dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 14
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 276
  1. #201
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.876

    Domyślnie

    Te perowskity jak z fajerwerkami wyskoczyły to jakoś szybko ucichły dziwne to trochę .

  2. #202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    @samsu, każdy Twój post coraz bardziej mnie rozbawia.
    TY naprawdę chcesz przekonać nas, że "tylko węgiel" ?
    Ile Ty czasu poświęcasz na wyszukiwanie tych informacji
    Szkoda, tylko, że niektóe sa absurdalene - bo co ma do rzeczy, czy na zerwanym dachu były PV, skoro połowę mam na gruncie, a instalacje na dachu ubazpieczone na 5000zł ?


    Tak, instalacja PV może się zepsuć. Tak, może się zapalić. Tak, może ją uszkodzić grad.
    Dokładnie tak samo, jak mój stojący na podjeździe samochód.
    Ale pomimo tego, jeżdżę samochodem, nie furmanką....

    Mam instalację trzeci rok, pokrywa zapotrzebowanie w 100%
    Za trzy-cztery lata się spłaci.
    Latem w południe max 238V
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 10-01-2022 o 14:07
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #203
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    ""My zostajemy w UE" - zgodnie z polskim prawem i zgodnie z wyborem większości Polaków jesteśmy w UE i zostajemy w UE.
    TY masz ciągoty w przeciwnym kierunku. Twój wybór. "

    Większość to idioci!
    MY powinniśmy być TAM GDZIE NAM LEPIEJ a nie w unii za wszelką cenę!
    Bo?
    Bo jak MUSIMY być w unii i ZA WSZELKĄ cenę - TO, OCZYWIŚCIE, JĄ ZAPŁACIMY!
    Obecność w unii to opcja. Jedna z wielu możliwych.
    Mnie osobiście wystarczyłoby być w strefie schengen.

    Adam M.

  4. #204
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.321

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post

    Masz w stopce reklamę sklepu z Viagrą ???
    Głodnemu ............. Zaczepiasz mnie czy wstydzisz się kupić w sklepie stacjonarnym?.
    TY naprawdę chcesz przekonać nas, że "tylko węgiel" ?
    Nie do mnie lecz odpowiem. Tak, węgiel powinien być naszym głównym paliwem i tak jak Chiny powinniśmy postawić klika najnowszych elektrowni węglowych i ogrzewać w większości domy prądem. Niestety nasza polityka do niedawna była taka że doprowadza się coś do bankructwa (nierentowne) a na to miejsce wprowadza się coś nowego z korzeniami za granicą. Aktualnie sytuacja jest taka że jeśli Chiny wstrzymały by całkowicie eksport jakiegoś podzespołu elektronicznego większość firm jest z miejsca bankrutami.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 10-01-2022 o 18:12
    Regulamin forum

  5. #205
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.321

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    MY powinniśmy być TAM GDZIE NAM LEPIEJ a nie w unii za wszelką cenę!


    Adam M.
    Mądrego to aż miło posłuchać.
    PS.
    Unia to biedaki, zepsuci pod każdym względem.
    Regulamin forum

  6. #206
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.321

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tak jest, bufor tylko pogarsza parametry pracy PC.
    Czasem stosuję się mały bufor rzędu 60l, żeby zwiększyć zład wody w instalacji, ale to instalator decyduje.

    Co do ostatniego pytania, to bez danych o energochłonności budynku trudno odpowiedzieć.
    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Co za bzdury!!!

    Adam M.
    Od razu widać że nie ma pojęcia o instalacjach.
    Regulamin forum

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Unia to biedaki, zepsuci pod każdym względem.
    Na co idzie wielkość, bogactwo, władza kościoła watykańskiego w Polsce? Czy na pewno jesteśmy lepsi?
    Czy tak wielki i bogaty kościół jest budowniczym kraju pełnego dobra, dialogu, bezpieczeństwa, wzajemnej pomocy, wzajemnego szacunku, kraju bez zabójstw, bez samobójstw, bez agresji, bez przemocy, bez kradzieży? Czy kościół łagodzi, czy podgrzewa obyczaje, nastroje, wzajemne relacje? Czy buduje wspólnotę? Jesteśmy społeczeństwem katolickim, czyli w czym lepszym? Kościół wypełnia się mamoną i władzą, a pustoszeje z ludzi i wartości, z prawdy, dobra i piękna. I nikogo nie zdziwi, że w tekście o polskim kościele nie ma słowa o Bogu.

    Mamy wielki, silny i bogaty kościół w Polsce. Wielka ilość księży i kościołów, sióstr zakonnych i sporo zakonów. Tysiące nieruchomosci w każdej części kraju, nawet w najmniejszej miejscowości. Tysiące hektarów ziemi przekazanych przez państwo nie dla wykonywania kultu, a dla bogactwa. Setki milionów dotacji państwowych na płace, emerytury księży i sióstr zakonnych. Setki milionów dotacji na inne cele kościelne i z kościołem związane. Mamy kościół obecny i hojnie opłacany w każdym publicznym miejscu, w dziesiątkach instytucji, w wojsku i policji, szpitalu i szkole, we wszystkich prawie mediach, na każdej właściwie uroczystości, a krzyż na prawie każdej ścianie.
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 10-01-2022 o 20:16

  8. #208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Głodnemu ............. Zaczepiasz mnie czy wstydzisz się kupić w sklepie stacjonarnym?.
    .
    Miałeś w stopce reklamę sklepu z viagrą, która zgłosiłem jako spam, a Redakcja wykasowała adres wstawiając słowa "Regulamin forum", które od tego czasu widnieją w Twojej stopce
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Od razu widać że nie ma pojęcia o instalacjach.
    Oczywiście, bo nie jestem instalatorem
    Ale ty też nie znasz się na instalacjach z PC.

    Ja natomiast bywam w wątku o PC (jako potencjalnie zainteresowany w przyszłości), widzę, co piszą użytkownicy i instalatorzy.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #210
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.321

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Miałeś w stopce reklamę sklepu z viagrą, która zgłosiłem jako spam, a Redakcja wykasowała adres wstawiając słowa "Regulamin forum", które od tego czasu widnieją w Twojej stopce
    Jeśli tak to dzięki. Jestem tylko ciekaw kto to wstawił?.
    Regulamin forum

  11. #211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie wiem, sklep był w francuskiej wersji językowej.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #212
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.321

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale ty też nie znasz się na instalacjach z PC.

    Ja natomiast bywam w wątku o PC (jako potencjalnie zainteresowany w przyszłości), widzę, co piszą użytkownicy i instalatorzy.
    Pisałem już w którymś wątku że mam pompę ciepła od ponad 11 lat. Założyłem ją jako pierwszy w okolicy i od tamtego czasu lokalna firma która to instalowała założyła jeszcze jedną w naszej okolicy. Za sam kocioł BUDERUSA zapłaciłem wtedy ponad 50 tyś. zł lecz z perspektywy czasu widzę że było i jest warto zainwestować w tego rodzaju urządzenie. Moje przeczucia mnie nie myliły gdyż aktualnie jest to najtańsze źródło ogrzewania. Drugie rozwiązanie na które stawiam i będę go bronił jest kocioł zgazowujący na węgiel lub drewno z buforem ciepła.
    Regulamin forum

  13. #213
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.876

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Na co idzie wielkość, bogactwo, władza kościoła watykańskiego w Polsce? Czy na pewno jesteśmy lepsi?
    Czy tak wielki i bogaty kościół jest budowniczym kraju pełnego dobra, dialogu, bezpieczeństwa, wzajemnej pomocy, wzajemnego szacunku, kraju bez zabójstw, bez samobójstw, bez agresji, bez przemocy, bez kradzieży? Czy kościół łagodzi, czy podgrzewa obyczaje, nastroje, wzajemne relacje? Czy buduje wspólnotę? Jesteśmy społeczeństwem katolickim, czyli w czym lepszym? Kościół wypełnia się mamoną i władzą, a pustoszeje z ludzi i wartości, z prawdy, dobra i piękna. I nikogo nie zdziwi, że w tekście o polskim kościele nie ma słowa o Bogu.

    Mamy wielki, silny i bogaty kościół w Polsce. Wielka ilość księży i kościołów, sióstr zakonnych i sporo zakonów. Tysiące nieruchomosci w każdej części kraju, nawet w najmniejszej miejscowości. Tysiące hektarów ziemi przekazanych przez państwo nie dla wykonywania kultu, a dla bogactwa. Setki milionów dotacji państwowych na płace, emerytury księży i sióstr zakonnych. Setki milionów dotacji na inne cele kościelne i z kościołem związane. Mamy kościół obecny i hojnie opłacany w każdym publicznym miejscu, w dziesiątkach instytucji, w wojsku i policji, szpitalu i szkole, we wszystkich prawie mediach, na każdej właściwie uroczystości, a krzyż na prawie każdej ścianie.
    A ty co z tym kościołem tak wyjechałeś masz jakąś fobię ? mnie cały ten gender przeraża a nie gadam o nim tylko dlatego aby nie prowokować ,ps obecna unie mnie też się nie podoba .

  14. #214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Pisałem już w którymś wątku że mam pompę ciepła od ponad 11 lat. Założyłem ją jako pierwszy w okolicy i od tamtego czasu lokalna firma która to instalowała założyła jeszcze jedną w naszej okolicy. Za sam kocioł BUDERUSA zapłaciłem wtedy ponad 50 tyś. zł lecz z perspektywy czasu widzę że było i jest warto zainwestować w tego rodzaju urządzenie. Moje przeczucia mnie nie myliły gdyż aktualnie jest to najtańsze źródło ogrzewania. Drugie rozwiązanie na które stawiam i będę go bronił jest kocioł zgazowujący na węgiel lub drewno z buforem ciepła.
    Nie pisałem, że nei masz PC, tylko nie znasz się na instalacjach z PC
    I tez ci pompę z buforem zainstalowali ?
    Po co ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #215
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.321

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Czy na pewno jesteśmy lepsi?
    C
    Na pewno nie mamy takiego "dobrobytu" jak za granicą (aborcja, eutanazja, itp) i nadal jesteśmy ludźmi a nie "zwierzętami".
    PS.
    Polecam skecz KMN - Holandia.
    Regulamin forum

  16. #216
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.321

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie pisałem, że nei masz PC, tylko nie znasz się na instalacjach z PC
    I tez ci pompę z buforem zainstalowali ?
    Po co ?
    Bufor dla pompy ciepła jest magazynem natychmiastowej energii, której ubytki pompa ciepła tylko uzupełnia - opis dla laika.
    Regulamin forum

  17. #217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.996

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    ""My zostajemy w UE" - zgodnie z polskim prawem i zgodnie z wyborem większości Polaków jesteśmy w UE i zostajemy w UE.
    TY masz ciągoty w przeciwnym kierunku. Twój wybór. "

    Większość to idioci!

    MY powinniśmy być TAM GDZIE NAM LEPIEJ a nie w unii za wszelką cenę!
    Bo?
    Bo jak MUSIMY być w unii i ZA WSZELKĄ cenę - TO, OCZYWIŚCIE, JĄ ZAPŁACIMY!
    Obecność w unii to opcja. Jedna z wielu możliwych.
    Mnie osobiście wystarczyłoby być w strefie schengen.

    Adam M.
    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Mądrego to aż miło posłuchać.
    PS.
    Unia to biedaki, zepsuci pod każdym względem.
    Wiesz ile razy już napisałeś na FM "Większość to Idioci" ?
    Jest tobie lżej i lepiej od takich wpisów?
    Dzięki temu czujesz się bardziej dowartościowany?
    To samo mówisz swoim klientom serwisu AGD lub PC?

    PS
    Idiota to osoba zarozumiała, nie mająca ku temu podstaw, mało inteligentna i niewygodna w swoich słowach lub czynach . Słowo idiota jest pochodzenia greckiego ” ἰδιώτης ” lub ” idiōtēs ” co oznacza ” prywatny, własny” . Termin idiota był używany w starożytnej Grecji dla oznaczenia osoby, która nie przejmowała się sprawami politycznymi. Z kolei po łacinie słowo idiota oznacza „osobę niewykształconą lub ignoranta”.

    Słowo idiota jest przymiotnikiem w znaczeniu pejoratywnym lub uwłaczającym, ponieważ odnosi się do osoby o niskiej inteligencji, która nie rozumie, co się jej tłumaczy lub co się wokół niej dzieje, chociaż jest oczywiste, co się wokół niej dzieje, również osoba uważana za idiotę cierpi na odrzucenie przez społeczeństwo, ponieważ jest brana za głupca, imbecyla, ignoranta, a więc niewykształconego.

    Termin idiota może być używany jako synonim między innymi dla: imbecyl, głupiec, opóźniony w rozwoju, niedorozwinięty. Niektóre antonimy słowa idiota to: inteligentny, mądry.
    https://znaczenia.com.pl/znaczenie-i...cja-znaczenia/
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    A ty co z tym kościołem tak wyjechałeś masz jakąś fobię ? mnie cały ten gender przeraża a nie gadam o nim tylko dlatego aby nie prowokować ,ps obecna unie mnie też się nie podoba .
    Powodem inflacji zazwyczaj jest zwiększona ilość pieniędzy na rynku. Kościół watykański pobiera ogromne pieniądze i nie płaci podatku, a tymczasem pusta kasa w rządzie. Popatrz na Czechy... kraj nie katolicki, na 1 mieszkańca PKB - 35 512 $, a w Polsce na 1 mieszkańca PKB - 17 318 $
    Jednym słowem, tam gdzie rządzi kościól jest BIEDA. Popatrz na przykładzie Irlandii... po zerwaniu z kościołem, państwo się wzbogaciło.
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 10-01-2022 o 22:08

  19. #219
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.321

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Popatrz na Czechy... kraj nie katolicki, na 1 mieszkańca PKB - 35 512 $, a w Polsce na 1 mieszkańca PKB - 17 318 $
    Człowieku co ty porównujesz.
    Bardzo istotną rolę dla machiny wojennej III Rzeszy stanowiły wielkie zakłady Škody, w których produkowano czołgi, artylerię i amunicję. Niemcy mieli świadomość, że dobre działanie gospodarki czeskiej nie utrzyma się, jeśli Czesi będą poddani wyłącznie terrorowi.
    Jednym słowem, tam gdzie rządzi kościól jest BIEDA. Popatrz na przykładzie Irlandii... po zerwaniu z kościołem, państwo się wzbogaciło
    Człowieku czemu wypisujesz takie bzdury. Szanuję Twoje poglądy i Pan Jezus również szanuje i na siłę nie będzie Cię do siebie przyciągał. Pamiętaj tylko że tą "lukę" którą chcesz nam wmówić zajmie kto inny bo dla tego Świata człowiek jest największym złem.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 10-01-2022 o 22:48
    Regulamin forum

  20. #220

    Domyślnie

    Nie piszę o Panu Jezusie... na wycieczce w Izraelu usłyszałem, że był Prorokiem, w innym kościele, kościół ariański, usłyszałem, że był GENIALNYM DZIAŁACZEM RELIGIJNYM. W końcu według Ciebie kim był?

    https://swierszcz.gouk.pl/teksty-nad...olikow-nie-wie

    My zostajemy w UE !!
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 10-01-2022 o 22:53

Strona 11 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony