dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 965 z 1022
Pokaż wyniki od 19.281 do 19.300 z 20440
  1. #19281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    No bo "DURSZLAK" na pewno w twoim słowniku ma wiele znaczeń i interpretacji
    A my musimy wybrać co -voymar- ma na myśli , i nie zostać zkrzyczanym (a jak nie to wielkie litery pójdą w ruch )

    No i pewnie ,że jeden nawet w zimie grzeje tylko w II taryfie , a drugi nawet w czerwcu ,żeby nie zmarznąć.... który ma lepiej

    Ubaw po pachy z tobą.
    Wiesz mądrych wypowiedzi na pewno nie neguję
    Zadałem ci pytanie na ktore nie ma odpowiedzi .
    Powiedz jak CIE traktować ?
    Masz tą grzałkę ? I proszę znajdź ( bo jesteś dobry w tym ) te moje moce ( ot tak ) czyżby były niewygodne ?
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  2. #19282

    Domyślnie

    A skąd my mamy wiedzieć ,że to co piszesz jest tym co myślisz , czy może nie tym .... Masz u mnie zdiagnozowane rozdwojenie jaźni, u kolegi MiG głupotę....
    I nie nie mam grzałki , jak ma to ci zaspokoić twoją ciekawość , ale wiem gdzie można ją zamontować , jak ma działać itd , a ty do tej pory nie

  3. #19283

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Jeszcze jedno. Ja mam / miałem ustawione w dzień 23 w nocy 22. Podczas tych ostatnich wichur w dzień nie dobijała do 23 to jak przyszła noc i wskoczył harmonogram na 22 i w domu miałem 22 to obiegówka się wyłączała.

    Nie czepiam się lecz jak to jest?
    że podczas wichur PC nie dobiła do 23*C O czym to świadczy? Durszlak czy co ?
    Jak to jest. ?
    Prądu nie było 14 godzin. Masz rację durszlak, ale nie taki jak Twój

    Wichury u nas są 2-3 razy w roku, takie, że dachówki zrywa. Ponad 110 km/h.

    Po za tym ja wolę temperatury 22-23 st.
    Ostatnio edytowane przez bocian_koh ; 04-03-2023 o 20:08
    SDC0709J3E5 / UD07JE5. Szkielet drewniany prefabrykowany, parterowy. 130m2. Podłogówka po całości, bez bufora. CWU 200l.

  4. #19284

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    A jaka to liczba tych załączeń???
    A u ciebie podczas wichur PC nie dobiła do 23*C-- to co się stało? Prądu brakło?
    Brakło. U Ciebie był. Co chciał?
    SDC0709J3E5 / UD07JE5. Szkielet drewniany prefabrykowany, parterowy. 130m2. Podłogówka po całości, bez bufora. CWU 200l.

  5. #19285

    Domyślnie

    Cześć, mam trzy pytania i może będzie ktoś mi mógł pomóc wyjaśnić wątpliwości.

    1. Pierwsze pytanie dotyczy działania modułu Aquarea Smart Cloud.
    Mam świeżo zamontowaną pompę ciepła 7kW WH-ADC0309J3E5C / UD07JE5 i próbowałem połączyć Aquarea Smart Cloud z internetem, natomiast nie mogę tego zrobić ponieważ nie świeci mi się dioda Status (od początku, nigdy nie widziałem aby się zaświeciła).

    To co robiłem:
    - próbowałem restartować ASC przyciskiem Check
    - odłączyłem kostkę, odczekałem chwilę i podłączyłem ponownie (tą na zdjęciu).
    Świeci się tylko dioda Power, zdjęcie -> https://prnt.sc/JDp0YZmdR6Y1

    Czekam na odpowiedź z serwisu, natomiast może miał ktoś podobny przypadek? Czy te cztery kable są umieszczone dobrze? Czy możliwe, że trzeba wymienić moduł lub coś jest nie tak zamontowane w środku pompy?

    2. W domu jeszcze nie mieszkam, nikt nie korzysta z wody i instalator zaproponował mi aby napełnić tylko obieg CO, bez zbiornika znajdującego się w pompie (200l). Obecnie główny dopływ wody wodociągowej do instalacji pompy jest zamknięty. Rozpocząłem wygrzewanie posadzki w taki sposób, że obecnie mam ustawioną temperaturę na głównym wyświetlaczu na 30C, mam otwarte cztery pętle i codziennie będę otwierał kolejne, aż wszystkie jedenaście będzie otwartych. Patrząc na zdjęcie robię to w ten sposób, że przykręcam rotametr na zdjęciu nr 1 i odkręcam maksymalnie obieg na zdjęciu nr 2. https://prnt.sc/PQF8bmg9dtIc

    Pytanie jakie mi się pojawia to czy powinienem się martwić z powodu przepływu. Po uruchomieniu trzech pętli przepływ był na poziomie 11,5 l/min, obecnie po uruchomieniu czwartej pętli spadł do 9,7 l/min i domyślam się, że wraz z uruchamianiem kolejnych pętli będzie spadał? Czy powinienem coś obecnie robić, jeśli jedynie wygrzewam posadzki? Dane z dzisiaj to sprężarka 72 wł-wył/51h czas, powrót 26C i zasilanie 30C (pewnie będzie się stabilizować po czasie wygrzewania posadzek).

    3. Podczas uruchomienia instalator dał mi znać, że w wężownicy w zbiorniku przepłynęła ciepła woda i wtedy temperatura była na poziomie 20C. Po dwóch dniach temperatura w zbiorniku spadła do 9C. Czy powinienem się tym martwić i coś zrobić, czy jeśli ustabilizuje się na poziomie obecnej temperatury pomieszczenia to będzie ok (obecnie jest tam około 6C i codziennie ta temperatura będzie teraz wzrastała wraz z otwieraniem kolejnych pętli)?

  6. #19286
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Ad.1. Jeśli świeci się tylko dioda power to raczej moduł sam z siebie nie startuje. Nie masz podłączonego kabla LAN, to chyba łączysz się przez WIFI. Sprawdź w routerze (jak masz możliwość ) ,czy połączył się z routerem ( ale bez niebieskiej diody na module to raczej niemożliwe). Serwis i do wymiany moduł najszybciej.

    Ad.2.Nie wiem jak działają Twoje rotametry , moje trzeba odkręcać zarówno sam rotametr na górze jak i zawór na dolnej belce .Najważniejsze ,żeby po tej operacji wskaźnik przepływu (rotametr) coś pokazywał przy działającej pompie. I chyba właśnie źle coś robisz , bo teoretycznie przepływ powinien wzrastać ( choć sama pompa może objegówką modulować i wtedy nici z takich obserwacji).

    Ad.3. Nie korzystasz z wody CWU , więc teoretycznie może tak być - nie zamarznie Skoro serwisant tak powiedział (bo on wie co zostawił). Nie wiadomo jakie zawory pozamykał itd.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  7. #19287
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Jeżeli temperatura wody podczas defrostu mimo zadziałania grzałki spadnie < 18 C to się pompa wyłączy z błędem H75 ;
    - ewidentnie świadczy to o małym zładzie wodnym,
    Już wcześniej pytałem ;
    - jaki jest zład wody w instalacji?
    - na jaką temperaturę ustawiona grzałka na CO???
    Andrzej, jeżeli temperatura wody za wymiennikiem szybko spada, to nie świadczy to o małym zładzie wody , tylko o małym przepływie, a na pewno w jego przypadku.
    Przecież wyraźnie pisze że za pompą szybko spada, a w układzie pozostaje nadal ciepła ( wychładza się max 1_3 st)
    Coś się czepił tych buforów.
    U ciebie ewidentnie na każde zło to bufor.
    A to przy podłogówce to powinna być ostateczność.
    Kolega wcześniej wyraźnie napisał, że do rozdzielacza ma pex 25, a to zdecydowanie za mały przekrój żeby uzyskać odpowiedni przepływ.

  8. #19288
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbyszekwojtal

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Trębaczew
    Kod pocztowy
    98-355
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukok7 Zobacz post
    Cześć, mam trzy pytania i może będzie ktoś mi mógł pomóc wyjaśnić wątpliwości.

    1. Pierwsze pytanie dotyczy działania modułu Aquarea Smart Cloud.
    Mam świeżo zamontowaną pompę ciepła 7kW WH-ADC0309J3E5C / UD07JE5 i próbowałem połączyć Aquarea Smart Cloud z internetem, natomiast nie mogę tego zrobić ponieważ nie świeci mi się dioda Status (od początku, nigdy nie widziałem aby się zaświeciła).

    To co robiłem:
    - próbowałem restartować ASC przyciskiem Check
    - odłączyłem kostkę, odczekałem chwilę i podłączyłem ponownie (tą na zdjęciu).
    Świeci się tylko dioda Power, zdjęcie -> https://prnt.sc/JDp0YZmdR6Y1

    Czekam na odpowiedź z serwisu, natomiast może miał ktoś podobny przypadek? Czy te cztery kable są umieszczone dobrze? Czy możliwe, że trzeba wymienić moduł lub coś jest nie tak zamontowane w środku pompy?

    2. W domu jeszcze nie mieszkam, nikt nie korzysta z wody i instalator zaproponował mi aby napełnić tylko obieg CO, bez zbiornika znajdującego się w pompie (200l). Obecnie główny dopływ wody wodociągowej do instalacji pompy jest zamknięty. Rozpocząłem wygrzewanie posadzki w taki sposób, że obecnie mam ustawioną temperaturę na głównym wyświetlaczu na 30C, mam otwarte cztery pętle i codziennie będę otwierał kolejne, aż wszystkie jedenaście będzie otwartych. Patrząc na zdjęcie robię to w ten sposób, że przykręcam rotametr na zdjęciu nr 1 i odkręcam maksymalnie obieg na zdjęciu nr 2. https://prnt.sc/PQF8bmg9dtIc

    Pytanie jakie mi się pojawia to czy powinienem się martwić z powodu przepływu. Po uruchomieniu trzech pętli przepływ był na poziomie 11,5 l/min, obecnie po uruchomieniu czwartej pętli spadł do 9,7 l/min i domyślam się, że wraz z uruchamianiem kolejnych pętli będzie spadał? Czy powinienem coś obecnie robić, jeśli jedynie wygrzewam posadzki? Dane z dzisiaj to sprężarka 72 wł-wył/51h czas, powrót 26C i zasilanie 30C (pewnie będzie się stabilizować po czasie wygrzewania posadzek).

    3. Podczas uruchomienia instalator dał mi znać, że w wężownicy w zbiorniku przepłynęła ciepła woda i wtedy temperatura była na poziomie 20C. Po dwóch dniach temperatura w zbiorniku spadła do 9C. Czy powinienem się tym martwić i coś zrobić, czy jeśli ustabilizuje się na poziomie obecnej temperatury pomieszczenia to będzie ok (obecnie jest tam około 6C i codziennie ta temperatura będzie teraz wzrastała wraz z otwieraniem kolejnych pętli)?
    Spróbuj dwa zewnętrzne przyciski przez ponad 10sek jednocześnie

  9. #19289
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.1971 Zobacz post
    Ok czyli wchodzi tylko połączenie równoległe i pompką za buforem do podlogowki, a jakiej wielkości bufor proponujesz, pc 7 kw Panasonic
    Kolego, bufor wpięty równolegle rozwiąże pośrednio problem przepływu, ale to są dodatkowe koszty montażu, ale i eksploatacji. Dodatkowe pompki, a później wyższa temperatura i dodatkowo energia na pompki
    Do tego ten system nie będzie już tak fajnie sterowalny jak bez.
    Ja na twoim miejscu dołożył bym jednak dodatkowe rury do rozdzielacza, zwiększył przepływ, a wtedy to będzie pięknie pracowało.
    U syna, gdzie sam to wszystko montowałem, ma nowy dom, PC panasonic 7kW, w podłodze łącznie 1250 rury, dwa rozdzielacze i pompa wpięta bezpośrednio.
    Przy defroście temperatura wody na powrocie spada o 1 st, a na zasilaniu ( czyli przy defroście za wymiennikiem ) o 3 st.
    Max przepływ przy defroście to 35 lit/min

  10. #19290
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Dlatego przepływ 27l/min podczas defrostu nie jest złym przepływem puki pompa się nie zatrzymuje z błędem.

    Wyższa szkoła jazdy to rozwiercenie końcówek ,żeby zwiększyć przepływ ( bo są one dostosowane do PN10 a nawet PN16 , a w instalacji ciśnienie nie przekracza 2bar ) , bo one najbardziej go dławią.

    Ja bym się bronił przed buforem jak najdłużej.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  11. #19291

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Andrzej, jeżeli temperatura wody za wymiennikiem szybko spada, to nie świadczy to o małym zładzie wody , tylko o małym przepływie, a na pewno w jego przypadku.
    Przecież wyraźnie pisze że za pompą szybko spada, a w układzie pozostaje nadal ciepła ( wychładza się max 1_3 st)
    Kolega wcześniej wyraźnie napisał, że do rozdzielacza ma pex 25, a to zdecydowanie za mały przekrój żeby uzyskać odpowiedni przepływ.
    Masz rację,
    Dzięki kolego za fachowy komentarz
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  12. #19292

    Domyślnie

    Nie wiem czy to dobre miejsce na to pytanie ale... zaryzykuję
    Jak dobrać moc klimakonwektora do moich pomieszczeń. Tzn. myślę nad zmianą w trzech sypialniach z grzejników na klimakonwektory tak by latem wykorzystać funkcjie chłodzenia w pompie ciepła a zimą sprawniej ogrzewać.
    1 pokój parter 18m2
    2 pokój poddasze 22m2( w tym pokój są dwa grzejniki jeden bym zostawił a drugi wymieniłbym na klimakonwektor)
    3 pokój poddasze 15m2
    Drugie pytanie jakie polecacie dobre i w przystępnej cenie klimakonwektory?

    Trzecie pytanie już stricte związane z tematem ( wiem że było ale nie mogę znaleść) jak wejść w te ukryte manu w panasonicu?
    W to jedno to wiem ⬅️⬇️i przycisk menu ale tego drugiego nie pamiętam
    Dom 175m2 użytkowej. Parter z poddaszem użytkowym. Ściany- Porotherm 30cm +15 styropian grafit, strop- wełna 30cm, podłoga-12cm styropian.
    OZC 7,8kw. Po około 50% podłogówka i grzejniki. CWU 300l
    Panasonic HP 3f 9kW
    PV 4, 13 kWp SolarEdge 2019r.
    PV 5,33 kWp Fronius 2023r.

  13. #19293
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Drugie to 156 (patrząc jak na klawiaturę telefonu)
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  14. #19294
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jacek.1971

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Siemianowice
    Kod pocztowy
    41-100
    Posty
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Kolego, bufor wpięty równolegle rozwiąże pośrednio problem przepływu, ale to są dodatkowe koszty montażu, ale i eksploatacji. Dodatkowe pompki, a później wyższa temperatura i dodatkowo energia na pompki
    Do tego ten system nie będzie już tak fajnie sterowalny jak bez.
    Ja na twoim miejscu dołożył bym jednak dodatkowe rury do rozdzielacza, zwiększył przepływ, a wtedy to będzie pięknie pracowało.
    U syna, gdzie sam to wszystko montowałem, ma nowy dom, PC panasonic 7kW, w podłodze łącznie 1250 rury, dwa rozdzielacze i pompa wpięta bezpośrednio.
    Przy defroście temperatura wody na powrocie spada o 1 st, a na zasilaniu ( czyli przy defroście za wymiennikiem ) o 3 st.
    Max przepływ przy defroście to 35 lit/min
    Też o tym myślałem, jeden rozdzielacz jest tuż przy pc ale drugi na piętrze po przeciwległej stronie budynku a rurki idą do niego w ścianie a następnie w suficie, to wyklucza wymianę lub też zastąpienie tych rurek innymi. Syn też ma 7 i przy defroście z cwu ma przepływ 40, i tego brakuje w ustawieniach nad czym też wielokrotnie myślałem by pc robiła defrosty tylko przez cwu - szkoda .
    Dom typu kostka z lat 80-tych, 175m2, wyłącznie grzejniki purmo , kocioł gazowy vaillant ,kocioł węglowy zębiec 21kw , podłoga styropian 10cm, fundamenty styropian 10cm, ściany styropian 12cm, okna stare plastikowe plus rolety, dach wełna 35cm.
    Panasonic T-cap 9kW 1f mod F , termostat bezprzew euroster 2026tx ,buforek 100litr ,pomp grundfos , 266 litr cwu cyrkulacja grundfos, przedlicznik, SAME GRZEJNIKI !!!
    3 kw fotowoltaika + 6,82 kw

  15. #19295

    Domyślnie

    Jako bierny obserwator forum, przed zakupem i instalacją Aquarea gen J 9kW jednofazowy split, teraz po 3 miesiącach użytkowania, czas na podsumowanie. Nie mam zamiaru namawiać na taką czy inną decyzje, kupujesz, czytasz decydujesz. Startujemy:

    STEROWANIE
    1. W trybie termostat zewnętrzny (tzn. sterownik wyjęty z pompy i zainstalowany w pomieszczeniu) - DYSKWALIFIKACJA - histereza 2 C, instalatorzy z definicji proponują termostat zewnętrzny (np Salus) i działanie PC (za 20k zł) w trybie ON/OFF.
    2. Krzywa grzewcza - standardowe rozwiązanie, dobór wymaga trochę eksperymentowania. Niemniej nawet przy prawidłowo dobranej krzywej zdarza się potrzeba dostosowania temp. wody do warunków (np podbicie po wietrzeniu czy zredukowanie po dogrzaniu kominkiem). Przedstawiciele Panasonica zapewniają o istnieniu takiego algorytmu, niestety wszelkie próby pokazują brak takowej funkcjonalności. Instalator (Pro) nic nie wie, obsługa klienta bezczelnie odsyła do instalatora, przedstawiciel Panasonica nie odpowiada na pytanie o funkcje którą zachwalał. DYSKWALIFIKACJA
    3. Sterowanie CO i CWU - wynalazek Panasonica polegający na połączeniu sterowania w ten sposób iż przy każdym włączeniu czy też wyłączeniu (ręcznie lub z harmonogramu) dla CO, pompa "resetuje" stan CWU i ignorując ustaloną deltę wchodzi w tryb CWU natychmiast (jeżeli temp wody < ustawiona, lub zaraz po spełnieniu tego warunku). Co to powoduje: a) Chcesz dogrzać pomieszczenie, musisz poczekać na dogrzanie CWU (mimo braku takiej potrzeby), b) dogrzewasz zagrzaną CWU a wiadomo PC lubi grzać zimne wiec tracisz na efektywności.
    4. Logika sterowania: przypadek z wczoraj, chciałem wyłączyć CO z aplikacji, pech nie zauważyłem że pompa jest w trybie defrost. Skutek: pompa (patrz pkt 3) w trakcie defrostu przełączyła sie na CWU, wyskoczył błąd H62 - błąd przepływu. Wniosek PC nie potrafi ogarnąć dokończenia defrostu, użytkowniku gap sie w ekran i uważaj jak trzeba to grzecznie czekaj. DYSKWALIFIKACJA jak na PC za 20k.
    5. Aplikacja - cóż można by pominąć milczeniem wygląd i funkcjonalność z pracy zaliczeniowej na poziomie technikum, co przeszkadza to czas około minuty, który trzeba odczekać aby się status pompy zaktualizował patrzysz i nie wiesz czy to już czy jeszcze nie, a jak widać patrz pkt 4, się pospieszysz to sobie PC zawieszasz i czekaj na instalatora do skasowania H62...

    OPOMAROWANIE
    1. Znany temat zaniżania poboru prądu. Podobno wynika o z pomiaru tylko natężenia i założeniu napięcia 230v, nie wiem czy tak jest ale wiem że koszt rozwiązania z pomiarem prąd/napięcie to 50 zł jak w dostępnych inteligentnych gniazdkach. O dziwo zawsze jest to zaniżenie poboru chyba nikt nie skarżył się na zawyżanie. Poprawia COP na sterowniku prawda, niech sie klient cieszy satysfakcja ważna sprawa....
    2. Temperaturę zasilania - też na tym forum podniesione, jest zawyżona, mam 6 punktowego sonoff, 6 pomiarów identycznych, po rozłożeniu na różne punkty zawsze zasilanie o 2 stopnie niżej niż na PC, liczne próby lepszego przylegania, izolowania, zamiany sensorów, pomiar innym termometrem- bez rezultatu. Poprawia COP na sterowniku prawda, niech sie klient cieszy satysfakcja ważna sprawa....

    INSTALACJA
    Panasonic ma wykonawców PRO, trochę drożej ale są przeszkoleni, masz kliencie pewność że nie skopią instalacji, no to bierzemy PRO i...
    a) Połaczenie PC-Bufor Pex25 - wymagana średnica 26mm, prawie dobrze ... ale zaraz Pex 25 złączki to 15mm średnicy. Musiałem dyskutować z instalatorem, spędzić wieczór na doktoryzowaniu się z przepływów żeby udowodnić że to że działa nie znaczy że działa dobrze. Tak min przepływ osiągnięty ale pompa obiegowa pracuje w strefie max (podnoszenie 8m) zamiast min (podnoszenie 3m) i zamiast za 10 to rozleci sie za 5 lat... tak to Panasonic szkoli i pilnuje instalatorów.
    b) Brak standardowych schematów integracji z kotłem gazowym - jak wyżej instalator PRO, instalacja zrobiona, gdyby nie opomiarowanie sonoffe to bym nawet nie wiedział że mam lewy przepływ przy grzaniu CWU PC część obiegu idzie przez PG i bufor... Dyskusja z instalatorem, dodatkowy zawór trójdrożny na powrocie z wężownicy i działa. Pytanie ilu użytkowników kontroluje działanie systemu po instalacji, myśle, że 90% nie i potem żale że PC tyle zużywa...
    c) Integrując PC z PG, instalator wkłada czujnik temp CWU z PG w mufe do tego przeznaczoną (3/4 wysokości) czujnik z PC sie nie mieści wiec przymocowuje go w okolicy grzałki 1/3 wysokości - skutek PC grzeje często, wodę która w dużej częsci jest pogrzana (zużycie dzienne 7-9 kWh). Orientuje się że coś jest nie tak, zamieniam miejscami czujniki (przy okazji zwiększam temp CWU z 45 na 48 skoro czujnik wyżej i mniej "zapasu"). Skutek, PC włącza się na CWU rzadziej, zużycie na poziomie 4-5 kWh - stabilnie od ponad miesiąca

    WYKONANIE
    1. Pompa obiegowa niemiłosiernie buczy, znalazłem wideo z części hydraulicznej,cóż pompa obiegowa wisi dosłownie (bez mocowania do obudowy) na przewodach hydraulicznych a jeżeli dobrze widzę to za redukcje drgań odpowiada kawałek gąbki naklejony na drzwi dociskający tenże wiszący ustrój ... pompa za 20k
    2. Idziesz do jednostki zewnętrznej, co słyszysz ? nie nie sprężarkę, nie nie wentylator, najpierw słyszysz brzęczenie obudowy, tak kilka blach łączonych na blachowkrętach + wibracje ze sprężarki i wentylatora = rezonans na obudowie. Coż pozostaje rozebrać, podkleić i zmontować. Pompa za 20k...
    PODSUMOWANIE
    Nie napisze nie kupować bo po pierwsze ma grzać i grzeje, po drugie nie wiem jak u innych ale miałem inne oczekiwanie co do jakości wykonania i poziomu obsługi posprzedażowej. Temat korekty krzywej nadaj się do reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową i pewnie tym się skończy.

    To tyle na dzisiaj, trzymajcie się ciepło, niech COP będzie z wami.

  16. #19296

    Domyślnie

    Tak, to pompa za 20tys i właśnie takie ma wady ,niektóre do przeżycia ,niektóre do poprawienia ,a niektóre z winy instalatora.

    Do niektórych się odniosę ( do tych ,które pamiętam z tego długiego posta )
    -Czujniki ,jeśli oszukują oba tak samo (wyjściowy i wejściowy) ,to nie wpływa na różnicę - deltę , a to z niej liczy się wyprodukowaną energię i COP. Ale czujniki da się kalibrować w menu serwisowym. Co do samego licznika energii elektrycznej , to pompa nie mierzy też natężenia prądu , po prostu ma mapę , przy takiej i taiej częstotliwości , temperaturach itp pobór jest taki (z dokładnością 200W).
    -Błąd przepływu H62 nie występuje u mnie , mimo ,że celowo testowałem defrosty i w tym czasie zmieniałem na CO-CWU , to raczej przypadek. Błąd da się skasować z pompy bez problemu ( może z aplikacji nie , ale ja jej nie używam).
    -Rezonans obudowy , na pewno do poprawienia samemu
    - Objegowka ,działa jak potrzeba , nikomu się mie urwała ,nikt na odgłosy nie narzekał.

    A to " temat korekty krzywej nadaje się do reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową" - powodzenia
    Jeśli tak dużo czytałeś , nie powinienieś być zaskoczony. A jesli masz wymagania , to pompa za 20tys nie jest dla Ciebie , tzeba celować w okolicach 40tys myślę...( choć tam byś był dużo bardziej rozczarowany)

  17. #19297

    Domyślnie

    @adam_ko; ciekawy wpis i wnioski. Chciałbym zapytać o dwie rzeczy:
    - co oznacza stosowany przez Ciebie skrót "PG"?
    - czy masz pompę ciepła "zintegrowaną" z kotłem gazowym (układ biwalentny)?
    Dom 300 m2, kubatura 900 m3, OZC 10 kW, ogrzewanie podłogowe i ścienne, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, chłodzenie via klimakonwektory, zasobnik CWU 200 l z cyrkulacją, PC Panasonic Aquarea HP 9 kW 3f gen. H, kotłownia biwalentna z gazowym kotłem kondensacyjnym 11 kW jako źródło szczytowe. Taryfa Tauron G12w, fotowoltaika net-metering.

  18. #19298

    Domyślnie

    Piec Gazowy ,byłeś blisko

  19. #19299
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.1971 Zobacz post
    Też o tym myślałem, jeden rozdzielacz jest tuż przy pc ale drugi na piętrze po przeciwległej stronie budynku a rurki idą do niego w ścianie a następnie w suficie, to wyklucza wymianę lub też zastąpienie tych rurek innymi. Syn też ma 7 i przy defroście z cwu ma przepływ 40, i tego brakuje w ustawieniach nad czym też wielokrotnie myślałem by pc robiła defrosty tylko przez cwu - szkoda .
    Ja bym spróbował jednak najpierw z tym rozdzielaczem przy pompie, jak się domyślam od parteru, tam musisz mieć przynajmniej z 7 pętli. Podepnij na próbę, nawet na skróty jakieś rury w celu zwiększenia przepływu do tego rozdzielaczami. A może się okazać, że to wystarczy. Być może będzie trzeba wtedy przydławić na rotometrach, żeby się równoważyło przy grzaniu, ale w zasadzie góra powinna słabiej grzać, to sypialnie.
    Wg. Mnie ten zwiększony przepływ na tym jednym rozdzielaczu może wystarczyć do prawidłowych defrostów.

  20. #19300

    Domyślnie

    Wystarczy ? W ogóle skąd to założenie ,że teraz nie starcza...
    To ,że temperatura za wymiennikiem spada o te 5stopni ? Od tego jest . Mogłoby być lepiej , ale nie ma co na siłę poprawiać.

Strona 965 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony