dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adiš Zobacz post
    Panie Marcowy , jak dalej potoczyly sie losy budowy , mysle ze duzo osob jest zainteresowanych bo projekt dosc popularny, a
    Sporo wiedzy mozna bylo wyciagnac z tego tematu .
    Dzięki za dobre słowo A dalej było tak:

    W marcu na podłodze położyłem 15 cm styropianu (5+10), a w kwietniu wjechał posadzkarz, więc już jest po czym chodzić Także w kwietniu założyłem hydrofor, więc można było podłączyć instalację domową... teoretycznie. Ale o tym później.

    Wiosną zacząłem też szukać tynkarza. I bezskutecznie szukałem do jesieni! Bo nawet jak ktoś wykazywał zainteresowanie zleceniem i miał termin za 4-5 miesięcy, to jak zobaczył domek, to stawka wzrastała o 100 proc. Bo domek mały i daleko, a jak ktoś robi u dewelopera, to ma setki metrów w jednym miejscu, a stawka taka sama...

    A zatem przez całe lato niewiele się w domku działo.

    Pod koniec wakacji doszedłem do wniosku, że trzeba olać tynkowanie, ale wziąć się za ocieplanie domu, który kolejną zimę miał być już ogrzewany i to prądem. Szczęśliwie znalazłem lokalnego, solidnego fachowca, który położył styropian (15 cm grafitowego, plus siatka i jedna warstwa kleju, na listwie startowej, z kołkowaniem). Zrobił też podbitkę, więc domek mamy zamknięty. Za usługę zapłaciłem 17.000 za ocieplenie i 4.000 za podbitkę.

    A ja zacząłem układać wełnę na stropie parteru, co robię do dziś Zaszalałem, bo wybrałem supermatę Isover, 15 cm, lambda 0,33. Pierwsza warstwa została wetknięta między belki stropowe - mata jest na tyle sprężysta, że przy rozstawie belek 60 cm nie było konieczne sznurkowanie. Dla drugiej warstwy "na krzyż" zrobiłem konstrukcję ze zwykłych desek szalunkowych ustawionych na sztorc i przykręconych do belek. Ponieważ skończył mi się budżet, co miesiąc kupuję parę rolek, pakuję do samochodu i rozkładam z pomocą syna, więc trochę to trwa.

    No właśnie, budżet... Nie wiem, czy to dobrze, ale przestałem wpisywać wydatki do Excela. No bo skoro nie mam budżetu, to czego mam pilnować? Ustaliłem sobie listę dalszych działań wykończeniowych i realizuję ją w miarę posiadanych środków. Inaczej było w czasie budowy - miałem odłożoną kasę, więc nie mogłem przekroczyć kosztów każdego etapu. Teraz też oczywiście szukam najlepszych opcji i oglądam pięć razy każdą złotówkę, zanim ją wydam, ale nie muszę się już mieścić w żadnych limitach.

    Przy okazji chciałem pochwalić najlepszą ciężarówkę na świecie - mojego opla vectrę Przewozi tak niesamowite materiały, że szok. Nie mówię o workach cementu czy rolkach folii, ale np. mieszczą się w nim także panele z siatki do zbrojenia betonu, 6 rolek wełny Isover albo listwy narożnikowe o długości 3 metrów - z zamkniętym bagażnikiem!

    PS. Nie mogę dodawać zdjęć - ani bezpośrednio do forum, ani linków zewnętrznych. Jest jakieś ograniczenie?
    Ostatnio edytowane przez Marcowy70 ; 30-12-2021 o 13:36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony