dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ventura

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Zgórsko
    Kod pocztowy
    26-052
    Posty
    8

    Domyślnie Fundament pod ogrodzenie

    Witam fachowców potrzebuje pomocy w sprawie wylania fundamentu pod ogrodzenie, mianowicie postanowiłem postawić 4 słupki z ogrodzenia joniec morion. Fundament planuje wykopać na 1,2m. 3 strefa klimatyczna rzucić zbrojenie poziome i na każdy bloczek dać po 4 szpilki pionowe. Pod słupki robię szalunki tak aby ława w bramie i w furtce była niżej 10cm żze względu na późniejsze położenie kostki. Pytanie do was.
    1. Czy zbrojenie dawać na dno wykopu z oczywistym podwieszeniem aby beton otulił całe zbrojenie czy wyżej?
    2. Jakie strzemiona będą odpowiednie? Planuje dać 30x20 lub 25x20
    3. Czy szpilki pionowe wstawiać po wylaniu czy wiązać do zbrojenia poziomego?
    4. Czy dawać na dno fundamentu np piach lub podsypka albo jakąś folie?
    5. Posiadam bramę najzwyklejszą polargos tola i rzekomo w instrukcji jest napisane że prześwit bramy przy przykręcenia zawiasów do słupków trzeba dodać do wymiaru bramy 8cm. Czy to wystarczy? Blacha z otworem plus zawias to już jest że 4cm na jedną stronę. Obawiam się że te 8cm to trochę mało. Może ktoś z was takie cudo zakładał i może się podzielić opinią? brama 3500mm.
    Proszę o rady i dziękuję z góry.
    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.441

    Domyślnie

    A ta głębokość 1,2m jest podyktowana czymś więcej aniżeli przemarzaniem...... całość z bloczków do wysokości 1,5m
    Lejesz całość czy samą ławę a potem bloczki do poziomu gruntu?
    Joniec 20?
    Słupek Jońca 20, 30 czy 36?

    Bramka lub furtka Polagros Tola ma spawane uszy do zawiasów.
    W słupek idzie tylko uchwyt na 4 kołki w który wkręcasz drugą część zawiasu.
    Jeśli ma być słupek betonowy to zostawiasz 10 cm
    Z jednej strony zawias 7 - 9cm a z drugiej listwa zamka w zależności od krzywizny betonu lub łupka 1 - 1,5cm
    Aby była regulacja najlepiej w słupek mocować coś takiego:

    https://www.leroymerlin.pl/konstrukc...5106,l462.html

    Lub wiercić otwór i na kotwę chemiczną wklejać tuleję na gwint fi 16

    Szerokość całkowita: 90 cm
    Szerokość w świetle słupków metalowych: 98 cm
    Szerokość w świetle słupków murowanych: 100 cm
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 25-06-2023 o 11:34
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ventura

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Zgórsko
    Kod pocztowy
    26-052
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    A ta głębokość 1,2m jest podyktowana czymś więcej aniżeli przemarzaniem...... całość z bloczków do wysokości 1,5m
    Lejesz całość czy samą ławę a potem bloczki do poziomu gruntu?
    Joniec 20?
    Słupek Jońca 20, 30 czy 36?

    Bramka lub furtka Polagros Tola ma spawane uszy do zawiasów.
    W słupek idzie tylko uchwyt na 4 kołki w który wkręcasz drugą część zawiasu.
    Jeśli ma być słupek betonowy to zostawiasz 10 cm
    Z jednej strony zawias 7 - 9cm a z drugiej listwa zamka w zależności od krzywizny betonu lub łupka 1 - 1,5cm
    Aby była regulacja najlepiej w słupek mocować coś takiego:

    https://www.leroymerlin.pl/konstrukc...5106,l462.html

    Lub wiercić otwór i na kotwę chemiczną wklejać tuleję na gwint fi 16

    Szerokość całkowita: 90 cm
    Szerokość w świetle słupków metalowych: 98 cm
    Szerokość w świetle słupków murowanych: 100 cm
    Chcę wylać całość, słupki zaszalowac tak aby słupki były do poziomu zero drogi abym miał maks 1cm kostke na bloczku by był spadek do korytka. Beton miedzy brama i furtka niżej że względu na to aby położyć kostkę bez kucia. 2.Nie chcę żałować betonu wiem że mam teren gliniasty. 3.Słupek jońca 20/50/20
    4. Dokładnie takie uchwyty chce zastosować do bramy przykręcany do bloczka i wkręcany zawias w środek. Brama dwu skrzydłowa więc czy wystarczy 10cm więcej do prześwitu? Czyli 3600mm?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.441

    Domyślnie

    Przepraszam. Niedokładnie czytałem. Przytoczone wymiary były o furtce a nie o bramie. Furtka jak chyba wiesz ma jeden komplet zawiasów na stronie a brama dwuskrzydłowa dwa.
    Jeśli masz bramę na miejscu lub w sklepie to przejdź się i zmierz wymiar obu skrzydeł razem z uszami zawiasów.
    Dodasz 1,5cm na nierówność łupanego Jońca i powinno wystarczyć.
    Jeśli brama ma 3500mm to dodanie 130mm powinno wystarczyć.
    Drugie przęsło bramy ma już listwę pod zamek więc listwa i luz 0,5 - 1cm odpada.
    Jutro postaram się dokonać rzeczywistych pomiarów
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony