Napiszę może czego się ostatnio dowiedziałem. Może komuś się przyda.

Informacje po spotkaniu z instalatorem od Metrii. Oczyszczalnia EKO SBR ma rzeczywiście w środku wzmocnienia z jakichś profili stalowych, a na pytanie czy są one zrobione z kwasówki dostałem odpowiedź "chyba nie ośmieliliby się zrobić ich z czegoś innego" no i że są one malowane na czarno. Więc nie wiem z czego są zrobione. Na pytanie co można ustawiać w sterowniku oczyszczalni, dowiedziałem się, żę tam się nic nie ustawia. Cykl oczyszczania jest uruchamiany jakimś włącznikiem ciśnieniowym, czyli tak naprawdę przy pewnym poziomie ścieków.
Oprócz EKO SBR i Bio DUO-Hybryda (której instalator jednak też nie poleca) Metria ma jeszcze coś co się nazywa chyba Soft SBR. Podobno coś zrobione na wzór One2Clean i to tą mocno polecał, ale ze względu na głębokość wyjścia kanalizacji u mnie wykonanie jej mogłoby być problemowe. Tej oczyszczalni nie znalazłem na stronie Metrii.

Dopytałem w EkoDren o posadowienie Monoblocka 2 w moim przypadku, czyli dół wlotu ścieku do oczyszczalni na głębokości 1,35m. Dostałem odpowiedź, że nie jest to wykonalne bez przepompowni ścieku surowego. Zdaje się, że wlot ścieku może być najniżej na głębokości 1m przy dwóch nadbudowach.

Pracownik Wobet Hydret ma mi przygotować opcje wykonania oczyszczalni ZBS, w tym bez przepompowni ścieku surowego czyli ZBS-5C/7C z dodatkowymi wzmocnieniami.