Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
A mnie wkurza zmienna delta. Pompa sobie modyfkuje deltę. Rusza z deltą 5-6 i szybko osiaga 2 ..

Standardowo pompa jest ustawiona na 3 bieg (pompa obiegowa). U mnie to przepływ prawie 40l/m. Po co taki przepłwy jak minimum dla mojej pompy to 25,8L.
Na 3 biegu hałas przepływu instalacja jest bardzo duży i w domu jest niekomfortowo.
Problem taki że zauważyłem że pompa najlepiej działa na 3 biegu tak jak proponuje producent.
Na 2 biegu jest bardziej podatna na taktowanie mimo że przepływ u mnie wtedy jest około 35L/min.
Na 1 biegu jest około 30L i mimo że powyżej minimalnej dopuszczalnej to czasami pojawia się bład przepłwu , więc ten tryb odpada (a szkoda bo wtedy jest najcichsza).

Dla mnie zmienna delta to glupota. Powinna tak jak u reszty producentów być stała (oczywiście kilka do wyboru , zależnie od instalacji) a sama pompa powinna nie zmniejszać deltę a przepływ , bo tak naprawdę max przepływ jest potrzebny przy max mocy jednostki a tak przepłwy może byc sporo mniejszy ..

Stała delta to mniejsza szansa na taktowania i na bezsensową prace sprężarki jak nie ma takiej potrzeby.

Niestety LG musiało być "pionierem" i wprowadzić zupełnie inny sposób sterowania zamiast skorzystać z doświadczenia i wiedzy innych co produkują pompy od wielu lat ...

Nie mówię że zmienna delta to zło , bo zapewne w wielu instalacjach i przy bardziej energożernych domach sprawdzi się znakomicie , ale przy domach energooszczędnych , z małym odbiorem ciepła , gdzie nie ma szansy na pracę ciągłą jest problem ..


Gdyby byla stała delta sądzę że u mnie problemu z taktowaniem by nie było , bo po prostu sprężarka zrobiła by sobie dłuższą przerwę a nie tak jak obecnie na siłę chciała działać mimo że nie ma wystarczajacego odbioru ciepła na zbyt długą pracę ..

Inna rzecz po cholerę ma pompa obiegowa działać na max wydajności jak nie ma takie potrzeby ?

Dla mnie własnie algorytm pracy w LG to największa wada tej pompy ...
Masz układ bezpośredni prawda? Więc nie ma się co dziwić że masz taktowanie. Twoja instalacja nie wymaga pewnie tak dużych przepływów. Im większy przepływ tym mniejsza delta. Druga sprawa - na Twój dom i standard energetyczny pompa 9 kW to jest jakieś nieporozumienie. To ja na 143m2 plus garaż który będzie okresowy dogrzewany mam 7 kW i się zastanawiam czy 6 by nie starczyło. U mnie mam 25 pętli , podłogówka + ścienne. Z projektu wynika że potrzebuję około 30l/min. Przepływ nominalny w wersji 7 kW jest około 20l/min. U ciebie ewentualnie może warto jej założyć kaganiec w postaci harmonogramu pracy czasowej. Np ustawiasz 3 strefy działania na dobę i masz wtedy problem z taktowaniem znacznie zmniejszony.