dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 9
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 163
  1. #141
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    macker

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Nowy Tomyśl
    Kod pocztowy
    64-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikel_1 Zobacz post
    Ciekawi mnie jedna rzecz. Jak to jest, że w jednym wątku zebrało się tyle różnych forumowiczów, którzy mają poniżej 10 lub 100 postów, czyli sami nowicjusze? a niektórzy w 2009 zarejestrowani i nadal nowicjusze... coś mi pachnie dobrym marketingiem internetowym firmy Defro
    Witam,
    ja niestety Kolegę rozczaruję bo nie reprezentuję firmy Defro Postanowiłem opisać swoje doświadczenia z piecem, bo sam zanim wybrałem piec to bardzo dużo o piecach czytałem. Poza tym u nas akurat jest punkt, w którym sprzedają te piece, a właściciel firmy jest bardzo konkretny i dobry w tym co robi, więc to też był na pewno jakiś powód kupna tego pieca.
    Co do ilości postów akurat w moim przypadku, to nie mam za bardzo czasu, żeby wszystko z budowy opisywać, nie mówiąc już o prowadzeniu dziennika budowy w necie

    A jak ktoś ma ochotę mój piec zobaczyć to zapraszam. I mam nadzieję, że będzie się spisywał następne 10 lat tak, jak ten pierwszy sezon grzewczy.
    pozdrawiam

  2. #142
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mikel_1
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    okolice Błonia
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    no, to twojego rozbudowanego posta w takim razie warto przeczytać thx za reply, bo mi to już zaczęło naprawdę wątkiem promocyjnym pachnieć.
    Pozdrawiam,
    mikel
    Dziennik (nieaktualizowany)

  3. #143
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    macker

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Nowy Tomyśl
    Kod pocztowy
    64-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Nie ma problemu Trochę się rozpisałem, ale wiem, że czasami inni użytkownicy szukają pełych opinii, sam takich szukałem, a zbyt często znajdowałem opinie typu, mój jest jest ok, pali dobrze, ustawienie podawania takie i koniec tematu. Lepiej napisać rzadziej a konkretnie
    Tak przy okazji to przez cały sezon grzewczy poszło jakieś 3,4 tony ekogroszku, myślę, żę to dobry wynik. Kupiliśmy 5 ton, więc mamy mały zapas na przyszłą zimę.
    Pozdrawiam

  4. #144
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adampo

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    20-672
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja mogę polecić piece co firmy Eurostal z Lublina http://eurostal.info.pl/, brałem u nich ja i znajomy, piecyk jest to, użytkuje już nie pierwszy sezon, spalanie też ok. Wcześniej chyba też miałem ich kocioł ale nie jestem pewien bo już nie pamiętam

  5. #145

    Domyślnie

    mam, używam defro akm uni 15kw, palę gorszkiem po miesiącu jestem zadowolony.
    dobrze i za przystępną cenę

  6. #146
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stanislawa2012

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jako kobieta, która nie miała nigdy do czynienia z piecem to jestem w dalszym ciągu zielona ma defro komfort 20 sterownik ST37 obecnie nastawiłam już parametry na14 sek. przerwa 1 min nadmuch 9 ale w dalszym ciągu wyrzuca mi spieki są one przepalone ale jakgdyby była to szlaka. Popiolu ma dziennie po 3-4 szufle jak przytykałam przy kominie do miałam strasznie dużo sadzy .Czyszczę go co tydzień dokładnie. Czytam właśnie że ma znaczenie moc nastawienia jak wy to obliczacie czy tylko sugerować się z instrukcji tabelą.Prosze o pomoc bo jak narazie od miesiąca tylko stoję przy piecu.
    Z poważaniem

  7. #147
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stanislawa2012

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    JAKO KOBIETA NIE POTRAFIĘ USTAWIĆ DEFRO KOMFORT 20 STEROWNIK St37 czy ma znaczenie jaka moc ma osiągnąć piec ustawiłam 14s na
    1 min nadmuch 9/10 ale mam spieki i dużo popiołu prawie 3 szufle dziennie na czopuchu już nie przytykam bo miałam bardzo dużo sadz czyszczę go co tydzień.Tem.zadania 50 histereza 2 po wyłączeniu wzrośnie tylko do 52-53 i spada a był czas ale teraz nie wiem na jakich parametrach że wzrosło aż do 56-58 i wdedy odpoczywał dłużej a teraz włącza mi się co 12 min.Proszę o pomoc bo od miesiąca tylko stoję przy piecu

    Cytat Napisał zetkalk488 Zobacz post
    witam

    od października tamtego roku mam zamontowany piec Defro 20kW. Piec rozpoczął działalność w momencie kiedy na poddaszu nie było jeszcze sufitów, a w domu niedawno zakończono tynki wewnętrzne. Od października do grudnia spalił 2 tony eko-groszku, mam jednak świadomość, że wszystko szło w kalenice i ogrzewało dachówkę. Od momentu założenia sufitów czyli od grudnia do maja spalił 2 tony . Do ogrzania jest 160m2. Z pieca jestem bardzo zadowolona, sprawuje się b. dobrze, fakt pierwsze ustawienie trochę trwało zanim się zgraliśmy ale teraz jest ok. Jak najbardziej polecam..

  8. #148
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wodi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    100

    Domyślnie

    Nawiązując do wcześniejszych postów na temat opinii o piecach Defro to polecam wpis, w którym zebrane są opinie użytkowników z różnych forów budowlanych piece Defro opinie. Nie trzeba szperać po necie, to naprawdę ułatwia zadanie, ja zaoszczędziłem sporo czasu. Jak znajdę coś takiego na temat innych pieców, chętnie się podzielę

  9. #149

    Domyślnie

    Ja mam Defro Duo Uni i jestem zadowolony - już drugi sezon nim grzeję i jeszcze żadnych problemów nie sprawił. Jak dla mnie jest to najlepsze rozwiązanie, bo często wyjeżdżam. Plusy - oszczędny, wygodny i łatwy w obsłudze. Minusy - póki co jeszcze na nic nie narzekałem. W standardzie jak kupowałem był też system gaszenia pozdrawiam

  10. #150
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    barney55

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    czestochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    .witam forumowiczow.czytam dluzo postow odnosnie piecy defro .Radze dobrze sie zastanowic przedkupnem piecy tej firmy.Ja posiadam defro duo plus 15kw od 2011 rokui same problemy,najpierw po pieciu miesiacach uzytkowania rozsypal sie palnik retorterowy.To defro za doplata 500 zl wymienilo na rynnowy ktory po 4 latach uzytkowania popekala glowica,przyczym opal byl zawsze suchy .gdzie niewspomne o wiecznych problemach z sterownikiem tech defro-ag.Ktory nie regolowal pracy dmuchawy ,tylko dmuchawa chodzila ciagle na 100%.W piecu ktury kosztowal prawie 9000 tys to zabarzdzo awaryjny oraz gwarancja 2 lata na palnik to troszke zamalo skoro defro jest taka pewna swoich produktow.Ja osoboscie odrzdzam defro.pozdrawiam forumowiczow

  11. #151
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Na palniki obecnie wszyscy dają 2 lata gwarancji,ja jednak nie zgodził bym się na wymianę za dopłatą.

    A reklama i baner co chwila tylko to się na opinie jakoś nie przenosi.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  12. #152
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marus53

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    3

    Domyślnie

    Używam pieca Defro AKM 22 KW od 2009 i problemy się zaczęły z chwilą potrzeby usługi serwisowej. 29 września zamówiliśmy podajnik do pieca Defro i do tej pory go nie otrzymaliśmy. Firma obiecywała, że otrzymamy tą część po upływie 3 tygodni.
    Później przesuwano termin z tygodnia na tydzień. Kosztowało nas to dużo zdrowia, bo
    7 stopni w domu to nie jest temperatura, żeby normalnie funkcjonować. Na początku
    panowie z serwisu i przedstawiciel firmy odbierali telefony, a później mogliśmy dzwonić
    bez końca i zero odpowiedzi. Upłynęły już dwa miesiące i nikt nie raczy zadzwonić czy
    wogóle wyprodukują tą część. Na szczęście znalazł się
    mechanik, który w ciągu 3 dni uporał się z problemem.
    Gdyby nie on to musielibyśmy kupić nowy piec, ale NIGDY FIRMY DEFRO.
    Problemy z serwisem Defro już opisywałem, ale firma szybko pozbyła się mojej
    skargi ze swojej strony. Zainteresowanym mogę udzielić dokładnej informacji pod adresem: [email protected]

  13. #153
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marus53

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    3

    Domyślnie

    Używam pieca Defro AKM 22 KW od 2009 i problemy się zaczęły z chwilą potrzeby usługi serwisowej. 29 września zamówiliśmy podajnik do pieca Defro i do tej pory go nie otrzymaliśmy. Firma obiecywała, że otrzymamy tą część po upływie 3 tygodni. Później przesuwano termin z tygodnia na tydzień. Kosztowało nas to dużo zdrowia, bo 7 stopni w domu to nie jest temperatura, żeby normalnie funkcjonować. Na początku panowie z serwisu i przedstawiciel firmy odbierali telefony, a później mogliśmy dzwonić bez końca i zero odpowiedzi. Upłynęły już dwa miesiące i nikt nie raczy zadzwonić czy wogóle wyprodukują tą część. Na szczęście znalazł się mechanik, który w ciągu 3 dni uporał się z problemem. Gdyby nie on to musielibyśmy kupić nowy piec, ale NIGDY FIRMY DEFRO. Problemy z serwisem Defro już opisywałem, ale firma szybko pozbyła się mojej skargi ze swojej strony. Zainteresowanym mogę udzielić dokładnej informacji pod adresem: [email protected]

  14. #154
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krisbb

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Kozy
    Kod pocztowy
    43-340
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebastian22_70 Zobacz post
    ja nie polecam tej firmy, moze maja dobre betoniarki ale piece sa watpliwe. sa rzeczywiscie tansze ale to tylko dlatego ze jakims cudem klada ciensza blache niz wymagana - jednym slowem mozecie dostac piec ktory tak naprawde nie jest bardzo trwaly. Moj znajomy ma taki piec i odradzil mi zakup pieca tej firmy -mial z tym problemy. Nie warto sie kusic niska cena, w tym przypadku lepiej zaplacic kilka zloty wiecej i byc pewnym dobrej jakosci.
    Pozdrawiam
    BZDURY!!! Ja mam piec tej firmy od 8 lat i ogrzewam dom o powierzchni 240m2 spalam 17kg węgla dziennie,temperatura wszędzie w domu 22-24 stopnie, zero problemów z piecem,.....

  15. #155
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ZuzannaN

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    14

    Domyślnie

    Odświeżam wątek, czy piec na Ekogroszek nadal wato rozważać? np. jako alternatywne źródło ? Z góry dzięki

  16. #156
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Nadal jak by nie liczyć to najtańsze źródło grzania i chyba przez najbliższe 10 lat niewiele się zmieni , ale jak już to dwupaliwowy czyli np coś ala technikspel 10 czy 15 kw lub podobne ale tylko z palnikiem techniks bo i ekogroszkiem i pelletem można palić ma toto też zapalarkę która sama odpala żeby nie było ja kupiłem pompę ciepła monoblok i powoli montuję ale nie liczę na to że będzie taniej a liczyłem na wszystkie sposoby i obym się mylił .

  17. #157
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ZuzannaN

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dzięki, a Defro Komfort Eko Lux 20Kw? Ktoś ma? poleca?

  18. #158
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Defro to nie najlepszy wybór , kocioł owszem dobry bez wad większych ale są lepsze od niego tzn palniki i sterowniki reszta to tylko blacha ,
    ja bym szukał skamp lub zdecydowanie lepsze Technix PEL

  19. #159
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ZuzannaN

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dzięki. na innych forach dostałam dobre opinie.

  20. #160
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale spam...

Strona 8 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony