dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Układ łazienki - prośba o porade czy da się to zrobić i czy ma sens

    Dzień dobry,
    Piszę do Was z prośbą o poradę wyboru układu mojej przyszłej łazienki. Nowe mieszkanie, łazienka 4,51m. Zastanawiam się czy mogę przesunąć ubikację o około 85 cm od rury wychodzącej ze ściany? Oraz co myślicie o układzie jaki wymyśliłam czy ma sens to wszystko przenosić? W nowym ukłądzie musiałabym przenieść rurki do pralki, umywalki oraz rurkę do spłukiwania wody w ubikacji. Czy orientujecie się czy takie przeróbki są możliwe oraz jaki jest ich orientacyjny koszt?
    Dodaję dwa zdjęcia, pierwsze z układek w którym nic nie trzeba przenosić, tylko kaloryfer. Oraz drugi moim zdaniem bardziej funkcjonalny, ale też z większą liczbą przeróbek.
    Bardzo proszę o porady, co o tym uważacie, czy się da tak zrobić, jaki to orientacyjny koszt, oraz czy myślicie, że to ma sens?
    Bardzo dziękuję za pomoc
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nowy-uklad-ze-zmianami.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	460776
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uklad-od-dewelopera.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	460777
    Ostatnio edytowane przez AsiaNNN ; 11-09-2022 o 18:04

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    da się przenieść toaletę, ale nie wiem czy kaloryfer. Będzie plątanina rur.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może tak:


    prysznic walk-in, podłużna umywalka z podwójnym kranem (jeśli z łazienki mają korzystać dwie osoby naraz)



    Płytka pralka i obok zabudowany kosz na pranie.

    kaloryfer może być nad pralką jak w oryginalnym układzie lub na ścianie między wc a pralką.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-09-2022 o 17:58

  4. #4

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedzi.
    Wklejam jeszcze zdjecie z planu mieszkania, bo chyba nie do konca wszystko poprawnie opisalam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	305972112_842019677182252_4579465972571147922_n.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	460779
    Wymiary lazienki to 273x166 cm, wiec jakbym dala ubikacje tak jak na Pana rysunku to by zostalo okolo 30cm na nogi, wiec za malo. Dlatego tyle, ze ubikacja okolo 50 cm, pralka okolo 60cm, geberyt z 20cm, wiec zostaje 36cm na nogi
    Jakby dac wąską pralkę co ma np 40 cm, to i tak trzeba zostawić z 10 cm na rury na ścianie i takie tak, więc i tak wyjdzie około 60. Tak mi się wydaje niestety...

    A wlasnie przy tym ukladzie od dewelopera, to ta umywalka wejdzie taka co ma 60cm, i takie to jest troche marnowanie przestrzeni, bo niby łazienka nie taka mała bo 4,5m2, a będzie niewielka umywalka i do tego ubikacja w takim miejscu, że też turbo komfortowo nie będzie to będzie wtedy około 35 cm do umywalki - niby tylko na rogu, no ale jednak..
    Już sama nie wiem, może za bardzo wydziwiam
    A kaloryfer chciałam przenieść bo myślałam o pralce i suszarce w pionie dlatego ten kaloryfer nad pralką mi trochę przeszkadza

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaNNN Zobacz post
    Dziekuje za odpowiedzi.
    Wklejam jeszcze zdjecie z planu mieszkania, bo chyba nie do konca wszystko poprawnie opisalam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	305972112_842019677182252_4579465972571147922_n.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	460779
    Wymiary lazienki to 273x166 cm, wiec jakbym dala ubikacje tak jak na Pana rysunku to by zostalo okolo 30cm na nogi, wiec za malo. Dlatego tyle, ze ubikacja okolo 50 cm, pralka okolo 60cm, geberyt z 20cm, wiec zostaje 36cm na nogi
    Jakby dac wąską pralkę co ma np 40 cm, to i tak trzeba zostawić z 10 cm na rury na ścianie i takie tak, więc i tak wyjdzie około 60. Tak mi się wydaje niestety...
    W obecnym mieszkaniu mam w łazience pralkę głębokość niecałe 40cm. Wraz z podłączeniem to nadal zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż 60cm. Mając pralkę w łazience to każdy wolny cm się liczy i robi różnicę.
    Możesz pobawić się w modelowanie 3D i w ten sposób przeanalizować rozmieszczenie sprzętów w realnej skali. Przykładowa aplikacja, całkiem fajnie działała gdy ja projektowałem swój dom.
    https://www.kozikaza.com/pl/kazaplan/nowy

    Wizualnie poropozycja Elfir wygląda najlepiej, ale to sama musisz ocenić, czy będzie wygodnie dla Ciebie.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaNNN Zobacz post
    Dzień dobry,
    Piszę do Was z prośbą o poradę wyboru układu mojej przyszłej łazienki. Nowe mieszkanie, łazienka 4,51m. Zastanawiam się czy mogę przesunąć ubikację o około 85 cm od rury wychodzącej ze ściany? Oraz co myślicie o układzie jaki wymyśliłam czy ma sens to wszystko przenosić? W nowym ukłądzie musiałabym przenieść rurki do pralki, umywalki oraz rurkę do spłukiwania wody w ubikacji. Czy orientujecie się czy takie przeróbki są możliwe oraz jaki jest ich orientacyjny koszt?
    Dodaję dwa zdjęcia, pierwsze z układek w którym nic nie trzeba przenosić, tylko kaloryfer. Oraz drugi moim zdaniem bardziej funkcjonalny, ale też z większą liczbą przeróbek.
    Bardzo proszę o porady, co o tym uważacie, czy się da tak zrobić, jaki to orientacyjny koszt, oraz czy myślicie, że to ma sens?
    Bardzo dziękuję za pomoc
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nowy-uklad-ze-zmianami.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	460776
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uklad-od-dewelopera.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	460777
    Pamietaj że nie wolno Ci ustawić pralki ani żadnego urządzenia elektrycznego gniazdka itp obok kabiny prysznicowej.
    W drugim układzie moim zdaniem dałbym grzejnik wyżej nad pralką i go nie przenosił

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony