Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
Zmierzyłeś ten COP?
Musiałbym mieć dom opomiarowany. Sama pompa coś tam mierzy i z tego wychodzi COP nawet ponad 4 ale podchodzę do tego z rezerwą. Natomiast myślę że średniorocznie w okolicach 3 wyciąga.

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
To dane z którego kolejnego sezonu grzewczego? Pierwszego? Dwa-trzy sezony są znacznie bardziej energochłonne niż kolejne. Jak nie wygrzewałeś podłogówki porządnie dodaj jeszcze jeden sezon.
Trzeci sezon grzania. Podłogówka wygrzana i dom już dawno suchy. Poprzedni sezon wyszedł bardzo podobnie do tego, nie sądzę żeby się wiele zmieniło w następnym.

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
Okna (ich wielkość, lokalizacja i orientacja względem stron świata czyli zyski słoneczne, ich U i szczelność) też mają znaczenie.
Okna trzyszybowe, pakiet ma U=0.5 albo 0.6, całe okno w zależności od tego jakie 0.7 do 0.9 jak dobrze pamiętam. Na pewno spełniały WT2021 bo sprawdzałem to do dotacji na pompę. O uszczelnieniu i montażu pisałem.

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
Przy PC masz straty na dystrybucji - kable to wytwarzanie ciepła miejscowo. To też ma znaczenie. Ty pewnie przegrzewasz sypialnie i salon żeby na początku i na końcu sezonu grzewczego był komfort w łazienkach - przy kablach odpalasz ogrzewanie tylko tam, gdzie potrzebujesz. PC przy +5-10* za oknem taktowałaby jak szalona jakbyś zakręcił obiegi grzewcze poza łazienkami.
Wydumany problem. Jak mam w domu 24, to w łazience tyle samo albo więcej - nie mierzyłem, ale zimno nie jest.

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
Uszczelniasz bypass w Izzi? Jest bardzo nieszczelny. Ja po upałach demontuję go i zaklejam. Znacząco to podnosi sprawność rekuperatora.
Przy moich rachunkach nie chce mi się w to bawić.