Cytat Napisał Elfir Zobacz post
ale macie tam bajzel urbanistyczny.

Ten wjazd na działkę jest ostateczny? Brama musi być w tym narożniku?
Masz działkę z wjazdem od południa - to nie jest najlepszy projekt (brak wykorzystania południowego światła w domu - będzie ciemno w środku).
Jaki jest sens odsuwania domu tak daleko od wschodniej granicy?

Wrysowanie tarasu przy bocznej ścianie na wprost bramy wjazdowej, nachylenie domu jeszcze bardziej ku północy - widać architekt kompletnie ma w czterech literach tę pracę.
Hmmm, a jest coś dobrze w tym projekcie?? dokumentacji jeszcze nie złożyliśmy do urzędu wiec możemy zapewne z architektem jeszcze jakieś zmiany zrobić, albo chociażby mieć jakaś kartę przetargową do negocjacji, skoro mamy "bajzel architektoniczny" może nie będzie aż tak bardzo chętny żeby cokolwiek poprawić.
Niestety z żoną budujemy się poraz pierwszy wiec nasza znajomość wszelkich praw rządzących poprawnym projektowaniem jest przez nas nie do końca znana.

Mnie zaskoczyło skierowanie budynku przeciwnie do wszystkich w około, na to o czym piszesz nie zwróciłem uwagi, ale...

Jesteśmy z zoną świadomi tego iż wejście do domu jest od strony południowej, że salon będzie zaciemniony ale nie chcieliśmy mieć największego okna w salonie 4m długości skierowanego w stronę drogi publicznej, poza tym chcemy mieć taras i ogród za domem aby mieć trochę prywatności.

Brama i furtka już stoi w tym właśnie miejscu od 20lat, po przeciwnej stronie jest studzienka wodomierzowa i studzienka kanalizacyjna. Studzienka wodomierzowa na pewno zostanie rozebrana gdy wodomierz zostanie przeniesiony do budynku, natomiast studzienka kanalizacyjna już tam zapewne zostanie.

Architekt powiedział, że według przepisów obowiązujących przepisów nie możemy zbliżyć się do płotu bliżej niż na 4m ze względu na okno (bez okna minimum 3m), dlatego narożnik jest 4,4m od płotu, natomiast drugi narożnik widać że się oddala, dlatego mi to jakoś nie pasowało, że coś jest tak jakoś krzywo.
Na auta w przyszłości chcemy zrobić drewnianą wiatę, właśnie po prawej stronie, tuż przy płocie, mniej więcej tak jak wskazuje strzałka opisana jako "6."

A co do samego projektu, spodobała nam się jego prostota i teoretycznie "tania budowa", ja dodatkowo gdy wybieraliśmy z żoną ten projekt myślałem o panelach fotowoltaicznych na całym dachu po stronie południowej aby zmniejszyć koszty ogrzewania pompą ciepła, ale po zmianach na ten cały net-billing i konieczności sprzedaży wyprodukowanej energii elektrycznej po cenie 1/3 zakupu nie wydaje mi się być opłacalne, chociaż mogę się mylić.

Dziękuję, oba linki działają, o coś takiego mi chodziło.
Drugi link w wersji free ma ograniczenia tylko do aktualnego dnia ale z pierwszego wszystko działa.
Dziękuję.