dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 12
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 229
  1. #141

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Wszystko dąży do tego aby samochody były dla ludzi co ich stać
    Motłoch ma chodzić piechotą -Tak to idzie
    Ciasnota na drogach bo ogrom złomu porusza się po drogach
    Ceny aut windują z miesiąca na miesiąc
    Sam się zaskoczyłem wyceną Auto Casco gdy poszedłem wznowić polisę
    Kupiłem nowe auto w 21r a jako roczne jego wartość była o 30k, wyższa niż go rok wcześniej kupiłem,
    Kolega powinien zmienić auto na nowe, prawdziwe nowe a nie roczne nowe. No chyba, że nie stać to dalej jeździj 3 letnim złomem, razem z nami, motłochem.

  2. #142
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    @Aarnn całkowicie nie zrozumiałeś, ale podejrzewam że będziesz szczęśliwy.
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  3. #143
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Spokojnie jeszcze 2-3 lata inflacji i podwyżek energii i się na mieście rozluźni samoistnie bo ludzi nie będzie stać nawet na te stare grzmoty (które trzeba zatankować , ubezpieczyć... naprawiać). Taka ciekawostka, jeszcze niedawno za moje mieszkanie (które obecnie wynajmuje) był czynsz (woda, ogrzewanie miejskie, śmieci) poniżej 500 zł. Wczoraj dostałem kolejną podwyżkę i obecnie jest to... 1065 zł . Na koniec tego roku pewno jeszcze ze 2-3 stówki lekko wzrośnie.
    Choćbym nie wiem co robił to posiadając dom (mówię o moim) tyle miesięcznie za te media nie zapłacę.

  4. #144
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    912

    Domyślnie

    Na upartego to rządzący nie muszą nic kombinować z licznikiem z którego ładuje się auto....

    Wystarczy że odpowiednio opodatkują takie auto ( powiedzmy raz w roku ) i możecie wtedy ładować gdzie chcecie a i tak danina będzie zapłacona

  5. #145

    Domyślnie

    Nie wiem panie elektryku może pompa ciepła i klima więcej prądu wzięły... A może żona piekła ciasto stąd 80kWh wyszło.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #146
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    "Zgodnie z proponowanymi zmianami od 1 lipca 2024 r. do centrum Warszawy nie wjadą diesle mające więcej niż 18 lat oraz auta benzynowe mające więcej niż 27 lat.
    Plan jest rozpisany od lipca 2024 r. aż do 2032 r. po to, by ograniczać zatrucie powietrza, które ma wpływ na nasze zdrowie – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski."
    za WP.PL

    Może Warszawy akurat dotyczy to w mniejszym stopniu niż mniejsze miejscowości ale plan jest.
    Dla 'motłochu' będą rowerki w abonamencie, czyste i bezemisyjne, nie czekaj - jak człowiek się męczy to szybciej oddycha ....... CO2

    Żeby nie było nie mam nic przeciwko rowerom jako takim !
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  7. #147

    Domyślnie

    Idiota.

  8. #148
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Na upartego to rządzący nie muszą nic kombinować z licznikiem z którego ładuje się auto....

    Wystarczy że odpowiednio opodatkują takie auto ( powiedzmy raz w roku ) i możecie wtedy ładować gdzie chcecie a i tak danina będzie zapłacona
    To jest złe rozwiązanie. Danina powinna być ściągana z niewolnika regularnie i być na tyle niska, aby niewolnik przeżył do kolejnej daniny, a jednocześnie na tyle wysoka, aby pozostał niewolnikiem.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #149
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aarnn Zobacz post
    Idiota.
    Bardzo mi miło, Adrian.
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  10. #150
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.835

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Wszystko dąży do tego aby samochody były dla ludzi co ich stać
    Motłoch ma chodzić piechotą -Tak to idzie
    Ciasnota na drogach bo ogrom złomu porusza się po drogach
    Ceny aut windują z miesiąca na miesiąc
    Sam się zaskoczyłem wyceną Auto Casco gdy poszedłem wznowić polisę
    Kupiłem nowe auto w 21r a jako roczne jego wartość była o 30k, wyższa niż go rok wcześniej kupiłem,
    Idą nowe ciche wytyczne wg nowego tzw świata ,dziś ponad 600 aut/1000 ludków a za jakiś czas ma być 190 aut/1000 a docelowo tylko notable a bydełko jak na Kubie auta po 50 lat spawane itp . zaczną takie podobne do Trzaskowskich czyli utrudnienia parkingowe opłaty itp a rząd zrobi resztę dobijając nas wszelkimi możliwymi podatkami jakie tylko im się wyśnią oczywiście to dla naszego dobra i tak zwanego zrównoważonego rozwoju przecież a do szmat też już się dobierają bo plan na 6 ubrań rocznie i z grzeczności nie wspomnę o żarciu robali co już uczyniła Ursula von der robal zezwalając na mieszanie mąki z robali do w zasadzie wszystkiego czy ci się to podoba czy nie , tak obserwując to wszystko z boku zaczynam się nie dziwić że coraz więcej krajów dołącza do rusko Chińskiego widzenia świata a my zostaniemy w drelichach i żreć będziemy karaluchy bo jakiemuś durniowi jednemu z drugi zachciewa się uczestnictwa w DAVOS a tam całe zło siedzi niestety.

  11. #151

    Domyślnie

    goguś do tego czasu to my już spalimy ten przybytej przy ul. Wiejskiej w Warszawie spokojnie. Niech tylko górnicy wyjdą, później pielęgniarki, zaraz za nimi policja. No jak policji nie dadzą to kto ich obroni, jak górnikom nie dadzą to kto na nich zagłosuje?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  12. #152

    Domyślnie

    a to jest nadal wątek pt Dlaczego nie zalozylbym PC?
    Jak stare baby ku..a.

    Zamiast się cieszyć, ze budujac wlasny dom macie odrobinę autonomii to narzekacie.

    ze tak zapytam, marcinbb to ten sam co na burgmanii?

  13. #153

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tompas Zobacz post
    ze tak zapytam, marcinbb to ten sam co na burgmanii?
    Aż sprawdzę co to jest burgmanii - ej to jakieś skutery...
    Nie mam o motorze wiem tyle że nie mam, i nie umiem jeździć ostatnio siedziałem na motorze jak miałem może 6 lat i od tamtej pory ni cholery. Chyba wolę hulajnogę elektryczną.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  14. #154

    Domyślnie

    spoko. masz nicka jak tamten , teraz dopatrzylem ze jedno b wiecej.

    tak zagailem, bo ten watek juz dawno stracil wymiar merytoryczny

    pozdrawiam

  15. #155

    Domyślnie

    No bo o czym tu gadać chłop kupił PC i mówi że tęskno mu do kotła na ekogroszek. Jak to mówią jedni lubią pomarańcze a inni jak im skarpety śmierdzą. O gustach nie dyskutujemy.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  16. #156

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    No bo o czym tu gadać chłop kupił PC i mówi że tęskno mu do kotła na ekogroszek. Jak to mówią jedni lubią pomarańcze a inni jak im skarpety śmierdzą. O gustach nie dyskutujemy.
    Kupować PC tyko prod. europejskiej. Cala Szwajcaria tylko na pompach wysokotemperaturowych. A takie można kupić w Poznaniu i w Gdańsku .. cholernie drogie, tak jak te grzejniki z wkładem koalitowym

  17. #157
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tompas Zobacz post
    Zamiast się cieszyć, ze budujac wlasny dom macie odrobinę autonomii to narzekacie.
    złudna to być może autonomia .....
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  18. #158

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Kupować PC tyko prod. europejskiej. Cala Szwajcaria tylko na pompach wysokotemperaturowych. A takie można kupić w Poznaniu i w Gdańsku .. cholernie drogie, tak jak te grzejniki z wkładem koalitowym
    Przecie i tak wszystko klepane w chinach/japonii/tajwanie
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  19. #159

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aarnn Zobacz post
    Kolega powinien zmienić auto na nowe, prawdziwe nowe a nie roczne nowe. No chyba, że nie stać to dalej jeździj 3 letnim złomem, razem z nami, motłochem.
    Przeczytaj jeszcze raz mój wpis
    Bo nawet nie chce mi sie na głupoty odpisywać
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  20. #160

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Przeczytaj jeszcze raz mój wpis
    Bo nawet nie chce mi sie na głupoty odpisywać
    Od razu go jedziesz... może popił nie czyta ze zrozumieniem
    PRAWIDŁOWO!!!
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Strona 8 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony