dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 180

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Minęło trochę czasu i widać, że miałem rację... ostatecznie to się przesądzi za kilka lat, natomiast wszystko wskazuje na to, że się nie myliłem w tym co tu napisałem.

    Edit: najbardziej obawiam się sprawdzenia mojego czarnego scenariusza, w którym Polacy moi rodacy znowu zostaną zrobieni (przepraszam za wyrażenie) w ch*ja tak jak na kredytach w CHF.

    Skoro taki prosty chłop jak ja się domyślił, że tak będzie to nie wierzę, że osoby decyzyjne w tym Państwie tego nie wiedziały. Znowu zrobią wał, w którym zabiorą ludziom ich pieniądze.

    Dlaczego w innych krajach dają kredyty z stałym oprocentowaniem a u nas nie? Bo chcą nas Polaków znowu oszukać.
    Ani w jednym czyli w przypadku kredytów w CHF ani w drugim czyli w przypadku kredytów w PLN ze zmienna stopą procentową, nie uważam żeby ktoś robił kogoś za ch...a.
    Prędzej skłaniam się do tego, że ktoś kto tak uważa sam zrobił się w ch...a biorąc kredyt i będąc bezmyślnym nie przewidując wzrostu kursu CHF czy wzrostu inflacji czyli podwyższeniem stóp procentowych.
    Ba,powiem więcej, wzrost inflacji byl do przewidzenia już w 2015r jak PIS doszedł do władzy i rozpoczęło się drukowanie i rozdawnictwo pustego pieniądza,który trafił na rynek.
    Już w 2019r inflacja skoczyła do 4,5% co było sygnałem ostrzegawczym a rządzący dalej drukowali nowe i puste banknoty stopy procentowe zostwiajac na niskim poziomie.
    Miało to na celu zapewnienie "igrzysk" dla ludności by była zadowolona i oddała swój głos na jedyną słusznie partię...
    Teraz po "igrzyskach" ludność potrzebuje "chleba" czyli jest wprowadzana tzw "tarcza inflacyjna" ale z dodrukiem nowego pustego pieniądza...
    Czyli znana już ze starożytności maksyma "chleba i igrzysk" i jak widać to zadziałało bo cytując klasyka czyli prezesa Kurskiego "ciemny lud kupi wszystko"...

    "Praktyka organizowania publicznych rozrywek i rozdawnictwa wynikała mniej z pobudek humanitarnych, a bardziej miała na celu łagodzenie napięć społecznych i zyskanie popularności niezbędnej w działalności politycznej, a nawet odwracanie uwagi społeczeństwa od działań polityków. Ponadto przyczyniała do wzmocnienia poczucia więzi społecznych pomiędzy obywatelami, a dla cesarzy podobny kontakt z ludem stanowił okazję do poznania panujących nastrojów i stwarzał możliwość łatwego wpływania na opinię publiczną"

    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 13-12-2021 o 06:24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony