Witam, podepnę się pod temat autora, ponieważ jestem na tym samym etapie i szukam rozwiązania. Wyceniałem elektryczne ogrzewanie w konkurencyjnej firmie Termofol i co do mat grzewczych one nie grzeją podczerwienią, ponieważ musiałyby być odsłonięte. Przykrywając je np. drewnianą podłogą stawiasz przegrodę i nie ma to prawa działać tak, jak opisują to sprzedawcy. Możesz to sprawdzić zadając im pytanie odnośnie zasłaniania promiennika IR czy będzie grzał tak samo. Wtedy w odpowiedzi zaczną się trochę mieszać. Folie grzewcze grzeją podobnie jak maty grzewcze. Jedyna różnica między nimi to materiał, który zostanie na nich położony. Maty grzewcze wykańczamy płytkami, a folie panelami i deskami (jeśli są na podłogach).
Ja rozważam również, tak jak pisał kolega gondoljerzy zastosowanie bufora i grzałek elektrycznych. Koszt montażu taki sam jak mat i folii. Jedyny minus tego rozwiązania to konieczność znalezienia dodatkowego miejsca na postawienie bufora. Tego miejsca nie wymagają maty. Jeśli maty się nie sprawdzą wtedy szykuje się generalny remont, bo posadzki trzeba rozebrać, wyciągnąć kable i zacząć od nowa. Przy buforze i grzałkach można swobodnie podpiąć inne źródło ciepła np. kocioł gazowy lub PC.
Z drugiej strony powiem Ci, tak jak mówią mi, "To jest twój dom i wybierz co chcesz, bo sam będziesz się z tym potem męczył:". Jeśli jesteś zdecydowany w 100% na folie i maty to tego się trzymaj. Ja niestety dalej mam mieszane uczucia co do mat, ponieważ jeśli nie wypali, tak jak to reklamują sprzedawcy to co wtedy? A jeśli miałbym wodne z elektryczną grzałką to można się jeszcze jakoś ratować innym systemem grzewczym.