dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Klimatyzacja na poddaszu.

    Zastanawiam się nad klimatyzacją na poddaszu które zostało skończone pół roku temu i żal psuć. Sypialnia 25m2.
    I tu pytanie czy jest sens montować klimę na ściance kolankowej ?
    Blisko gniazdka to było by zasilanie i skropliny na zewnątrz.
    Wysokość ścianki kolankowej to 110cm, minus murłata 12cm i - wieniec 25cm
    Otwory pod rurki można przewiercić na wysokości około 75cm od podłogi, ma to sęs ?
    Czy może pokusić się o większą jednostkę i na klatce schodowej ?
    Wiem nie będzie tego efektu, ale życie w upały powinno uratować.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marci_n Zobacz post
    Czy może pokusić się o większą jednostkę i na klatce schodowej ?
    Wiem nie będzie tego efektu, ale życie w upały powinno uratować.
    A skąd wiesz ,że nie będzie efektu jeśli nie masz ? Tutaj jest filmik akurat dla Ciebie https://www.youtube.com/watch?v=O8Y3i3bw4pU tylko ,że najmniejsza to 3,5kW.Polecam na poddaszu jeśli są okna dachowe zamontować markizę która robi naprawdę dobra robotę w upały nie rujnując przy tym portfela i wspomoże pracę klimy która zainstalowana na korytarzu też zrobi robotę w pokojach ,ale również i częściowo na parterze.jako ,że zimne powietrze spada na dół. Zamontowanej klimie na korytarzu zajmie tylko więcej czasu schłodzenie pokoi i tyle.Jeśli masz możliwość to agregat zewnętrzny nie instaluj na ścianie południowej ponieważ jeśli świeci na niego pełne słońce jest prawie o połowę mniej efektywny i przez to zjada więcej energii.U siebie mam na korytarzu 5kW i ma do ogarnięcia korytarz dwa pokoje po 20m na wprost jej i trzeci z zakrętem o 180 stopni który ma 13m.Łazienki nie liczę bo drzwi zamknięte.Od ściany gdzie wisi klima do ścian tych dwóch pokoi na wprost jest 10m.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. W całym domu są rolety zewnętrzne oprócz jednego okna dachowego w łazience.
    Jednostka zewnętrzna przyjdzie na ścianę północny wschód tak że ok.
    Ta klima u ciebie 5 kw wystarcza ? Bo w opisie masz 3 klimy.
    U mnie dom 150m2 poddasze się nagrzewa max do 25* zastanawiam się między 5 a 7 kw.
    Po ile liczyć na m2 ? 40w ?
    Ostatnio edytowane przez Marci_n ; 26-06-2021 o 04:11

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Ta 5kw u mnie wystarcza 3,5kW też dała by radę tylko dłużej by chodziła.Zależy co chcemy osiagnąć.Czy lodówkę czy znośność mieszkania i spania.Instalatorzy zalecają 100w/1m ale to tak zapewne dla zabezpieczenia swojego tyłka bo budynki przecież mają różne położenie względem słońca,różne przeszklenie,różne wymagania i oczekiwania domowników.Jeśli mam zapuszczone markizy non stop to też mam 25-26 stopni ale wystarczy je podnieść i robi się patelnia.Więc jak to liczyc?Na dole nie ma problemu dopiero po tygodniu takich skwarów po 30 stopni zaczyna się robić 26 no i wtedy można odpalać.W salonie 40m pracuje 3,5kW tą małą 2,6kW dorzuciłem w sypialni 20m w tym sezonie letnim bardziej do ogrzewania jak chłodzenia z racji tego,że to jest najchłodniejszy pokój w całym domu.Siódemki klimy bym nie brał bo to już wałkoń wielki ,cenowo spora różńica jak i w głośności pracy.Pomiędzy 3.5 a 5,3 też jest spora różnica jeśli chodzi o głośńoć ale mi to nie przeszkadza bo 5 znajduje się na korytarzu.Cena z montażem za 5,3kW to 5tyś z 2,6kW 2,9 tyś. vat 8%.Radzę się spieszyć bo nadciągają upały W samej klimie jest to fajne,że wywala wilgoć i przykładowo w trybie chłodzenia lub też osuszania mając ustawione na 25/26 stoppni przebywając w takim pomieszczeniu odczuwamy komfort.Wiele osób nie może tego zrozumieć sugerując się samym termometrem i często można się spotkać z nastawami między 17-19 czy 21 toż to przecież zamrażarka i szybka droga do przeziębienia czy też wysuszenia spojówek.Później pitolą tacy jaka to klima jest be i tak krążą te legendy powielane między ludźmi .W klimie mamy 4 tryby auto/chłodzenie/grzanie/osuszanie i spróbuj znaleźć to w klimatyzacji samochodowej W tamtym roku pierwszy raz zdarzyło mi się użyć klimy w trybie osusznia latem .Dziwna sytuacja patrzę na termometr a tu tylko 23 ale z kolei higrometr pokazał 83% ponieważ takie powietrze tropikalne napłyneło nad region.Ciężko było oddychać no to pyk klima w trybie dry i po 10minutach zrobiło się normalnie.
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 26-06-2021 o 11:15
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  5. #5
    Ekspert marki BOSCH - zapraszamy do Forum eksperckiego na górze Forum Muratora. Czekamy na Wasze pytania, udzielamy się w wątkach.

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Montaż klimatyzacji na ścianie kolankowej jest możliwy, jednak z uwagi na powstawanie pionowego gradientu temperatury zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest montaż klimatyzacji pod stropem.
    Zachęcam do zapoznania się z ofertą klimatyzatorów Bosch Termotechnika
    https://www.bosch-thermotechnology.c...cja-1221722-c/

    Zachęcam także do kontaktu z naszym autoryzowanym partnerem, który z pewnością pomoże w dobraniu najlepszych możliwych urządzeń. Najbliższego autoryzowanego partnera znajdzie Pan na stronie: https://www.bosch-thermotechnology.c.../dealersearch/

    Pozdrawiam
    ----------------------------------
    Konsultant Bosch Termotechnika

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    @Marci_n

    Szukaj w klimatyzatorach przypodłogowych.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony