dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 972 z 1022
Pokaż wyniki od 19.421 do 19.440 z 20440
  1. #19421

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Więc pompa osiągnęła temperaturę docelową i pewnie się zmodulowała i ustabilizowała częstotliwość tak ,żeby utrzymywać temperaturę wyjściową na tym poziomie. Docelowa jest 33 , i wyjściowa też , więc żeby pompa się wyłączyła to woda musi się jeszcze podnieść o te 3 stopnie , albo docelowa się obniżyć.
    Jeśli jesteś pewny ,że sonoff pokazuje dobrze temperaturę wyjścia na grzejniki , a tylko PAW-A2W-TSHC ją zaniża ( 32,3 vs 30 ) ,to możesz je zamienić na próbę.

    Ale poza pokazywaniem wartości ten czujnik i tak na nic nie będzie wpływał ( bo zaworu mieszającego na tej strefie nie masz).

    EDIT: A może na podłogówce ten PAW-A2W-TSHC też obniża ....
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20230410_215553_SUPLA.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	74,4 KB
ID:	464565
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20230410_215644_Comfort Cloud.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	60,2 KB
ID:	464566
    Też mam opomiarowane za mieszaczem. Też jest różnica, ale mniejsza.
    OZC 50W/m2 (I str. -16°C/+22°C) 1980r.
    [styrop. 10cm + pustak 18cm + pustka 5cm + bloczek 18cm; blachodach. koperta; grawit wentyl.]
    - parter 86,5m² nieogrz., wełna 10cm sufit,
    - wys. parter 76,5m² ogrz. (12,5m² podłog., 64m² C33),
    - piętro 70,5m² ogrz. (C33),
    - poddasze 80m² nieogrz., wełna 15cm podłoga,
    - PV 9,99kWp [SE10k + LONGi 370] wsch.-płd.-zach.
    - Aquarea T-CAP 9kW gen. H (3-faz.), zład 270l (bufor 100l + C33 125l + rury 35l + podłog. 10l) CWU 300l 3,3m² - 6 os.

  2. #19422
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    PAW-A2W-TSHC to są po prostu termistory NTC, tylko o dziwnej ( niedostępnej na rynku) charakterystyce 6,5kOhm przy 25 stopniach. Więc jeśli to Ci przeszkadza , to możesz próbować trochę je korygować ( w dół to trzeba coś dołączyć w szereg , jakąś małą rezystancję).
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  3. #19423

    Domyślnie

    Jeszcze raz dziękuję.
    OZC 50W/m2 (I str. -16°C/+22°C) 1980r.
    [styrop. 10cm + pustak 18cm + pustka 5cm + bloczek 18cm; blachodach. koperta; grawit wentyl.]
    - parter 86,5m² nieogrz., wełna 10cm sufit,
    - wys. parter 76,5m² ogrz. (12,5m² podłog., 64m² C33),
    - piętro 70,5m² ogrz. (C33),
    - poddasze 80m² nieogrz., wełna 15cm podłoga,
    - PV 9,99kWp [SE10k + LONGi 370] wsch.-płd.-zach.
    - Aquarea T-CAP 9kW gen. H (3-faz.), zład 270l (bufor 100l + C33 125l + rury 35l + podłog. 10l) CWU 300l 3,3m² - 6 os.

  4. #19424
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Witam ,
    odnośnie awarii obiegówki w moim T-capie F , wrzucam fotkę z dtr-jeśli ktoś będzie miał podobny problem (tj zablokowany obrót na wałku ceramicznym) , może delikatnie wycisnąć sam wałek i spróbować drobnym papierem ściernym (a może samą kartką ze zwykłej drukarki) usunąć nagary. Znajomy instalator powiedział ,że słyszał o takim "patencie" od innych instalatorów przy okazji szkolenia.
    Poniżej dokładnie widać poszczególne elementy tej pompy -cały obrót wirnika jest realizowany na wałku i tulei ceramicznej...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obiegówka z dtr.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	63,3 KB
ID:	464610
    Tymczasem

    PS
    Już mam w domu filtro-separator Flamco, przy okazji modernizacji CO zostanie zamontowany
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  5. #19425

    Domyślnie

    Myślę że bezpieczniej będzie po prostu umyć ciepła wodą z detergentem - bo raczej nie będą to przypalenia materiału a zwykły szlam który się osadził na OBU współpracujących częściach.

    P.S.
    Dziwne że montazysta od razu nie nakazał montażu filtra- mój sprzedawca monobloka panasonic od razu polecił mi zainstalowanie takiego filtra i chcąc nie chcąc uległem choć cholerstwo tanie nie jest jak na plastikową puszkę z siatką i magnesem. Sam z siebie filtr siatkowy i tak zamontowałem na powrocie przy pompie ale to tak na wszelki wypadek bo akurat miałem i pasował z wymiarem - w razie potrzeby posłuży jako spust wody z pompy.

    P.S 2
    przy okazji pobytu w temacie Aquarea - podobno ma się pojawić nowsza wersja modułu wifi do tych pomp ? Ma mieć bardziej stabilne połączenie bo podobno ta obecnie używana często wymaga resetowania. Czy coś wiadomo co i kiedy ?
    Ostatnio edytowane przez Chris Zielonka ; 14-04-2023 o 11:45

  6. #19426
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Ja mam 2 grzejniki stalowe w instalacji ( reszta podłogówka), i włączają się mniej więcej poniżej minus 5 stopni na zewnątrz ( mają własne termostaty). Mam filtr siatkowy( dodatkowy) przed pompą i czyszczę go co tydzień. Zawsze coś się uzbiera na filtrze( taki czarny osad). Mam wersje H, ale jest to pierwsza produkcja i teraz zamówiłem dodatkową wkładkę magnetyczną do filtra w jednostce wew. Zobaczymy czy coś będzie się osadzać. Do tej pory filtr w jednostce wew, zawsze był czysty. Trzeci filtr mam a obiegu CWU i ten od 6 lat zawsze jest czysty.
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H, PV 7,65kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6.

  7. #19427

    Domyślnie

    Ech--- mało tych filtrów
    Dołóż ich tyle aby ich było więcej niż pomieszczeń w domu
    Czyść 2x / tydzień
    Sorry -ale to już przegięcie.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  8. #19428
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Nalezę do tych którzy mają dużo czasu i nie przeszkadza mi to.
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H, PV 7,65kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6.

  9. #19429
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbyszekwojtal

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Trębaczew
    Kod pocztowy
    98-355
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek2504 Zobacz post
    Nalezę do tych którzy mają dużo czasu i nie przeszkadza mi to.
    Mam pompę zamontowaną do starej instalacji i na początku też miałem sporo brudu na magneto-odmulaczu i filtrach siatkowych. W zeszłym roku po sezonie włączyłem obiegówkę w jednostce wewnętrznej na maxa (bufor jest szeregowo na powrocie ) i odkręcałem pojedyńczo po jednej pętli na kilkanaście minut i jeszcze sporo brudu osadziło się na filtrach. Od tej pory woda czysta i brak zanieczyszczeń na filtrach i magnesie

  10. #19430

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad tym ile wody z bufora wpiętego szeregowo faktycznie jest w obiegu. Czy to nie jest tak, że woda zaznaczona na rysunku na niebiesko tylko stoi i nic nie robi?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bufor.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	7,3 KB
ID:	464636

  11. #19431

    Domyślnie

    Ten bufor masz na zasilaniu?

  12. #19432

    Domyślnie

    Na powrocie oczywiście.

  13. #19433

    Domyślnie

    Sprawdź kamerą termowizyjną. Wtedy będziesz miał pewność co się tam dzieje.

  14. #19434

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gepam Zobacz post
    Zastanawiam się nad tym ile wody z bufora wpiętego szeregowo faktycznie jest w obiegu. Czy to nie jest tak, że woda zaznaczona na rysunku na niebiesko tylko stoi i nic nie robi?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bufor.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	7,3 KB
ID:	464636
    Osobiście podpiąłbym buforek tak aby pompa pobierała z górnego króćca a z instalacji wpadało dolnym- jak ustanie ruch cieplejsza woda zgromadzi się na górze i pompa wystartuje z tą cieplejszą. Na załączonym rysunku jest odwrotnie.

  15. #19435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Osobiście podpiąłbym buforek tak aby pompa pobierała z górnego króćca a z instalacji wpadało dolnym- jak ustanie ruch cieplejsza woda zgromadzi się na górze i pompa wystartuje z tą cieplejszą. Na załączonym rysunku jest odwrotnie.
    Ta woda z góry i tak zostanie przepompowana w minutę, więc wydaje mi się, że to nie ma większego znaczenia. Chyba jednak ważniejsze jest, żeby nie walczyć z grawitacją i ulżyć obiegówce.

  16. #19436

    Domyślnie

    Ktoś zetknął się z taką praktyką?
    Instalator z partnerstwem Panasonica nie wystawił karty gwarancyjnej i zbywa mnie różnymi historiami.
    Po instalacji już go na oczy nie widziałem a powinien chyba zrobić pierwszy przegląd.

  17. #19437
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gepam Zobacz post
    Ta woda z góry i tak zostanie przepompowana w minutę, więc wydaje mi się, że to nie ma większego znaczenia. Chyba jednak ważniejsze jest, żeby nie walczyć z grawitacją i ulżyć obiegówce.
    Obojętnie jak byś nie podłączył to obiegówka z tego samego punktu ją musi podnieść ( czy to będzie z góry na dół ,czy z dołu do góry) , więc to dla niej bez znaczenia. ( bo to ,że tu strzałka jest w dół , to nie znaczy ,że później nie będzie pod górkę )

    Z drugiej strony jak nie będzie na drodze bufor-PC żadnej pułapki termicznej to całe ciepło po wyłączeniu obiegówki i tak pójdzie w górę do pompy , a jak z drugiej ,to zasili grawitacyjnie jeszcze grzejniki
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  18. #19438

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Obojętnie jak byś nie podłączył to obiegówka z tego samego punktu ją musi podnieść ( czy to będzie z góry na dół ,czy z dołu do góry) , więc to dla niej bez znaczenia. ( bo to ,że tu strzałka jest w dół , to nie znaczy ,że później nie będzie pod górkę )

    Z drugiej strony jak nie będzie na drodze bufor-PC żadnej pułapki termicznej to całe ciepło po wyłączeniu obiegówki i tak pójdzie w górę do pompy , a jak z drugiej ,to zasili grawitacyjnie jeszcze grzejniki
    A co sądzisz o tym wykorzystaniu bufora? Czy nie lepiej byłoby go podłączyć np. tak?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bufor2.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	6,1 KB
ID:	464651

    Albo Biawar produkuje bufory z korćcami góra/dół i wtedy wyglądałoby to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bufor3.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	5,9 KB
ID:	464652

    Zastanawiam się które rozwiązanie jest najlepsze. Trochę bez sensu kupić bufor 100l z czego 30l tylko stoi.

  19. #19439

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gepam Zobacz post
    A co sądzisz o tym wykorzystaniu bufora? Czy nie lepiej byłoby go podłączyć np. tak?

    Biawar produkuje bufoTTACH=CONFIG]464652[/ATTACH]

    Zastanawiam się które rozwiązanie jest najlepsze.
    Tak jest OK a odwrotnie jeszcze lepiej. Moja Obiegówka w normalnym trybie pracuje 14 litrów na minutę to zanim wyczerpie zbiornik 100l potrzebuje ok 8 minut a to już da czas sprężarce na zejście z mocą i zapobiegnie załączeniu się grzałki. Oczywiście można założyć że pierwsza woda chłodniejsza o po chwili cieplejsza też zrobi robotę jednak jakoś tak mam że jak mi potrzebna gorąca woda to wiem że najcieplej na górze i stamtąd robię odbiór- tak dla zasady.

  20. #19440

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek2504 Zobacz post
    Nalezę do tych którzy mają dużo czasu i nie przeszkadza mi to.
    NOO skoro masz dużo czasu i tak postanowiłeś go wykorzystać ( spędzić ) to tylko powodzenia życzę.
    Na Ra
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Strona 972 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony