoże, bo reszta wkładu "studzi" się powietrzem z konwekcji i wracamy do lokalnego DGP. U mnie za akumulację robi płaszcz, u Remiks'a masa akumulacyjna. Jak widzisz my kłopotów z "przyjemnością" nie mamy



    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Troszkę w nawiązaniu do akumulacji i wykresów Königa. Bo kiedy palisz w kominku z płaszczem wodnym i jednocześnie ogrzewasz podłogę, to ona jest wyłączona z akumulacji ciepła wypromieniowanego, akumuluje ciepło oprzekazywaje przez płaszcz.
    Temperatura jej powierzchni wynosi jakieś 27C (może więcej, zależy od Tz) w związku mocno podnosi średnią temp przegród i lądujesz poza stratą określoną przez wykres jako komfortową.
    Tutaj powinieneś być konsekwentny, bo jeżeli w podłogówce rurki wodne są na spodzie wylewki, a wylewka ma 8cm to... kiedy powierzchnia wylewki zacznie być ciepła? Z przekąsem napiszę, że u mnie dokładnie w momencie, kiedy wygaśnie ogień w palenisku

    O cieple, które po kilkudziesięciu godzinach wraca z tułaczki po 40cm ścianie nawet nie wspomnę


    ps. czekam na mat. dot. "zysków słonecznych"

  6. #12746
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbig_wwl Zobacz post
    bez pośpiechu, ale jednak poproszę, bo jakoś nadal nie widzę analogii z zyskami słonecznymi, kiedy to słońce jednak świeci od zewnątrz "normalnych" budynków
    No, jak nie znasz definicji, to się nie dziwię, że nie widzisz...
    https://pl.qaz.wiki/wiki/Solar_gain
    https://muratordom.pl/instalacje/kol...xCsS-3fcB.html
    Zysk słoneczny, to to, co wpada przez okno do domu i ogrzewa powierzchnię, oraz powietrze wewnątrz domu. I ta energia przez te parę godzin jest akumulowana w ścianach.


    Podejrzewam wręcz, że dyskusja była raczej o minimalnej grubości ściany, jaka zapewni "zablokowanie" słońca przed przedarciem się do wnętrza domu. Krótko - w dzień grzeje słońce i nagrzewa ścianę, "czoło" tego nagrzewania przesuwa się wgłąb ściany i dociera do tych Twoich 18cm, następnie dzień się kończy. Nocą warunki zewnętrzne ulegają odwróceniu i ściana wypromieniowuje zakumulowaną energię.
    Może już więcej nie "podejrzewaj"
    W budynkach, o których byla tam mowa między słońcem a ścianą jest 20-30 cm izolacji
    Ale OK, teraz już wiesz co to zyski słoneczne, wiec pierwszy plus dyskusji jest


    Drugi powód to prawdopodobnie brak kumulacji wokół samego kominka i mała emisja przez szybę nic tu nie pomoże, bo reszta wkładu "studzi" się powietrzem z konwekcji i wracamy do lokalnego DGP. U mnie za akumulację robi płaszcz, u Remiks'a masa akumulacyjna. Jak widzisz my kłopotów z "przyjemnością" nie mamy
    Taaa.. i efekt jest w obydwu przypadkach DOKŁADNIE TAKI SAM.
    3-4 stopnie w górę.
    A u ciebie jeszcze cieplejsza podłoga - bo ją grzejesz

    Tutaj powinieneś być konsekwentny, bo jeżeli w podłogówce rurki wodne są na spodzie wylewki, a wylewka ma 8cm to... kiedy powierzchnia wylewki zacznie być ciepła? Z przekąsem napiszę, że u mnie dokładnie w momencie, kiedy wygaśnie ogień w palenisku

    No i znowu podstawy - gdzie masz większa temperwrturę czynnika grzewczego ?
    Gdzie masz mniejsze opory przejmowania - przy konwencji, czy przewodzeniu. ?
    Poza tym ta podłoga już na starcie była cieplejsza od otoczenia - bo ogrzewasz nią dom.
    Woda z płaszcza zaczęła dodatkowo podnosić jej temperurę.

    Słuchaj- tracę czas na rozmowy z Tobą.
    Tak naprawdę włączyłem się w tą rozmowę, bo zastanawiałem się, jak możesz mieścić się w strefie komfortu Königa przy tak znaczącym wzroście temperatury powietrza.
    No i zgodnie z moimi przypuszczeniami - nie mieścisz się, gdyż podłoga musiałaby mieć temperaturę ścian, co przy ogrzewaniu podłogowym jest nierealne.
    Mit został obalony, a reszta (czyli dość naiwne wliczanie w masę akumulacyjną całej grubości przegród w sytuacji, , kiedy programy audytorskie tego nie robią) czy usilnie podkreślanie ze wzrost temp o 3-4C jest dla Ciebie przyjemny, są już dla mało istotne.
    Lubisz takie wzrosty - OK. Twojem,subiektywne odczucie

    Ja i wielu użytkowników kominków nie - i przed tym przestrzegamy.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 26-03-2021 o 16:33
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #12747
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DonKamilo

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Strzelin
    Kod pocztowy
    57-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witajcie. MoR ktoś mi tutaj pomoże chce zamontować kominek na piętrze w starym poniemieckim domu. Strop jest drewniany, na nim deski i później panele. Wkład będzie stał na stojaku. Co muszę zrobić żeby dobrze odizolować od podłogi tak aby się nie grzała? Ściany i zabudowę wiem już jak ogarnąć mam problem tylko z izolacja podłogi. Pod samym wkaldem gdzie będzie zabudowane . Dzięki pozdro

  8. #12748
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie w tym temacie chyba piszesz
    W dziele Kominki znajdziesz bardziej odpowiednie tematy
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #12749
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    No i właśnie dlatego nie używam swojego kominka...
    Nie wiem czy zauważyłeś ale nikt nie namawia Cię do zmiany przyzwyczajenia.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #12750
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Lubię Grecję - w maju, lub wrześniu, w tym roku mam zaproszenie do Norwegii - może skorzystam.
    Nie wiem, dlaczego mój wpis określiłeś mianem technicznego - absolutnie nie miał taki być.
    Po prostu określiłem swoje preferencje.

    Gdybym zrobił imprezę i chciał wygonić gości, rozpaliłbym w kominku i dobił z temperaturą do 26C.
    Widzisz a ja lubię Chorwację i Grecję ale w lipcu i sierpniu, może tutaj jest cały problem - preferencje
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  11. #12751

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Nie wiem czy zauważyłeś ale nikt nie namawia Cię do zmiany przyzwyczajenia.
    A jak tylko pragnę uświadomić przyszłych inwestorów, że kominek w nowoczesnym domu to nie tylko anachronizm, ale strata kasy i źródło problemów.
    Po prostu nie każdy musi popełniać te same błędy co ja.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  12. #12752
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    A jak tylko pragnę uświadomić przyszłych inwestorów, że kominek w nowoczesnym domu to nie tylko anachronizm, ale strata kasy i źródło problemów.
    Po prostu nie każdy musi popełniać te same błędy co ja.
    Anachronizm? Czy aby na pewno wiesz co piszesz czy piszesz co wiesz? Chcesz wmówić innym że jak Ty coś sp... łeś to inni na pewno też to zrobią? Twoim błędem prawdopodobnie nie był kominek tylko ten sp...ny kominek a to różnica.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  13. #12753

    Domyślnie

    Ja tylko próbuję uzmysłowić inwestorom, że jeśli chcą mieć kominek to muszą mieć sp...ony dziurawy dom, bo jak go zbudują jak przystało na XXI w. to nie będą mogli go używać bo będą mieli saunę w domu.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  14. #12754
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Uzmysławiać to trzeba odnośnie rodzajów kominków i tego z jakim kosztem trzeba się liczyć żeby sauny w nowoczesnym domu nie było.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  15. #12755
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Uzmysławiać to trzeba odnośnie rodzajów kominków i tego z jakim kosztem trzeba się liczyć żeby sauny w nowoczesnym domu nie było.
    Bardzo słuszne stwierdzenie.
    Również moim zdaniem należy wziąć pod uwagę jakim celom "kominek" ma służyć (w tym gdzie go ulokujemy) i jaki rodzaj "paliwa" zastosować.
    unde venis et quo tendis

  16. #12756
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.406
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Anachronizm? Czy aby na pewno wiesz co piszesz czy piszesz co wiesz? Chcesz wmówić innym że jak Ty coś sp... łeś to inni na pewno też to zrobią? Twoim błędem prawdopodobnie nie był kominek tylko ten sp...ny kominek a to różnica.
    Nie zapominaj, że Ci wszyscy którym się wydaje że tylko oni są w XXI wieku ze swoim myśleniem, zapomnieli że świat też nie śpi. Oni tu gadu gadu, a żółwiki myk, myk..... Od dłuższego czasu mamy kominki i piece na drewno nie tylko do domów z przerośniętym ego, ale wężem w kieszeni....Są doskonałe rozwiązania do prawdziwych domów pasywnych. Rozwiązania, które pozwalają wyeliminować problem przegrzewania jak i rozwiązania, które eliminują prąd i gaz jako źródło ciepła. Udział prądu sprowadza się do napędzanie RECU i elektroniki zarządzającej i sterującej.....Nie wiem jak tam jest z uziemieniem, ale wiesz....to nie moja broszka...

  17. #12757
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    A jak tylko pragnę uświadomić przyszłych inwestorów, że kominek w nowoczesnym domu to nie tylko anachronizm, ale strata kasy i źródło problemów.
    Po prostu nie każdy musi popełniać te same błędy co ja.
    Popieram i nie popieram. Z perspektywy czasu nie robiłbym tego błędu,albo bym znowu w to wszedł. Obecnie mam gdzieś bujanie się z drewnem,brykietem i paleniem . Z drugiej strony jak nie było prądu bo jakaś awaria była to miałem ciepło i widno. Wybór jest ciężki. Jako dodatkowe źródło ciepła na wypadek ,,w" warto mieć,ale palić w tym i grzać się to wolę w pracy coś zrobić i zarobić niż palić i pilnować płomienia. Choć nieraz rodzinka napiera ,,napal" to to robię,ale nie chętnie.

  18. #12758
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Popieram i nie popieram. Z perspektywy czasu nie robiłbym tego błędu,albo bym znowu w to wszedł. Obecnie mam gdzieś bujanie się z drewnem,brykietem i paleniem . Z drugiej strony jak nie było prądu bo jakaś awaria była to miałem ciepło i widno. Wybór jest ciężki. Jako dodatkowe źródło ciepła na wypadek ,,w" warto mieć,ale palić w tym i grzać się to wolę w pracy coś zrobić i zarobić niż palić i pilnować płomienia. Choć nieraz rodzinka napiera ,,napal" to to robię,ale nie chętnie.
    Pociekaj, pociekaj, jak za chwile uwolnią ceny gazu. Rypnie na pysk cała filozofia i retoryka oponentów używania biopaliwa. Ucieczka w stronę prądu też niekoniecznie przyniesie efekty, jeśli proces "transformacji" nastąpi zbyt szybko.

  19. #12759
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Oczywiście, a biopaliwo nie zdrożeje
    Poza tym, większość sąsiadów ma na szczęście przedpotopowe kominki, w których i tak na szczęście nie będą mogli w 2022 palić.
    A w nowych domach tym bardziej powszechne staną się pompy ciepła.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #12760
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.935

    Domyślnie

    Odpowiedzią na uwolnione ceny gazu będą dopasowane ceny biopaliw.
    Zwykle tak się dzieje.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 638 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony