dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 136
  1. #101
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dajcie spokój, przecież albo gość wie, że wypisuje głupoty i to znaczy że jest zwykłym trollem, albo rzeczywiście wierzy w to co pisze i wtedy jest idiotą. W jednym i drugim przypadku dyskusja nie ma sensu...

    Od paru stron gość nie podał żadnego argumentu, ciągle tylko drażni się ze wszystkimi a Wy skaczecie koło niego, pokazujecie mu liczniki, wykresy, tabelki - i tak ma to w dudzie. Z drugiej strony gdzie jest moderacja, gość powinien dostać bana na miesiąc za robienie gnoju na forum to by ochłonął.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  2. #102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Moderatorzy powinni się wziąć za ciebie i innych naganiaczy używających kilku nicków. Przykład był podany wcześniej gdzie jeden pomylił konta i pokazał gdzie kolega kupuje badziewny pellet.

    PS.
    Argumenty masz podane we wcześniejszych postach - nieuku.
    wiesz co, już jeden poleciał na bana, bo zarzucił mi, że piszę pod dwoma nickami.
    Chcesz być następny ?

    Jestem na tym forum 10lat, wybudowałem dzięki niemu calkiem udany dom (postępy prac w dzienniku).
    Nawet nie użytkuję pompy Ciepła, tylko grzeje gazem, a Ty pomawiasz mnie o oszukiwanie i naganianie na pompy ?
    Przecież to żałosne...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #103
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.312

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    wiesz co, już jeden poleciał na bana, bo zarzucił mi, że piszę pod dwoma nickami.
    Chcesz być następny ?
    Dawaj. W przeciwiueństwie do ciebie ja żyję realnie a ty w wirtualnie.
    Jestem na tym forum 10lat, wybudowałem dzięki niemu calkiem udany dom (postępy prac w dzienniku).
    Nawet nie użytkuję pompy Ciepła, tylko grzeje gazem, a Ty pomawiasz mnie o oszukiwanie i naganianie na pompy ?
    Przecież to żałosne...
    A jak to inaczej rozumieć skoro twierdzisz że pompa powietrzna to taki rarytas i tanizna. Macie szczęście że nie ma zim i wspomagacie się fotowoltaiką lub taryfami z PGE. Namnożyło się tych producentów w Polsce jak grzybów po deszczu i doją naiwnych ludzi. Rozmawiałem dzisiaj z gościem z serwisu BUDERUS / BOSCH i po krótkiej rozmowie wiem co będą przeżywali Ci ludzie po pierwszej awarii która jest szacowana na 5-6 lat od pierwszego uruchomienia.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 07-07-2021 o 17:29

  4. #104
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.312

    Domyślnie

    MODEROWANO.

    Takie posty zasługują na bana i go dam, jak tylko zostanie usunięta usterka forum.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 08-07-2021 o 12:14 Powód: post obraźliwy

  5. #105
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tom87pl

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-288
    Posty
    14

    Domyślnie

    Hej,

    Jeszcze nie czytałem połowy odpowiedzi. NIe sądziłem że tyle się nazbiera. Raczej myślałem że ktoś napisze w stylu "skorzystaj z wyszukiwarki" itd.
    nie wiem na ile dane ze strony ciepło właściwe są ok ale wyszło:
    10,7kW to niezbędna moc grzewcza (C.O. + CWU)
    22 tys. kWh to roczne zużycie ciepła na ogrzewanie

  6. #106
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom87pl Zobacz post
    10,7kW to niezbędna moc grzewcza (C.O. + CWU)
    22 tys. kWh to roczne zużycie ciepła na ogrzewanie
    Jeśli się zdecydujesz na kocioł pelletowy nie ma żadnego problemu i możesz spokojnie wybierać nawet do 20 kW (6-20 kW). Pamiętaj tylko że te zintegrowane "miniaturki" (10 kW) mają male zasobniki i słabsze wymienniki. Jeśli jednak zdecydujesz się na powietrzna pompę ciepła wybieraj zawsze mniejszą lub idealnie dopasowaną.

  7. #107
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    A jak to inaczej rozumieć skoro twierdzisz że pompa powietrzna to taki rarytas i tanizna. Macie szczęście że nie ma zim i wspomagacie się fotowoltaiką lub taryfami z PGE. Namnożyło się tych producentów w Polsce jak grzybów po deszczu i doją naiwnych ludzi. Rozmawiałem dzisiaj z gościem z serwisu BUDERUS / BOSCH i po krótkiej rozmowie wiem co będą przeżywali Ci ludzie po pierwszej awarii która jest szacowana na 5-6 lat od pierwszego uruchomienia.
    Polscy producenci pomp powietrze-woda ?
    A Ty czytasz ze zrozumieniem i poznajesz poniższe marki ?
    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Mówisz o "tych" Japończykach, którzy przodują w produkcji pomp powietrze-woda ?
    Panasonic,Fujitsu,Hitachi,Mitsubishi,Daikin i inni ?
    Wyżej Ci już pisałem, od ponad 8 lat posiadam pompę ciepła made in Japan marki Panasonic, znasz takowego producenta ?

    Nie jestem jedynym, który od tylu lat grzeje pompą p-w,na forum jest mnóstwo takich osób.
    Nie mam paneli PV,uważam je za bzdurę jeśli posiada się pompę ciepła.
    O jakich awariach mówisz ? Pokaż, zacytuj zamiast pisać bzdury i kłamstwa.

    Polscy producenci, jeśli takowi są to proponują chinszczyzne przebrandowana na siebie.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 07-07-2021 o 19:47

  8. #108
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Dawaj. W przeciwiueństwie do ciebie ja żyję realnie a ty w wirtualnie.

    A jak to inaczej rozumieć skoro twierdzisz że pompa powietrzna to taki rarytas i tanizna. Macie szczęście że nie ma zim i wspomagacie się fotowoltaiką lub taryfami z PGE. Namnożyło się tych producentów w Polsce jak grzybów po deszczu i doją naiwnych ludzi. Rozmawiałem dzisiaj z gościem z serwisu BUDERUS / BOSCH i po krótkiej rozmowie wiem co będą przeżywali Ci ludzie po pierwszej awarii która jest szacowana na 5-6 lat od pierwszego uruchomienia.
    Ooo... to, Arturo farciarz, leci już 7,czy 8 sezon bez awarii

    I co to znaczy "taryfy z PGE" ? Ja na przykład mam Taurona.
    Co do zim - podaj średnią temperaturę okresu grzewczego sprzed 30lat i obecnie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #109
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Rozmawiałem dzisiaj z gościem z serwisu BUDERUS / BOSCH i po krótkiej rozmowie wiem co będą przeżywali Ci ludzie po pierwszej awarii która jest szacowana na 5-6 lat od pierwszego uruchomienia.
    Strzelam, że serwisant związany z Buderusem dekadę lub dwie.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  10. #110
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Wyżej Ci już pisałem, od ponad 8 lat posiadam pompę ciepła made in Japan marki Panasonic, znasz takowego producenta ?.
    Znam tylko firmę TECHNICS. Ratuje cię tylko to że jest z dobrych czasów. Przy pierwszej awarii czego ci nie życzę zobaczysz za ile, skąd i w jakim czasie będą ściągać dany podzespół. Dochodzi jeszcze czy komuś będzie się chciało do ciebie przyjechać.

  11. #111

  12. #112
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Znam tylko firmę TECHNICS. Ratuje cię tylko to że jest z dobrych czasów. Przy pierwszej awarii czego ci nie życzę zobaczysz za ile, skąd i w jakim czasie będą ściągać dany podzespół. Dochodzi jeszcze czy komuś będzie się chciało do ciebie przyjechać.
    Przez te 8 lat pompa już się "spłaciła" chociaż wzdryga mnie na pojęcie "kiedy to się zwróci"...
    Ja to porównuje do ogrzewania prądem bo nie stać mnie było na wybudowanie kotłowni, kominów i kotłów na paliwa stałe bo one są dla bogaczy.
    Ja byłem biednym inwestorem budującym dom.

  13. #113
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Przez te 8 lat pompa już się "spłaciła" chociaż wzdryga mnie na pojęcie "kiedy to się zwróci"...
    Ja to porównuje do ogrzewania prądem bo nie stać mnie było na wybudowanie kotłowni, kominów i kotłów na paliwa stałe bo one są dla bogaczy.
    Ja byłem biednym inwestorem budującym dom.
    Tylko zapominasz o jednej rzeczy. Dla przeciętnego zjadacza chleba ta pompa 8 lat temu kosztowała razem z montażem dużo więcej niż Ty zapłaciłeś wiec nie dziwie się ze się na nią zdecydowałeś. I przestań zachowywać się tak jakbyś w domu miał budować komin jak na batorym. Większość firm albo nie dolicza do stanu SSO kosztu postawienia komina systemowego a jeśli to robi to za naprawdę śmieszne pieniądze-tu argument wg mnie wyjątkowo słaby.
    Dla mnie ta Wasza batalia jest śmieszna tym bardziej ze najwiecej do powiedzenia ma chłop który grzeje gazem-chyba tematu nie przeczytał
    Niestety dobra markowa pomp z osprzętem i montażem to nadal 30tys (dla przeciętnego Kowalskiego)i proszę mi nie wrzucać linków z OLX z tani aukcjami montażu bo to desperaci albo paproki którym ja osobiście nie zlecilbym montażu urządzenia za kilkanaście tysięcy. Takie jest moje zdanie.

  14. #114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.129

    Domyślnie

    Na forum jest chwilowy problem techniczny (błąd uniemożliwiający moderację), stąd prośba:
    - wszyscy, którzy pozwolili sobie ostatnio na obraźliwe posty mogą spróbować (jak się da) edytować swoje wpisy lub przeprosić innych użytkowników, bo zapewniam, że jak wróci możliwość to ja je usunę (włącznie z banem).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #115
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Tylko zapominasz o jednej rzeczy. Dla przeciętnego zjadacza chleba ta pompa 8 lat temu kosztowała razem z montażem dużo więcej niż Ty zapłaciłeś wiec nie dziwie się ze się na nią zdecydowałeś. I przestań zachowywać się tak jakbyś w domu miał budować komin jak na batorym. Większość firm albo nie dolicza do stanu SSO kosztu postawienia komina systemowego a jeśli to robi to za naprawdę śmieszne pieniądze-tu argument wg mnie wyjątkowo słaby.
    Dla mnie ta Wasza batalia jest śmieszna tym bardziej ze najwiecej do powiedzenia ma chłop który grzeje gazem-chyba tematu nie przeczytał
    Niestety dobra markowa pomp z osprzętem i montażem to nadal 30tys (dla przeciętnego Kowalskiego)i proszę mi nie wrzucać linków z OLX z tani aukcjami montażu bo to desperaci albo paproki którym ja osobiście nie zlecilbym montażu urządzenia za kilkanaście tysięcy. Takie jest moje zdanie.
    Dobry markowy kocioł na pellet +komin(systemow)+montaż +kotłownia to koszt znacznie powyżej 30tys.zl.

    Dlatego jako przeciętny zjadacz chleba nie stać mnie było na takie "luksusy" i w początkowej fazie chciałem grzać tanim prądem i nie mam kotłowni ani komina w niej.

    8 lat temu a właściwie 9 lat temu, Atlantic 8kW kosztował 16tys.zl,z montażem i zasobnikiem wychodziło to 20tys.zl,dla przeciętnego zjadacza chleba była to już kwota do przyjęcia i zamiast prądu weszła pompa ciepła p-w.

  16. #116
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    8 lat temu a właściwie 9 lat temu, Atlantic 8kW kosztował 16tys.zl,z montażem i zasobnikiem wychodziło to 20tys.zl,dla przeciętnego zjadacza chleba była to już kwota do przyjęcia i zamiast prądu weszła pompa ciepła p-w.
    Ale tej pompy w salonie ani kuchni nie trzymasz -tak czy siak jakieś pomieszczenie musi być, a w nim miejsce na pompę.

    Co do wyliczeń swierola, to chyba zapomniał, ile kosztuje metr kwadratowy stanu deweloperskiego: na komin plus dostęp do niego. Przepusty dachowe i uszczelnienia i późniejsze problemy na dachu też trzeba przewidzieć. Komina w koszu dachowym umieszczać nie należy, co komplikuje architekturę.

    Jeszcze szerzej patrząc, jak ktoś wchodził w pompę ciepła albo bufor i kable, to od razu zadbał o niskie zapotrzebowanie budynku na ciepło, często ma WM. To samo w sobie jest cenne. Z mojego doświadczenia: każdy znajomy, który liczył na tanie media prędzej czy później mocno się rozczarował. Nie ma czegoś takiego jak tania energia, jest tylko chwilowo tania energia. Paliwa kopalne w domu to relikt i kuriozum w nowobudowanych domach.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  17. #117
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Ale tej pompy w salonie ani kuchni nie trzymasz -tak czy siak jakieś pomieszczenie musi być, a w nim miejsce na pompę.
    Pompa stoi a właściwie to wisi w pralnio-suszarni, która z natury jest czystym pomieszczeniem i w której jakikolwiek parowóz nie miałby racji bytu.
    Musiałbym dobudować kotłownię na niego czyli musiałbym zbudować większy dom o kotłownię czyli dodatkowy i niemały koszt by to był:




  18. #118
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Każdy może mieć swoje zdanie, inne pojęcie "domu", inną wizje swojego domu i nie należy go na siłę przeciągać na drugą stronę "mocy". Jedni budują dom 140m2 na 600m2 a inni 90m2 na 6000m2 i będą chcieli wieczorem zajarać szluga albo walnąć browar w samotności przy kotle w garażu obok domu dorzucając polana. Jedni to lubią a inni będą się brzydzić. Kotłów, pieców, piecyków na paliwa stałe jest cała masa, tak samo jak ich wykorzystanie, umiejscowienie i związane z tym możliwości.


    Ten instalator tego Atlantica robił za darmo? Skoro sama pompa kosztowała 16 + wszystkie szpeje + zbiornik wychodziło 20tys? Kurde to chyba jeszcze do tego gość dokładał.

  19. #119
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Ten instalator tego Atlantica robił za darmo? Skoro sama pompa kosztowała 16 + wszystkie szpeje + zbiornik wychodziło 20tys? Kurde to chyba jeszcze do tego gość dokładał.
    Jak za darmo ?
    Za tego Galmeta 9 lat temu dałem 1,6tys.zl.
    Żadnych "szpei" dodatkowych nie trzeba i tutaj jest przewaga nad kotłami gdzie za same "szpeje" typu zawory zwrotne, pompki obiegowe,mieszacze, zawory trój czy pieciodrogowe itp płaci się majątek a conajmniej 4tys.zl.
    W moim przypadku było to jedynie wpięcie pompy bezpośrednio pod rozdzielacz, rurkami PP,jakieś 2m w sumie.
    Ale było to wliczone w koszt montażu pompy czyli 3tys.zl.

    Jedynie co to miałem zamienionego Atlantica na Panasa bez dopłaty ale to inna historia.
    Ten Panas 9 lat temu kosztował 18tys.zl.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 08-07-2021 o 09:40

  20. #120
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    JA nie mówię o ekscentrykach czy bogaczach, tylko o zwykłych ludziach, którzy muszą podejmować decyzje "to albo tamto". Osobiście nie znam nikogo, kto lubi dorzucać opał do kotła, a znam też milionerów. Jak się nie ma gazu w okolicy, to domu energooszczędnym sensownym rozwiązaniem CO jest PC, kwestia jak mocno się zejdzie z jej mocą. Dziwaków od szuflowania węgla pozostawmy im samym.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony