dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 14
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 276
  1. #61

    Domyślnie

    Tak czy inaczej wszystko tak wygląda jak by było w zaplanowany sztuczny sposób zorganizowane.

    Skoro tona węgla ok. 150 USD kosztuje, a na rynku i jak napisałeś, to się zastanawiam dlaczego składy opałowe nie ściągają węgla statkami i taborem kolejowym. Przy obecnych cena i tak ogromnym zapotrzebowaniu, to pewnie by się i kalkulowało ściągnięcie węgla ciężkim transportem samochodowym.

  2. #62

    Domyślnie

    To jest cena węgla niesortowanego , czyli 80-90 % miał reszta to węgiel różnej grubości trzeba to przesiać i posortować potem popakować . Miał nadaje się tylko do elektrowni za znacznie mniejsze pieniądze jak węgiel do ogrzewania domu . Ceny węgla pójdą do góry dopiero od przyszłego roku jak wprowadzą nowe normy wtedy się okaże że 90 % węgla wydobywanego w naszym kraju nie spełnia wymaganych parametrów.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro0106 Zobacz post
    Ceny węgla pójdą do góry dopiero od przyszłego roku jak wprowadzą nowe normy wtedy się okaże że 90 % węgla wydobywanego w naszym kraju nie spełnia wymaganych parametrów.
    Nooo, to będzie trzeba działać z partyzanta.

    Kruszarka do węgla własnej roboty - gradacja ekogroszku - https://www.youtube.com/watch?v=DYn0NPX7JUg&t=141s.

    Koniec ekogroszku? https://www.youtube.com/watch?v=rA8HXJvhXVk&t=20s

    Aaaa, to też jakoś dziwnie znajomo pachnie acz raczej cuchnie.

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.834

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Tak czy inaczej wszystko tak wygląda jak by było w zaplanowany sztuczny sposób zorganizowane.

    Skoro tona węgla ok. 150 USD kosztuje, a na rynku i jak napisałeś, to się zastanawiam dlaczego składy opałowe nie ściągają węgla statkami i taborem kolejowym. Przy obecnych cena i tak ogromnym zapotrzebowaniu, to pewnie by się i kalkulowało ściągnięcie węgla ciężkim transportem samochodowym.
    Coś się szykuje na świecie i to fajne nie będzie zwłaszcza dla nas , robią zapasy strategiczne tak jak by wojna jakaś miała być , wstyd się przyznać ale takie coś u mnie pod wiatą już stoi haier 8kw.

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.834

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    U mnie węgiel w okolicach Warszawy jest już ok 1,5 tys/tonę , Obecnie to już jest nieopłacalne za to można kupić 3 MWh prądu (g12w) średnia cena wychodzi 0,49 zł za kwh przy normalnym korzystaniu. Póki prąd nie zdrożała to można grzać konwektorami a potem dołożyć klimatyzator nie trzeba truć siebie i innych.
    Na stronie sklepu pgg możesz kupić jak by co po 800 tona .

  6. #66

    Domyślnie

    Na stronie https://sklep.pgg.pl już od miesiąca nie ma węgla. Jak wprowadzą nowe normy na węgiel to tona zapewne będzie po 3000 zanim ktoś nie zadziała z importem ale ciężko powiedzieć jaka będzie wtedy jego cena. Z tych sortymentów na stronie pgg żaden nie spełnia nowych norm dla paliw wykorzystywanych w domach.
    Ostatnio edytowane przez Jaro0106 ; 12-11-2021 o 12:32

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.834

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro0106 Zobacz post
    Na stronie https://sklep.pgg.pl już od miesiąca nie ma węgla. Jak wprowadzą nowe normy na węgiel to tona zapewne będzie po 3000 zanim ktoś nie zadziała z importem ale ciężko powiedzieć jaka będzie wtedy jego cena. Z tych sortymentów na stronie pgg żaden nie spełnia nowych norm dla paliw wykorzystywanych w domach.
    Mylisz się on jest ale musisz być strasznie szybki on pokazuje się o godz 7 potem 11 oraz 13 ale tylko moment masz na zakup , sam w poniedziałek zamawiałem karlika .

  8. #68

    Domyślnie

    JA nie muszę polować na węgiel ogrzewam gazem , przy obecnej pogodzie jakieś 40 kwh na dobę wychodzi jakieś 8 zł .

  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.834

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro0106 Zobacz post
    JA nie muszę polować na węgiel ogrzewam gazem , przy obecnej pogodzie jakieś 40 kwh na dobę wychodzi jakieś 8 zł .
    To też nie najlepiej patrząc co się dzieje w sumie wszyscy jedziemy na jednym wózku tylko czekać czym znów jutro pojutrze zaskoczą , wszystko już ludzie przerabiali i niezbyt długo się tym cieszyli , ja kupiłem pompę ciepła ale nie uśmiecha mi się jej montować teraz więc przeczekam zimę bo mimo wszystko to chyba najtańsze dalej .

  10. #70

    Domyślnie

    Przy dzisiejszych cenach energii myślę że gaz wyjdzie taniej jak pompa szczególnie jak przyjdzie mróz i włączą się grzałki. Ja w razie kataklizmu mam kominek z płaszczem wodnym 20 kw podłączony do bufora 1000 l , wystarczy napalić kilka godzin i bufor nagrzany wystarcza spokojnie na 24h. Ale w kominku palę tylko przy ujemnych temperaturach jak jest na plusie to nie ma sensu.

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    U mnie węgiel w okolicach Warszawy jest już ok 1,5 tys/tonę , Obecnie to już jest nieopłacalne za to można kupić 3 MWh prądu (g12w) średnia cena wychodzi 0,49 zł za kwh przy normalnym korzystaniu. Póki prąd nie zdrożała to można grzać konwektorami a potem dołożyć klimatyzator nie trzeba truć siebie i innych.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8093100 - pelletowców to chyba nie ma co już liczyć, bo u nich MJ/kg X zł. to dopiero być musi !!!

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Coś się szykuje na świecie i to fajne nie będzie zwłaszcza dla nas , robią zapasy strategiczne tak jak by wojna jakaś miała być , wstyd się przyznać ale takie coś u mnie pod wiatą już stoi haier 8kw.
    Coś względem tego piszesz : Chiny każą robić ZAPASY?! Czy będzie wojna? https://www.youtube.com/watch?v=5-yUSwqjPy4&t=123s – tylko gdzież by oni te zapasy składowali – kiedyś piętrzyły się hałdy węgla a teraz co w podziemiach kopalni je ukrywają. Nasze zapasy gazu na Mołdawię wysłali a Elektrociepłownia Żerań jak szła na gazie tak dalej idzie. Co tam węgla mają na składzie, to tego nie wiem ale plac na to nie jest nie wiadomo jak wielki, więc za wiele zmagazynować się na nim nie da.

    Cytat Napisał Jaro0106 Zobacz post
    JA nie muszę polować na węgiel ogrzewam gazem , przy obecnej pogodzie jakieś 40 kwh na dobę wychodzi jakieś 8 zł .
    Cytat Napisał Jaro0106 Zobacz post
    Przy dzisiejszych cenach energii myślę że gaz wyjdzie taniej jak pompa szczególnie jak przyjdzie mróz i włączą się grzałki. Ja w razie kataklizmu mam kominek z płaszczem wodnym 20 kw podłączony do bufora 1000 l , wystarczy napalić kilka godzin i bufor nagrzany wystarcza spokojnie na 24h. Ale w kominku palę tylko przy ujemnych temperaturach jak jest na plusie to nie ma sensu.
    Według tego to podajesz : https://www.wnp.pl/gazownictwo/notowania/ceny_gazu/ czy obecnej ceny jaką płacisz a co będzie jak z gazem tak się stanie jak o tym tu i ówdzie gadają ??? Na kominku uciągniesz jak np. -10*C przez długi czas będzie - zapas drewna masz zrobiony, bo z drewnem jak z węglem jest podobnie.

  12. #72

    Domyślnie

    Przy mrozach -15 max zapotrzebowanie mam koło 5 kw na godzinę więc kominek nawet na taki mróz musiał by być wygaszany . Poprzednie lata paliłem tylko w ujemne temperatury schodziło mi 1,5 m3 drewna na sezon. Drewno kupuje raz na dwa lata 3 m3 Myślę że na tych 3 kubikach objechał bym praktycznie cały sezon . Co do cen gazu one teraz mają chyba max oczywiście dla obiorcy detalicznego będą jeszcze podwyżki rzędu kilkudziesięciu procent. Ale podwyżki cen węgla to co najmniej 100 % prądu to samo , obecnie w szczycie cena prądu na rynku hurtowym dobija do 1 zł

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.662
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak to właśnie wygląda w praktyce. Bardzo ciekawy wywiad :
    https://next.gazeta.pl/next/7,172392...603&s=BoxBizMT
    I jeszcze:
    https://next.gazeta.pl/next/7,172392...ne-bronic.html
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 23-11-2021 o 16:58
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tak to właśnie wygląda w praktyce. Bardzo ciekawy wywiad :
    https://next.gazeta.pl/next/7,172392...603&s=BoxBizMT
    I jeszcze:
    https://next.gazeta.pl/next/7,172392...ne-bronic.html
    Ale, że co - masz swoje zdanie na ten temat jakie czy tylko tak jako ciekawostkę, to wkleiłeś lub jak w wiatraku śmigło Ci się obraca – co już nie pamiętasz jak to się zaczęło i postępowało czy może na amnezję cierpisz lub czego w rodzaju wyparcia doznałeś acz z racji tego, że z tego typu kwestiami tu na FM-ie od Aug 2011 się borykasz, to raczej sklerozą by trza i można było to nazywać.

    Że co to jest ci obce : https://forum.muratordom.pl/showthre...wanie-za-darmo a o tym też nie słyszałeś : Ustawa antysmogowa podpisana. Co to oznacza dla prostego palacza? https://czysteogrzewanie.pl/2015/10/...stego-palacza/.

    Ileż to już badań było wykonanych i dowodów z tego powstało, że spalanie współprądowe to bzdura, że każdy kocioł GS palony od dołu czy od góry, to jest to samo i tak samo kopci oraz truje. Rzecz podobnie przecież też się miała z DS-ami.

    Skąd się wzięły normy na węgiel krajowy - skąd zakaz sprzedaży i spalania określonych paliw – skąd się wziął zakaz produkcji i sprzedaży kotłów pozaklasowych – skąd się wzięły klasy kotłów podajnikowych i zasypowych z buforami – skąd ecodesign norma – skąd to wszystko – i że co – wszystkie wyniki badań kotłów V k zostały sfałszowane.
    Tu w tym temacie – ogarniasz to o czym gadamy – nie widzisz tego, że przy obecnych cenach i dostępności tego tupu paliw na rynku, to nie ma sensu w taki sposób się ogrzewać co z kolei w drastyczny sposób zachorowalność na C19 ciągnąć będzie za sobą.

    Kto tu jest więc oszustem a tym samym bandytą – ci co to wszystko wymyślili i uchwalili czy ci co w brew powyższemu twierdzą, że temu wszystkiemu jest winien węgiel, który na swą modłę spalają dzięki czemu mają takie a nie inne wyniki tego spalania.
    W laboratorium składu chemicznego węgla określić sobie nie mogą.
    Ta umowa na dostawy węgla od separatystów, to już wygasła czy nie jeszcze a jeśli o od innych sprowadzany węgiel chodzi, to co – jego też tak badać będą i decydować o tym czy może trafi na rynek do obrotu czy nie.

    Słyszałeś o tym kiedy lub możesz wskazać choć jeden akt prawy który by kopcenia zabraniał. Powiesz mi jak z st. lub poli. czy z och.ś w czasie kontroli mają kopciuchowi dowalić gdy z komina będzie mu jak z krematoryjnego walić, że w GS-ie od dołu opał kisi lud DS-a dusi lub czy może jeśli podobnie rzecz będzie się miała z kotłami w V k.

    Długo tu i wiele można by było pisać o tym ale po co skoro w tym temacie jak na dłoni widać o co w tej pseudo ecośmeco chodzi i co tym chcesz pokazać lub udowodnić w odniesieniu do tego co wkleiłem i o czym nadmieniłem tylko.

    Czyż nie lepiej w ramach OSTATECZNEGO ROZSTRZYGNIĘCIA zacząć się domagać i skandować o zakaz spalania paliw stałych a w tym i gazu. Raz a dobrze a nie jakieś ciągłe łupienie w ten czy inny sposób kasy lub że dotacje jakieś o których wszędzie słychać ale jakoś ich nie widać na to co zlikwidowane winno zostać.

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.662
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Po prostu - nie ma co się podniecać i wierzyć w "czyste spalanie węgla" bo to antonim.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #76
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Po prostu - nie ma co się podniecać i wierzyć w "czyste spalanie węgla" bo to antonim.
    A co jest czyste? Produkcja prądu, wydobycie gazu, produkcja styropianu/wełny? Tylko domu drewniane się bronią i to pod warunkiem, że drewno pozyskuje się lokalnie. Reszta wymaga dużych ilości energii, wody, potem kosztownej utylizacji itd
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.834

    Domyślnie

    Powoli wszyscy ulegamy temu lewactwu z EU tylko że oni zrobili sobie z tego maszynkę do robienia pieniędzy a my za to płacimy zresztą lewactwo w zasadzie żyje tylko z pracy kogoś tam nigdy ze swojej .

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.938

    Domyślnie

    Maszynkę do robienia pieniędzy to zrobiły sobie kopalnie i dystrybutorzy węgla i ekogroszku.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #79
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Powoli wszyscy ulegamy temu lewactwu z EU tylko że oni zrobili sobie z tego maszynkę do robienia pieniędzy a my za to płacimy zresztą lewactwo w zasadzie żyje tylko z pracy kogoś tam nigdy ze swojej .
    5G czy Internet globalny z satelit Elona Muska też wymyśliło lewactwo z EU? Europa się cofa technologicznie w stosunku do Chin i USA.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Po prostu - nie ma co się podniecać i wierzyć w "czyste spalanie węgla" bo to antonim.
    Jak chcesz możesz śmiać się z tego a tym samym ze mnie ale nic mi na to nie poradzisz, że ja w to głęboko wierzę, iż z nadejściem 2022 r. skończy się gadanie o zadymionym Śląsku – skończy się pokazywanie kominów w miastach, miasteczkach, miejscowościach i wioskach na Śląsku z których wali jak z krematoryjnych w Auschwitz i Śląsk przestanie w końcu być postrzegany i jako przykład podawany - jako między innymi zagłębie dymu i smrodu oraz substancji toksycznych w powietrzu zawartych a powstałych skutkiem braku kultury spalania - między innymi węgla.

    Ze swojej strony też Ci nic na to nie poradzę, że tak jak Twoje czytam to zakładam, bo tak to pojmuję, że dla Ciebie to żaden postęp i osiągnięcie będzie – no ale cóż – Ty masz swoje zdanie na ten temat a i ja od swojego nie odstąpię – więc tym czasem i do następnego. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 25-11-2021 o 09:38

Strona 4 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony