dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 814 z 1023
Pokaż wyniki od 16.261 do 16.280 z 20441
  1. #16261
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Wieści z frontu.
    Nowa płyta główna ma dojść do piątku,cena 2500zl brutto...
    Narazie grzałka śmiga cały czas.
    ALE !
    Ale płyta główna będzie BEZ GWARANCJI, Panas traktuje to jako część zamienna,bez możliwości zwrotu i gwarancji jak coś w niej padnie.
    Trochę nie fajnie wg mnie...

    Druga sprawa z pytaniami, co to znaczy "uziemnienie pompy" bo prawdopodobnie nie mam go wykonanego.
    Jak powinno to wyglądać i jak wykonać.
    9 lat chodziło bez tego i było ok.

    Drugie pytanie, czy jest konieczność wymiany czynnika na nowy ? Bo serwismen chce go przy okazji wymienić.

  2. #16262
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Trochę słabo z tą gwarancją, ale pewnie ciężko im brać odpowiedzialność za inne komponenty, które mogą płytę uszkodzić, więc się chronią taką klauzulą.

    Odnośnie uziomu - pewnie trzeba by ją podpiąć do GSU. Choć zakładam, że jeśli pompa jest podpięta przewodem z PE, to siłą rzeczy do GSU jest też podpięta. Jednak może być tak, że jest gdzieś zbiorczy punkt masowy, który wymaga osobnego uziomu.

    Odnośnie czynnika, to średnio widzę powód na wymianę całości. Przecież to gaz, on się nie zużywa. Przy okazji można sprawdzi jego ilość i ewentualnie uzupełnić jeśli brakuje, Może to chce zrobić serwis?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #16263
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Arturo ,
    „uziemienie” tak naprawdę polega tu na prawidłowym podłączeniu zasilania tj z przewodem PE (czyli przewód żółt- zielony) pytanie do czego jest podłączona ta linia (tj w domu) ?
    Co do wymiany czynnika-chyba pisałeś ,że dobijali Ci już. Tak na „logikę” nie wiadomo dlaczego chcą go wymienić…
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  4. #16264
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Arturo ,
    „uziemienie” tak naprawdę polega tu na prawidłowym podłączeniu zasilania tj z przewodem PE (czyli przewód żółt- zielony) pytanie do czego jest podłączona ta linia (tj w domu) ?
    Co do wymiany czynnika-chyba pisałeś ,że dobijali Ci już. Tak na „logikę” nie wiadomo dlaczego chcą go wymienić…
    Pzdr
    Dopytałem się o to uziemienie, chodzi o brak połączenia jedn.wewnętrznej z jedn.zewnetrzna jeśli chodzi o uziemienie i mam poprowadzić jedną żyłe ze środka na zewnątrz,niby płyta główna nie jest uziemiona i dlatego mogło pójść przepięcie.

    Co do czynnika to też nie mam pojęcia, miałem dobity do poprawnej ilości ale gość upiera się, że czynnik musi zostać wymieniony na całkiem nowy.
    Sensu tego nie widzę wogole.

  5. #16265
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Jedno zasadnicze pytanie - (CO ) masz 13lat bo tak pisałeś wczoraj ,tak? Czym paliłeś w domu wcześniej? ( jakim źródłem ciepła )?
    Jak były rozłożone temperatury zasilania przy innym źródle zasilania?
    wcześniej piec na ekogroszek. W zasadzie instalacja nie zmieniona i rozkład temperatur również jest taki jaki był. Podłogówki ustawione tak samo, termostaty na grzejnikach również taki sam harmonogram jaki dzisiaj.
    WH-ADC0309J3E5 / WH-UD09JE5-1

  6. #16266
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Brak PE z „wiatrakiem” to rzeczywiście błąd-tyle tylko ,że PE pełni głównie rolę ochrony przeciwporażeniowej.
    Przy zasilaniu 3 fazowym nawet brak N by specjalnie nie zaszkodził pompie-wiem z doświadczenia,w pracy dwa lata temu upalił nam się N na zasilaniu kilku PC.
    W jednofazófkach popuchły elektrolity w zasilaczach ,a trófazówki nie draśnięte…
    Na moje „oko” PC uszkodziła się „sama z siebie”-ale to tylko taka moja teoria…
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  7. #16267
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Wieści z frontu.
    Z czynnikiem, to serwisant albo jest "Januszem", albo che cię na kasę naciągnąć.
    Co do awarii, to bardzo niepokojącym objawem jest to, że Twoja sprężarka rusza, a następnie się zatrzymuje. Świadczy to o tym, że nie ma problemu z komunikacją szeregową między jednostkami. W tym momencie aktywowane jest jedno z zabezpieczeń samego inwertera sprężarki. Procesor może nie widzieć, lub widzieć niewłaściwy kąt/fazę wirnika sprężarki, lub coś się dzieje z napięciem szyny DC, kondensatory, układ PFC, zimne luty. W klimatyzacji spotkałem kilka przypadków zużytych sprężarek, jedna z serwerowni, druga z zakładu produkcyjnego które zachowywały się podobnie. Po resecie zasilania krótki start i następnie stop z błędem.

  8. #16268
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Z czynnikiem, to serwisant albo jest "Januszem", albo che cię na kasę naciągnąć.
    Co do awarii, to bardzo niepokojącym objawem jest to, że Twoja sprężarka rusza, a następnie się zatrzymuje. Świadczy to o tym, że nie ma problemu z komunikacją szeregową między jednostkami. W tym momencie aktywowane jest jedno z zabezpieczeń samego inwertera sprężarki. Procesor może nie widzieć, lub widzieć niewłaściwy kąt/fazę wirnika sprężarki, lub coś się dzieje z napięciem szyny DC, kondensatory, układ PFC, zimne luty. W klimatyzacji spotkałem kilka przypadków zużytych sprężarek, jedna z serwerowni, druga z zakładu produkcyjnego które zachowywały się podobnie. Po resecie zasilania krótki start i następnie stop z błędem.
    Myślę, że "Januszem" nie jest bo siedzi w temacie pomp i tylko Panasa już ponad 10 lat..
    Chciał żebym mu napisał w mailu, że biorę na siebie odpowiedzialność za brak wymiany czynnika no i tak zrobiłem.

    Martwi mnie co piszesz niżej, sprężarka rusza to za dużo powiedziane,ona robi "pyk" i wyskakuje błąd,czyli połączenie musi jakieś być i tu błąd H95,który się pojawiał nie ma racji bytu.
    No zobaczymy po wymianie płyty co będzie.

    Elektronik, który stara płytę badal znalazl trzy zaśniedziałe styki ale nie mam już czasu na próby bo nadają mrozy

  9. #16269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Myślę, że "Januszem" nie jest bo siedzi w temacie pomp i tylko Panasa już ponad 10 lat..
    Chciał żebym mu napisał w mailu, że biorę na siebie odpowiedzialność za brak wymiany czynnika no i tak zrobiłem.

    Martwi mnie co piszesz niżej, sprężarka rusza to za dużo powiedziane,ona robi "pyk" i wyskakuje błąd,czyli połączenie musi jakieś być i tu błąd H95,który się pojawiał nie ma racji bytu.
    No zobaczymy po wymianie płyty co będzie.

    Elektronik, który stara płytę badal znalazl trzy zaśniedziałe styki ale nie mam już czasu na próby bo nadają mrozy
    Oj tam oj tam przecież potrzebujesz 3,5kW mocy dla (-20*C ) No tak pisałeś !!!!
    Prąd jak dobrze pamiętam pisałeś że masz po 30gr. czy tam 40gr.
    Za płytę zapłaciłeś 2,5k A dom z twych wcześniejszych relacji potrzebuje ( zużywa 1700kWh ) więc za koszt płyty po 40.gr. masz 6250kWh a jak masz po 30gr.to 8333kWh
    Co nam daje w
    -opcja 1) =3,6 roku za cenę płyty
    -opcja 2)= 4,9 roku za cenę Płyty
    Pytanie nasuwa się takie kiedy TY zaczniesz prawdę pisać- Chyba NIGDY.
    Mimo wszystko powodzenia życzę Już po raz drugi.
    Lecz tobie ciężko przechodzi słowo-- DZIĘKUJĘ.
    NA-RA Bajerancie i jeszcze raz powodzenia.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  10. #16270
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    To zobacz co powinien był zrobić Stefan na miejscu Janusza. Po pierwsze sprawdzić miernikiem ryzystancje uzwojeń, drugim miernikiem rezystancję izolacji uzwojeń. Pierwszym miernikiem napięcie szyny DC i w teście diody spadki napięć na we/wyj matrycy IGBT. Podłączyć tester inwerterów zamiast sprężarki i sprawdzić czy wszystkie Mosfety matrycy działają. Tym samym mógł by dość jednoznacznie stwierdzić po której stronie sprężarki czy płyty jest problem.
    Powiem Ci przypadek z tego zakładu produkcyjnego. Mimo tego co wyżej nie miałem pewności, czy kąt wirnika jest zły z powodu sprężarki, czy też coś nie tak z elementami na płycie przetwarzającymi te sygnały kąta dla procka. 100% pewności nabyłem dopiero po tym jak zrobiłem "przedłużacz" do sprężarki sąsiedniej klimy i uruchomilem ją. Wtedy dop zapadła decyzja o wymianie sprężarki. A przyczyną awarii okazał się syf w układzie po tym jak inny Janusz postanowił zalutować nieszczelność zaworu kątowego zamiast go wymienić. Teflon z zaworu kulowego stopił/spalił się i poszedł po całym układzie uszkadzając sprężarkę.

  11. #16271
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    To zobacz co powinien był zrobić Stefan na miejscu Janusza. Po pierwsze sprawdzić miernikiem ryzystancje uzwojeń, drugim miernikiem rezystancję izolacji uzwojeń. Pierwszym miernikiem napięcie szyny DC i w teście diody spadki napięć na we/wyj matrycy IGBT. Podłączyć tester inwerterów zamiast sprężarki i sprawdzić czy wszystkie Mosfety matrycy działają. Tym samym mógł by dość jednoznacznie stwierdzić po której stronie sprężarki czy płyty jest problem.
    Powiem Ci przypadek z tego zakładu produkcyjnego. Mimo tego co wyżej nie miałem pewności, czy kąt wirnika jest zły z powodu sprężarki, czy też coś nie tak z elementami na płycie przetwarzającymi te sygnały kąta dla procka. 100% pewności nabyłem dopiero po tym jak zrobiłem "przedłużacz" do sprężarki sąsiedniej klimy i uruchomilem ją. Wtedy dop zapadła decyzja o wymianie sprężarki. A przyczyną awarii okazał się syf w układzie po tym jak inny Janusz postanowił zalutować nieszczelność zaworu kątowego zamiast go wymienić. Teflon z zaworu kulowego stopił/spalił się i poszedł po całym układzie uszkadzając sprężarkę.
    Dzięki, nie omieszkam pokazać Twojego posta owemu Januszowi

  12. #16272
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Oj tam oj tam przecież potrzebujesz 3,5kW mocy dla (-20*C ) No tak pisałeś !!!!
    Prąd jak dobrze pamiętam pisałeś że masz po 30gr. czy tam 40gr.
    Za płytę zapłaciłeś 2,5k A dom z twych wcześniejszych relacji potrzebuje ( zużywa 1700kWh ) więc za koszt płyty po 40.gr. masz 6250kWh a jak masz po 30gr.to 8333kWh
    Co nam daje w
    -opcja 1) =3,6 roku za cenę płyty
    -opcja 2)= 4,9 roku za cenę Płyty
    Pytanie nasuwa się takie kiedy TY zaczniesz prawdę pisać- Chyba NIGDY.
    Mimo wszystko powodzenia życzę Już po raz drugi.
    Lecz tobie ciężko przechodzi słowo-- DZIĘKUJĘ.
    NA-RA Bajerancie i jeszcze raz powodzenia.
    Spoko, ja nie panikuje, że mi ciepła nie zabraknie,narazie grzała chodzi tylko w taniej taryfie za ok.0,33zl/kWh ale to dalej z COP1 a nie z COP3

    Co Ty liczysz to chyba sam wiesz jedynie
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 22-11-2021 o 21:47

  13. #16273
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Niech Ci też przytoczy argumenty za wymianą czynnika.

  14. #16274
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Niech Ci też przytoczy argumenty za wymianą czynnika.
    Przytoczył telefonicznie, że takie są procedury Panasa ,że to może wpłynąć na działanie sprężarki i że jak chce stary czynnik utrzymać to muszę mu mailowo potwierdzić, że biorę to na siebie.
    Tak uczyniłem, zatem nie będzie wymiany czynnika, tylko wymiana płyty.

  15. #16275

    Domyślnie

    Cytat Napisał boru Zobacz post
    wcześniej piec na ekogroszek. W zasadzie instalacja nie zmieniona i rozkład temperatur również jest taki jaki był. Podłogówki ustawione tak samo, termostaty na grzejnikach również taki sam harmonogram jaki dzisiaj.
    Piec ( ekogroszek ) to mało sterowne urządzenie więc jakie parametry podawałeś wtedy?
    Parę postów wyżej napisałeś Cyt Jeżeli tak zrobię to będzie za gorąco - nie puszczę przecież 40 stopni na podłogówkę .. a w zimie te 40 stopni i tak będzie za mało na grzejniki.
    Tak jak piszesz, mogę spróbować tak zrobić ale co dalej? odkręcę te szklanki na podłogówce i co dalej mam ustawiać, żęby podłoga nie parzyła a grzejniki ogrzewały? Co sprawdzać?

    -czy w twojej instalacji ( CO ) są dwa piony? ( 2 zasilania -osobno dla OP i grzejników? )
    - Jak idzie zasilanie -bo robili też tak ze z grzejników powrotem szło na OP. Jak jest u ciebie?
    Bo nie ukrywam że jedno z drugim się kłuci ( stare ogrzewanie a obecne na PC )
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  16. #16276

    Domyślnie

    Co ta delta 8st oznacza?

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Przy tych nastawach PC ma trzymać 8*C niższą temp. od tej która wynika z krzywej.
    W końcu ktoś wytłumaczył co to ta delta jest...
    SDC0709J3E5 / UD07JE5. Szkielet drewniany prefabrykowany, parterowy. 130m2. Podłogówka po całości, bez bufora. CWU 200l.

  17. #16277
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian_koh Zobacz post
    Co ta delta 8st oznacza?



    W końcu ktoś wytłumaczył co to ta delta jest...
    Różnica między temp.zasilania a temp.powrotu.

  18. #16278

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Różnica między temp.zasilania a temp.powrotu.
    No co Ty? Przecież on ma tak w DTRce...
    A efekt przedstawia w postach wcześniej...
    Ostatnio edytowane przez bocian_koh ; 23-11-2021 o 12:31
    SDC0709J3E5 / UD07JE5. Szkielet drewniany prefabrykowany, parterowy. 130m2. Podłogówka po całości, bez bufora. CWU 200l.

  19. #16279

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian_koh Zobacz post
    No co Ty? Przecież on ma tak w DTRce...
    A efekt przedstawia w postach wcześniej...
    Czy ty człowieku w ogóle rozróżniasz Deltę od ---min Przepływu jaki PC powinna mieć?????? aby prawidłowo pracować !!!!!!!! i ten właśnie przepływ jest w instrukcji.
    OJ CHŁOPIE-proponuję te właśnie posty poczytać i dopiero wyciągać wnioski.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  20. #16280
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Skoro to jest przepłw minimalny ( wcześniej święty ) , to dlaczego go każesz ograniczać.... (Tam gdzie pisałeś ,żeby go nie przestawić tylko ustawić ) Swoją drogą t tą manipulację to gdzieś wyuczoną masz , czy taki z ciebie "odwracacz kota ogonem " od urodzenia ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

Strona 814 z 1023

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony