dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wyłaz na poddasze - dobrze docieplony z metalową drabinką

    Cześć,

    Chciałbym kupić i zainstalować wyłaz na poddasze, który będzie dobrze izolował ciepło.
    Natrafiłem na produkt FAKRO, grubość klapy 8cm:
    https://sklep.fakro.pl/schody-strych...cyjne-lwt.html
    Nie przekonuje mnie drewniana drabinka, wolę metalową, jest taki produkt, lecz nie tak dobrze docieplony, grubość klapy 3,6cm:
    https://sklep.fakro.pl/schody-strych...e-lml-lux.html
    Zatem rozumiem, że FAKRO nie ma dobrze docieplonego produktu z drabinką metalową ?
    Czy istnieją produkty FAKRO dobrze docieplone z drabinką nożycową o nieco mniejszych wymiarach, np: 70x80 (Nie znalazłem)?

    Co sądzicie o tych produktach ? Czy uważacie, że produkty tej firmy są dobre, czy też istnieją rozwiązania lepsze i wyższej jakości od FAKRO ? Jakieś konkretne przykłady ?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.488
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Lepsze pod jakim względem? Cieplejsze są drabinki dla domów pasywnych, znalazłem kiedyś dwa różne produkty, ale nie doczekałem się odzewu ze strony przedstawicieli producentów. Patrz na szczelność tych schodów, czy są trzy uszczelki. Ja mam drewniane Fakro, dobrze ocieplone i uszczelnione i naprawdę mocno eksploatowane (jak na tego typu schody). Nic się z nimi nie dzieje. 160 kg obciążalności to wystarczająco dużo - schody są solidne.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrassss Zobacz post
    Cześć,

    Chciałbym kupić i zainstalować wyłaz na poddasze, który będzie dobrze izolował ciepło.
    Natrafiłem na produkt FAKRO, grubość klapy 8cm:
    https://sklep.fakro.pl/schody-strych...cyjne-lwt.html
    Nie przekonuje mnie drewniana drabinka, wolę metalową, jest taki produkt, lecz nie tak dobrze docieplony, grubość klapy 3,6cm:
    https://sklep.fakro.pl/schody-strych...e-lml-lux.html
    Zatem rozumiem, że FAKRO nie ma dobrze docieplonego produktu z drabinką metalową ?
    Czy istnieją produkty FAKRO dobrze docieplone z drabinką nożycową o nieco mniejszych wymiarach, np: 70x80 (Nie znalazłem)?

    Co sądzicie o tych produktach ? Czy uważacie, że produkty tej firmy są dobre, czy też istnieją rozwiązania lepsze i wyższej jakości od FAKRO ? Jakieś konkretne przykłady ?
    Dzień dobry,
    już w niedługim czasie w ofercie firmy FAKRO dostępne będą schody z drabinką metalową posiadające bardzo dobre parametry termoizolacyjne. Zapraszam do zapoznania z wrześniową ofertą firmy FAKRO.
    infolinia 18 444 0 400
    [email protected]

    Z poważaniem
    Ekspert FAKRO

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,

    A mówimy o początku września, czy dalszym terminie ?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    siinski

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    127

    Domyślnie

    Mam w domu schody z Fakro z metalową drabinką LML lux które zalinkowałeś .Są naprawdę bardzo solidne i nawet obciążenie pod 200 kg nie jest dla nich problemem ( przetestowane z wiertnicą do stropów ważącą ok 70 kg ) . Dwa lata temu kosztowały dokładnie połowę tego ( model 140/70/305 ) co dzisiaj zobaczyłem na ich stronie.Tyle że wtedy czekałem za nimi ponad dwa miesiące ( bo covid,brak stali,brak drewna itd.) Ponieważ mam je zamontowane w pralnio-technicznym gdzie oprócz pralki i suszarki stoi jedn. wewn.PC i zasobnik CWU i jest to dość ciepłe pomieszczenie temat izolacji zszedł na dalszy plan .Jednak docelowo zmierzam zrobić grubą metalową klapę otwieraną do góry na siłownikach nad schodami/wyłazem i na nią przykleić 20 cm grafitu bądź PIR-u w celu jej ocieplenia.Ma ona stanowić jednocześnie przegrodę dla ognia jakby w pomieszczeniu wybuchł pożar bo urządzeń el. jest w nim sporo i rozdzielnia prądu także( strop betonowy , poddasze nieużytkowe ocieplone na stropie ) a dzięki ryglowaniu od dołu także przeszkodę dla ewentualnego włamywacza jakby poprzez wyłaz kominiarski dostał się na strych ( dom parterowy ) . Nie wiem jak w tej chwili ,ale dwa lata temu nie było nic solidniejszego na rynku do dostania i pomimo ceny o 100% wyższej niż za nie dałem kupiłbym je ponownie.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.479
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrassss Zobacz post
    Chciałbym kupić i zainstalować wyłaz na poddasze, który będzie dobrze izolował ciepło.
    Nie ma i nie da się zrobić.
    Ile masz ocieplenia na stropie?
    Ile byś nie miał to izolacja wyłazu to wielokrotnie mniej. A drabina zajmuje miejsce izolacji.
    Rozwiązanie, to opuszczenie wyłazu, zabudowanie go GK (i nie ma większego znaczenia jego termoizolacja) i zrobienie "korka" który będzie nad wyłazem wypełniał "dziurę" w termoizolacji.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    siinski

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    127

    Domyślnie

    Nie musisz Kaizen opuszczać wyłazu. Jeżeli poddasze jest nieużytkowe to co szkodzi zrobić drugą klapę od góry i dopiero ją docieplić 20-30 cm styropianu podobnie jak na reszcie stropu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony