dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar azu
    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    54-002
    Posty
    65

    Domyślnie Basen całoroczny dwa piece skomplikowane?

    Witam wszystkich chciałbym waszej porady do wykonania instalacji na basenie. Próbowałem na innym forum ale sukcesu nie osiągnąłem Mam nadzieje ze tutaj pomożecie. Ten temat dotyczy budynku we Wrocławiu
    Witam proszę o poradę w sprawie wykonania instalacji grzewczej na basenie całorocznym .
    Całość prac budowy basenu jest wykonywana własnymi siłami . Służę pomocą jeśli ktoś chce się porwać na taki czyn . Jedynie układ chemii basenowej i instalacji basenowej jest zlecany
    Basen z rynną przelewową za basenem zbiornik przelewowy o szerokości 300cm i długości 150cm użytkowo około 2m3 wody . Do ogrzewania mamy
    1 plaża podłogówka około 25m2 200mb rura 17mm 4 obiegi grzewcze. Zakładam utrzymywanie temperatury powietrza całorocznie 28stopni na basenie . Gro ciepła powietrza dostarczy podłoga cześć woda z basenu reszta klimatyzator
    2. wymiennik 1 Secespol B500 wpięty w tor chemii basenowej z pompami po stronie wtórnej basenowymi.
    Ma dwa zródła zasilania w zimie piec co 30kw gazowy. Okresy przejściowe pompa ciepła LG 16kw powietrze woda split. Przez rozdzielacz górny obwód 1 z grupą pompową
    3 Wymiennik 2 to rura karbowana 316L stal zamontowana w zbiorniku przelewowym która ma DN 32 i długośc 30mb co daje 6,25m2 wymiany 29 litr objętość wodna własny pomysł
    Zasilanie z trójnika 5/4cala z PC bezpośrednio drugie wejście idzie do rozdzielacza 70kw , Myślę ręcznie ustawić % na poszczególne obiegi.
    4 Rozdzielacz -sprzegło 70kw dwa zasilania PC i Piec co 3 obiegi grzewcze
    1. To na wymiennik 1 gdy zasilanie z PC
    2. zasilanie na centrale wentylacyjną 8kw żeby nie zamarzała zima -grupa pompowa
    3. Zasilanie rozdzielacza podłogówki 200mb Grupa z mieszaczem zawór 3d do regulacji temperatury posadzki . zwiększa obwód dla PC.

    5 to grzejnik zasilany zawsze z co piec przed basenem z głowicą termostatyczną .
    Wrysowałem zawory kulowe .
    Calość rozwiązania ma dać mozliwość zasilania z dowolnego zródła a jeśli się uda to z dwóch zródeł jednocześnie w różnych godzinach. wymianą ciepła z wodą w z basenie zajmuje się układ filtracyjny który w trakcie pracy około 10godz na dobę ma rozprowadzić ciepło w wodzie basenu.
    Do stabilizacji temperatur gdy plaza nie da rady zagrzać powietrza na basenie będzie klimatyzator który ma zadanie pilnowac temperatury powietrza . Całkowite zapotrzebowanie na ciepło to 16kw z wyliczeń projektu . Zima sprawdzi wyliczenia. Mam takie założenie ze PC w trakcie zagrzewania wody będzie dostawała powrót przynajmniej jak temperatura wody w basenie 27 stopni więc z taktować nie powinna i z defrostami będzie łatwo. Myslę ze da się sterować temperaturami na basenie czasem pracy PC bo pomiar temperatury wody będzie trudny . Duzy zbiornik mała histereza temperatur ale jeśli mogę zadać temperaturę dokładną np. 27 stopni i histereza 0,25 stopnia to byłbym zainteresowany. Nie znam sterownika pompy ciepła i nie wiem czy da się ustawić temperaturę tak niska jako zadaną . Jak czytałem instrukcje to musze pracować na obiegu grzewczym a nie CWU bo zakres temperatur mam niższy od dołu. Proszę o weryfikację
    Basen jest w budowie więc jeszcze możliwe zmiany proszę o pomoc

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/e06133a3a2dbe883
    basen całoroczny co z domu piec 30kw ZBS Junkers cerapul spzreglo i dwa obwody 1 podlogówka 250m2 drugi grzejniki i z niego rownolegle basen
    basen dodatkowo pompa ciepła lg 16kw , klima ,cw,

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/e06133a3a2dbe883

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Obawiam się, że ludzie są leniwi, nie chce im się czytać tak długiego posta, stad problem z uzyskaniem odpowiedzi.

    Musiałbyś zaczekać na jakiegoś instalatora, który miałby chwilę czasu i ciągotki do pisania na forum

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar azu
    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    54-002
    Posty
    65

    Domyślnie

    mam czas to poczekam może jeszce za ciepło na aktywnośc tego forum .
    basen całoroczny co z domu piec 30kw ZBS Junkers cerapul spzreglo i dwa obwody 1 podlogówka 250m2 drugi grzejniki i z niego rownolegle basen
    basen dodatkowo pompa ciepła lg 16kw , klima ,cw,

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/e06133a3a2dbe883

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dopisuj co jakiś czas kolejny post, aby temat nie zaginął w odmętach innych wpisów.
    I może na początek uprość opis?
    Bo ja pogubiłam się po kilku zdaniach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony