dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 148

Temat: ceny a wojna

  1. #21

    Domyślnie

    Mnie jedno ciekawi, @Norbwet założył temat i ani jednego posta ( a jako autor powinien zabrać głos w dyskusji) więcej nie napisał a Wy skaczecie sobie do gardeł jakby to coś dało i coś zmieniło a w dodatku jeszcze większość poza głównym wątkiem tematu.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    To było dawno temu, ...
    Co było dawno temu a to, to co : @DUNIA.MD by po próżnicy czasu nie tracić a że hołotę i warchoł uświadamiać trzeba, to wyraź swe zdanie jak po Twojemu by to wyglądało gdyby w tym palenisku kowalskim był węgiel suchy i gdyby ono w czasie rozpalania było nakryte czymś w rodzaju lejka, który by tu chciał nie chciał pełnił rolę palnika.
    Po mojemu wyglądało by to zdecydowanie lepiej i to pod każdym względem.
    Jak rozpalić piec kowalski na węgiel kamienny? https://www.youtube.com/watch?v=eCTCBX3vHXI&t=37s.

    Tak trudno Ci się w tej kwestii wypowiedzieć lub choć skrobnąć co, że zielonego pojęcia o tym nie masz i wypowiadać na ten temat się nie będziesz.

  3. #23
    Banned
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.321

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post

    szkoda prądu na to...
    .
    Jakiego prądu?
    Ale nikomu się nie chce bawić w palenie od góry,
    Palenie od góry przy aktualnych cenach może wrócić do łask bardzo szybko. Są inne lepsze metody ekonomicznego spalania paliw stałych.
    zresztą za 2 lata będą musieli wymienić kotły na 5 klasę więc
    I co z tego, myślisz że jakość paliwa będzie szła w parze z nowymi kotłami. Tępakowi czy leserowi nawet jak dasz dobry kocioł to i tak coś spi... co odbije się jeszcze gorzej dla środowiska. Nie wspominam o krętach którzy dla kasy zmielą psa z budą i łańcuchem.

  4. #24
    Banned
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.321

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post

    Tak trudno Ci się w tej kwestii wypowiedzieć lub choć skrobnąć co, że zielonego pojęcia o tym nie masz i wypowiadać na ten temat się nie będziesz.
    Nie prowokuj mnie.
    Wrzucasz jakiegoś amatora i każesz mi się wypowiadać na temat Twojego pomysłu. Opisz to dokładniej i pogadamy.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 26-03-2022 o 19:58

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Mnie jedno ciekawi, @Norbwet założył temat i ani jednego posta ( a jako autor powinien zabrać głos w dyskusji)
    Mądra i słuszna uwaga – tylko co po tym jak autor tematu nie chce brać udziału w wątku który wywołał, to po co czas na to tracić – no chyba lepiej ten czas w taki sposób wykorzystać niż parzyć i pić czaj w oczekiwaniu na wizje tym czajem wywołane a później opowiadanie co kto zobaczył, bo jeśli o zagadnienie poruszone przez autora tematu chodzi – to jak już – to tylko do wróżki z tym – choć nie bo i tu się rysuje podejście do zagadnienia tego : nasze postrzeganie surowców naturalnych i pomysł oraz uniezależnienie się od węgla”

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Wrzucasz jakiego amatora i każesz mi się wypowiadać na temat Twojego pomysłu. Opisz to dokładniej i pogadamy.
    No co - nie widać na tym filmie jak pięknie kopci mokry węgiel w czasie rozpalania.
    No co - nie widać na tym filmie jak pięknie rozpalany węgiel się spala.
    No co - jak jak by coś takiego nad tym było jak nadmieniłem, to nie tak by to było, że wszystko razem szło by jedna dziurą i chciał nie chciał, to co szło bokami, to jak by iść musiało razem z płomieniem, to ten płomień wiele wypalił by z tego a tym samym wcześniej doszli byśmy do stanu takiego jak to wyglądało na zakończenie rozpalania tego.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post

    Kiedyś paliwo nie było tak drogie – kiedyś nie było antysmogowych – kiedyś nie było SM latającej po chatach, że ktoś śmieci spala i kiedyś nie było dronów
    No i powietrze było przeokrutnie syfiate - ale wreszcie zmierza to dobrą stronę
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    a Wy skaczecie sobie do gardeł
    Nie odczułem, żeby ktoś w tym wątku skakał mi do gardła
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post

    Palenie od góry przy aktualnych cenach może wrócić do łask bardzo szybko. Są inne lepsze metody ekonomicznego spalania paliw stałych.
    Ha, ha - proszę cię....
    Przy aktualnych cenach czego ? Węgla ?
    Jak ktoś wziął dotację, ocieplił chałupę wywalił kopciucha, założył gaz, to i tak przez określony w umowie czas nie może do niego wrócić - bo ją będzie musiał zwrócić.
    Moi rodzice tak zrobili (dotacja z miasta na ocieplenia i przejście z węgla na gaz) - i nawet nie wyobrażają sobie, aby wrócić do węgla.
    O czy, Ty w ogóle piszesz - myślisz, że my nagle do 19/20 wieku wrócimy... ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Oooo Jaaa Pierdzielęęę – co raz lepiej na tym forum dziać się zaczyna!!!

    Cośśś ty za jeden i skąd nadajesz, że nie masz odwagi przyznać się po naszemu do pochodzenia swego!!!

    .
    Normalnyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy tyyyyyyyyyyyyyyyyyyy jesteś? Czy może pisiorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr?

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Nie powinni nikogo karać tylko uczyć palić w tym co jeszcze ma. ]
    Karać i to dotkliwie.

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Taki w którym potrzeba 70 stopni na grzejniku żeby było ciepło.
    A co to za problem ocieplić dom?

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Od kolędowania to wara, .
    Idź ze swoimi katolibskimi histeriami do kościoła, a nie tutaj urządzasz krucjaty.
    Ostatnio edytowane przez mistalova ; 26-03-2022 o 19:32
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  11. #31

    Domyślnie

    Dla jednego jest dla drugiego nie ma.

  12. #32
    Banned
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.321

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ha, ha - proszę cię....
    Przy aktualnych cenach czego ? Węgla ?
    Jak ktoś wziął dotację, ocieplił chałupę wywalił kopciucha, założył gaz, to i tak przez określony w umowie czas nie może do niego wrócić - bo ją będzie musiał zwrócić.
    Moi rodzice tak zrobili (dotacja z miasta na ocieplenia i przejście z węgla na gaz) - i nawet nie wyobrażają sobie, aby wrócić do węgla.
    Ha, ha, ha - żeby było więcej od ciebie.
    Człowieku o czym ty piszesz - aktualna sytuacja zmusza ludzi do szukania czegoś tańszego nawet kosztem wygody. Znam ludzi którzy pozamawiali już kotły i twierdzą że ich głównym źródłem ogrzewania będzie drewno i węgiel a gaz to tylko dodatek.

    O czy, Ty w ogóle piszesz - myślisz, że my nagle do 19/20 wieku wrócimy... ?
    Chciałbym tak myśleć jak ty.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Znam ludzi którzy pozamawiali już kotły i twierdzą że ich głównym źródłem ogrzewania będzie drewno i węgiel a gaz to tylko dodatek.
    TO pewnie ci sami, to w dzień ataku na Ukrainę stali 2h pod stacją benzynową, a dzień później wybierali do oporu gotówkę z bankomatach
    Ja nie znam takich zamożnych, co teraz wydają dziesięć tysięcy za 200 kilo blachy.
    Prędzej pompę ciepła z dotacją
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Człowieku czy ja ci wytykam że jesteś nienormalny. Szanuję to tak jak i inne twoje zboczenia.
    Widzę, że nawet kolejne bany nic ci nie dają do myślenia.
    Być może nadszedł czas na bezterminowy.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  15. #35
    Banned
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.321

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja nie znam takich zamożnych,
    Teraz już wiemy do której grupy ludzi się zaliczasz. Niestety większość z nich została wpuszczona w maliny że gaz to przyszłość.

  16. #36
    Banned
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.321

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Widzę, że nawet kolejne bany nic ci nie dają do myślenia.
    Być może nadszedł czas na bezterminowy.
    W przeciwieństwie do ciebie ja spełniam się w świecie rzeczywistym nie wirtualnym.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Teraz już wiemy do której grupy ludzi się zaliczasz.
    Oszczędnych i racjonalnych.
    Po ile to ci twoi znajomi kupują teraz ekogroszek ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Normalnyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy tyyyyyyyyyyyyyyyyyyy jesteś? Czy może pisiorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr? Idź ze swoimi katolibskimi histeriami do kościoła, a nie tutaj urządzasz krucjaty.
    Skoro tak wylewny jesteś - no co masz za problem w tym aby się określić i wypowiedzieć w kwestii : Oooo Jaaa Pierdzielęęę – co raz lepiej na tym forum dziać się zaczyna!!!

    Cośśś ty za jeden i skąd nadajesz, że nie masz odwagi przyznać się po naszemu do pochodzenia swego!!!

    Nooo cóż ci Ślązacy temu winni, że na Śląsku spalanie węgla jest jak chleb powszedni rzeczą normalna i oczywistą a to że kopca nim, to tak jak wyżej napisałem i @fotohobby w uzupełnieniu nadaje!!!
    Nooo dlaczego na @fotohobby opinii nie polegasz wszak on ze Śląska pochodzi a jeśli jemu nie wierzysz to czytaj gazety z Rybnika, bo w nich dokładnie jest wszystko o tym opisane!!!
    Oddd „Sk...syny”-ów wyzywasz a ty wiesz choć co to po naszemu znaczy – matkę i ojca masz lub miałeś ale nie w rozumieniu takim jak to taki tu jeden się wypierał matki hieny i ojca szakala tak jak i się wypierał węgla spalania!!!

    Jeśli nie psychiatry ci trzeba, to tylko egzorcysta tu jeszcze co ci poradzić może.

  19. #39

    Domyślnie

    Jestem Mazurem i piszę z Mazur - teraz lepiej się czujesz?
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Oszczędnych i racjonalnych.
    Po ile to ci twoi znajomi kupują teraz ekogroszek ?
    Ciekawe czy amerykański lub norweski gaz będzie tańszy od rosyjskiego jak umowa z Rosją się skończy ?

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony