dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    czeno

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    71

    Domyślnie Klejenie płyty polistyrenowej XPS

    Ze względu na twardość chciałbym wykorzystać płytę polistyrenową XPS 30mm.
    Pytanie brzmi jak ją kleić do betonu? Polistyren nie toleruje kleju cementowego tylko piankę więc jeżeli mam nie równe podłoże to mogę wyrównać zwykłym styropianem i na to przykleić na piankę polistyren? Jakie nierówności wybacza kolej w piance?
    Jak przygotować powierzchnię płyty do późniejszego nanoszenia kleju i zatapiania siatki aby to nie odpadło całymi płatami?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.480
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał czeno Zobacz post
    Ze względu na twardość chciałbym wykorzystać płytę polistyrenową XPS 30mm.
    Pytanie brzmi jak ją kleić do betonu? Polistyren nie toleruje kleju cementowego tylko piankę więc jeżeli mam nie równe podłoże to mogę wyrównać zwykłym styropianem i na to przykleić na piankę polistyren? Jakie nierówności wybacza kolej w piance?
    Moje doświadczenia z klejem do styropianu/siatki są lepsze niż z pianką. Klejem wyrównasz zdecydowanie większe nierówności niż pianką.
    Jak przygotować powierzchnię płyty do późniejszego nanoszenia kleju i zatapiania siatki aby to nie odpadło całymi płatami?
    Przetrzeć powierzchnię płyty, tak, żeby klej miał się czego złapać. Polecam też użyć wysokiej jakości kleju (mocno "żywicznego"), a nie takiego najtańszego co pyli po związaniu.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    czeno

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Moje doświadczenia z klejem do styropianu/siatki są lepsze niż z pianką. Klejem wyrównasz zdecydowanie większe nierówności niż pianką.

    Przetrzeć powierzchnię płyty, tak, żeby klej miał się czego złapać. Polecam też użyć wysokiej jakości kleju (mocno "żywicznego"), a nie takiego najtańszego co pyli po związaniu.
    Kleisz płyty polistyrenowe klejem cementowym? Te zupełnie gładkie, twarde i niczym oprócz wymiaru nie przypominajace styropianu?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.480
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał czeno Zobacz post
    Kleisz płyty polistyrenowe klejem cementowym? Te zupełnie gładkie, twarde i niczym oprócz wymiaru nie przypominajace styropianu?
    Napisałeś XPS, więc to miałem na myśli. Kleiłem je klejem do siatki i klejem do styropianu Greinplast. Wszystko trzyma.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony