dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 14
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 276
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Za kościołem nie jestem ale demonizować zaczynasz i kłamać, bo kościół ma swoje zasługi
    Ma zasługi... w trzech rozbiorach Polski. Kiedyś Polska byłą potęgą w Europie.... rządzona przez ewangelików! Odtąd, kiedy Watykan przejął władzę, mamy taką, a nie inną Polskę do dziś
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 11-01-2022 o 13:23

  2. #242

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Jestem wielkopolaninem.
    Oooo i to jest dobra informacja – tak czułem, że dostęp masz do drewna jak i dobrą informacją jest to też, że mając czas - w słusznej sprawie go poświęcasz a nie wrzeszczysz jaki to nieszczęśliwy jesteś lub jakie to nieszczęście Ci spotkało, że w dobie czyste powietrze między innymi gaz i prąd podrożał.
    To PV dużo poszło do góry – tak pod kątem za części jak i za robociznę – ile gwarancji Ci dają i na co - zwrot z jakiej puli masz dostać – 5000 czy 15000 zł i jak sądzisz ile Ci z tego zwrócą???

  3. #243

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Ma zasługi... w trzech rozbiorach Polski. Kiedyś Polska byłą potęgą w Europie.... rządzona przez ewangelików!
    Rozwiniesz to jakoś, bo cholera wie o co Ci w tym chodzi, że co - w tym czasie co do rozbiorów doszło, to ewangelicy u nas rządzili czy że ewangelikami byli ci co rozbiory przeprowadzali.
    Aaaa jeśli o rozbiory chodzi, to Ciebie inaczej o tym uczyli niż mnie, bo mnie się to jakoś tak kojarzy, że sami sobie taki los żeśmy stworzyli - prawie tak jak jest teraz z UE - jeszcze trochę to się do nich modlić zaczniemy, bo nam już nic innego nie pozostanie.

  4. #244

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Oooo i to jest dobra informacja – tak czułem, że dostęp masz do drewna jak i dobrą informacją jest to też, że mając czas - w słusznej sprawie go poświęcasz a nie wrzeszczysz jaki to nieszczęśliwy jesteś lub jakie to nieszczęście Ci spotkało, że w dobie czyste powietrze między innymi gaz i prąd podrożał.
    To PV dużo poszło do góry – tak pod kątem za części jak i za robociznę – ile gwarancji Ci dają i na co - zwrot z jakiej puli masz dostać – 5000 czy 15000 zł i jak sądzisz ile Ci z tego zwrócą???
    Koszt całego zestawu 28000 zł, połowę kwoty przelałem jako przedpłata.
    Otrzymałem w zeszłym roku 10 paneli po 450 W i falownik FOX z wraz puszkami elektrycznymi i do tego konstrukcję firmy Corab.
    Gwarancja - 25 lat.
    Dotacja - 3000 zł
    Odliczenie 17% z PIT-u: Od 2800 zł x 17 % = 4760 zł.
    28000 zł - 3000 zł - 4760 zł = 20240 zł... tyle płacę!

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Koszt całego zestawu 28000 zł, połowę kwoty przelałem jako przedpłata.
    Otrzymałem w zeszłym roku 10 paneli po 450 W i falownik FOX z wraz puszkami elektrycznymi i do tego konstrukcję firmy Corab.
    Dzięki!!!
    Gwarancja - 25 lat - znaczy się co, że przez ten czas masz gwarancję na serwis jak i na podzespoły???
    Dotacja - Odliczenie - to nie jest tak, że albo jedno albo drugie - jakoś nadążyć za tym nie mogę a miałem przekonanie, że jak z dotacji dostaniesz, to już odliczenie odpada.
    28000 zł - 3000 zł - 4760 zł = 20240 zł... tyle płacę! - to jest z kosztami montażu tego???czy raczej montaż jest w to już wliczony???

  6. #246
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Kurcze trace kontakt z rynkiem, jeszcze miesiąc temu za ponad 8 kwp miałem ofertę na 30000zł, wycena w aplikacji Corab (Longi,Sofar)........strasznie to pędzi albo takie róznice w różnych częsciach kraju.......
    Dwa lata temu robiłem pierwszą instalacje, od podstawy opodatkowania mogłem odliczyć tylko kwotę pozostajacą po odliczeniu wtedy 5 tys z mojego prądu. Myślę żę tutaj dalej nic się nie zmieniło. Drugą instalacje jednak rzeźbię sam.
    Ostatnio edytowane przez Beskidziak ; 11-01-2022 o 14:56
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

  7. #247

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Dzięki!!!
    Gwarancja - 25 lat - znaczy się co, że przez ten czas masz gwarancję na serwis jak i na podzespoły???
    Dotacja - Odliczenie - to nie jest tak, że albo jedno albo drugie - jakoś nadążyć za tym nie mogę a miałem przekonanie, że jak z dotacji dostaniesz, to już odliczenie odpada.
    28000 zł - 3000 zł - 4760 zł = 20240 zł... tyle płacę! - to jest z kosztami montażu tego???czy raczej montaż jest w to już wliczony???
    Tak, montaż jest wliczony, wliczona jest też konstrukcja....

    Gwarancja - 25 lat - znaczy się co, że przez ten czas masz gwarancję na serwis jak i na podzespoły???
    - aż tak dokładnie to nie wiem... nie pytałem o podzespołach. Po tym wszystkim napiszę o gwarancjach, dotacjach i odliczeniach

    Kwota 20240 z kosztami montażu !
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 11-01-2022 o 15:17

  8. #248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beskidziak Zobacz post
    Kurcze trace kontakt z rynkiem, jeszcze miesiąc temu za ponad 8 kwp miałem ofertę za 30000zł, wycena w aplikacji Corab(Longi,Sofar)........strasznie to pędzi albo takie róznice w różnych częsciach kraju.......
    Dwa lata temu robiłem pierwszą instalacje, od podstawy opodatkowania mogłem odliczyć tylko kwotę pozostajacą po odliczeniu wtedy 5 tys z mojego prądu. Myślę żę tutaj dalej nic się nie zmieniło. Drugą instalacje jednak rzeźbię sam.
    U mnie Corab 1000 zł. Mam tak rozplanowane w ogródku, że w razie co, mogę drugą instalację zamontować, oczywiście jako prosument po 1 kwietnia
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 11-01-2022 o 15:13

  9. #249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.980

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Koszt całego zestawu 28000 zł, połowę kwoty przelałem jako przedpłata.
    Otrzymałem w zeszłym roku 10 paneli po 450 W i falownik FOX z wraz puszkami elektrycznymi i do tego konstrukcję firmy Corab.
    Gwarancja - 25 lat.
    Dotacja - 3000 zł
    Odliczenie 17% z PIT-u: Od 2800 zł x 17 % = 4760 zł.
    28000 zł - 3000 zł - 4760 zł = 20240 zł... tyle płacę!
    17% liczysz od 28.000 zł ale wtedy musisz liczyć dotację 3.000 zł jako dochód 3.000 zł bez kosztów uzyskania dochodu.
    Zależy od tego czy dotację dostałeś w tym samym roku w którym zamontowałeś instalację i stosujesz te 17%.
    Możesz też od razu od 28.000 zł odliczyć dotację 3.000 zł i od 25.000 zł odliczyć 17%.

    Efektywnie za instalację kosztującą 28.000zł zapłacisz więc
    28.000 - 3.000 - (28.000 - 3.000) x 17% = 20.750 zł
    Od dotacji 3.000 zł nie odliczasz 17%.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 11-01-2022 o 15:24
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #250
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    "Ps. Za kościołem nie jestem ale demonizować zaczynasz i kłamać, bo kościół ma swoje zasługi w tym, że pod biało-czerwoną stoimy i nad głowami mamy białego w koronie."

    Czytać umiesz?
    A myśleć?
    -To poczytaj i przemyśl!
    https://historiazakazana.wordpress.c...ki-a-rozbiory/

    Adam M.

  11. #251

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    17% liczysz od 28.000 zł ale wtedy musisz liczyć dotację 3.000 zł jako dochód 3.000 zł bez kosztów uzyskania dochodu.
    Zależy od tego czy dotację dostałeś w tym samym roku w którym zamontowałeś instalację i stosujesz te 17%.
    Możesz też od razu od 28.000 zł odliczyć dotację 3.000 zł i od 25.000 zł odliczyć 17%.

    Efektywnie za instalację kosztującą 28.000zł zapłacisz więc
    28.000 - 3.000 - (28.000 - 3.000) x 17% = 20.750 zł
    Od dotacji 3.000 zł nie odliczasz 17%.
    Masz rację.. dzięki za sprostowanie !

  12. #252

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "Ps. Za kościołem nie jestem ale demonizować zaczynasz i kłamać, bo kościół ma swoje zasługi w tym, że pod biało-czerwoną stoimy i nad głowami mamy białego w koronie."

    Czytać umiesz?
    A myśleć?
    -To poczytaj i przemyśl!
    https://historiazakazana.wordpress.c...ki-a-rozbiory/

    Adam M.
    Warto też poczytać o kościele ariańskim...
    Potomkiem Arian był między innymi znany w świecie podróżnik Paweł Strzelecki... krewniak mojej bratowej. Pochodzi z nieprawego łoża. Ojcem biologicznym Pawła był hrabia Ignacy Szembek i był zarazem ojcem generała Piotra Szembeka. Szembekowie byli Arianami... pomagali biednym. W necie można poczytać o wszelakich pomocach udzielonych przez Pawła Strzeleckiego. Zawsze stał w obronie słabszych.
    Arianie sprowadzili pierwszą jabłoń z Holandii. Utworzyli słynną w całej Europie Uniwersytet Rakowiecki w Rakowie, byli wrogami szlachty i autorami zapisów Konstytucji 3 maja. Amerykanie, Holendrzy, Anglicy podchwycili nauki Arian, toteż Amerykanie pierwsi w świecie uchwalili Konstytucję Stanów Zjednoczonych. Podchwycenie nauki Arian, nastąpiło dzięki wypędzeniu po Potopie Szwedzkim przez Króla Jana Kazimierza. Byli grożnymi konkurentami KK, toteż przy pomocy jezuitów hiszpańskich zostali wygnani z Polski, chyba ze przeszli na wiarę katolicką. Finansowali zdolnych na Uniwersytecie Rakowieckim, a KK co zrobił dla Polaków? nędza i rozpacz!
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 11-01-2022 o 16:39

  13. #253

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Czytać umiesz? A myśleć?
    To może do czasów odsieczy wiedeńskiej się wróćmy lub by tak daleko nie sięgać – z nazistami też na moskali mogliśmy ruszyć a jeśli chodzi o „Solidarność” i ks. Popiełuszkę oraz jemu podobnych, których też kościół się wyrzekł – do rozbioru Ukrainy też mogliśmy się przyłożyć, wszak mieliśmy propozycję by ją z proponującym rozebrać. Tak dla wyjaśnienia film pt. „Kler” też oglądałem.

    Ani Tobie ani nikomu nic na to nie poradzę, że na bezrybiu rak też ryba a jak trwoga, to do Boga.

    Po co się w tym dalej babrać – czas i nerwy marnować – ważniejsze sprawy mamy na głowie a jak zauważyłeś chyba - coś na przód dało się popchnąć.

    Zastanawia mnie to : „Tak jest, bufor tylko pogarsza parametry pracy PC.” i odpowiedź na to : „Co za bzdury!!!”
    Kto ma tu rację, bo wychodzi mi na to, że tak Ty jak i on - ma rację – tylko wymiarkować nie mogę na czym ta racja polega??? i po co bufor #190 w tym wszystkim.
    Nie wiem jak w Wielkopolsce z antysmogową ale jak by nie było, to i tak ten kocioł pójdzie do kasacji a w tedy tylko PV i PC zostanie - jakoś ogarnąć tego nie mogę.

  14. #254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Pies ogrodnika!!!

    Nooo choć byś się wrażeniami swymi z tego powodu podzielił???
    Nooo choć byś o uczuciach swych z tego powodu co rzekł???
    Nooo co dzięki temu żeś zyskał???
    Nooo i co ci z tego przyszło???
    Nooo Cooo???
    Aaaa tak - Tooo Cooo – zaś świński ryj w pustym korycie obity – czyż nie ???
    Przecież mu wyświadczyłem przysługę, za którą podziękował.
    A ty kolejny bezsensowny post masz na koncie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #255

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Przecież mu wyświadczyłem przysługę, za którą podziękował. A ty kolejny bezsensowny post masz na koncie
    Oooo moje posty się nie martw – bez celu tego nie robię i mam na to uzasadnienie swoje – w uzupełnieniu tego co już ci napisałem – teraz jeszcze to ci dokładam - piszesz jak : https://synonim.net/synonim/matacz i masz czelność w taki sposób przypisywać sobie rzecz w której prawdopodobieństwa brak - nie odpowiadając mi przy tym na zadane ci pytania.
    To po co się do mnie odzywasz skoro nie chcesz ze mną gadać – zaś zwady na siłę szukasz czy co??? i że bo niby w twoich postach sens jakiś jest!!! - co.

  16. #256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak podziękowała mi osoba zainteresowana:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8110850

    A jakiś pieniacz napisał post #233
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #257

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tak podziękowała mi osoba zainteresowana:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8110850
    #185 – aś odpłacił pięknym za nadobne – na priv nie pisałeś do niego czy na stronie o zamiarze swoim – jeszcze tyle ci z tego zostało :
    Nooo choć byś się wrażeniami swymi z tego powodu podzielił???
    Nooo choć byś o uczuciach swych z tego powodu co rzekł???
    Nooo co dzięki temu żeś zyskał??? - załatwione – co ci po tym - już nie moja rzecz.
    Nooo i co ci z tego przyszło??? - załatwione – wszak podziękował ci i ciesz się tym.

    Co z resztą będzie???

  18. #258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.980

    Domyślnie

    Co twoje wpisy mają wspólnego ze schyłkiem węgla?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zainteresowany podziękował, za moją reakcję i za to, że ten dziwny i dość ośmieszający link nie wkleja się pod jego wypowiedziami, a @samsu robi z tego problem.
    Kabaret...
    Zajmij się węglem raczej...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 11-01-2022 o 20:00
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #260
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.874

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Ma zasługi... w trzech rozbiorach Polski. Kiedyś Polska byłą potęgą w Europie.... rządzona przez ewangelików! Odtąd, kiedy Watykan przejął władzę, mamy taką, a nie inną Polskę do dziś
    W rozbiorze Polski główny i zasadniczy udział mieli tacy ludzie jak dzisiejsza platforma obywatelska oraz sld , nikt inny to ta sama sprzedajna rasa ludzi . by nie kościół to nikt pewnie by nie słyszał o kraju pod nazwą Polska .

Strona 13 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony