dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Pompa ciepła Kołton vs.Panasonic vs.Atlantic

    Cześć,

    buduje dom szkieletowy i stoję przed wyborem pompy ciepła. dom będzie parterowy, około 130m powierzchni, ogrzewanie podłogowe na całości.

    Mam trzy oferty pomp ciepła i nie wiem w jaki sposób dobrze zdecydować o tym którą wybrać.
    DO wyboru mam:
    Panasonic High-Performance 7 kW za około 32 000
    AIRCOMPAKT Kołtona P0916 9 kW za około 54 000
    Atlantic Extensa DUO 10kW za około 29 000

    W tych cenach mam już cały montaż, zbiorniki CWU i zapasowe (chociaż w różnych rozmiarach i też chętnie usłyszę, jak dobrze zdecydować o tym jaka wielkość będzie odpowiednia).

    Czytałem opinie na forum, że Panasonic to bezpieczny wybór - trochę nie jestem pewien tylko mocy 7kW. Czytałem też, że Kołton to zazwyczaj przepłacanie, chociaż firma jest polska i podobno "robi dobrze"

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.539
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał sensejako Zobacz post
    Cześć,

    buduje dom szkieletowy i stoję przed wyborem pompy ciepła. dom będzie parterowy, około 130m powierzchni, ogrzewanie podłogowe na całości.

    Mam trzy oferty pomp ciepła i nie wiem w jaki sposób dobrze zdecydować o tym którą wybrać.
    DO wyboru mam:
    Panasonic High-Performance 7 kW za około 32 000
    AIRCOMPAKT Kołtona P0916 9 kW za około 54 000
    Atlantic Extensa DUO 10kW za około 29 000

    W tych cenach mam już cały montaż, zbiorniki CWU i zapasowe (chociaż w różnych rozmiarach i też chętnie usłyszę, jak dobrze zdecydować o tym jaka wielkość będzie odpowiednia).

    Czytałem opinie na forum, że Panasonic to bezpieczny wybór - trochę nie jestem pewien tylko mocy 7kW. Czytałem też, że Kołton to zazwyczaj przepłacanie, chociaż firma jest polska i podobno "robi dobrze"
    Chcesz miec dobrze i dobrze wybrac to najpierw trzeba obliczenia OZC. Co do pompy to poczytaj o Daikin Altherma 3, sa do wyboru o mocy 6 i 8 kW (do tego domu) zintegrowana o poj 230 lub 180 l zasobnik cwu. Serwis fabryczny. Cenowo nieco wiecej niz za Panasonica duzo duzo mniej od Kołtona. Bez liczenia ten dom będzie miał nie wiecej niz 8 kW, ile dokladnie to po obliczeniach. Bez obliczen to tylko zgadywanie a nie dobry wybór

  3. #3

    Domyślnie

    O kurcze ja na Atlantic Extensę AI Duo 8KW dostałem, z dostosowaniem kotłowni, wycenę na 42tys.
    W tym bufor 100l i Zbiornik CWU 200l. No i jeszcze wyniesienie demontaż starego kotła, hope że z wyniesieniem
    Śląsk Rybnik.
    Dom Leśny Zakątek II, ale bez garażu. Oddany 2012r. Pow. użytkowa 126m2, pow. podłóg 147m2, kubatura 538m3. Ściany pustak max 29cm, plus 15 cm ocieplenia styropianem białym. Ocieplenie dachu wełna Rockwool gr. 23 cm. Poddasze użytkowe oddzielone od strychu też ocieplonym sufitem/stropem (23cm). Czyli strych ocieplony nie ogrzewany. Od jesieni 2022 pompa ciepła Atlantic Alphea Extensa AI Duo R32 8kW. Sprawuje się narazie dobrze, ale dopiero po sezonie będę mógł coś więcej powiedzieć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony