dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 57
  1. #21

    Domyślnie

    Akurat panele wschod-zachod dają niewiele mniejsze zyski a ma sie np prąd za darmo pod wieczór kiedy siedzimy już w domu. Panele ustawione centralnie na poludnie juz po 17tej nie produkują..... nawet w środku lata.
    Nie zmienia to faktu że ten dom nie pasuje do tej działki.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.464
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toty Zobacz post
    Panele ustawione centralnie na poludnie juz po 17tej nie produkują..... nawet w środku lata.
    Popatrz na PVmonitor. Ok. 17 w środku lata produkują całkiem sporo (a jeszcze więcej pierwszego dnia lata - bo wtedy słońce porusza się najwyżej nad horyzontem ale też temperatury korzystniejsze dla PV).

    Maksymalizacja autokonsumpcji jest zdecydowanie przereklamowana przy net-billingu.

    Edyta.

    Co do szkoły - jedyny IMO istotny minus to natężenie ruchu przed 8:00. Hałas mniejszy niż od ulicy (no, chyba że boisko ktoś ma pod oknem - wtedy może dokuczać i to nie tylko w godzinach pracy szkoły ale też jak jest dostępne popołudniami).

    A co do projektu... Chyba wszyscy inwestorzy za pierwszym razem przywiązują nieproporcjonalnie dużą wagę do wyglądu, a za małą do wygody mieszkania i kosztów budowy. Zwłaszcza, że koszty szacowne przez sprzedawców gotowców dotyczą wyłącznie prac budowlanych (a przy budowie dochodzi sporo innych) i są bardzo optymistyczne już w momencie ich liczenia a co dopiero w ciągu następnych dwóch czy trzech lat mijających od zakupu projektu do wprowadzenia się. W tej stodole po zmianach jest sporo kosztownych i mało użytecznych rozwiązań, jak duże trójkątne przeszklenie, okna połaciowe, schody zabiegowe, nieregularna bryła, pustka nad salonem, ogromne przeszklenia w salonie (które powodują, że na malutkim kawałeczku ściany trzeba upchnąć TV i kominek). Niby 170m2 PU i na tym trzy sypialnie... Nieodmiennie podaję Arosa II jako projekt przemyślany w którym niewiele da się poprawić i raczej drobiazgów (ja przerobiłbym dach na kopertowy i okna na standardowej wysokości).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 07-02-2023 o 09:27

  3. #23

    Domyślnie

    Kaizen

    Dzięki za odpowiedz.

    Co do projektu to chyba patrzysz na inna realizacje - ja mam na myśli ten projekt:

    Stodoła S+ Premium po zmianach 1

    Czyli dach 2 spadowy , typowa stodoła bez żadnych balkonów itp

    Oto rzuty tego projektu:



    Jedyna zmiana która planuje to być może schody w salonie + poddasze do adaptacji na np biuro.

    Podobne projekty które również biorę pod uwagę ale bym musiał zrobić więcej zmian to :

    PROJEKT STODOŁA OPTIMUM Z GARAŻEM lub PROJEKT STODOŁA S+

    https://projektstodola.pl/produkt/pr...15873-m%c2%b2/

    https://projektstodola.pl/produkt/projekt-stodola-s/

    Tylko po co brać projekt w którym będę musiał zwiększyć szerokość domu oraz przestawić cześć ścian aby spełnił moje wszystkie wymagania jak znalazłem taki tzn

    Stodoła S+ Premium po zmianach 1 gdzie prawie wszystkie zmiany sa naniesione.

    Szukając projektu brałem pod uwagę fakt iz projekt ma spełniać nasze wymagania i byc w miarę tani w budowie wiec zwarta bryła bez wielospadowego dachu, balkonów itp.

    Wracając do tematu działki:

    Drzewa za domem wyglądają tak - mam na myśli działkę nr 4.





    Nie jest to jakiś szeroki las tylko pojedyncze drzewa w linii prostej .

    Między działka nr 1 a nr 4 jest różnica w cenie ok 50 tys zl nawet jak do działki nr 4 doliczę zrobienie drogi dojazdowej, oczyszczalni biologicznej oraz podłączenie prądu oraz wody.

    Więc ta różnica tez jest dla mnie jakimś argumentem przemawiającym za działka nr 4.
    Ostatnio edytowane przez Daniel_26 ; 08-02-2023 o 06:18

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.352

    Domyślnie

    Jak ci nie przeszkadza cien przez pół roku to bierz 4tą. Ale podjedz sobie tam kiedys w godzinach kiedy slonce jest za drzewami i oceń czy to bedzie ok. Cien zapewne nie bedzie na dachu i nie bedzie mial wplywu na panele ale już ogród wiecznie zacieniony to nie jest nic fajnego.

  5. #25

    Domyślnie

    Akurat latem to zacienienie będzie atutem, natomiast w pozostałe pory roku jiekonievznie. Tym bardziej, ze autor rozważa projekt, gdzie wszystkie pomieszczenia, w których najwięcej się przebywa, beda na południe.
    @Daniel_26 ta równa linia drzew jest dla mnie podejrzana, nie ma tam jakiegoś cieku, rowu, strumienia?
    Różnica w cenie między działkami 1 i 4 niemała, ale też nie zwalająca z nóg. Weź pod uwagę, czy na pewno pokryje zwiększone koszty mediów. I dopytaj kogoś kto montuje oczyszczalnie biologiczne, czy przy tej wielkości działki i dość sporym domu taka instalacją w ogóle ci się tam zmiesci. Bo oczyszczalnia zajmuje trochę miejsca, do tego są jakieś odległości, które należy zachować od granicy działki czy budynku. A jak się nie zmiesci to zostaje ci szambo, a to już ani maloobslugowe, ani ekonomiczne w użytkowaniu.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.352

    Domyślnie

    W lato cienia od poludnia nie bedzie bo slonce jest bardzo wysoko..... cień bedzie na wiosnę i jesien kiedy tego slonca najbardziej potrzeba.....

  7. #27

    Domyślnie

    Panowie i Panie,

    Dziękuje za wszystkie odpowiedzi,

    Jutro jadę obejrzeć kolejna działkę - idealna nie jest bo do projektu który mi się najbardziej podoba potrzebuje ok 25-26 m szerokości działki jednak nie ma żadnych bonusów jak linie z gazem lub siec energetyczna przez środek działki wiec uważam ze warto obejrzeć .

    Działka o wymiarach ok 23.5 x ok 40 m - wszystkie media w drodze.



    Cena 400 zl za metr jednak to juz norma w rejonach gdzie szukam działki

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.464
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał KotNaDachu Zobacz post
    Akurat latem to zacienienie będzie atutem,
    Latem cienia od południa las daje niewiele (no, tak do połowy lata) - większym atutem jest duży okap który daje cień gdy słońce wysoko, a nie daje, gdy nisko (dokładnie tak jak najlepiej, a las dokładnie odwrotnie).

  9. #29

    Domyślnie

    400zl za metr? Ładne ceny.

  10. #30

    Domyślnie

    u mnie są po 600-700zl/m2 a i tak nie ma ani jednej którą by można kupić.....

  11. #31

    Domyślnie

    Pół miliona za samą działkę 800m2 dać to trzeba mieć kasy jak lodu

  12. #32

    Domyślnie

    500tyś to jak 300tyś 3-4 lata temu. A za kolejne 4 lata ten pieniadz będzie wart jeszcze z 40% mniej przy takiej inflacji.

  13. #33

    Domyślnie

    Aczkolwiek sama inflacja nie oznacza ze ta dzialka bedzie rowniez warta 40 % wiecej za kilka lat . Moze ale nie musi , Narazie ceny nieruchomosci nie ida w parze z inflacja .

  14. #34

    Domyślnie

    ciekawe kto te dzialeczki i 800 tys mieszkan bedzie kupowal jak sie rodzi coraz mniej dzieci, obecnie w trzydziestke i czterdziestke wchodza dzieciaki z wyzu, ciekawy jestem jak to bedzie wygladalo w takim 2040-2050 jak ma byc nas ponizej 30 mln.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel_26 Zobacz post

    Działka o wymiarach ok 23.5 x ok 40 m - wszystkie media w drodze.

    Ciekawa jestem twoich wrażeń po obejrzeniu działki. Nie wygląda źle, ale jak słusznie zauważyłeś twój wybrany dom tam nie wejdzie. BTW niezbyt duży ma garaż, jak na dwa stanowiska.
    Przy okazji, bo się skupiamy wszyscy na wpasowaniu domu w działkę i nasłonecznieniu, weź pod uwagę tez inne aspekty. Szczególnie odległość i łatwość dojazdu, a także dotarcia bez samochodu, do różnych udogodnień: przystanek z często odjeżdżającymi autobusami, sklep z podstawowymi artykułami, szkoła, przychodnia, biblioteka, siłownia, park itp

  16. #36

    Domyślnie

    Panowie i Panie,

    Działki które jeszcze 2-3 lata temu kosztowały 150-200 zl za metr aktualnie kosztują po 380-400 zl i widzę ze co raz więcej posiadaczy takich działek myśli ze już niebawem metr będzie chodzić po 500-600 zl ...

    Zapominają tylko o fakcie iz ilość rozpoczętych budów spadła o 50-70% i aktualnie aby kupić działkę i wybudować domek np 120 m potrzeba min 1-1.2 mln zl.

    Na tym forum pytam jedynie o sprawy techniczne jesli chodzi o działkę np usytuowanie względem światła, sprawy związane z mediami itp

    Jeśli chodzi o inne wymagania to mam ich trochę m.in:

    - dobra komunikacja z dworcem głównym we Wrocławiu najlepiej stacja PKP w danej miejscowości (max 30 min jazdy pociągiem).
    - przedszkole oraz szkoła podstawowa w danej miejscowości
    - sklep Dino lub Biedronka w danej miejscowości
    - media tzn prąd, woda, kanalizacja

    Wszystkie typy działek które podałem spełniają te wymagania(jedna nie miala kanalizacji) jednak miałem wątpliwości co do spraw technicznych.

    Działka która byłem oglądać wczoraj wygląda bardzo dobrze jednak do pełni zadowolenia brakuje ok 2.5 m szerokości.
    Lekki minus to również odległość do torów ok 150 m w lini prostej oraz 700 m do autostrady - oczywiście temat do sprawdzenia bo przez 5 lat mieszkałem bliżej torów za granica jednak tam jeździły tylko pociągi pasażerskie i na początku je słyszałem a po jakimś czasie z nawet otwartym oknem mi już nie przeszkadzały




    Wiem ze szukam działki prawie idealnej jednak mam swoje wymagania i nie mam zamiaru z nich rezygnować

    Dziękuje za wszystkie odpowiedzi w tym temacie.

  17. #37

    Domyślnie

    linia kolejnowa 150m dalej w otwartym terenie to masakra. Do wszystkiego można sie przyzwyczaić, ale....

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.186
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    bedzie wygladalo w takim 2040-2050 jak ma byc nas ponizej 30 mln.
    Będą imigranci, jak w całej Europie gdzie myśli się bardziej perspektywicznie już dziś o tym, co będzie w 2050.

  19. #39

    Domyślnie

    Panowie i Panie,

    Kilka dni temu znalazłem kolejna działkę:



    Wymiary : 26 m x 38 m

    Wjazd od zachodu

    Dom bym planował ulokować równolegle do drogi - jakie sa minusy takiego położenia domu względem stron światła?

    Z tego co sprawdzałem wszystkie media są w drodze przy działce:


    Przynajmniej tak mi sie wydaje

    Na działce brak nitek z gazem, linii wysokiego napięcia oraz drzew które mogą robić zbyt duży cień wiec można by było twierdzić ze jest bez wad jednak pewnie po obejrzeniu coś wyjdzie ...

    Co myślicie o tej działce - jakie widzicie minusy których ja nie widze?

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.186
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przy układzie równoległym dachu nie masz na południe

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony