dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Kabel - prąd przyłącz do domu

    Dzień dobry,

    mam następujące wyzwanie. W płycie pod domek letniskowy został wtopiony peszel pod kabel doprowadzający prąd do domku. Nie wiadomo dlaczego wykonawca postanowił go zabetonować poza płytą - tym sposobem peszel wystaje pionowo do góry. Wykonawca upiera się, że kabel po prostu pójdzie pod tarasem. Ja znalazłam informację, że powinien być zakopany na 70 cm. Co w takiej sytuacji? Czy powinnam żądać skucia?

    Pozdrawiam,
    AgnieszkaKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5413.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	465449

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Trzymasz kasę, więc rządzisz. Ma być wykonane przepisowo - skuć beton, zakopać na wymaganą głębokość, piasek, taśma sygnalizacyjna.

  3. #3

    Domyślnie

    Trochę nie w temacie, ale jak jest taki etap robót to proszę się też zainteresować tematem uziemienia.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.402

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkawozniakowic Zobacz post
    Dzień dobry,

    mam następujące wyzwanie. W płycie pod domek letniskowy został wtopiony peszel pod kabel doprowadzający prąd do domku. Nie wiadomo dlaczego wykonawca postanowił go zabetonować poza płytą - tym sposobem peszel wystaje pionowo do góry. Wykonawca upiera się, że kabel po prostu pójdzie pod tarasem. Ja znalazłam informację, że powinien być zakopany na 70 cm. Co w takiej sytuacji? Czy powinnam żądać skucia?

    Pozdrawiam,
    AgnieszkaKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5413.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	465449
    Zabetonowany to trochę za dużo powiedziane. Jest tam beton bo może jest to pozostałość po zalewaniu płyty, dlatego czyszcząc betoniarkę wylali resztkę w miejsce na którym będzie taras.
    Jeśli by tego nie wylał to zapłaciła byś za utylizację mieszanki, a tak to przyda się on jako podbudowa pod taras.
    Peszel zwyczajowo wystaje tak aby nie było kłopotu z jego lokalizacją, natomiast stałe miejsce posadowienia ze względu na niektóre nie przewidziane w planie rzeczy może się jeszcze trochę zmienić
    Gdyby peszel był przepisowo zakopany to wylewając resztkę betonu pod taras miała byś większy kłopot, bowiem nie dość że należało by skuć beton to jeszcze nie wiadomo w którym miejscu.
    Tak jak piszą co niektórzy poprzednicy, gdy przyjdzie chwila montażu kabla należy skuć część betonu okrywającą peszel i po wciągnięciu kabla zagłębić go na wymaganą głębokość.
    Dlatego wykonawca ma rację. Z załączonej fotki wynika że nie jest to jeszcze stan zaawansowania w którym następuje montaż kabla WLZ.
    Rozumiem że nie chcesz niczego przeoczyć ale sprawa którą opisujesz to raczej błachostka.
    Ważne aby peszel był odpowiedni, umożliwiający poźniejsze wciągnięcie przewodu.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony