dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 645 z 652
Pokaż wyniki od 12.881 do 12.900 z 13036
  1. #12881
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.995

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Czekam niecierpliwie na blackout którym już straszą na zachodzie Europy: życzy właściciel PC i kominka ( aktualnie palący komikiem z suchym drewnem)
    Czekasz na blackout
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #12882
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ale tak:



    ani tak:



    nie potrafi.

    Uprzedzając argument - nie, piekarnik elektryczny też tak nie potrafi.
    Średnio wygląda to ciasto w brudnym wnętrzu kozy.
    Ale może to tylko złudzenie optyczne.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #12883
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.687
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ale tak:



    ani tak:



    nie potrafi.

    Uprzedzając argument - nie, piekarnik elektryczny też tak nie potrafi.
    Masz może foto chlebka po przekrojeniu i przepis?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #12884
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Masz może foto chlebka po przekrojeniu i przepis?



    Niestety, przypalony. Chyba musze rozgarniać żar na boki (chleb piekłem pierwszy raz - w tej chwili jeszcze ciepły jest).

    Przepis - jakich wiele w necie. Przykładowa inspiracja:



    Obudzony zakwas (u mnie akurat żytni na mące pełnoziarnistej), mąka (u mnie pszenna chlebowa 720), woda, sól (proporcje, żeby było w miarę gęste). Sporo wyrabiania i cierpliwości. Chleb piekę od wielu lat - najpierw w maszynie do pieczenia, potem w piekarnikach różnych. Dzisiaj pierwszy raz w kominku. Nawet na drożdżach z najtańszej mąki z maszyny jest lepszy od przytłaczającej większości sklepowych*.

    Ciasto wyrobiłem wczoraj po południu, przez noc wyrastało w ciepłym w misce, rano włożyłem do lodówki, po powrocie do domu wyjąłem z niej i tyle, ile trwało palenie w kominku i pieczenie pizzy ogrzewało się.

    *Wiele chlebów ale też innych produktów spożywczych "wygrywa" z domowymi cukrem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	chleb2.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	458204  

  5. #12885

    Domyślnie

    Kto się wychował w domu z piecami kaflowymi, ten musi mieć w domu kominek. Cała "otoczka" przygotowania drewna, palenie etc. to sama przyjemność. Jeśli ktoś tego nie lubi, bądź nie rozumie - niech nie montuje w domu kominka. W przypadku braku prądu na moim "zadupiu", zawsze mogę napalić w kominku i dzieciaki mi nie zmarzną, a wykąpać się w "baliji" z wodą nagrzaną na gazie. Ot, moja filozofia.

    PS Dom będę ogrzewał gruntową pompą ciepła.

  6. #12886
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.995

    Domyślnie

    Cytat Napisał inspektorek Zobacz post
    Kto się wychował w domu z piecami kaflowymi, ten musi mieć w domu kominek. Cała "otoczka" przygotowania drewna, palenie etc. to sama przyjemność. Jeśli ktoś tego nie lubi, bądź nie rozumie - niech nie montuje w domu kominka. W przypadku braku prądu na moim "zadupiu", zawsze mogę napalić w kominku i dzieciaki mi nie zmarzną, a wykąpać się w "baliji" z wodą nagrzaną na gazie. Ot, moja filozofia.

    PS Dom będę ogrzewał gruntową pompą ciepła.
    Czym paliłeś w tych piecach kaflowych?
    Drewnem z las (bo miałeś dostęp) czy węglem?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #12887
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.841

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Czym paliłeś w tych piecach kaflowych?
    Drewnem z las (bo miałeś dostęp) czy węglem?
    Świetne podsumowanie
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  8. #12888

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Czym paliłeś w tych piecach kaflowych?
    Drewnem z las (bo miałeś dostęp) czy węglem?
    Drewnem z lasu, bo miałem dostęp i dalej ten dostęp posiadam.

  9. #12889
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ze starych lat pamiętam kafloki w domach, mieszkaniach rodziny i ich ulgę, kiedy montowali CO
    Nie widzę, żeby ktoś tęsknił za kominkiem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #12890

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ze starych lat pamiętam kafloki w domach, mieszkaniach rodziny i ich ulgę, kiedy montowali CO
    Nie widzę, żeby ktoś tęsknił za kominkiem
    Klimatu palonego drewna nie da się podrobić. Nie zastąpi tego żaden kominek na gaz, kominek w tv czy na inne paliwo. Ulgę, bo było to jedyne źródło ich CO, które przy starym budownictwie pochłaniało spore ilości drewna. Kominek robię dla klimatu... : - )

  11. #12891
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał inspektorek Zobacz post
    Klimatu palonego drewna nie da się podrobić. Nie zastąpi tego żaden kominek na gaz, kominek w tv czy na inne paliwo.
    Mnie zastępuje. Jeszcze w tym sezonie nie miałem ochoty rozpalać.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #12892
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.995

    Domyślnie

    Cytat Napisał inspektorek Zobacz post
    Klimatu palonego drewna nie da się podrobić. Nie zastąpi tego żaden kominek na gaz, kominek w tv czy na inne paliwo. Ulgę, bo było to jedyne źródło ich CO, które przy starym budownictwie pochłaniało spore ilości drewna. Kominek robię dla klimatu... : - )
    Co rozumiesz pod pojęciem "klimat palonego drewna" ?
    Zapach spalanego drewna?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #12893
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Co rozumiesz pod pojęciem "klimat palonego drewna" ?
    Zapach spalanego drewna?
    serio trzeba to tłumaczyć ?

    widziałeś kiedyś ognisko, siedziałeś przy nim ?

  14. #12894
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.995

    Domyślnie

    Widziałem, siedziałem przy ognisku.
    Było bardzo fajnie.
    Ale żeby palić ognisko codziennie i tym się zajmować to przesada.

    Piszesz o ognisku a temat dotyczy pieca kaflowego w domu.

    Inna sprawa to zapach drewna spalanego w ognisku a inna sprawa zapach drewna spalanego w kominku czy piecu kaflowym w domu.
    Raczej zapach w pokoju spalanego drewna nie będzie korzystny dla zdrowia na dłuższą metę.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #12895
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Widziałem, siedziałem przy ognisku.
    Było bardzo fajnie.
    Ale żeby palić ognisko codziennie i tym się zajmować to przesada.

    Piszesz o ognisku a temat dotyczy pieca kaflowego w domu.

    Inna sprawa to zapach drewna spalanego w ognisku a inna sprawa zapach drewna spalanego w kominku czy piecu kaflowym w domu.
    Raczej zapach w pokoju spalanego drewna nie będzie korzystny dla zdrowia na dłuższą metę.
    temat dotyczy kominków a nie kafloków.

    pytasz czym jest klimat kominka w domu to ci dałem porównanie z ogniskiem, jakbyś nie widział nigdy kominka w domu.

    sam nie mam kominka i wcale mi go nie brakuje ale to za sprawą tego że mam miejski , nowoczesny domek i nie widzę tu potrzeby kominka.

    jakbym miał dom na wsi, w górach z wielką działką gdzie może sobie drewko leżeć, gdzie można się pobawić z rąbaniem drewka, to taki kominek na pewno jest fajny.

    choćby rozpalić go raz w roku , na święta.

  16. #12896

    Domyślnie

    Cytat Napisał inspektorek Zobacz post
    Kto się wychował w domu z piecami kaflowymi, ten musi mieć w domu kominek. .
    Wychowałem się przy piecach kaflowych, nadal je mam i powiadam "Nigdy żadnego kominka!". Kto chce spojrzeć na płomienie niech sobie rozpali ognisko.
    Nie powiem, kiedyś, każdy jesienny wieczór spędzałem przy ognisku rozpalonym na podwórku. Świetnie wpływa na kolana. To bezpłatny zabieg naświetlania promieniowaniem podczerwonym. Teraz mi się już nie chce, ale czasem posiedzę. Ale w domu??? Po co? Dla sentymentu i szpanu jedynie. Sensu niewiele, sprzątania masa. Koszty i bezsensownie zmniejszona powierzchnia do zagospodarowania. Oraz zajęte przewody dymowe. Czysta strata.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  17. #12897

    Domyślnie

    PS. Las mam swój, drewna dostatek.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  18. #12898

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Raczej zapach w pokoju spalanego drewna nie będzie korzystny dla zdrowia na dłuższą metę.
    E tam, to już czysty wymysł.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  19. #12899
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    E tam, to już czysty wymysł.
    Wymysł ? Mierzyłem kiedyś stężenie PM10 w domu, gdzie odpalony był kominek, z którego po otwarciu i dołożeniu każdorazowo czuć było palonym drewnem.

    Wskaźnik pokazał około 200ppm, po czym z upĺywem czasu spadał do około 50, po czym znów następowało dołoźenie polan 1 znów 200ppm.
    Oczywiście, nie każdy wkład tak sie zachowuje, ale tam było to notoryczne
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #12900
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Rozpalałem już na jesień 3 razy w kominku Wciąż mi się nie nudzi. Żadnej przy tym pracy nie ma wg mnie. Syfu też nie mam. Ogólnie dla klimatu serdecznie polecam

Strona 645 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony