dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #27

    Domyślnie

    Hefciu a ile pompa Ci wzieła za cały rok? jaki cały zlad wody?
    70m2 grzejesz?
    Na grzejnikach masz jakieś głowice i zawory? chyba o tym nie napisałeś, masz to na max odkręcone?
    ja z kryzowaniem troche walczyłem aby na parterze i pietrze była równomierna temp w pokojach.

    ja mam Panasonic T-CAP 9kw 3fazy split na grzejnikach żeliwnych, zlad wody jak dobrze pamiętam 380l (w tym bufor 100l) , grzane ok 210m2, przy -18 ostatniej zimy szło 45*, więcej ani razu nie podałem, temp w domu 21.5-22 zależnie od pokoju. Grzejniki są duże, na jeden pokój przykładowo 20m2 jest 22 żeberka.
    Grzeje prostą 40* stała temp zasilania delta 5.

    Pisałeś że przy 8* na dworzu puszczasz 34* na grzejniki? przy 34* coś w ogóle u Ciebie grzeją te żeliwne? one wolno się napędzają..

    Mi jeden monter tak samo mówił "o panie to trzeba grzejniki bedzie wymienić do pompy", inny który docelowo założył pompe stwierdził, że są duże i nie ma potrzeby.
    Po jednym sezonie sam stwierdziłem, że szkoda kosztów grzejników roboty musiałbym lekko 8tyś zł włożyć, aby oszczędzić może 500-800kw na sezon, a jeszcze ten bałagan cały przy wymianie... po 10 latach by ta wymiana się zwróciła, gra nie warta świeczki skoro foto pokrywa a na razie jeszcze zostaje kw.

    Acha za cały rok CO + CWU wzięła 5950kw, mam foto 9.5kwp, pokryła pompe i zapotrzebowanie domu
    Ostatnio edytowane przez Fanek ; 23-09-2022 o 18:59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony