dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 155
  1. #121
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Aha. Czyli wg Ciebie 7000 zł to za mało żeby zacząć budować mały dom?
    Według mnie za mało. Ja bym się bał w takich warunkach.

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Dlaczego młodzi ludzie pisząc o mieszkaniach mają na mysli tylko nowiutkie deweloperskie na zamknietych osiedlach gdzie czesto trzeba dac powyzej 400tyś za 50m2. Jest cala masa klimatycznych mieszkań z rynku wtornego w duzo ciekawszych bo zielonych lokalizacjach niż swiężo wybudowane bloki i takie mozna spokojnie kupic do 250tyś jak pisze wyżej kolega.
    Zależy w jakim mieście. Ja swego czasu szukając mieszkania w zadanym budżecie odwiedziłem 10 mieszkań na wtórnym. Tragedia to mało powiedziane. Po tych wizytach kupiłem deweloperskie.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Rasizm owszem, powinien być tępiony zawsze i wszędzie.
    Natomiast obrażanie to kwestia sądu a nie prokuratury czy administratora bo np."Ty bałwanie" można różnie interpretować
    zakładam, że nie kojarzysz rasizmu wyłącznie z kolorem skóry...

  3. #123
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    zakładam, że nie kojarzysz rasizmu wyłącznie z kolorem skóry...
    Jestem "tęczowy"

  4. #124
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    zakładam, że nie kojarzysz rasizmu wyłącznie z kolorem skóry...
    Poza definicję pwn nie ma sensu wychodzić.
    Jak ktoś potrzebuje są pojemniejsze znaczeniowo pojęcia.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #125
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    W jakim mieście mieszkasz? U nas ceny są między 11-20 tyś zł za ar, zależy od miejsca kosmos ceny, ciekawe tylko kiedy to dupnie wszystko?
    11-20tyś za ar? Jakie to miasto? Raczej miasteczko i to pewnie na ścianie wschodniej z dala od cywilizacji i pracy. Ale tak naprawdę pewnie piszesz o wsi pod miastem i to "pod" oznacza min 10km dalej.
    W typowym mieście powyżej 100tyś mieszkańców, uznawanym za atrakcyjne do życia ceny działek zaczynają się od 250-300zł ma metr. Zaczynają się...
    U nas ładna działka w dobrej dzielnicy to ok 400zł a to nie jest nawet jakieś super drogie miasto. Za cene mieszkania można sobie kupić 600-700m2 działki, najczęściej nieuzbrojonej.
    Oczywiście można też kupić działkę za 150-200zł kilkanaście km od centrum i codziennie tracić w aucie 2h jadąc do pracy, wożąc dzieci w tę i z powrotem. Tylko doliczając koszt paliwa i naszego cennego czasu z życia ktorego nikt nam nie odda to nie wiem czy warto.
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 08-05-2021 o 07:17

  6. #126

    Domyślnie

    Jeżeli @tentypmich napisał prawdę to pochodzi z Krakowa lub okolic.

  7. #127
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    11-20tyś za ar? Jakie to miasto? Raczej miasteczko i to pewnie na ścianie wschodniej z dala od cywilizacji i pracy. Ale tak naprawdę pewnie piszesz o wsi pod miastem i to "pod" oznacza min 10km dalej.
    W typowym mieście powyżej 100tyś mieszkańców, uznawanym za atrakcyjne do życia ceny działek zaczynają się od 250-300zł ma metr. Zaczynają się...
    U nas ładna działka w dobrej dzielnicy to ok 400zł a to nie jest nawet jakieś super drogie miasto. Za cene mieszkania można sobie kupić 600-700m2 działki, najczęściej nieuzbrojonej.
    Oczywiście można też kupić działkę za 150-200zł kilkanaście km od centrum i codziennie tracić w aucie 2h jadąc do pracy, wożąc dzieci w tę i z powrotem. Tylko doliczając koszt paliwa i naszego cennego czasu z życia ktorego nikt nam nie odda to nie wiem czy warto.
    Do centrum Krakowa 30-50 minut autostradą, zresztą to miasto które bardzo lubią ludzie z Krakowa, dlatego tak wystrzeliły tutaj ceny mieszkań oraz działek przez ostatnie 3 lata dodatkowo inflacja.
    Ja jestem w tej sytuacji , ze odziedziczyłem działkę w fajnym miejscu o pow 11ar, ale jeżeli ktoś tej działki nie ma, a chce sie budować to dla mnie ceny działek to jakiś kosmos tak jak pisałem wcześniej, bo sama działka 200 tyś zł, a gdzie jeszcze budowa i wtedy wychodzi na to, że Arturo ma racje.

  8. #128

    Domyślnie

    Może warto dodać ankietę do tego tematu?

  9. #129
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    11-20tyś za ar? Jakie to miasto? Raczej miasteczko i to pewnie na ścianie wschodniej z dala od cywilizacji i pracy. Ale tak naprawdę pewnie piszesz o wsi pod miastem i to "pod" oznacza min 10km dalej.
    W typowym mieście powyżej 100tyś mieszkańców, uznawanym za atrakcyjne do życia ceny działek zaczynają się od 250-300zł ma metr. Zaczynają się...
    U nas ładna działka w dobrej dzielnicy to ok 400zł a to nie jest nawet jakieś super drogie miasto. Za cene mieszkania można sobie kupić 600-700m2 działki, najczęściej nieuzbrojonej.
    Oczywiście można też kupić działkę za 150-200zł kilkanaście km od centrum i codziennie tracić w aucie 2h jadąc do pracy, wożąc dzieci w tę i z powrotem. Tylko doliczając koszt paliwa i naszego cennego czasu z życia ktorego nikt nam nie odda to nie wiem czy warto.
    300 czy 400pln za m2 działki? Szok

  10. #130
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    300 czy 400pln za m2 działki? Szok
    W moich okolicach po tyle to są pod miastem (fakt, że tuż pod miastem, ale jednak już okoliczne wsie). W granicach miasta w tych cenach trudno, a jak już to gorsza lokalizacja niż te podmiejskie.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  11. #131
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    300 czy 400pln za m2 działki? Szok
    Pierwsza z brzegu, podgliwicka wieś, 388zl/m2:
    https://m.morizon.pl/oferta/sprzedaz...-mzn2038633313

    Za całą działkę 365tys.zl.
    Nic tyko się budować młodym,taniej niż mieszkanie

    A tu rarytasik, 495zl/m2:
    https://m.morizon.pl/oferta/sprzedaz...-mzn2038673540
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 09-05-2021 o 22:36

  12. #132
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Na pewno da znaleźć się takie drogie ale to są jednak wyjątki typu malownicza okolica tuż pod wielkim miastem.
    Ale generalnie to nie są średnie ceny działek w Polsce.

  13. #133
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Pierwsza z brzegu, podgliwicka wieś, 388zl/m2:
    https://m.morizon.pl/oferta/sprzedaz...-mzn2038633313

    Za całą działkę 365tys.zl.
    Nic tyko się budować młodym,taniej niż mieszkanie

    A tu rarytasik, 495zl/m2:
    https://m.morizon.pl/oferta/sprzedaz...-mzn2038673540
    Tylko tak się też zastanawiam czy działki w takich cenach w ogóle się sprzedają, bo wystawiać to sobie można Jak ktoś chce sprzedać to zejdzie sporo z ceny, chyba, że chodzi tylko o badanie rynku.

  14. #134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    W moich okolicach po tyle to są pod miastem
    40 minut koleją od warszawskiego Mordoru da się teraz kupić działkę za 150zł/m2. Za 200zł/m2 można przebierać. To blisko stacji. Dalej jest taniej.

  15. #135
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Tylko tak się też zastanawiam czy działki w takich cenach w ogóle się sprzedają, bo wystawiać to sobie można Jak ktoś chce sprzedać to zejdzie sporo z ceny, chyba, że chodzi tylko o badanie rynku.
    Nieruchomości a w tym działki są to lokaty kapitału.
    Po tym jak inflacja zżera pieniądz, jak stopy procentowe są równe zeru, jak jest dodruk pieniądza jest to najpewniejsza inwestycja długoterminowa.
    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Na pewno da znaleźć się takie drogie ale to są jednak wyjątki typu malownicza okolica tuż pod wielkim miastem.
    Ale generalnie to nie są średnie ceny działek w Polsce.
    Brzezinka czy Żerniki są to naturalnie drogie lokalizacje Gliwic od zawsze, jak 10-12 lat temu szukałem działki to już wtedy ceny dochodziły tam do 300zl/m2 a zaczynały się
    od 200zl/m2, nie mniej ceny działek poszły niesamowicie w górę.
    Ja dałem za swoją 150zl/m2 a dzisiaj, dosłownie 300m ode mnie wołają sobie 250zl/m2.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    40 minut koleją od warszawskiego Mordoru da się teraz kupić działkę za 150zł/m2. Za 200zł/m2 można przebierać. To blisko stacji. Dalej jest taniej.
    Gdybym miał bujać się koleją do pracy godzinę to podziękuję za taką "przyjemność"
    Wolałbym dalej mieszkać w centrum Gliwic na 52m2 i mieć do pracy 6km i 10 min.
    Obecnie mam 16km i 15 minut
    Na "zadupiu" ceny będą zawsze niższe.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 10-05-2021 o 09:16

  16. #136
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    W jakim mieście mieszkasz? U nas ceny są między 11-20 tyś zł za ar, zależy od miejsca kosmos ceny, ciekawe tylko kiedy to dupnie wszystko?
    W Pruszkowie pod Warszawą. Tutaj cena działki = cena mieszkania 50 m2. Żeby w cenie mieszkania wybudować dom, trzeba szukać działki jeszcze z 10-15 km dalej, ale wtedy dojazd do centrum, nawet koleją, to 45-60 minut. Słabo, bo traci się 2-2,5h na same przejazdy. Dlatego będę się upierał, że nie da się w dużym mieście/ w bliskiej okolicy dużego miasta wybudować domu w cenie mieszkania. 30-40 km od dużego miasta jest to możliwe.

  17. #137
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    W Pruszkowie pod Warszawą. Tutaj cena działki = cena mieszkania 50 m2. Żeby w cenie mieszkania wybudować dom, trzeba szukać działki jeszcze z 10-15 km dalej, ale wtedy dojazd do centrum, nawet koleją, to 45-60 minut. Słabo, bo traci się 2-2,5h na same przejazdy. Dlatego będę się upierał, że nie da się w dużym mieście/ w bliskiej okolicy dużego miasta wybudować domu w cenie mieszkania. 30-40 km od dużego miasta jest to możliwe.
    Dokładnie.
    Należy przyjąć, że cena działki =cena mieszkania,jeśli myśli się o komfortowym życiu.

  18. #138
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kwestia priorytetów.

    Dla jednego lokalizacja jest bardzo ważna, bo nie chce tracić czas na dojazdy,. Chce żeby dzieci miały dogodny dojazd autobusem czy tramwajem w każde miejsce dużego miasta na zajęcia pozaszkolne i dopłaci do tej działki. Dopłaci czasem absurdalnie dużo z perspektywy osób które chcą wybudować się gdzieś daleko i mają inne podejście.
    Z każdym kolejnym rokiem koszt budowy standardowego domu do zamieszkania to kwota coraz bliżej miliona,. Dorzucenie 100-400 tys w tym kontekście do działki, która pozwoli oszczędzać nawet 1-2 godziny dziennie x ilość osób to może nie jest zły pomysł. Zawsze można przyoszczędzić na projekcie i samym domu... ale to oczywiście kwestia priorytetów.

  19. #139

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Dokładnie.
    Należy przyjąć, że cena działki =cena mieszkania,jeśli myśli się o komfortowym życiu.
    Nie trzeba mieszkać blisko dużego miasta żeby żyć komfortowo. Do miasteczka (20tys mieszkańców) w którym pracuję mam 15 min samochodem. Fajna droga, zero korków. Działki można wyrwać już od 20zł/m2. Np https://www.olx.pl/d/oferta/dzialka-...tml#f6d71794cf

    Nie czuję się gorszy od podmiejskiego warszawiaka. Jeśli tylko jest praca to co za różnica.

  20. #140
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    Dorzucenie 100-400 tys w tym kontekście do działki, która pozwoli oszczędzać nawet 1-2 godziny dziennie x ilość osób to może nie jest zły pomysł.
    Ja tam do centrum Warszawy mam szybciej, niz dojeżdżałem z bloku jak mieszkałem na Białołęce.
    Miałem tez taki pomysł, żeby szukać działki jedną stację pociągu pospiesznego od Warszawy. Ale tam oferowane działki były nieakceptowalnie daleko od stacji. Cena i okolica też mało atrakcyjne.

    Zajęcia pozalekcyjne i różne atrakcje są nie tylko w miastach. Owszem, w dużych miastach jest większy wybór. Ale trampoliny, basenu, który sobie niedługo rozłożę w ogródku, rząd mi nie zamknie. Dzieci i pies bez smyczy i kagańca mogą sobie biegać na słoneczku i nawet jak są małe, to nie trzeba przy nich siedzieć. Specjalnie napisałem, ze na słoneczku a nie na świeżym powietrzu, bo świeżego powietrza mam ile zechcę wewnątrz, co w bloku jest niemożliwe. Jak chcę sobie zamontować klimę czy antenę na elewacji czy na dachu, to nie muszę się nikogo prosić o zgodę.

    Budowałem dom głównie dla powyższych zalet. Ale też 4 pokoje + spory salon w bloku kosztuje drożej i ciężko znaleźć takie mieszkanie. A jak już się zamieszka, to trzeba placić ze dwa razy drożej za utrzymanie.
    Ale te zalety na zupełnie inny poziom podniosła epidemia.

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony