dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21

    Domyślnie

    Udowodnij, że się mylę!


  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Zwykły węglowy śmieciuch przewymiarowany powiedzmy 2 krotnie to jakieś 30% sprawności.
    Z góry zakładasz że śmieciuch jest przewymiarowany dwukrotnie.

    Śmieciuch przeważnie nie idzie na paleniu przez całą dobę jak gazowy czy elektryczny czy ekogroszkowy.

    Ogólnie chodzi mi o to że rzucasz z rękawa % a później te swoje wizje wrzucasz w obliczenia.

  3. #23

    Domyślnie

    Nie rzucam wyników z rękawa, a każdy kocioł na paliwo stałe (węgiel) jest zazwyczaj przewymiarowany 2 krotnie, albo zdecydowanie więcej. Z prostej przyczyny, nie produkuje się kotłów (m.in na eko) poniżej 6kW
    Jak byś sobie założył ciepłomierz to dowiedziałbyś się, z jaką sprawnością spalasz opał, a tak pozostaje Ci teoretyzowanie.

    Ogólnie rzecz biorąc śmiało mogę założyć, że nie wiesz o czym piszesz .

    Przeczytaj ten wątek, a może czegoś się nauczysz:
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...llet/#comments

  4. #24

    Domyślnie

    Zlituj się człowieku. To że kocioł ma 12 kW to nie oznacza że idzie pełną mocą przez całą dobę. I nikt trzeźwo myślący nie instaluje takiego kotła do domu gdzie potrzeba 6 kW. Ile Ty masz lat ?

  5. #25

    Domyślnie

    No właśnie, 12kW kocioł, nie idzie w większość roku pełną mocą, nawet jak dom ma zapotrzebowanie 12kW w najmroźniejszy dzień zimy. Powiedzmy, że tych dni jest 20 w roku (mocno przesadziłem, ale niech będzie). W pozostałe 160 dni kocioł "pyrka" z 1/5 1/6 mocy i stąd niska sprawność.
    Dalej uważam, że nie masz pojęcia o czym piszesz.

    Przybliżę Ci tym wątkiem jeszcze raz:
    Gdzieś od tego miejsca skup się:
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...e/32/#comments

    Mówimy o kotle na eko, ze śmieciuchem i ręcznym zasypem jest jeszcze gorzej.
    Sytuację w jakimś stopniu ratuje bufor odpowiedniej wielkości, ale nadal szału nie ma.

    Mam nadzieje, że w końcu zrozumiesz OCB.

  6. #26

    Domyślnie

    Sprawność kotła temat ważny – z jednej strony rzecz prosta i oczywista a z drugiej strony złożona i skomplikowana.
    Na ten przykład rozważmy rzecz następującą : mamy kocioł np. 10 kW o powierzchni wymiennika 1 m2, który idzie na mocy nominalnej czyli 10 kW i mamy kocioł o mocy 20 kW o powierzchni wymiennika 2 m2, który też idzie na mocy 10 kW – i jak sądzicie który z podanych kotłów ma większą sprawność : ten o powierzchni wymiennika 1 m2 czy ten o powierzchni 2 m2 przy warunku takimi, iż oba idą na mocy 10 kW.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    No właśnie, 12kW kocioł, nie idzie w większość roku pełną mocą, nawet jak dom ma zapotrzebowanie 12kW w najmroźniejszy dzień zimy. Powiedzmy, że tych dni jest 20 w roku (mocno przesadziłem, ale niech będzie). W pozostałe 160 dni kocioł "pyrka" z 1/5 1/6 mocy i stąd niska sprawność.
    Dalej uważam, że nie masz pojęcia o czym piszesz.

    Przybliżę Ci tym wątkiem jeszcze raz:
    Gdzieś od tego miejsca skup się:
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...e/32/#comments

    Mówimy o kotle na eko, ze śmieciuchem i ręcznym zasypem jest jeszcze gorzej.
    Sytuację w jakimś stopniu ratuje bufor odpowiedniej wielkości, ale nadal szału nie ma.

    Mam nadzieje, że w końcu zrozumiesz OCB.
    Każdy dom i każdy użytkownik urządzenia to sprawa indywidualna.
    Nadal uważam że tymi 30-50 % sprawności bredzisz.

  8. #28

    Domyślnie

    Uważasz, że bredzę, ale sam nie potrafisz przedstawić sensownych argumentów, tylko "pitolisz trzy po trzy..."

    Przedstaw jakieś konkretne argumenty, a nie blablabla...

  9. #29

    Domyślnie

    Uważaj , przedstawiam.

    W nowym kotle na ekogroszek autor spokojnie osiągnie 70 % a nawet i wiecej.

    Dziękuje za uwagę.
    Ostatnio edytowane przez lolson28 ; 21-05-2022 o 20:33

  10. #30

    Domyślnie

    Siła twoich kontrargumentów mnie powaliła, myślę, że możemy zakończyć dyskusję!
    Pozdrawiam i miłego dnia

  11. #31
    Banned
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.321

    Domyślnie

    Przedstaw jakieś konkretne argumenty, a nie blablabla..
    Wszystko zależy od umiejętności i prawidłowo wykonanej i sterowanej instalacji. Każdy kocioł nawet ten z najprostszym sterownikiem, dającym możliwość regulacji czasu podawania paliwa może pracować z mocą minimalną, np. 4kW. Tu pełna zgoda że kocioł źle ustawiony i obsługiwany podczas postojów generuje potworne straty.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Siła twoich kontrargumentów mnie powaliła, myślę, że możemy zakończyć dyskusję!
    Pozdrawiam i miłego dnia
    Moje argumenty są warte tyle samo co Twoje.

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Wszystko zależy od umiejętności i prawidłowo wykonanej i sterowanej instalacji. Każdy kocioł nawet ten z najprostszym sterownikiem, dającym możliwość regulacji czasu podawania paliwa może pracować z mocą minimalną, np. 4kW. Tu pełna zgoda że kocioł źle ustawiony i obsługiwany podczas postojów generuje potworne straty.
    Dokładnie, wrzucanie wszystkich do jednego worka i pisanie głupot w stylu sprawność 30-50 % mija się z celem.

  13. #33

    Domyślnie

    Dom na działce leśnej więc fotowoltaika odpada. Nie ma sieci gazowej. Więc tylko ekogroszek, pelety albo pompa ciepła. To statnie za drogie dla mnie.
    FORUMowicz

  14. #34
    Banned
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.321

    Domyślnie

    Cytat Napisał p Zobacz post
    Więc tylko ekogroszek, pelety albo pompa ciepła. To statnie za drogie dla mnie.
    Jaki metraż, instalacja i ocieplenie.

    PS.
    A może kocioł zgazowujący na drewno z buforem ciepła?.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    A może kocioł zgazowujący na drewno z buforem ciepła?.
    Najlepsze rozwiązanie, tym bardziej, że mieszka w lesie. Palić tylko drewnem liściastym, bo sosna bardzo brudzi kociołek

  16. #36

    Domyślnie

    A skąd mam wziąć to drewno ? Mam wejść do lasu i kraść ?
    Wybaczcie złośliwość ale to nie dla mnie ...
    FORUMowicz

  17. #37
    Banned
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.321

    Domyślnie

    Cytat Napisał p Zobacz post
    A skąd mam wziąć to drewno ? Mam wejść do lasu i kraść ?
    Wybaczcie złośliwość ale to nie dla mnie ...
    Człowiek chce pomóc i dostaję opierdu...

    PS.
    A czy jaśnie Pan może zmierzyć budynek metrówką lub zajrzeć do dokumentów budynku.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał p Zobacz post
    A skąd mam wziąć to drewno ? Mam wejść do lasu i kraść ?
    Wybaczcie złośliwość ale to nie dla mnie ...
    Jeśli masz dobrze ocieplony dom... może bufor z grzałką w II taryfie? Ponoć w przyszłym roku cena prądu 1 kWh ma kosztować 1,50 zł, za połowę ceny w II taryfie możesz grzać. W Energa np. w godzinach od 22 do 6 rana i od 13 do 15 tej, a w weekendach całodobowa w II taryfie.,
    Kraść nie musisz, dogadaj z leśniczym, najlepiej z połówką..

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał p Zobacz post
    A skąd mam wziąć to drewno ? Mam wejść do lasu i kraść ?
    Wybaczcie złośliwość ale to nie dla mnie ...
    https://www.youtube.com/watch?v=TlJmziZ57v8&t=62s

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał p Zobacz post
    Dom na działce leśnej ...
    Co u Ciebie antysmogowa o tym - zabawne pytanie to jest - szlak trafil ogrzewanie na wegiel i pellet - co pozostaje - energia elektryczna droga i jeszcze tego nie koniec - propa-butan drogi a drewno nie.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 20-07-2022 o 21:17

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony