dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 753 z 1022
Pokaż wyniki od 15.041 do 15.060 z 20440
  1. #15041

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Szukałem, szukałem i nie wiem czy liczy (łącznie czy oddzielnie) defrosty, może ktoś wie? Seria J, 7kW.
    U mnie seria H 7kw liczy przy każdym defroscie 2 starty bo fizycznie i realnie te dwa starty sprężarki następują w niej przy defroscie więc liczy tak jak powinno.
    Pomimo że funkcja nazywa się licznik wł/wył to zlicza tylko starty sprężarki nie wyłaczeń.
    Aby sprawdzić prosta sprawa właczyć sobie przed defrostem podgląd na częstotliwość sprężarki i patrzeć ile razy będzie 0hz co do obserwowania na smartcloud to sie nie wypowiadam bo nie wiem co ile tam odczytuje dane i czy zdąży zanotować jakiś krótki stop i start.
    Podczas normalnej pracy to samo uruchomisz pompe zobacz czy zanotowała start jak ruszy sprężarka po np.20min sobie ją wyłącz i zobacz czy Ci odnotowała koejny wł/wył i bedziesz miał jasność.
    Jakieś 7 startów na dobę na cwu to jakaś patologia chyba że sobie ustawiłeś małą temp.ponownego wygrzewania albo coś w podobie.
    U mnie leci na sezon ok.1700 godzin pracy i z 1700 startów pomimo zaliczania dwóch startów na każdy defrost i grzania cwu po 40-50min
    A jak z ciekawosci masz krzywa ustawioną ?
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  2. #15042

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Ogólnie, z wyliczeń wyszło mi, że przy ;
    - włączonych CO i CWU średnio na dobę były 22-23 uruchomienia,
    - przy tylko CWU jest ich 6-7.
    Należy podnieść temperaturę zasilania, kosztem spadku COP
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  3. #15043
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Pomimo że funkcja nazywa się licznik wł/wył to zlicza tylko starty sprężarki nie wyłaczeń.
    Znajdą sie tacy , co im liczy i Wł i Wyl , np @plusfoto. I nie sądzę ,żeby źle to zaobeserwował , po prostu tak raczej jest , że jednym liczy cykl ( czyli start) , a innym wł i wył.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  4. #15044

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Znajdą sie tacy , co im liczy i Wł i Wyl , np @plusfoto. I nie sądzę ,żeby źle to zaobeserwował , po prostu tak raczej jest , że jednym liczy cykl ( czyli start) , a innym wł i wył.
    Nie sądzę że nie dlatego pisałem że u mnie i pisałem dlatego żeby sobie sprawdził jak u niego jest
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  5. #15045

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    A jak z ciekawosci masz krzywa ustawioną ?
    Mam ustawienia zadane przez montera, nie zmieniałem po montażu i uruchomieniu. Początkowo nie byłem jako specjalnie zdziwiony ilością załączeń bo przez 2 miesiące wygrzewania pustego domu, nie do końca ocieplonego, może tak być. Ale teraz zaczyna mnie to nieco zastanawiać i chciałbym trochę wydłużyć żywotność sprężarki bo w takim ustawieniu po 6 latach będzie do wymiany. A wolałbym dotrwać z nią znacznie dłużej. Dziś zrobię zdjęcie ustawień i postaram się wrzucić z nadzieją na pomoc jak zejść przynajmniej o połowę z uruchomieniami. Tyle że będę mógł to sprawdzić za kilka miesięcy, jak przyjdzie zimowa pora.
    A w kwestii CWU - możliwa jest mała podpowiedź gdzie i jak ustawić aby pompa np. chodziła dłużej ale 2-3 razy/dobę? Czy to może załatwić harmonogram?
    Ostatnio edytowane przez Jeremies ; 31-03-2021 o 12:02

  6. #15046

    Domyślnie

    tylko żeby nie było niepotrzebnego bicia piany sprawdz najpierw ile zlicza Ci wł/wył spisz licznik ,włącz pompe niech pochodzi z 10min i ja wyłącz i zobacz czy policzy 1wł czy 2wł

    co do cwu napisz jakiej pojemnosci masz zbiornik ,na jakiej wysokości jest zamontowany w nim czujnik temperatury,do jakiej temp.grzejesz baniak,
    W ustawieniach sprawdz jaką masz ustawion ą temp.ponownego wygrzewania(na wyłączonej pompie /menu /menu instalatora/opcje grzania/zbiornik/temp.ponownego wygrzewania
    S prawdz w tym samym menu czasy maksymalne na c.o i cwu jakie masz .
    Oraz jak to seria J to w menu instalatora masz ustawienia systemu i tam ustawienia cwu typu standard/variable (nie wiem jak po polsku to nazwali) ale daj se na standard

    Czy masz cyrkulacje cwu,i ile mniej wiecej tej wody na dobę zużywasz czyli same np.4prysznice,czy wanna itp.czy potrzebujesz mieć dostępną cwu o każdej poże doby czy tylko w jakis godzinach itp
    Ostatnio edytowane przez codix ; 31-03-2021 o 12:22
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  7. #15047

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    W ustawieniach sprawdz jaką masz ustawion ą temp.ponownego wygrzewania(na wyłączonej pompie /menu /menu instalatora/opcje grzania/zbiornik/temp.ponownego wygrzewania
    A jaka powinna być najlepiej ustawiona temperatura wygrzewania - od razu mógłbym zmienić i poobserwować efekt w ciągu doby.

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    S prawdz w tym samym menu czasy maksymalne na c.o i cwu jakie masz .
    Tu też poprosiłbym sugestię jakie powinny być najbardziej efektywne - zmienię i poobserwuję.

  8. #15048

    Domyślnie

    To zależy od Twoich potrzeb jeden chce mieć dostępną praktycznie cały czas cwu o prawie tej samej temperaturze i ma ustawione małą wartość inni mają dużą to wszystko zależy od upodobań i wielu innych czynników
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  9. #15049

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    To zależy od Twoich potrzeb jeden chce mieć dostępną praktycznie cały czas cwu o prawie tej samej temperaturze i ma ustawione małą wartość inni mają dużą to wszystko zależy od upodobań i wielu innych czynników
    Ogólnie, w tygodniu, ciepła woda potrzebna jest rano i wieczorem. Z tego co zaobserwowałem to średnio na jedną godzinę temperatura wody w zbiorniku (200L) spada o 1,5 stopnia. Więc 2-3 podgrzania w ciągu doby byłby idealne - stąd moje kombinacje z harmonogramem.

    Dorzucam zdjęcie wykresu krzywej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210331_164631.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	71,4 KB
ID:	454499
    Ostatnio edytowane przez Jeremies ; 31-03-2021 o 15:51

  10. #15050

    Domyślnie

    U mnie 2384 h i 604zał Ale ja jak bym chciał to mogę mieć 2384 h pracy i 1 zał ,wyl
    1,5*C to na 24h pewnie by było jak bym nie używał wody. A 1,5*/h to coś nie halo
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  11. #15051

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    W ustawieniach sprawdz jaką masz ustawion ą temp.ponownego wygrzewania(na wyłączonej pompie /menu /menu instalatora/opcje grzania/zbiornik/temp.ponownego wygrzewania
    Zmienione na -11* (było -8*)

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    S prawdz w tym samym menu czasy maksymalne na c.o i cwu jakie masz .
    Oraz jak to seria J to w menu instalatora masz ustawienia systemu i tam ustawienia cwu typu standard/variable (nie wiem jak po polsku to nazwali) ale daj se na standard
    Max czas CO 8:00
    Max czas CWU 1:00
    Zmienione na standard (rozumiem, że to oznacza dłuższe nagrzewanie wody czyli dłuższą pracę pompy).

    edit
    Poniżej zdjęcie nowej krzywej grzewczej, idą niższe temperatury to może uda mi się zaobserwować pracę pompy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210401_161231.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	454537

    Nie wiem czy to z okazji 01.04 ale ktoś dziś rzucił hasło, że na dole w wyświetlaczy przy pracy z krzywą grzewczą powinien być jej znaczek Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krzywa.png
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	454539 a u mnie jest jak poniżej. I nie mam możliwości przestawienia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210117_112255.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	43,3 KB
ID:	454538

    W kwestii CWU - zmiany wiele nie dały - średnio (na dobę) wyszło mi 5 właczeń/wyłaczeń sprężarki.
    Ostatnio edytowane przez Jeremies ; 02-04-2021 o 16:15

  12. #15052
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    LeeOne

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    BIESIEKIERZ
    Kod pocztowy
    76-039
    Posty
    27

    Domyślnie

    Nie wiem ja w serii H, ale w J w menu instalatora jest taka opcja "wymuszenie odszraniania" przestaw z "auto" na "ręczne"
    Ilość wł/wył sprężarki powinna spaść najmniej o połowę przy ciągłej pracy.
    Ostatnio edytowane przez LeeOne ; 03-04-2021 o 06:10

  13. #15053

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Zmienione na -11* (było -8*)



    Max czas CO 8:00
    Max czas CWU 1:00
    Zmienione na standard (rozumiem, że to oznacza dłuższe nagrzewanie wody czyli dłuższą pracę pompy).

    edit
    Poniżej zdjęcie nowej krzywej grzewczej, idą niższe temperatury to może uda mi się zaobserwować pracę pompy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210401_161231.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	454537

    Nie wiem czy to z okazji 01.04 ale ktoś dziś rzucił hasło, że na dole w wyświetlaczy przy pracy z krzywą grzewczą powinien być jej znaczek Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krzywa.png
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	454539 a u mnie jest jak poniżej. I nie mam możliwości przestawienia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210117_112255.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	43,3 KB
ID:	454538

    W kwestii CWU - zmiany wiele nie dały - średnio (na dobę) wyszło mi 5 właczeń/wyłaczeń sprężarki.
    Miales sprawdzic ile wl/wyl Ci zlicza podczas jednego zalsczenia pompy i wylaczenia po 15 min.
    I pisalem Ci ze to podstawa aby nie bic piany.
    Nie ooisales tez czy masz cyrkulacje i o tym ile wody zuzywacie o ktorych godzinach itp.jak nie chcesz ma forum to napisz na priv.
    Jesli zmieniles temp.ponownego wygrzewania nna 11st to wrecz niemozliwe ze VCi sie 5x wlacza bo musialbys jakies strasznie duze ilosci wody zuzywac zeby 5x na dobe musiala grzac np.od 35 do 46.
    Jak masz problemy z czestym wl/wyl to krzywa dajesz do gory na wyzsze temperatury a nie na niższe .
    Ustaw sobie np.przy -15 /35st przy 15/29st

    Jak masz tska ikonke na wyswietlaczu jak na zdjeciu to znaczy ze teraz jedziesz na termostacie zewnetrznym czyli masz gdzies w pokoju termostat czy to bezprzewodowy czy przewodowy .
    Max temp.grzania cwu zwieksz na 2godziny
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  14. #15054
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Cytat Napisał LeeOne Zobacz post
    Nie wiem ja w serii H, ale w J w menu instalatora jest taka opcja "wymuszenie odszraniania" przestaw z "auto" na "ręczne"
    Ilość wł/wył sprężarki powinna spaść najmniej o połowę przy ciągłej pracy.
    W J jest opcja "zewnetrznego" wymuszania defrostu. Ale jeśli to działa tak ,że jak przestawisz na manual ,to pompa ciepła nie wykonuje defrostów ,tylko czeka na sygnał z zewnątrz ( zwarcie dwóch styków) , to trochę kiepska rada , bo po prostu pompa się zaszroni ,COP dramatycznie spadnie ,a ona się nie odszroni, tylko będzie działała dalej.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  15. #15055

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    W J jest opcja "zewnetrznego" wymuszania defrostu. Ale jeśli to działa tak ,że jak przestawisz na manual ,to pompa ciepła nie wykonuje defrostów ,tylko czeka na sygnał z zewnątrz ( zwarcie dwóch styków) , to trochę kiepska rada , bo po prostu pompa się zaszroni ,COP dramatycznie spadnie ,a ona się nie odszroni, tylko będzie działała dalej.
    Cholerka wie o co tam chodzi w seri J z tym odszranianiem bo jest to funkcja nazwana force defrost czyli taki jakby wymuszony i jest on domyslnie wlaczony na reczny,czyli domniemam ze tak jak w wersji H defrosty leca swoja droga automatycznie a na zyczenie mozna wymusic recznie defrost.
    A w J domyslnie tez tak bedzie tylko dodali jakis taki tryb automatyczny ze jesli bardzo dlugo bedzie chodzic w niskiej temperaturze i nie bedzie robic defrostu to walnie sobie z automatu taki defrost.
    Moze to byc w celu takim ze moze zdarzyc sie sytuacja ze parownik bedzie zaszroniony w jakim tam stopniu pogarszajacym cop ale na wskutek jakis zmian np.pracy z niska moca i zmiany np.wilgotnosci nie bedzie sie szronil bardziej tylko godzinami bedzie taki przyszroniony.
    Ale jaki jest czas ustawiony w tym trybie to niewiem

    Znalazlem cos w service manual ze na recznym dziala normalnie czyli wedlug wykresu temp.zewn do temp.orurowania a w trybie auto co 3h jesli temp.zewn jest nizsza niz 5st to troche lipa by byla bo nieraz defrost jest juz wymagany po tych 35-40min i cop wtedy jest juz tragiczny jak by tak miala pracowac kolejne 2h to chyba by zamarzla calkiem o copie nie wspomne
    Ostatnio edytowane przez codix ; 03-04-2021 o 10:18
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  16. #15056

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Miales sprawdzic ile wl/wyl Ci zlicza podczas jednego zalsczenia pompy i wylaczenia po 15 min.
    I pisalem Ci ze to podstawa aby nie bic piany.
    Sprawdziłem, jedno właczenie/wyłaczenie grzania wody to skok o jeden na wskazaniu sprężarki.

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Nie ooisales tez czy masz cyrkulacje i o tym ile wody zuzywacie o ktorych godzinach itp.jak nie chcesz ma forum to napisz na priv.
    Jesli zmieniles temp.ponownego wygrzewania nna 11st to wrecz niemozliwe ze VCi sie 5x wlacza bo musialbys jakies strasznie duze ilosci wody zuzywac zeby 5x na dobe musiala grzac np.od 35 do 46.
    Codziennie, o tej samej godzinie +/- 20 minut sprawdzam "przyrosty" uruchomień i jest ich pięć na dobę . Wodę zużywamy rano i wieczorem w ilościach dla zwykłego prysznica (trzy osoby). Do tego bieżące mycie rąk itp. w ciągu dnia. Cyrkulacji nie mamy.

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Jak masz problemy z czestym wl/wyl to krzywa dajesz do gory na wyzsze temperatury a nie na niższe .
    Ustaw sobie np.przy -15 /35st przy 15/29st
    Przestawiłem krzywą -15 /39st przy 15/29st

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210403_112238.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	68,4 KB
ID:	454563
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210403_112055.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	65,6 KB
ID:	454564
    Ostatnio edytowane przez Jeremies ; 03-04-2021 o 10:57

  17. #15057

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Bierz nową Jtke jednofazową ,niedość że bedzie tańsza od 3f to na nowym gazie,więcej opcji w menu,gratis moduł internetowy,odpadaja problemy zwiazane z jakimiś zanikami faz itp.,dłuzsza dostepnosc cześci zamiennych,tańszy czynnik w razie uzupełniania
    Ok. dzięki.

    Jest ktoś w stanie podać jaki jest koszt pompy serii H 9kw 3 fazy (nie t-cap) i koszt 9 Kw serii J, jaka to jest różnica w cenie?.

  18. #15058

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Sprawdziłem, jedno właczenie/wyłaczenie grzania wody to skok o jeden na wskazaniu sprężarki.



    Codziennie, o tej samej godzinie +/- 20 minut sprawdzam "przyrosty" uruchomień i jest ich pięć na dobę . Wodę zużywamy rano i wieczorem w ilościach dla zwykłego prysznica (trzy osoby). Do tego bieżące mycie rąk itp. w ciągu dnia. Cyrkulacji nie mamy.



    Przestawiłem krzywą -15 /39st przy 15/29st

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210403_112238.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	68,4 KB
ID:	454563
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210403_112055.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	65,6 KB
ID:	454564
    Przy baniaku 200l i czujniku temperatury na srodku baniaka ,przy takim zuzyciu o ktorym piszesz powinienes miec ze 2 grzania na dobe.
    Sprawdz jeszcze raz te grzanie wody standard czy napewno jak wejdziesz w to to wyraz standard jest zaznaczony czarnym tłem.Moze nie dales enter albo niewiem domyslnie jest ustawione na variable i z tym jest cos nie tak bo u kolegi nawet zmienialem mu na standard bo robilo mu takie dziwne starty np.mial ustawiona wode w baniaku na 45st iles godzin stala i mimo ze temp.ponownego wygrzewania byla np.7st a woda w baniaku miala 43st to co jakis czas startowala podgrzala te dwa stopnie i sie wylaczala tak jakby chciala caly czas utrzymac te 45st,po daniu na standard przestala tak robic.

    Musisz poswiecic jakis dzien I przesledzic caly cykl kiedy sie zalacza przy jakich temperaturach w baniaku i do jakiej podbija i jak Ci spada temp.w baniaku po prysznicach a jak w czasie postojów itp.
    Bo jak zagrzejesz zaluzmy do 46st np.o godzinie 15tej i masz ustawione te -11st to spokojnie przy 3ch prysznicach wieczorem nie powinno spasc o 11st w baniaku i powinna grzac o ktorejs w nocy jakby spadlo po prysznicach wieczornych o te 11st to by sie wlaczyla nagrzala i na rano dalej jest goraca rano znowu pobierasz i do popoludniowego grzania na bank jest ciepla i nie grzeje .Tak wiec 2x góra 3x na dobę .
    Jak tego nie rozwiazesz to jeszcze mozesz harmonogramem sprobowac ale zaobserwuj temperatury w baniakh przed prysznicami i po.
    Nieraz tez moze zdazyc sie sytuacja ze zawor przelaczajacy sie nie domyka i podczas grzania c.o woda przelatuje przez wezownice i chlodzi baniak ale to juz musisz zobaczyc wlasnie jak Ci temp w baniaku spadaja podczas postoju jak nik nie pobiera wody itp.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  19. #15059

    Domyślnie

    Cytat Napisał k.zajac Zobacz post
    Ok. dzięki.

    Jest ktoś w stanie podać jaki jest koszt pompy serii H 9kw 3 fazy (nie t-cap) i koszt 9 Kw serii J, jaka to jest różnica w cenie?.
    W realnym swiecie to niewiadomo zaleznie od instalatora.
    W cenniku jakis rekomendowanych cen z 2020 bylo to 7tys pln roznicy na korzysc Jtki ale u instalatora kto to wie
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  20. #15060

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Jak masz tska ikonke na wyswietlaczu jak na zdjeciu to znaczy ze teraz jedziesz na termostacie zewnetrznym czyli masz gdzies w pokoju termostat czy to bezprzewodowy czy przewodowy .
    Przestawiłem w ustawieniach instalatora na krzywą grzewczą, wyskoczyła mi ikonka krzywej zamiast termostatu i teraz, w ciągu 1 godziny, pompa dwukrotnie się właczyła

Strona 753 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony