dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Jaka pianka

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Czessi
    Zarejestrowany
    Dec 2022
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Kod pocztowy
    72-022
    Posty
    12

    Domyślnie Jaka pianka

    Witam, macie doświadczenia odnośnie pianek montażowych nisko rozprężnych? Mam zamiar - jak tylko będzie kilka dni ładnej pogody - wstawić okna i drzwi.
    Byłem ostatnie w pewnym sklepie budowlanym by zasięgnąć informacji i polecono mi piankę pewnego producenta. Towar był niestety drogi więc wybrałem się do innego sklepu. Polecaną mi piankę mieli o kilka procent taniej ale pan sprzedawca powiedział, że to licha pianka i polecił mi innego producenta. Zacząłem nabywać pewnych podejrzeń i udałem się w jeszcze inne miejsce. Tam ponownie polecono mi jeszcze innego producenta, mówiąc, że to the best. W tymże sklepie spotkałem klienta (najprawdopodobniej z branży budowlanej) i po krótkie rozmowie stwierdził, że w piankach nie ma prawie różnicy i każda gdzieś powyżej 18 zł jest dobra, niezależnie od producenta. Co wy na to.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czessi Zobacz post
    Witam, macie doświadczenia odnośnie pianek montażowych nisko rozprężnych? Mam zamiar - jak tylko będzie kilka dni ładnej pogody - wstawić okna i drzwi.
    Byłem ostatnie w pewnym sklepie budowlanym by zasięgnąć informacji i polecono mi piankę pewnego producenta. Towar był niestety drogi więc wybrałem się do innego sklepu. Polecaną mi piankę mieli o kilka procent taniej ale pan sprzedawca powiedział, że to licha pianka i polecił mi innego producenta. Zacząłem nabywać pewnych podejrzeń i udałem się w jeszcze inne miejsce. Tam ponownie polecono mi jeszcze innego producenta, mówiąc, że to the best. W tymże sklepie spotkałem klienta (najprawdopodobniej z branży budowlanej) i po krótkie rozmowie stwierdził, że w piankach nie ma prawie różnicy i każda gdzieś powyżej 18 zł jest dobra, niezależnie od producenta. Co wy na to.
    hmm , to jeszcze się nie zorientowałeś, że "handlowcy" zawsze polecają ten towar na którym mają największą marżę , to wszędzie tak działa... mam zasadę kupując np. w aptece, że zawsze proszę aptekarza o towar z mniejszym marketingiem (czytaj z większą marżą) a bardziej skuteczny, tylko się zawsze uśmiechają. Tak to niestety funkcjonuje.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Czessi
    Zarejestrowany
    Dec 2022
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Kod pocztowy
    72-022
    Posty
    12

    Domyślnie

    może w aptece tak, ale w marketach budowlanych lub tym bardzie w małych sklepach nie. Każda sroka swój ogon chwali.
    Niestety nadal nie wiem na co się zdecydować.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czessi Zobacz post
    może w aptece tak, ale w marketach budowlanych lub tym bardzie w małych sklepach nie. Każda sroka swój ogon chwali.
    Niestety nadal nie wiem na co się zdecydować.
    A według Pana, do czego służy pianka PUR w montażu okien? Do czego i jak Pan chce jej użyć?
    PRO QUALITY

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.134

    Domyślnie

    Jakimś zagrożeniem są jedynie pianki tanie, takie poniżej 20zł a teraz w sklepie to pewnie już min 25zł, bo nie wiadomo co w nich siedzi. To zwykle producent "no name" z jakąś marketingową naklejką.

    Wybierz jakąś piankę znanej firmy,, np. Soudal, Tytan, Ilbruck. Szczególnie te dwie pierwsze marki znajdziesz w zwykłych sklepach i wybierz je w wersji najbardziej klasycznej. Wszelki eksponowane dopiski typu do PCW, okna i drzwi, niskoprężna, dźwiękoszczelna itp to marketing.
    Podałem nazwy, bo takie kluczenie z określeniami "pewnej firmy" do niczego nie zaprowadzi i brzmi sztucznie (zwłaszcza z niedozwolonymi awatarami)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.841

    Domyślnie

    MiroMirek i Finlandia świetnie to podsumowali.
    Ja szedłem ścieżką - uznany producent, dobra/tania linia produktowa i się nie zawiodłem. Z tanimi piankami bywa różnie. Przerobiłem naście marek przy wykonywaniu ocieplenia etc. - różnice są, ale żadne wielkie. Jedna puszka wydajniejsza, druga szybciej wiązała, trzecia tańsza etc. Z tanich marek - Tiger. Nie zawiodłem się na niej. Jak możesz kupić taniej, to myślę że warto. Poza tym często stosowałem Soudala.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony