Hej,

Dzięki za zainteresowanie tematem. Oczywiście Vitodens przez V

W sumie to znalazłem idealne rozwiązanie jakiego szukam, tyle, że musiałbym razem z kotłem kupić, ponieważ nie wiem czy Feroli Connect jest kompatybilny z Vito. Zalety - regulator pokojowy jest na baterie (mobilny), centralka wifi jest w odbiorniku (dlatego nadajnik może być na baterie) oraz jest OT. No ale nigdzie nie znalazłem informacji na ile OT jest standardowe i czy obsłuży mojego Vito.

Cytat Napisał asolt Zobacz post
W jaki sposób regulatory pomieszczeniowe temperatury zmniejszają komfort?, czy mniejsze wahania temperatury w pomieszczeniu to zmniejszenie komfortu?
Do tej pory byłem przekonanyze im stabilniejsza temperatura tym wiekszy komfort. Nie wiem moze jest kilka definicji alternatywnych komfortu i kazdy go definiuje po swojemu.
Może chodzi o komfort braku potrzeby ustawiania. Regulacja na grzejnikach + czujnik pogodowy i zapomnieć. Ale ogólnie dzięki mistalova to oznacza, że tak też można Ja od miesiąca nie czuję komfortu szukając rozwiązania. No ale planowania CWU nie załatwię w ten sposób - ale sezon mogę potestować.

Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
jak najbardziej można do tego kotła zastosować czuunik temepratury zewnętrznej i pracować w trybie pogodowym.
Można też do tego kotła zastosowac sterownik opentherm-owy Vitotrol 100 OT (nie mylić z zestawem Vitoconnect OT2). Be dzie wtydy mozliowść zarówno pracy pogodowej jak również ustawiania czasów i temeratury zarówno dla CO jak i dla CWU.
Dzięki. Ten regulator wg instrukcji nie jest bezprzewodowy i nie posiada opcji wifi/lan - czyli z trzech oczekiwań zostają dwa. A przy okazji - co oznacza naklejka na obudowie kotła "Connect me" - bo jeżeli connect me jeżeli kupię elementy za ponad 1K - to równie dobrze każdy kaloryfer mógłby mieć taką naklejkę Z Viessmana działaby mi OT2 + bezprzewodowy czujnik pokojowy (zapomniałem nazwy) no ale on chyba nie jest półkowy tylko naścienny. Koszt 1300-1500zł.