dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Forest193

    Zarejestrowany
    Jun 2023
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-111
    Posty
    1

    Domyślnie Wodomierz kręci się jak helikopter

    Witam

    Pomieszkuje w domku na działce ostatnio. Wczoraj rano usłyszałem dziwne dźwięki dobiegające z pomieszczenia gdzie znajduje się wodomierz a ten kręcił się jak oszalały choć nie było poboru wody w żadnym z trzech kranów.
    Jest podejrzenie że pękła rura pod budynkiem i wodą z wodociągów zasilam wody gruntowe.
    Posiadam też na działce hydrofor z pompą w studni i oba systemy tzn. hydrofor i wodociągi są podłączone do instalacji rozprowadzającej wodę po budynku. Na chwilę obecną mam wrażenie że hydrofor nie leje do ziemi ale nie jestem pewien
    O co może chodzić.
    Jak do tego podejść jak sprawdzić czy hydrofor też leje w glebę bo jakby ciśnienie trzyma?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1686726506139.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	465393  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Pierwsza sprawa zakręć główny zawór i na zdrowy rozum licznik powinien zatrzymać się. Jeśli sie zatrzymał to trzeba kombinowac jak zobaczyć wyciek, bo zasilanie gruntu pomierzoną woda to pryszcz, wobec możliwości podmycia budynku. Drugi krok to rozdziel/odetnij obwód hydroforu, bo może cofka jest do studni? Wygląda nierealnie, ale różnie bywa. Nie podłączył się ktoś na lewo? Ktoś kto ma basen w okolicy?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony