dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 788 z 1022
Pokaż wyniki od 15.741 do 15.760 z 20440
  1. #15741

    Domyślnie

    Zbliża się termin włączenia CO. Więc pytanie do użytkowników. Jak najlepiej również najekonomiczniej ustawić CO. Posiadam Panasonic AQUAREA 9KW 3-faz zbiornik 300l wszędzie podłogówka ok 150m2 do ogrzania do tego PV 6,4KW w taryfie G11. Aktualnie mam jakieś ustawienia zadane bodajże krzywą grzewczą przez instalatora wyłączona grzałka. Dodam tylko, iż CWU grzeję raz dziennie, wyłączoną mam w PC grzałkę manualnie tak że się nie włączy. Doczytałem, iż warto zmienić na taryfę G12. Tylko domyślam się iż wtedy musiałbym wyłączyć krzywą grzewczą i ustawić włączenie, wyłączenie PC zgodnie z harmonogramem.

  2. #15742
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.777
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał b2211 Zobacz post
    Tylko domyślam się iż wtedy musiałbym wyłączyć krzywą grzewczą i ustawić włączenie, wyłączenie PC zgodnie z harmonogramem.
    Ustawiasz harmonogram zgodny z godzinami taniego prądu i w tych godzinach pompa pracuje korzystając z krzywej grzewczej.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  3. #15743
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał b2211 Zobacz post
    Zbliża się termin włączenia CO. Więc pytanie do użytkowników. Jak najlepiej również najekonomiczniej ustawić CO. Posiadam Panasonic AQUAREA 9KW 3-faz zbiornik 300l wszędzie podłogówka ok 150m2 do ogrzania do tego PV 6,4KW w taryfie G11. Aktualnie mam jakieś ustawienia zadane bodajże krzywą grzewczą przez instalatora wyłączona grzałka. Dodam tylko, iż CWU grzeję raz dziennie, wyłączoną mam w PC grzałkę manualnie tak że się nie włączy. Doczytałem, iż warto zmienić na taryfę G12. Tylko domyślam się iż wtedy musiałbym wyłączyć krzywą grzewczą i ustawić włączenie, wyłączenie PC zgodnie z harmonogramem.

    A co Ci ta grzałka tak przeszkadza? Przecież tam jest chyba ze 3 parametry do jej wysterowania, a jak masz starszą generację to też się tak ochoczo nie włączy.

    Przejście na G12 robiąc kompletnie nic dało mi oszczędności rzędu 10%.

    A krzywa grzewcza nie ma nic wspólnego z harmonogramem. Krzywa grzewcza to temperatura zasilania zależna od temperatury zewnętrznej. A Harmonogram to zezwolenie lub nie na pracę w danych godzinach.

    Możesz sobie zrobić taką hybrydę. Dopóki pompa da rade grzać tylko w 2 taryfie to grzej tak harmonogramem, jak zrobi się zimniej puść ją samopas. No chyba że grzanie w 2 taryfie wyjdzie mało komfortowo bo spadków i wzrostów temperatury musisz się spodziewać.

  4. #15744
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.532
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał b2211 Zobacz post
    Dodam tylko, iż CWU grzeję raz dziennie, wyłączoną mam w PC grzałkę manualnie tak że się nie włączy. Doczytałem, iż warto zmienić na taryfę G12. Tylko domyślam się iż wtedy musiałbym wyłączyć krzywą grzewczą i ustawić włączenie, wyłączenie PC zgodnie z harmonogramem.
    Ustaw znaczące podbicie krzywej w dziennym okienku. Żeby nawet jak słoneczko przyświeci to się włączyła i "nabiła" ciepła w system grzewczy (najlepszy efekt uzyskasz przy podłogówce). Mam podejrzenie, że narzekający na brak komfortu przy grzaniu tylko w taniej strefie nie zmuszają pompy do grzania w dzień i się nie włącza przez zyski słoneczne i względnie wysoką temperaturę powietrza. A jak w dziennym okienku nie dogrzejesz, to wieczorkiem może zrobić się za mało komfortowo.

  5. #15745

    Domyślnie

    Cytat Napisał b2211 Zobacz post
    Zbliża się termin włączenia CO. Więc pytanie do użytkowników. Jak najlepiej również najekonomiczniej ustawić CO. Posiadam Panasonic AQUAREA 9KW 3-faz zbiornik 300l wszędzie podłogówka ok 150m2 do ogrzania do tego PV 6,4KW w taryfie G11. Aktualnie mam jakieś ustawienia zadane bodajże krzywą grzewczą przez instalatora wyłączona grzałka. Dodam tylko, iż CWU grzeję raz dziennie, wyłączoną mam w PC grzałkę manualnie tak że się nie włączy. Doczytałem, iż warto zmienić na taryfę G12. Tylko domyślam się iż wtedy musiałbym wyłączyć krzywą grzewczą i ustawić włączenie, wyłączenie PC zgodnie z harmonogramem.
    W związku z zeszłorocznymi "problemami" z włączeniami/wyłączeniami sprężarki, w tym sezonie grzewczym planuję ustawić harmonogram w dwóch okienkach:
    1/ wczesny poranek do g. 10.00 - ok. 4h CO + 1,5h CWU
    2/ popołudnie od ok. g. 16.00 - też ok. 4h CO
    Zakładam, że będę miał jakieś zyski słoneczne (okna w domu od strony południowej, więc słońce "wędruje" rano w kuchni, potem do g. 15.00 okno salonowe a po godz. 16.00 drzwi tarasowe).
    W razie dużych spadków temperatury w domu wydłużę poranek i wcześniej włączę popołudnie.
    I mam nadzieję, że pomimo tego nieszczęsnego (bez skojarzeń z reprezentacją Polski ) anhydrytu będę miał max. 8-9 włączeń / dobę (uwzględniając defrosty)
    Ściany: Porotherm; Styropian grafit 0,031 gr.20cm; Podłogi: parter styropian grafit 0,030 gr. 12cm, piętro styropian grafit 0,030 gr. 6cm; Dach: 25cm PUR, 100% OP, PC Panasonic seria J 7kW; Rekuperacja Zehnder Q350 VV PL TR Basic

    Prośba od znajomego - dziękuję za pomoc
    https://pomagam.pl/37c4ym

  6. #15746

    Domyślnie

    Mocno optymistyczne masz założenia.

  7. #15747

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Mocno optymistyczne masz założenia.
    Założenia co do czasu pracy pompy czy też włączeń sprężarki? Jeśli chodzi o te pierwsze to jakoś specjalnie nie odczuwam różnicy temperatury między 22*C (taka ustawiona na sterowniku pokojowym z histerezą 1*C) a 21*C. Co do drugiego - pomijam okresy przejściowe przy temperaturze 5*C +/-5*C i dużej wilgoci (wówczas mam nawet cogodzinne defrosty )
    Ściany: Porotherm; Styropian grafit 0,031 gr.20cm; Podłogi: parter styropian grafit 0,030 gr. 12cm, piętro styropian grafit 0,030 gr. 6cm; Dach: 25cm PUR, 100% OP, PC Panasonic seria J 7kW; Rekuperacja Zehnder Q350 VV PL TR Basic

    Prośba od znajomego - dziękuję za pomoc
    https://pomagam.pl/37c4ym

  8. #15748
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Jeśli pompa pracuje z max mocą , to cogodzinny defrost nie jest niczym dziwnym , tak pompa powietrzna działa.
    A jeśli chcesz robić przerwy w ogrzewaniu ( okienka ) , to tym bardziej przy starcie pompa pracuje z maksymalną mocą , i będzie robić defrosty nawet co 35min ( bo to jest minimalny czas , jaki ma zaszyty w sterowniku ,wcześniej nawet jak będzie zalepiona lodem to bez ręcznego wymuszenia go nie zrobi).
    Na mniejszą liczbę defrostów ( na jaką użytkownik ma wpływ , bo nie ma wpływu na wilgotność powietrza , i temp. zewnętrzną) to praca ciągła , z jak najniższą modulacją. Ale nie mnie oceniać co jest lepsze ,czy praca ciągła z najniższą modulacją ( wtedy jest szansa na mniej defrostów) , czy praca w okienkach , i wtedy pompa startuje z pełną mocą starając się dogonić temperaturę docelową.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  9. #15749

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Założenia co do czasu pracy pompy czy też włączeń sprężarki? Jeśli chodzi o te pierwsze to jakoś specjalnie nie odczuwam różnicy temperatury między 22*C (taka ustawiona na sterowniku pokojowym z histerezą 1*C) a 21*C. Co do drugiego - pomijam okresy przejściowe przy temperaturze 5*C +/-5*C i dużej wilgoci (wówczas mam nawet cogodzinne defrosty )
    Planujesz 10h przerwy w nocy gdzie straty są największe, a zyski najmniejsze. I chcesz to nadrobić w 4h mając mało defrostów. Szanse powodzenia obu są niewielkie.

  10. #15750

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Planujesz 10h przerwy w nocy gdzie straty są największe, a zyski najmniejsze. I chcesz to nadrobić w 4h mając mało defrostów. Szanse powodzenia obu są niewielkie.
    Chodzi mi o takie ustawienie harmonogramu aby osiągnąć kompromis pomiędzy minimalną ilością włączeń sprężarki a utrzymaniem akceptowalnej temperatury w domu (przy włączonej pompie 24h/dobę było to średnio ok. 15 uruchomień). Kwestia modyfikacji typu grzanie więcej w nocy a mniej w dzień. A moje pierwsze typy wynikają z faktu, że w marcu i kwietniu b.r., gdy dzienne temperatury były raczej niewiele ponad 0*C a nocne zbliżały się do -10*C to spadek temperatury wewnętrznej w godz. 21.00 - 6.00 notowałem na poziomie max 1*C (przy wyłączonej PC).
    Ściany: Porotherm; Styropian grafit 0,031 gr.20cm; Podłogi: parter styropian grafit 0,030 gr. 12cm, piętro styropian grafit 0,030 gr. 6cm; Dach: 25cm PUR, 100% OP, PC Panasonic seria J 7kW; Rekuperacja Zehnder Q350 VV PL TR Basic

    Prośba od znajomego - dziękuję za pomoc
    https://pomagam.pl/37c4ym

  11. #15751

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Jeśli pompa pracuje z max mocą , to cogodzinny defrost nie jest niczym dziwnym , tak pompa powietrzna działa.
    A jeśli chcesz robić przerwy w ogrzewaniu ( okienka ) , to tym bardziej przy starcie pompa pracuje z maksymalną mocą , i będzie robić defrosty nawet co 35min ( bo to jest minimalny czas , jaki ma zaszyty w sterowniku ,wcześniej nawet jak będzie zalepiona lodem to bez ręcznego wymuszenia go nie zrobi).
    Na mniejszą liczbę defrostów ( na jaką użytkownik ma wpływ , bo nie ma wpływu na wilgotność powietrza , i temp. zewnętrzną) to praca ciągła , z jak najniższą modulacją. Ale nie mnie oceniać co jest lepsze ,czy praca ciągła z najniższą modulacją ( wtedy jest szansa na mniej defrostów) , czy praca w okienkach , i wtedy pompa startuje z pełną mocą starając się dogonić temperaturę docelową.
    A czy może tu pomóc włączeniu tryby cichego - wtedy pompa startuje (i pracuje) z mniejszą intensywnością? Chyba że się mylę to mnie, proszę, poprawcie.
    Ściany: Porotherm; Styropian grafit 0,031 gr.20cm; Podłogi: parter styropian grafit 0,030 gr. 12cm, piętro styropian grafit 0,030 gr. 6cm; Dach: 25cm PUR, 100% OP, PC Panasonic seria J 7kW; Rekuperacja Zehnder Q350 VV PL TR Basic

    Prośba od znajomego - dziękuję za pomoc
    https://pomagam.pl/37c4ym

  12. #15752
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Chodzi mi o takie ustawienie harmonogramu aby osiągnąć kompromis pomiędzy minimalną ilością włączeń sprężarki a utrzymaniem akceptowalnej temperatury w domu (przy włączonej pompie 24h/dobę było to średnio ok. 15 uruchomień). Kwestia modyfikacji typu grzanie więcej w nocy a mniej w dzień. A moje pierwsze typy wynikają z faktu, że w marcu i kwietniu b.r., gdy dzienne temperatury były raczej niewiele ponad 0*C a nocne zbliżały się do -10*C to spadek temperatury wewnętrznej w godz. 21.00 - 6.00 notowałem na poziomie max 1*C (przy wyłączonej PC).
    Dlatego nie ma najmniejszego sensu grzanie ciągłe, dom tego nie potrzebuje.
    To zaobserwowałem po pierwszym sezonie w taryfie G11 i dodatkowo z termostatem.
    Po pierwszym sezonie weszła taryfa G12W.
    Zależnie jakie masz wylewki ale u mnie przy "grubej" ilości betonu nocne włączenie pompy przy wysokiej KG bo 30/35 ,powoduje jedno włączenie i jedno wyłączenie i to nie jest tak,że musi "grzać" bo zimno,musi "ładować" się, żeby uzupełnić straty ciepła/energii, które są praktycznie nie wyczuwalne na termometrze.
    Tak jak piszesz, u mnie straty temperatury na termometrze przy wyłączonej pompie są jeszcze mniejsze niż u Ciebie.
    W południe tak samo, po zagrzaniu cwu pompa przechodzi w "ładowanie" energii przy powtórnym braku obniżki temperatury na termometrze.
    Dlatego mam stabilną temperature w domu na poziomie
    22-22,5st.C, praktycznie przez całą dobę przy dwukrotnym włączeniu i dwukrotnym wyłączeniu.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 16-09-2021 o 11:31

  13. #15753

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    W związku z zeszłorocznymi "problemami" z włączeniami/wyłączeniami sprężarki, w tym sezonie grzewczym planuję ustawić harmonogram w dwóch okienkach:
    1/ wczesny poranek do g. 10.00 - ok. 4h CO + 1,5h CWU
    2/ popołudnie od ok. g. 16.00 - też ok. 4h CO
    Zakładam, że będę miał jakieś zyski słoneczne (okna w domu od strony południowej, więc słońce "wędruje" rano w kuchni, potem do g. 15.00 okno salonowe a po godz. 16.00 drzwi tarasowe).
    W razie dużych spadków temperatury w domu wydłużę poranek i wcześniej włączę popołudnie.
    I mam nadzieję, że pomimo tego nieszczęsnego (bez skojarzeń z reprezentacją Polski ) anhydrytu będę miał max. 8-9 włączeń / dobę (uwzględniając defrosty)

    Dla mnie masz schrzanioną instalację , bo przy tak małej pompie ciepła która potafi nieźle zejść z mocą i z termostatem z histerezą 1 stopień pompa NIGDY nie powinna taktować.

    Jak dla mnie masz albo źle ustawioną krzywą (zbyt nisko) , albo zbyt małą temp zasilania , albo problem z "odbiorem" ciepła z pompy.

    My mamy pompę LG Therma V 9KW która na pewno nie potrafi zejśc tak nisko z moca jak twoja a problemu z taktowaniem brak albo bardzo sporadyczne ,a jest sterowana przez termostat o histerezie 0,4 stopnia.

    U nas histereza 0,4 stopnia powoduje przerwę w pracy pompy od kilku do kiilkunastu godzin.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #15754

    Domyślnie

    W takim razie widzę to tak , a z tego co się domyślam to właśnie Arturo1972, PaRa tak właśnie macie przy taryfie G12w: w godzinach 13 do 15 grzeję CO i CWU (tylko się zastanawiam czy wtedy nie podbić temperatury do 23'C jeżeli chodzi o CO tak żeby wytrzymało do 22 ze spadkiem powiedzmy do 21'C) Następnie w godz 22-6 grzeję CO z temperaturą zadaną 21'C. Ewentualnie rozbijam to na temperaturę w godz. 22-4 temperatura 20'C a od godz. 4 do 6 już normalnie 21 czy też 22'C.
    Nie wiem jak teraz z przejściem na taryfę G12w czy mi to zrobią bo w kwietniu podpisywałem z nimi nową umowę na rozliczenie roczne z taryfą G11 przy okazji zakładania PV. Grzałki mam wyłączone ponieważ posiadam piec gazowy i to jest w jednym systemie, zamiast grzałek wolę żeby mi się załączył gaz ja PC będzie nie domagać przy mega mrozie, chyba że okaże się po roku, iż będę miał nadmiar prądu to wtedy będę dogrzewał grzałką.

  15. #15755
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    A czy może tu pomóc włączeniu tryby cichego - wtedy pompa startuje (i pracuje) z mniejszą intensywnością? Chyba że się mylę to mnie, proszę, poprawcie.
    Tak , w Quiet Mode 3 pompa będzie startować z mniejszą intensywnością , i mocy max nie będzie osiągać .
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  16. #15756
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    A czy może tu pomóc włączeniu tryby cichego - wtedy pompa startuje (i pracuje) z mniejszą intensywnością? Chyba że się mylę to mnie, proszę, poprawcie.
    Tak , w Quiet Mode 3 pompa będzie startować z mniejszą intensywnością , i mocy max nie będzie osiągać .
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  17. #15757
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał b2211 Zobacz post
    W takim razie widzę to tak , a z tego co się domyślam to właśnie Arturo1972, PaRa tak właśnie macie przy taryfie G12w: w godzinach 13 do 15 grzeję CO i CWU (tylko się zastanawiam czy wtedy nie podbić temperatury do 23'C jeżeli chodzi o CO tak żeby wytrzymało do 22 ze spadkiem powiedzmy do 21'C) Następnie w godz 22-6 grzeję CO z temperaturą zadaną 21'C. Ewentualnie rozbijam to na temperaturę w godz. 22-4 temperatura 20'C a od godz. 4 do 6 już normalnie 21 czy też 22'C.
    Nie wiem jak teraz z przejściem na taryfę G12w czy mi to zrobią bo w kwietniu podpisywałem z nimi nową umowę na rozliczenie roczne z taryfą G11 przy okazji zakładania PV. Grzałki mam wyłączone ponieważ posiadam piec gazowy i to jest w jednym systemie, zamiast grzałek wolę żeby mi się załączył gaz ja PC będzie nie domagać przy mega mrozie, chyba że okaże się po roku, iż będę miał nadmiar prądu to wtedy będę dogrzewał grzałką.
    Nie wiem jaki masz dom ale mi po dogrzaniu c.o w okienku południowym(jakaies 1-1,5h,po dogrzaniu cwu), temperatura do 22.00 nie spadnie nawet o 0,5st.C.
    A mam tak:
    13-15- c.o+cwu z priorytetem cwu
    22-0-cwu
    0-6-c.o
    KG w każdym przypadku 32/35,temp.w domu 22-22,5st.C.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 16-09-2021 o 16:01

  18. #15758

    Domyślnie

    Czy nie będzie taniej puścić pompę całą dobę z mniejszą temperaturą zasilania. To będzie moja pierwsza zima i ogrzewanie co pompą.

  19. #15759
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    To zależy
    Choćby od taryfy.

  20. #15760

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    W związku z zeszłorocznymi "problemami" z włączeniami/wyłączeniami sprężarki, w tym sezonie grzewczym planuję ustawić harmonogram w dwóch okienkach:
    1/ wczesny poranek do g. 10.00 - ok. 4h CO + 1,5h CWU
    2/ popołudnie od ok. g. 16.00 - też ok. 4h CO
    Zakładam, że będę miał jakieś zyski słoneczne (okna w domu od strony południowej, więc słońce "wędruje" rano w kuchni, potem do g. 15.00 okno salonowe a po godz. 16.00 drzwi tarasowe).
    W razie dużych spadków temperatury w domu wydłużę poranek i wcześniej włączę popołudnie.
    I mam nadzieję, że pomimo tego nieszczęsnego (bez skojarzeń z reprezentacją Polski ) anhydrytu będę miał max. 8-9 włączeń / dobę (uwzględniając defrosty)
    A dlaczego to ma być aż tyle wlączeń?
    1) Jak grzejesz 2x /doba tj. wł- poranek do godz.10 toż to jedno włączenie
    2) popołudnie od 16 x 4 godz. to jedno włączenie
    To masz raptem 2 wł + ewentualnie CWU 1 wł. Razem 3/doba.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Strona 788 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony