dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Gdzie dopłaty do innych paliw ???

    Gdzie dopłaty do innych paliw i nośników energii ?
    Też chce dostać !!!! Dawać mi tu 3 tysiące dopłaty.
    Inne paliwa i nośniki też zdrożały.
    Dlaczego rząd nie traktuje wszystkich jednakowo ?
    Dlaczego z moich podatków jest finansowany węgiel dla sąsiada ?
    500+ dla każdego a dodatek węglowy dla wybranych ?
    Dlaczego mam finansować błędy tego rządu ?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    To jest dodatek dla palących węglem, czyli do biedaków* (tak słyszałem w telewizorze). A ty jak jesteś burżuj i palisz czymś innym, to płać na biedaków.

    * Jeżeli węglem palą najbiedniejsi, no to mamy bogatych biedaków w tym kraju, bo węgiel nawet po starych cenach się nie opłacał. Teraz to jest towar luksusowy dla najbogatszych
    Dom przedwojenny, 60m² ogrzewane 22-23°C, plus 60m² poddasze 45° nieogrzewane.
    Ogrzewanie: Pompa ciepła PW "tymi ręcami" - 2,9kW, 100% grzejniki przewymiarowane + w rezerwie klima 2,9kW
    Ocieplenie: ściany 13cm styropian, strop 5cm styropian, dach 20cm wełna mineralna, podłoga 5cm styropian.
    Rekuperacja "tymi ręcami"- wymiennik Siwicki, wentyle EBM R3G220-RC05-03 płynna regulacja, filtry f5, f9, 5kg filtr węglowy.
    PV 9,92kWp Wschód-Zachód 32x Sharp 310, SolarEdge.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.322

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    To jest dodatek dla palących węglem, czyli do biedaków
    Sam jesteś biedak w aktualnym czasie. Co do dopłat to fakt że to kolejny niewypał dzielący Polaków. Trza było nikomu nic nie dawać skoro i tak wiadomo że węgla nie ma i nie będzie.
    Regulamin forum

  4. #4

    Domyślnie

    Zauważyłem, że sąsiad, który od marca ogrzewa dom pompą ciepła wyciągnął z garażu piec węglowy i go czyści... 3000 zł przytuli
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 31-07-2022 o 09:41

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Zauważyłem, że sąsiad, który od marca ogrzewa dom pompą ciepła wyciągnął z garażu piec węglowy i go czyści... 3000 zł przytuli
    Po co będzie wynosił piec za dużo roboty można poprawić wniosek w gminie i dopisać wungiel jako główne źródło ciepła. Tym sposobem nie namęczy się a 3000+ przytuli.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #6

    Domyślnie

    Te dopłaty już są. Zarówno taryfa gazowa, jak i prąd dla klienta indywidualnego są w sumie na razie zamrożone. Cena gazu na rynku jest wyższa, od ceny taryfowej. Polecam www.tge.pl/otf To, że klienci płacą za gaz i za prąd mniej, niż wynika to z aktualnych cen rynkowych, oznacza że te ceny są dotowane.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Sam jesteś biedak w aktualnym czasie. Co do dopłat to fakt że to kolejny niewypał dzielący Polaków. Trza było nikomu nic nie dawać skoro i tak wiadomo że węgla nie ma i nie będzie.
    Nie, ja to już podchodzę pod burżuja, bo wyszedłem z węgla 3 lata temu i patrząc na to co się dzieje to był dobry ruch. Teraz mam fotowoltaikę, która zaspokaja moje potrzeby, więc należę do tych, którzy będą się zrzucać na te 3 koła dla każdego kto ma piec i kto nie ma, ale na szybko zmienia deklarację
    Dom przedwojenny, 60m² ogrzewane 22-23°C, plus 60m² poddasze 45° nieogrzewane.
    Ogrzewanie: Pompa ciepła PW "tymi ręcami" - 2,9kW, 100% grzejniki przewymiarowane + w rezerwie klima 2,9kW
    Ocieplenie: ściany 13cm styropian, strop 5cm styropian, dach 20cm wełna mineralna, podłoga 5cm styropian.
    Rekuperacja "tymi ręcami"- wymiennik Siwicki, wentyle EBM R3G220-RC05-03 płynna regulacja, filtry f5, f9, 5kg filtr węglowy.
    PV 9,92kWp Wschód-Zachód 32x Sharp 310, SolarEdge.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    Nie, ja to już podchodzę pod burżuja, bo wyszedłem z węgla 3 lata temu i patrząc na to co się dzieje to był dobry ruch. Teraz mam fotowoltaikę, która zaspokaja moje potrzeby, więc należę do tych, którzy będą się zrzucać na te 3 koła dla każdego kto ma piec i kto nie ma, ale na szybko zmienia deklarację
    O to może @Alessandro wytłumaczysz, by się swego kotła pozbył - ma PV i bufory z grzałkami, to na cholerę ciężką mu kocioł bezklasowy na węgiel a nóż widelec jeszcze go zgłosi, że go właśnie uruchomił i do tych 3K też jemu dołożysz.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Po co będzie wynosił piec za dużo roboty można poprawić wniosek w gminie i dopisać wungiel jako główne źródło ciepła. Tym sposobem nie namęczy się a 3000+ przytuli.
    Racja mam kocioł na węgiel, muszę zmienić wniosek

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Tatusiu, pisz za siebie malkontencie
    A no bo pewnie, że ty to se o „po” i „tuseku” pisać będziesz albo, że niemieckie a jak nie niemieckie to szwedzkie – no i o tych „krzyżakach”, że jakby tu jeszcze rządzili, to dopiero by ci było dobrze.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Racja mam kocioł na węgiel, muszę zmienić wniosek
    Flamastrem mu tabliczkę znamionową wymaluj wtedy na co chcieć będziesz na to on będzie - rzecz jasna 5 klasa ecodesing i jeszcze w CEEB zeznaniu korektę sobie zrobisz - co i tak nie zmieni tego, coś się tym PV tak ciskał a swego śmieciucha jak kochanki bronisz - no po co - tyle hajsu w PV i bufory z grzałkami - skoro w kopciuchu dalej będziesz palił.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    A no bo pewnie, że ty to se o „po” i „tuseku” pisać będziesz albo, że niemieckie a jak nie niemieckie to szwedzkie – no i o tych „krzyżakach”, że jakby tu jeszcze rządzili, to dopiero by ci było dobrze.
    Zabór rosyjski w akcji

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Zabór rosyjski w akcji
    https://magazynkaszuby.pl/2017/09/ka...zym-nie-wiemy/

  14. #14

    Domyślnie

    Tak, Kaszubi to bohaterowie ale niedouczony rozbiór ruski tego nie pojmie

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Tak, Kaszubi to bohaterowie ale niedouczony rozbiór ruski tego nie pojmie
    Czyżbyś chciał do tego dodać, że w szeregach Wehrmachtu i co jeszcze dopiszesz do tego – może coś o rzezi na Wołyniu lub Katyniu itd. itp.
    Po tym coś na FM-ie napisał do tej pory - widać jaki jesteś wyuczony a raczej wytresowany.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Czyżbyś chciał do tego dodać, że w szeregach Wehrmachtu i co jeszcze dopiszesz do tego – może coś o rzezi na Wołyniu lub Katyniu itd. itp.
    Po tym coś na FM-ie napisał do tej pory - widać jaki jesteś wyuczony a raczej wytresowany.
    Czytaj ze zrozumieniem, a o wcieleniach do Wermachtu mało wiesz, doczytaj sobie o tych "ochotnikach" jak i o jednej z najlepszych partyzantek na tym terenie.Dla Twojej wiadomości Kaszubem nie jestem ale zajmuję historią mniejszości etnicznych. O Wołyniu mógłbym długo opowiadać bo część mojej rodziny pochodzi z Małej Hołoby i nie wszyscy zdążyli uciec......
    Ostatnio edytowane przez stanisław.k ; 02-08-2022 o 08:25

  17. #17

    Domyślnie

    NIe ważne co byś napisał, dla tego naziola jesteś "be" i koniec.

    Tak, pisałem to ja, Mazur.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    NIe ważne co byś napisał, dla tego naziola jesteś "be" i koniec.

    Tak, pisałem to ja, Mazur.
    Taka smutna prawda...

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Taka smutna prawda...
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Kim jestem? 45-letnim dobrze wykształconym specjalistą w w branży HiTec o zarobkach znacznie większych niż twój prezydent , znającym trzy języki obce, otwartym na świat i ludzi, odwiedziłem większość krajów europy, mam znajomych wśród gejów i lesbijek, głosuję na liberałów, jestem euroentuzjastą, mam w głębokim poważaniu pisowski rząd, nazistów, foliarzy, kołtunów i innych oszołomów. Aktualnie wdrażam w życie plan, wskutek którego być może wyemigruję na stałe do normalnego kraju, z dala od tego bagna, pełnego takich ludzi jak ty.
    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Rozumiem że powód w tym postępowaniu nazywa się "szumowina z Kaliningradu" ?
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Nie pisałem, że wszyscy są faszystami, ale skoro w tej grupie znajdował się zaskakująco duży procent faszystów, to wniosek nasuwa się sam.
    Co również znamienne, występowanie faszystów, fundamentalistów religijnych i rasistów jakoś zawsze pojawia się razem. A i jeszcze grupa socjalistów głosująca na pis.
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Jesteś dumny z bycia naziolem?
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Jednak z trolem nie ma sensu dyskutować.
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Art 216 par.1 w zb. z art.216 par.2
    Klasyka nad klasykami.
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    U mnie 349PLN za 105m3. Czyli jakieś 3.32PLN/M3.
    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Skoro mowa o infekcji przedstaw wiarygodne wyniki badan na obecnosc grzybów i innych biologicznych sladów w domach ocieplonych styropianem ze sprawną wentylacją mechaniczną z rekuperacją z odpowiednimi filtrami i wymienianymi w odpowiednim czasie.
    Styknie ???
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    NIe ważne co byś napisał, dla tego naziola jesteś "be" i koniec.
    Tak, pisałem to ja, Mazur.
    Zadowolony.
    To ile FM ci płaci za tak bezsensowne marnowanie czasu?
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Z osobnikami z zaburzeniami psychicznymi nie dyskutuję.
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Z każdym dniem przekonuję się coraz bardziej, że może i dobrze byłoby oddać tereny opanowane przez ludzi z gatunku homosovieticus, o pardon, homopisus im samym do rządzenia. Zrobilibyśmy taki rezerwat świrów.
    Wtedy zarówno dunia żyłby szczęśliwie w swoim średniowiecznym zacofanym, zabobonnym skansenie, jak i reszta kraju by odetchnęła z ulgą.
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Dokładnie tak!
    Ale po co tu protestować? Dla kogo? Jak tu 30% głosującego społeczeństwa to kołtun?
    30% kołtunów o losach kraju w wyborach tak zdecydowało? - no i co - jest jak mamy? - ciekawe – ciekawe – tylko jak tu nazwać takie zaburzenie acz raczej może chorobę mając na uwadze powyższe i działalność jaką tu prowadzisz przez wzgląd na w powyższym jak się opisałeś?
    Kruk krukowi oka nie wykole – swój na swoim zawsze sie pozna i to nie prawda smutna ale rzeczywistość taka.
    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Czytaj ze zrozumieniem, a o wcieleniach do Wermachtu mało wiesz, doczytaj sobie o tych "ochotnikach" jak i o jednej z najlepszych partyzantek na tym terenie.Dla Twojej wiadomości Kaszubem nie jestem ale zajmuję historią mniejszości etnicznych. O Wołyniu mógłbym długo opowiadać bo część mojej rodziny pochodzi z Małej Hołoby i nie wszyscy zdążyli uciec......

  20. #20

    Domyślnie

    Myślał, myślał i wymyślał...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony