dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    booboss

    Zarejestrowany
    May 2022
    Skąd
    Nowe Chechło
    Kod pocztowy
    42-622
    Posty
    17

    Domyślnie Pompa ciepła działa 3 krotnie dłużej niż produkuje energię cieplną CWU

    Witam,

    Mam od niedawna pompę ciepła Buderus (nie wiem jaki model ale w razie czego mogę sprawdzić). Chodzi to ogólnie na sterowniku Bosch. Jako że mamy już lato pompa jest przełączona ręcznie w tryb lato i jedyne co obecnie robi to raz dziennie dogrzanie bojlera CWU niecałe 300L. Dodatkowo - sterownik pompy ciepła grzecznie "rozmawia" z moim HomeAssistant z którego mogę wyczytać bardzo ciekawe informacje na temat jej pracy Umówmy się że fabryczna aplikacja Bosch to kupa g****

    Chciałem ogólnie zamieścić zrzuty ekranu z HomeAssistant jednak te forum zmniejsza je do tak chorej rozdzielczości że nic na nich nie widać więc opiszę w czym rzecz.

    Patrząc na jakiś konkretny dzień okazało się, że pompa ciepła wystartowała o godzinie 11:00 i zatrzymała się o 12:30 (celem dogrzania CWU). Jednocześnie patrząc na wykres temperatury CWU w bojlerze okazało się że zaczęła się podnosić o 12:05 mając 42C i skończyła się podnosić o 12:30 osiągając 50C.

    Kiedy spojrzałem na inne dni sprawa wyglądała z grubsza podobnie. Pytanie jest więc takie - co ta pompa robiła między 11:00-12:05 i na co żarła prąd skoro temperatura CWU nawet nie drgnęła? Potem nagle "magicznie" temperatura CWU wzrosła o 8 stopni w ciągu 25 minut. Jeśli komuś przychodzi na myśl jakaś bezwładność układu to z góry mówię, że wzrost temperatury CWU zatrzymał się co do minuty w momencie kiedy pompa przestała pracować. Więc zjawiska bezwładności tutaj zwyczajnie NIE MA.

    Ma ktoś jakiś pomysł na co poleciał mój prąd przez 65 minut? Podobno w przyrodzie nic nie znika, więc...?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pompa ciepla.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	9,1 KB
ID:	459398  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony