dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 823 z 893
Pokaż wyniki od 16.441 do 16.460 z 17847
  1. #16441
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Owszem, ale czy Ty byś pogrążał swoich znajomych i kolegów? To o czym napisałem można zweryfikować samemu. Ale nie widzę, żebyś podważał to nawet dla zasady, bo było by to nieroztropne.
    Problemem jest skala... tego nikt z nas się nie dowie.
    A największym problemem jest brak empatii dla obcyh ludzi...
    W środowisku lekarzy sytuacja jest inna, jeśli rozważają szczepienia to wolą najpierw się przetestować na ilość przeciwciał i szczepienie wykonać wtedy kiedy będzie konieczne. A jak potrzebują papierka to... mają papierek, co za problem.
    Dla mas nie ma takiej opcji. Masy mają być po prostu wyszeczepione bez zbędnych pytań. Oczywiście, jeśli ktoś sam się zainteresuje i będzie nalegał - to ma taką możliwość. Ale narracja medialna nie wspona o takiej możliwości.
    To poproszę o taką analizę, bo ja nie wiem jak miałbym to zweryfikować.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Analizy co do śmiertelności covid masz... nosz wszędzie. Za rączkę do przedszkola też Ciebie zaprowadzić?
    No i jaki wniosek z tej analizy? Bo jeśli jakiś patogen wywołuje ponad 100k potwierdzonych przypadków śmiertelnych w ciągu 2 lat w populacji 38 milionów, to moim zdaniem całkiem sporo.

  2. #16442
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Ani to potwierdzone ani to rzetelne a już na pewno służbie zdrowia nie zależy aby to się skończyło , to skończą politycy .

  3. #16443
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Ani to potwierdzone ani to rzetelne a już na pewno służbie zdrowia nie zależy aby to się skończyło , to skończą politycy .
    To co znowu za teoria? Twierdzisz, że polscy lekarze uczestniczą w ogólnoświatowym spisku? Oczywiście masowo uczestniczą.

  4. #16444
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    To co znowu za teoria? Twierdzisz, że polscy lekarze uczestniczą w ogólnoświatowym spisku? Oczywiście masowo uczestniczą.
    Chłopie w jakim spisku ?? tu chodzi o kasę kasę i jeszcze raz kasę , wiesz ile zarabiają tak zwani pierwszej lini ? nawet pracownik niemedyczny czyli sprzątaczka zarabia nawet do 20 tys zł to komu ma zależeć na końcu ??? ludzi zawsze zostaną ludźmi , podczas wojny też byli bardzo wykształceni lekarze głównie z Austri największe katy, żeby nie było nikogo w PL nie obrażam czy nazywam katem tylko pokazuję zachowania ludzkie jak im się pozwoli na wszystko i zwolni z odpowiedzialności , jasne ?

  5. #16445

  6. #16446
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Chłopie w jakim spisku ?? tu chodzi o kasę kasę i jeszcze raz kasę , wiesz ile zarabiają tak zwani pierwszej lini ? nawet pracownik niemedyczny czyli sprzątaczka zarabia nawet do 20 tys zł to komu ma zależeć na końcu ??? ludzi zawsze zostaną ludźmi , podczas wojny też byli bardzo wykształceni lekarze głównie z Austri największe katy, żeby nie było nikogo w PL nie obrażam czy nazywam katem tylko pokazuję zachowania ludzkie jak im się pozwoli na wszystko i zwolni z odpowiedzialności , jasne ?
    W Niemczech też? Austrii? Włoszech? UK? Irlandii? Chinach? Bo może nie zauważyłeś, ale pandemia nie jest tylko na terenie RP. I jeszcze mi wytłumacz skąd ci lekarze wytrzasnęli np w tygodniu 29 marca do 4 kwietnia prawie 14 tysięcy trupów i dlaczego od 28 czerwca do 4 lipca już im na kasie nie zależało i zaraportowanych zostało typowo dla Polski około 7.5 tysiąca? Oni te tysiące zgonów gdzieś chowają i sobie tak raportują w okresie kiedy im się podoba? A może łapanki robią i masowo mordują? No to by miało sens, bo by tłumaczyło dlaczego w latach 2016-2019 średnio rocznie umierało 405 tysięcy osób, w 2020 było to 486 tysięcy (80 tysięcy ponad "normę"), a w 2021 520 tysięcy (110 tysięcy ponad "normę"). Skąd te ponadnormatywne 200 tysięcy zgonów w ciągu dwóch lat?

    Co do "nie chcę nikogo obrażać" to słabo ci idzie. Nie dość, że szerzysz oszczerstwa (patrz wyżej), porównujesz ze zbrodniarzami, to jeszcze kłamiesz o zarobkach. Jest bardzo duże zapotrzebowanie na wolontariuszy na oddziałach covidowych, możesz się zgłosić, zobaczyć na własne oczy jak tam jest, z czym się zmagają. Poproszę o listę płac, rozporządzenie, cokolwiek, co by uprawdopodobniało 20 tyś dla pracownika niemedycznego czyli sprzątaczki, jest to kolejne kłamstwo twojego autorstwa.

  7. #16447
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Polecam kawkę na spokojnie i pomyśleć komu zależy na tym po co dlaczego a wszystko zrozumiesz , widzisz co się dzieje na około chyba co ? , 3 grupy które ja skreślam to pierwsze politycy wszelkiej maści następnie dziennikarze jeśli ta nazwa to aby im jeszcze przystoi bo najnormalniej się sprzedali , myślę że widziałeś faktury ile każde media dostają na sianie grozy ? trzecia grupa to medycy (nie wszyscy) , a że cały świat ? no cuż ktoś dobrze się bawi zarabiając przy tym bajońskie sumy i tylko szkoda że my dostaniemy po dupie za to zresztą już dostajemy a to dopiero początek , za rok może dwa przypomnij sobie co pisałem .
    ps więcej nie zabieram czasu ,meczą mnie takie klepaniny a bronić zbrodniarzy ja nie będę .

  8. #16448
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Polecam kawkę na spokojnie i pomyśleć komu zależy na tym po co dlaczego a wszystko zrozumiesz , widzisz co się dzieje na około chyba co ? , 3 grupy które ja skreślam to pierwsze politycy wszelkiej maści następnie dziennikarze jeśli ta nazwa to aby im jeszcze przystoi bo najnormalniej się sprzedali , myślę że widziałeś faktury ile każde media dostają na sianie grozy ? trzecia grupa to medycy (nie wszyscy) , a że cały świat ? no cuż ktoś dobrze się bawi zarabiając przy tym bajońskie sumy i tylko szkoda że my dostaniemy po dupie za to zresztą już dostajemy a to dopiero początek , za rok może dwa przypomnij sobie co pisałem .
    ps więcej nie zabieram czasu ,meczą mnie takie klepaniny a bronić zbrodniarzy ja nie będę .
    Jeśli ty już pomyślałeś "komu zależy na tym po co dlaczego" i wszystko rozumiesz, wiesz kto jest zbrodniarzem, kto jest przekupiony to możesz wytłumaczyć skąd wzięło się ponad 60 tysięcy zmarłych w listopadzie 2020 roku, gdy w tym samym miesiącu rok, dwa, trzy i tak dalej lata wcześniej było to 38 tysięcy. Jak ten tobie znany zbrodniarz, czy grupa, wytrzasnęła w jednym miesiącu ponad 20 tysięcy osób, czyli 50% standardowej liczby miesięcznych zgonów i ich uśmierciła? Jeśli nie ma pandemii, nie ma czynnika dodatkowego, to ktoś przeprowadził operację masowego mordowania i na terenie Polski zabił 20 tysięcy osób w jeden miesiąc? Może jakiś inny foliarz wesprze gogusia, bo chyba wyczerpały mu się pokłady fantazji.

  9. #16449
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.665
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    @SAVAGE7
    Ja jestem pewien paru rzeczy, jeśli chodzi o Ciebie, niestety brak mi pewności w temacie umiejętności logicznego argumentowania z Twojej strony.
    Twoje przypisywanie Polakom domniemanych strachów i lęków wygląda mi na syndrom oblężonej twierdzy, ale powinno przejść, jak sytuacja się uspokoi.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 26-01-2022 o 14:09

  10. #16450
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.665
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Tak.... a część z nich jest wpisana... bo mogła być i tyle.
    Jak jest naprawdę to nie dowiesz się zbytnio. Jeśli się zainteresujesz i popytasz u źródła. Tzn. ludzi który mają wpływ na statystyki to usłyszysz, że nadużycia się "zdarzają". W jakiej skali? Kto wie? Trzeba by wszystkich wypytać.
    Ale czy to ewenement? To mi się niestety nie wydaje.
    Bo mamy narrację która raczej sugeruje aby proceder zwiększać, daje to wyraźne finansowe korzyści lekarzem, zakładom pogrzebowym. No i każdemu poza rodzinom ofiary.

    .
    .
    Czyli kto fałszuje statystyki? Polacy, czy Francuzi ?
    I od kiedy ?
    Dlaczego pierwsza fala w tych krajach charakteryzowała się porównywalną śmiertelności, a teraz, kiedy jest tam dużo więcej zaszczepionych zaczęła się rozjeżdżać?

  11. #16451
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    669

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    To poproszę o taką analizę, bo ja nie wiem jak miałbym to zweryfikować.
    Mam to gdzieś czy Ty mi wierzysz czy nie. Nie mam żadnej presii aby ludzi na siłe uszczęśliwiać i uświadamiać. Możemy sobie o tym conajwyżej podyskutować.
    Rzuć jakąś odpowiedź sensowną, ripostę, przyczep się czegoś...

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    No i jaki wniosek z tej analizy? Bo jeśli jakiś patogen wywołuje ponad 100k potwierdzonych przypadków śmiertelnych w ciągu 2 lat w populacji 38 milionów, to moim zdaniem całkiem sporo.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/COVID-19
    To, że w Polsce śmiertelność wychodzi taką jaką pokazuje MZ to czego to dowodzi? Nie masz swoich wniosków? Tylko te narzucone przez MZ i media?

    W linku masz rubrykę pokazującą jakieś przybliżone szacunki. Jak się przyjrzysz zobaczysz, że są mocno niestabilne... ale wszystkie są bardzo niskie.
    dla porównania masz jeszcze

    śmiertelność grypy to 0,1-0,5% według gov.pl

    A wracając do naszych statystyk... to skąd tyle zgonów akurat u nas w Polsce?
    Pośrednio przez covid... polityka wirusowa odciska piętno na nas wszystkich.

    ps. przypadki śmiertelne są liczone od ludzi którzy się zarażą, nie od populacji globalnej. Więc licząc ogólnie wskaźniki dla covid i grypy są mniejsze.
    Mimo, że zbliżone do siebie to covid ma większą zaraźliwość niż grypa.

    ps2.
    Poza tym próbowałem szukać w google śmiertelności covid... fajna zabawa. Polecam niedowiarkom. Wszystkie informacje są tak sformułowane abyś nie znalazł tego jak te % są małe. Dziwne... jeszcze rok temu było to łatwo dostępne.

  12. #16452
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    669

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Czyli kto fałszuje statystyki? Polacy, czy Francuzi ?
    I od kiedy ?
    Dlaczego pierwsza fala w tych krajach charakteryzowała się porównywalną śmiertelności, a teraz, kiedy jest tam dużo więcej zaszczepionych zaczęła się rozjeżdżać?
    Właśnie to jest dobre pytanie.
    Bo śledząc ten wątek jesteś na pewno świadom jaka jest śmiertelność covid... i tego jak wyglądają statystyki zgonów w różnych krajach.
    Nic cholera się nie pokrywa, nie?
    Czyli ktoś kłamie... a kto? Tutaj wchodzą teorie spiskowe i teorie fanatyków.
    I zdajesz sobie sprawę, że ludzie zawsze umierają... i jest spore pole do popisu odnośnie śmierci z covid i na covid.
    Wszystko opiera się na dobrej wierze... .
    Tak jak i skuteczność szczepienia... to też dobra wiara, że to coś jednak daje, bo musi? Nieprawda?

  13. #16453
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Mam to gdzieś czy Ty mi wierzysz czy nie. Nie mam żadnej presii aby ludzi na siłe uszczęśliwiać i uświadamiać. Możemy sobie o tym conajwyżej podyskutować.
    Rzuć jakąś odpowiedź sensowną, ripostę, przyczep się czegoś...
    Jakbyś nie zauważył tytuł wątku to "KORONAWIRUS - przydatne informacje, walka z mitami i plotkami". Ty piszesz mity i plotki, ja z nimi walczę.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    https://pl.wikipedia.org/wiki/COVID-19
    To, że w Polsce śmiertelność wychodzi taką jaką pokazuje MZ to czego to dowodzi? Nie masz swoich wniosków? Tylko te narzucone przez MZ i media?

    W linku masz rubrykę pokazującą jakieś przybliżone szacunki. Jak się przyjrzysz zobaczysz, że są mocno niestabilne... ale wszystkie są bardzo niskie.
    dla porównania masz jeszcze

    śmiertelność grypy to 0,1-0,5% według gov.pl
    A jakiś wniosek? Coś napisałeś, ale nie mam pojęcia czy coś uzasadniasz, czy o czymś informujesz.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    A wracając do naszych statystyk... to skąd tyle zgonów akurat u nas w Polsce?
    Pośrednio przez covid... polityka wirusowa odciska piętno na nas wszystkich.
    Widzę, żeś oblatany, to może ty jesteś wstanie uzasadnić jakaż to polityka wirusowa wywołuje takie okresowe kilkutygodniowe, makabryczne w skutkach efekty?
    Któryż to element tej polityki powoduje 50% wztost liczby zgonów w jednym miesiącu w porównaniu rok do roku? Co się wydażyło w czasie poprzedzającym listopad 2020, że w tym miesiącu umarło o ponad 20 tysięcy więcej osób niż rok wcześniej?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8115775

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    ps. przypadki śmiertelne są liczone od ludzi którzy się zarażą, nie od populacji globalnej. Więc licząc ogólnie wskaźniki dla covid i grypy są mniejsze.
    Mimo, że zbliżone do siebie to covid ma większą zaraźliwość niż grypa.
    What?

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    ps2.
    Poza tym próbowałem szukać w google śmiertelności covid... fajna zabawa. Polecam niedowiarkom. Wszystkie informacje są tak sformułowane abyś nie znalazł tego jak te % są małe. Dziwne... jeszcze rok temu było to łatwo dostępne.
    Chyba powinienem gratulować, ale nie jestem pewien

  14. #16454
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    669

    Domyślnie

    No to walcz dzielnie, dostaniesz może jakiś order albo certyfikat walecznego...

    To co napisałem Ty traktujesz jako plotki i mity. OK, co ja mam Ci na to odpowiedzieć? Przekonanego nic nie przekona.
    Cieszy mnie natomiast to, że sprawia Ci to satysfakcję i się spełniasz w tej roli obrońcy przed plotkami i mitami.

    Moich wniosków nie wyłapałeś... no to nie mam już z Tobą o czym dyskutować.

    Dodatkowo nie wiesz o jaką "politykę wirusową" chodzi... no cóż pozazdrościć można, że nie miałeś przygód ze służba zdrowia.
    Po pierwsze aby stwierdzić te Twoje 20tyś... które nie wiadomo co oznacza, bo zostało wyciągnięte z ogólnej liczby zgonów....
    Poproszę o całkowite dane ilości zgonów najlepiej pogrupowane wiek, choroby i na co zmarł.
    dla tego i poprzedniego roku. Wtedy można coś powiedzieć o wzrostach i rozrzutach w liczbie zgonów.
    Póki co... mamy kreatywne statystyki.
    Ale fakt, z tego co widzę mamy aktualnie dużą falę zgonów... często nieszczepionych w wieku 50+. Tylko, ze to niekoniecznie sam covid ich wykończył.
    Tylko podejście służby zdrowia do takich pacjentów. Do tego dodajmy podejście pacjentów którzy robią wszystko aby nie trafić do służby zdrowia... a kiedy trafiają, to mimo chęci i tak ciężko im pomóc.(to jest to co nazwałem w skrócie polityką wirusową). A jak sytuację okrasimy jeszcze bonusami finansowymi za pacjętów z covid. To mamy efekty jakie widzimy.

    Do ludzi z zatwardzeniem umysłowym i tak to nie dociera, wierzą w bajeczki.
    Wyszczepienie wszystkich im pomoże i będą mogli zaznać wiecznego szczęścia przed TV w krainie iglaków.

  15. #16455
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Moich wniosków nie wyłapałeś... no to nie mam już z Tobą o czym dyskutować.
    Wnioski da się zauważyć, ale ich podstaw jakoś nie potrafisz zaprezentować, tylko podajesz bliżej nieokreślone ogólniki i hasła. Dlatego zamiast wniosków proszę cię o podstawy do ich wyciągnięcia.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Dodatkowo nie wiesz o jaką "politykę wirusową" chodzi... no cóż pozazdrościć można, że nie miałeś przygód ze służba zdrowia.
    Po pierwsze aby stwierdzić te Twoje 20tyś... które nie wiadomo co oznacza, bo zostało wyciągnięte z ogólnej liczby zgonów....
    Poproszę o całkowite dane ilości zgonów najlepiej pogrupowane wiek, choroby i na co zmarł.
    dla tego i poprzedniego roku. Wtedy można coś powiedzieć o wzrostach i rozrzutach w liczbie zgonów.
    Póki co... mamy kreatywne statystyki.
    Tak sobie pozwolę przypomnieć, iż to ty stwierdziłeś, że to polityka wirusowa jest przyczyną, więc poprosiłem o szczegóły, który element tej polityki. To nie moje 20 tysięcy, tylko to 20 tysięcy z danych USC. Moim zdaniem przyczyną bezpośrednią i pośrednią jest Covid. Proces dowodowy, że tak nie jest pozostawiam po twojej stronie, bo ja nie jestem wstanie odkryć co ci chodzi po głowie, skąd się biorą twoje twierdzenia.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Ale fakt, z tego co widzę mamy aktualnie dużą falę zgonów... często nieszczepionych w wieku 50+. Tylko, ze to niekoniecznie sam covid ich wykończył.
    Tylko podejście służby zdrowia do takich pacjentów. Do tego dodajmy podejście pacjentów którzy robią wszystko aby nie trafić do służby zdrowia... a kiedy trafiają, to mimo chęci i tak ciężko im pomóc.(to jest to co nazwałem w skrócie polityką wirusową).
    Czyli co? W zeszłym roku umarło dodatkowo 100 tysięcy ludzi, czyli o 25% więcej niż wartość oczekiwana, bo unikali lekarza? Ja wiem, że w społeczeństwie jest wielu dziwaków, ale żeby 100 tysięcy z zagrożeniem życia postanowiło się nie leczyć? Fantazja to cię ponosi.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    A jak sytuację okrasimy jeszcze bonusami finansowymi za pacjętów z covid. To mamy efekty jakie widzimy.
    Jak działają te bonusy? Bo to też jest dla mnie niezrozumiałe. Bonus jest za pacjenta, czy za zgon? Za wynik testu czy za wynik choroby? Jak ten mechanizm jest sterowany przez lekarzy? To już kolejny raz ktoś pisze o tych bonusach, ale ciągle nie wiem jak ona generuje ... no właśnie, co generuje?

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Do ludzi z zatwardzeniem umysłowym i tak to nie dociera, wierzą w bajeczki.
    Wyszczepienie wszystkich im pomoże i będą mogli zaznać wiecznego szczęścia przed TV w krainie iglaków.
    Twoim przykładem postanowiłem otworzyć umysł i poznawać świat. Stąd moje wątpliwości co do przedstawianych tez, tyle znaków zapytania o nieścisłości, tyle pytań o korelacje. Tak się lubisz szczycić tym, żeś wiedzący, myślący, niespodlony przez TV, to się chciałem dowiedzieć u źródła. Nie spraw mi zawodu, nie bądź jak goguś i nie podkulaj ogonka

  16. #16456
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Jak umrzesz na "raka wątroby, płuc czy wysiądzie ci pompka", a test wykaże że jesteś zakażony, to oficjalnie umrzesz na COVID i nasze MZ dostanie orgazmu cytując liczby zakażonych i zmarłych.
    To czy zostaniesz zaliczony do zaszczepionych czy niezaszczepionych ofiar COVI-du zależeć będzie od aktualnych potrzeb propagandowych i bieżącej definicji "zaszczepionego".
    Nie fikaj tyle bo ci pegazusa zhakuje
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #16457
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Polecam kawkę na spokojnie i pomyśleć komu zależy na tym po co dlaczego a wszystko zrozumiesz , widzisz co się dzieje na około chyba co ? , 3 grupy które ja skreślam to pierwsze politycy wszelkiej maści następnie dziennikarze jeśli ta nazwa to aby im jeszcze przystoi bo najnormalniej się sprzedali , myślę że widziałeś faktury ile każde media dostają na sianie grozy ? trzecia grupa to medycy (nie wszyscy) , a że cały świat ? no cuż ktoś dobrze się bawi zarabiając przy tym bajońskie sumy i tylko szkoda że my dostaniemy po dupie za to zresztą już dostajemy a to dopiero początek , za rok może dwa przypomnij sobie co pisałem .
    ps więcej nie zabieram czasu ,meczą mnie takie klepaniny a bronić zbrodniarzy ja nie będę .
    Na Twoim miejscu byłbym bardzo ostrożny w argumentach
    Trzech na jedenastu posłów Konfederacji zaszczepiło się na Covid. Co jeszcze ciekawsze dwóch na trzech z występujących pod transparentem znanym z Auschwitz
    żródło: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ktor...cc=ucs&utm_v=2
    ----
    Oczywiście Onet kłamie

  18. #16458
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  19. #16459
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.952

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Mam to gdzieś czy Ty mi wierzysz czy nie. Nie mam żadnej presii aby ludzi na siłe uszczęśliwiać i uświadamiać. Możemy sobie o tym conajwyżej podyskutować.
    Rzuć jakąś odpowiedź sensowną, ripostę, przyczep się czegoś...

    https://pl.wikipedia.org/wiki/COVID-19
    To, że w Polsce śmiertelność wychodzi taką jaką pokazuje MZ to czego to dowodzi? Nie masz swoich wniosków? Tylko te narzucone przez MZ i media?

    W linku masz rubrykę pokazującą jakieś przybliżone szacunki. Jak się przyjrzysz zobaczysz, że są mocno niestabilne... ale wszystkie są bardzo niskie.
    dla porównania masz jeszcze

    śmiertelność grypy to 0,1-0,5% według gov.pl

    A wracając do naszych statystyk... to skąd tyle zgonów akurat u nas w Polsce?
    Pośrednio przez covid... polityka wirusowa odciska piętno na nas wszystkich.

    ps. przypadki śmiertelne są liczone od ludzi którzy się zarażą, nie od populacji globalnej. Więc licząc ogólnie wskaźniki dla covid i grypy są mniejsze.
    Mimo, że zbliżone do siebie to covid ma większą zaraźliwość niż grypa.

    ps2.
    Poza tym próbowałem szukać w google śmiertelności covid... fajna zabawa. Polecam niedowiarkom. Wszystkie informacje są tak sformułowane abyś nie znalazł tego jak te % są małe. Dziwne... jeszcze rok temu było to łatwo dostępne.
    Może się przyczepię - daj dane dotyczące omawianych tematów a nie własne przemyślenia nie poparte faktami.

    Masz jakieś dane podane przez MZ i lekko sobie piszesz:
    "To, że w Polsce śmiertelność wychodzi taką jaką pokazuje MZ to czego to dowodzi? Nie masz swoich wniosków? Tylko te narzucone przez MZ i media?"
    Daj swoje wnioski nie narzucone przez MZ, TV, YT i przez antyszczepionkowców.

    "śmiertelność grypy to 0,1-0,5% według gov.pl" - w odniesieniu do zachorowań na grypę? (wg ps)
    Duża rozbieżność między 0,1% a 0,5% wynika z porównania śmiertelności w różnych latach?

    "A wracając do naszych statystyk... to skąd tyle zgonów akurat u nas w Polsce?
    Pośrednio przez covid... polityka wirusowa odciska piętno na nas wszystkich."

    W innych państwa jest dużo mniejsza czy dużo większa śmiertelność?
    W innych państwach jest inna "polityka wirusowa" ?
    Co rozumiesz pod pojęciem "polityka wirusowa" ? Wpływ polityki na wirusa?

    Nie wiem czy szukanie w googlo śmiertelności covid to fajna zabawa.
    Co ciebie tak bawi??

    World

    Coronavirus Cases: 360,523,165, Deaths: 5,637,795
    śmiertelność 1,56%

    Europa
    Coronavirus Cases:118.067.895, Deaths: 1.602.423
    śmiertelność 1,36%

    Polska
    Coronavirus Cases:4.637.776, Deaths: 104.373
    śmiertelność 2,25%
    czyli znacznie o 65% większa niż średnia europejska
    https://www.worldometers.info/coronavirus/#main_table

    Może to wpływ "polityki wirusowej" prowadzonej m.in. przez takich jak ty znawców tematu..


    Śmiertelność grypy to 0,1-0,5% czyli ok. 5-20 razy mniejsza.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #16460
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Tarcza Antyinflacyjna 2.0
    "Łączny spadek dochodów budżetu państwa oszacowano na ok. 11,6 mld zł, z czego obniżenie VAT na żywność i napoje ma się przełożyć na spadek o ok. 2,92 mld zł, w przypadku paliw ma on wynieść ok. 3,11 mld zł, spadek VAT na nawozy to negatywny skutek dla budżetu na poziomie 0,52 mld zł, na gaz - ok. 2,09 mld zł, na energię elektryczną to ok. 2,30 mld zł, a na energię cieplną - ok. 0,67 mld zł.(PAP)"
    Bankier.pl
    500+
    "Obecnie korzysta z niego 6,6 mln dzieci, a roczny koszt tego wsparcia to 41 mld zł"

    Zabierając te durne 500+ i obniżając podatki o ile można by poprawić życie wszystkich? Starych i młodych. Zdrowych i chorych.
    Debile co zaoszczędzą to i tak rozdupca a co mają coś w głowie to będą mieli większe środki do poprawy jakości życia lub inwestycji.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 823 z 893

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony