dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21

    Domyślnie

    Czy będziesz mieszkał w dwóch domach na raz ?

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.851

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Czy będziesz mieszkał w dwóch domach na raz ?
    Kupiłem młodemu a on nie chce tu narazie mieszkać , okazja była to kupiłem może go trochę odnowię zamieszkam a obecny sprzedam albo oba sprzedać i rura na jakieś karaiby czy tam inne ciepłe i tanie kraje .

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kacu1977

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wilkowice
    Kod pocztowy
    43-365
    Posty
    25

    Domyślnie

    A jeśli chodzi o sterowniki Tech to nie chodzi mi o to, że to fajny, wypasiony gadżet przyciągający klientów ale o to, że sterowniki tej firmy będą na mojej podłogówce z modułem internetowym i fajnie by było jakby dało się to w jedną całość połączyć.
    Kurczę, strasznie jesteście tutaj przeczuleni na punkcie "promowania" jakiś produktów

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.851

    Domyślnie

    Podłogówka nie potrzebuje żadnych sterowników one tylko szkodzą niczego nie wnosząc poza kosztami .

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.318

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacu1977 Zobacz post
    sterowniki tej firmy będą na mojej podłogówce z modułem internetowym i fajnie by było jakby dało się to w jedną całość połączyć.
    Gadżeciarz jesteś i tyle. Co ty chcesz modulować przez internet?. Takie sterowanie ma sens przy pompie ciepła ale nie przy kotle na paliwo stałe gdzie opał (ciepło) starcza na określony czas.
    Regulamin forum

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kacu1977

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wilkowice
    Kod pocztowy
    43-365
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Gadżeciarz jesteś i tyle. Co ty chcesz modulować przez internet?. Takie sterowanie ma sens przy pompie ciepła ale nie przy kotle na paliwo stałe gdzie opał (ciepło) starcza na określony czas.
    Tak, masz całkowitą rację, jestem i nie pierwszy raz to słyszę Preferencje są jak pośladki, każdy ma swoje A argument o starczaniu ciepła z paliwa stałego na określony czas uważam za nie do końca trafiony bo mogę mieć duży zasobnik na groszek i doładowywać przed jego opróżnieniem co daje mi ciepło non stop od września do maja. Tak jak w pompie.
    Ale zejdźmy z tematu sterowników bo tutaj raczej wspólnego zdania nie znajdziemy

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.318

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacu1977 Zobacz post
    A argument o starczaniu ciepła z paliwa stałego na określony czas uważam za nie do końca trafiony bo mogę mieć duży zasobnik na groszek i doładowywać przed jego opróżnieniem co daje mi ciepło non stop od września do maja.
    Tak jak pisałem - gadżeciarz z pełnym popielnikiem. Widziałem już takich którzy zgłaszali problem z kotłem (nie chce się palić) a na pytanie czy wyrzucili popiół twierdzili że jak to przecież sprzedawca mówił ze kocioł jest w pełni automatyczny.

    Tak jak w pompie.
    Człowieku co ty porównujesz.
    Ale zejdźmy z tematu sterowników bo tutaj raczej wspólnego zdania nie znajdziemy
    Sterownik to zwykły algorytm który się wstrzela raz na 100 domów. Ludzkiego oka oraz rozumu (nie zwolni z myślenia) nic nie zastąpi.
    Regulamin forum

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    60 kg/7 dób więc wychodzi 8,5kg/ dobę ale zaokrąglam to zawsze do 10 /doba bo raz cieplej raz zimniej ,
    Wiesz o tym dobrze, że to nic nie mówi mi i nikomu, bo zapotrzebowanie na ciepło jest w tym nieznane i dlatego na opinii mi Twojej zależy. Zapotrzebowanie z Czyste Ogrzewanie bierzemy – ale jak to zapotrzebowanie się ma do spalania, to chcę ustalić i na tym mi zależy.
    O PID piszesz wiele ale na PID czegoś takiego nie ma i czegoś takiego nie osiągniesz.
    Niebieski ogień w kotle podczas spalania węgla = ekogroszku (Blue flame) https://www.youtube.com/watch?v=gL9TG8PaaH8&t=4s
    Dlatego w inny sposób do tego trzeba dążyć i zmierzać.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kacu1977

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wilkowice
    Kod pocztowy
    43-365
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Tak jak pisałem - gadżeciarz z pełnym popielnikiem. Widziałem już takich którzy zgłaszali problem z kotłem (nie chce się palić) a na pytanie czy wyrzucili popiół twierdzili że jak to przecież sprzedawca mówił ze kocioł jest w pełni automatyczny.
    Będę szczery. Nie mam już ochoty na dyskusje z Tobą bo coś mi się zdaje, że pozjadałeś wszystkie rozumy. Zaszufladkowałeś mnie i porównałeś do ludzi nie myślących a to było po prostu chamskie. Starasz się każdemu narzucić swoje racje i nikt nie ma prawa zrobić instalacji po swojemu, wsadzić sobie pierdyliarda sterowników...
    Myślałem że z tego forum coś się dowiem przed remontem domu. Jednak nie. Mało pomocy, głównie sprowadzanie do parteru.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.318

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacu1977 Zobacz post
    Będę szczery. Nie mam już ochoty na dyskusje z Tobą bo coś mi się zdaje, że pozjadałeś wszystkie rozumy.
    Zaszufladkowałeś mnie i porównałeś do ludzi nie myślących a to było po prostu chamskie.
    Od początku nie miałeś gdyż jako pierwszy zignorowałeś moją odpowiedz i to było z twojej strony chamskie - cwaniaczku.
    Starasz się każdemu narzucić swoje racje i nikt nie ma prawa zrobić instalacji po swojemu, wsadzić sobie pierdyliarda sterowników.
    To po co się pytasz skoro później jesteś obrażony że ktoś nie potwierdza twoich pierdyliandi.
    Myślałem że z tego forum coś się dowiem przed remontem domu. Jednak nie. Mało pomocy, głównie sprowadzanie do parteru.
    Człowieku z takim podejściem to co najwyżej widzę cię przy jakiejś elektronicznej kozie.

    .
    Regulamin forum

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacu1977 Zobacz post
    Będę szczery.
    Skoro tak, to i ja się do tego podłączę.
    Napisałeś wiele co jednoznacznie stanowi na rzecz tego co osiągnąć chciałeś. Wejrzyj na spokojnie o czym tu pisałeś i spójrz na to przez pryzmat tego co się dzieje na forach oraz co przez to faktycznie potrzebujący zyskać może, bo są i tacy co o radę proszą a faktycznie przekonują do tego o co pytają.
    Tak dla przykładu o kanale Afriso na YT pisałeś, ja też z nimi tam na temat tego ich cud 3D ATV dyskutowałem i po dyskusji z nimi już mi wyszło z głowy by ochronę powrotu na 3D ATV zrobić – będzie na pompie obiegowej ochrona powrotu zrobiona z zaworem kierunkowym.
    Wspominałeś o sprzęgle na schematach oni na temat sprzęgła też odcinek filmu mają – sprzęgło w twym układzie do czego i po co ale jak ktoś chce i sobie życzy – jego wybór i wola.
    Kanał Afriso na YT profesjonaliści prowadzą i co w komentarzach pod filmami ich znaleźć można – również są komentarze w których praktycy im udowadniają, że kit żenią i na siłę chcą swój produkt wcisnąć – to akurat piszę na swoim przykładzie.

    Obrażać się tu nie ma o co, tylko musisz popatrzeć na to tak jak zacząłeś o tym i później się to toczyło – mam nadzieję, że wyciągniesz wnioski z tego i na innym forum lub innym dziale FM-u https://forum.muratordom.pl/forum.php dalej będziesz dochodził swego ale już w oparciu o doświadczenia tu nabyte.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 29-01-2022 o 17:58

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kacu1977

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wilkowice
    Kod pocztowy
    43-365
    Posty
    25

    Domyślnie

    Ok. Może zaczniemy jakoś od początku, bo też jestem mądrzejszy o kilka rzeczy

    @DUNIA.MD - zbyt pochopnie wziąłem parę rzeczy. Mea culpa. I może nie tyle olałem twój post co po prostu nie ma tutaj powiadomień o napisaniu odpowiedzi a nie odświeżyłem przed wysłaniem i czasem odpowiadałem na post 5-6 postów wyżej i wyglądało to jak zlewanie ostatnich odpowiedzi.

    Do rzeczy:
    Pierwsza z nich i wydaje mi się najważniejsza - pisałem z "Czystym Powietrzem" i ekogroszek nie ma dotacji, gdzie wcześniej od osoby trzeciej słyszałem że ma, widać byłem w błędzie. W związku z tym praktycznie w 95% zdecydowałem się na montaż kotła pelletowego.
    Druga to taka ze w domu będzie rekuperacja która też będzie w jakimś stopniu ograniczała straty ciepła w przeciwieństwie do nawiewników i mikro wentylacji przy wentylacji grawitacyjnej. Powietrze nawiewane przez rekuperator jednak ma tą temperaturę wyższą i nie wychładza tak bardzo pomieszczenia przy mrozach w zimie.
    Miałem do czynienia z nawiewnikami w oknach i bardzo dobrym ciągiem w wentylacji grawitacyjnej w mieszkaniu na 7 piętrze w 10-piętrowcu. Łazienka ciągnęła jak odkurzacz (potrafiło wiać po nogach z kratek w drzwiach przy... ekhm... posiedzeniu) ale za to od okien potrafiło przy -10oC czasem zdrowo pociągnąć zimnem. Szczególnie spanie blisko okna było uciążliwe bo czuć było zimny powiew i czasem gdy spało się dokładnie pod samym oknem to można było obudzić się z bólem gardła.

    Pellet ma zapalarkę czyli oprócz ładowania i czasem wybierania popiołu (biorę z auto czyszczeniem) robi się na prawdę bezobsługowy. I teraz na prawdę zaczynam zastanawiać się nad buforem ciepła. Kocioł go naładuje i wygaśnie. Tylko wpierw myślałem o 10kW bo nie brałem bufora pod uwagę. Piec miałby chodzić non stop ze sprzęgłem na 65oC. Na moje 100m2 i 100% podłogi powinno to wystarczyć. Ale co jak dojdzie bufor 1000l? No i wtedy temperatura jego podgrzania była by większa. 80oC?
    C.W.U. było by grzane bezpośrednio z kotła a po jego wygaszeniu z solarów. Bufor 300l.

    Czy jednak przy takim metrażu i innych czynnikach tutaj opisanych zostać przy opcji bez bufora i paleniu 24/7 przez sezon? Bufor też podobno łapie się do dotacji z CP no ale zabiera ten 1m2.

    Teraz może mniej istotna kwestia co do ogrzewania ale będę miał zbiornik hydroforowy 300l bo wodę będę czerpał że studni. Ciekawe, gdzie ja to pomieszczę - 1000l + 300l + 300l + rekuperator który zamontuję w pomieszczeniu technicznym razem ze zbiornikami, skrzynka elektryczna z zasilaczem awaryjnym 500W do ogrzewania i oświetlenia żeby blackouty nie były mi straszne z 3 akumulatorami 110 Ah. Wpierw zakładane 1,5m x 3m może być troszkę... ciasnawe?

  13. #33

    Domyślnie

    @Kacu1977 po forum trochę latasz – trochę patrzysz – tu masz temat o pelletowcu i buforze.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...ty-ciep%C5%82a i ja tam nie wiem po co bufor do pelletowca jak i na co Ci to sprzęgło.
    Na groch kiedyś były dotowane ale już od jakiegoś czasu nie są – pozostaje tylko możliwość odpisania tego od podatku.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.318

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacu1977 Zobacz post
    Pellet ma zapalarkę czyli oprócz ładowania i czasem wybierania popiołu (biorę z auto czyszczeniem) robi się na prawdę bezobsługowy.
    Wybieraj jak najmniej bajerów - czyszczaki z czasem się zapiekają i masz problem. Z tony pelletu masz szufelkę popiołu więc czapka z głowy Ci nie spadnie jak raz na jakiś czas wyczyścisz.
    I teraz na prawdę zaczynam zastanawiać się nad buforem ciepła.
    Bufor ciepła możemy zastosować tylko do kotła na węgiel i drewno czyli z ręcznym załadunkiem paliwa.
    Piec miałby chodzić non stop ze sprzęgłem na 65oC.
    Jakie non stop i jakie sprzęgło. Funkcje termostatu przejmuje panel pokojowy a ochroną powrotu kotła zajmuje się zawór antykondensacyjny z własną pompą. Łapiesz ze sterownika kotła prąd dedykowany siłownikowi i podłączasz go do pompy podłogówki. Czujnik temp. zaworu mieszającego dajesz na powrót z podłogówki i w sterowniku określasz przy jakiej temp. wracającej z obiegu pompa ma być wyłączana.
    Regulamin forum

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kacu1977

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wilkowice
    Kod pocztowy
    43-365
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Jakie non stop i jakie sprzęgło.
    Sprzęgło pojawia się w wielu schematach, gdzie jest pompa na ochronie powrotu, pompa na zasileniu C.W.U. zaraz za kotłem i pompa na zasilaniu podłogówki (w moim przypadku były by to dwa rozdzielacze na 1 pompie). Tym się właśnie kieruję. Chociaż zawór 4D spełnia podobną funkcję.
    Funkcje termostatu przejmuje panel pokojowy a ochroną powrotu kotła zajmuje się zawór antykondensacyjny z własną pompą.
    Laddomat na ochronę powrotu, dobrze Cię zrozumiałem?

    Co do bufora jednak po przeglądzie forum będę z niego rezygnował.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.851

    Domyślnie

    A ja przekornie powiem że do peleciaka bufor pasuje i to bardzo dobrze , on zapobiega częstym rozpalaniom a już latam to całkiem spoko bo rozpali raz na tydzień nabije wygasi i spoko , do ekogroszku niet ale do peletu jak najbardziej i dużo ludzi go stosuje .

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kacu1977

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wilkowice
    Kod pocztowy
    43-365
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    A ja przekornie powiem że do peleciaka bufor pasuje i to bardzo dobrze , on zapobiega częstym rozpalaniom a już latam to całkiem spoko bo rozpali raz na tydzień nabije wygasi i spoko , do ekogroszku niet ale do peletu jak najbardziej i dużo ludzi go stosuje .
    Noooo i właśnie cały czas ta kwestia chodzi mi po głowie a szczególnie jeśli pobierane będzie ok 25-30oC bo C.W.U. będzie nabijanie bezpośrednio z kociołka albo solarów. Tylko czy w tym momencie moc 10kW wystarczy do nabicia takiego bufora?

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kacu1977

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wilkowice
    Kod pocztowy
    43-365
    Posty
    25

    Domyślnie

    Przeleciałem sporo forów i jakiś artykułów. Prawdopodobnie żeby podgrzać bufor do 80oC 10kW może nie wystarczyć, żeby zrobić to na tyle efektywnie razem z grzaniem C.W.U. aby inwestowanie ok 18-20k zł w piec z buforem nawet przy dotacji na poziomie 30% było bardziej opłacalne niż 13k zł z dotacją 30% za piec 10kW. Nie chodzi tutaj o jednorazową inwestycję ale o długofalowy zwrot tej inwestycji.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.318

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    A ja przekornie powiem że do peleciaka bufor pasuje i to bardzo dobrze ,
    A ja twierdzę że jest zbędnym wydatkiem.
    on zapobiega częstym rozpalaniom
    Nic mu się nie stanie i po to został wymyslony.
    a już latam to całkiem spoko bo rozpali raz na tydzień nabije wygasi i spoko ,
    Bezsensowna teza potwierdzona padaniami które mówią że zbiornik CWU niemiłosiernie szybko rozładowuje bufor.
    do ekogroszku niet ale do peletu jak najbardziej i dużo ludzi go stosuje .
    Lepiej pasuje do ekogroszku który tylko w nazwie jest kotłem automatycznym.
    Regulamin forum

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony